m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42
پاسخ : كتابهاي المپياد زيست شناسي

خیلی خیلی زوده.این که اینقدر زود شروع کردی هیچ سودی نداره و میتونه حتی مضر باشه.چون وسطای راه دیگه چیز جدیدی نیست که بخونی و دلسرد میشی

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

البته به نظر من
ینی دیگه نخونم?

amirreza16

New Member
لایک ها
554

هفتم میشه دوم راهنمایی خیلی خوبه زمان خوبی شرو کردی:)
من خودم بعد امتانای سوم راهنمایی شرو کردم بخونم ولی همیشه میگم کاش زودتر شرو میکردم.روزی یه ساعت بخونی خوبه تا آخر هشتم سعی کن زیست عمومی رو فول بشی تخصصی ها رو نگه دار واسه تابستونی که هشتم رو تموم کردی.تو زیست اونقد کتاب و مقاله هست که هیچ وقت تموم نمیشه نگران نباش:)مخصوصا مقاله ها محشره! قشنگ استفاده کنی از زمانت میشی خفنه ایران! موفق باشی:)

farzam

Active Member
لایک ها
149

ببین این خیلی خوبه که زود شروع کردی ولی به شرطی که اهسته و پیوسته بری.نه اینکه مثلا روزی 6 ساعت بشینی المپیاد بخونی.اینجوری زود خسته میشی و دلسرد میشی.کتابای زیست دوم تا چهارم را بشین یک بار دیگه با دقت تمام و به ارامی (مثلا روزی 1 ساعت) بخون.بعد یک کتاب زیست جامع کنکور بگیر و ازش سوال حل کن.سوالای المپیاد اصلا مثل این سوالای کتابای جامع کنکور نیستن بلکه فکری هستن.ولی با حل سوالات یک کتاب کنکور میتونی مطالب رو خوب خوب توی ذهنت بسپاری که بعدا توی حل سوالات المپیاد تا حدودی میتونه بهت کمک کنه.
من به نظرم تا اخر تابستون همین امسال که دوم راهنمایی هستی یک دور دیگه زیست دبیرستان رو مرور کن و چند تا تست هم از یک کتاب کنکوری بزن(یا سوالات زیست کنکور را حل کن)
اگه بالای 50 درصد زدی خوبه.از مهر سوم راهنمایی هم شروع کن به خوندن کمپبل.چون قبلش زیست دبیرستان را خوب یاد گرفتی میتونی تا قبل تابستون سال سوم راهنمایی کمپبل را خوب یاد بگیری.از همون تابستون(که میری اول دبیرستان) هم شروع کن به خوندن کتابای تخصصی.1 سال و نیم وقت خیلی خوبیه برای فول شدن کتابای تخصصی.

موفق باشی.سوالی داشتی بپرس :)

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

ببین همه چی به کیفیت خوندن,میزان علاقه و خیلی چیزا بستگی داره و اصلا هم مهم نیست از کی شروع کنی!!!...فقط باید سطح توانایی خوت رو بسنجی و ببینی در مسیر درستی هستی یا نه!به نظر من کتاب های عمومی رو بخون و بعد به سوال هایی که پیدا جواب بده و همچنین مطمئن شو که مطالبی که خوندی دقیق بوده با تست زدن...و بعد یه گریزی به سوالهای المپیاد بزن!.. تازه اون موقع حساب کار دستت میاد...اگه مسیرت درسته تا آخر با عشق و علاقه ادامه مطمئنا به هدفت میرسی!!.!.!.!.!.!.!:4:

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

ببین همه چی به کیفیت خوندن,میزان علاقه و خیلی چیزا بستگی داره و اصلا هم مهم نیست از کی شروع کنی!!!...فقط باید سطح توانایی خوت رو بسنجی و ببینی در مسیر درستی هستی یا نه!به نظر من کتاب های عمومی رو بخون و بعد به سوال هایی که پیدا جواب بده و همچنین مطمئن شو که مطالبی که خوندی دقیق بوده با تست زدن...و بعد یه گریزی به سوالهای المپیاد بزن!.. تازه اون موقع حساب کار دستت میاد...اگه مسیرت درسته تا آخر با عشق و علاقه ادامه مطمئنا به هدفت میرسی!!.!.!.!.!.!.!:4:
مرسی از راهنماییاتون

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مرسی از راهنماییاتون

bloodborne

New Member
لایک ها
215

ببخشید که اینو میگم. این طور که شما گفتی که کتابای زیست اول تا چهارمو خوندی من فکر میکنم که مطالعه ی شما خیلی عمیق نبوده باشه. درضمن سوالای المپیاد با سوالای امتحانای مدرسه خیلیییییی فرق میکنه. و با حفظکردن مطالب نمیتوان کاری را از پیش برد. اینم بهتون بگم اینو نگفتم که ناراحت بشی گفتم که شاید بهت کمکی کرده باشم. اگر هم ناراحتت کردم عذر میخوام
امید وارم همیشه موفق باشی.
:97::97::97::97:
شما لازم نیست بنده رو راهنمایی کنی.
منظور از عمیق خوندن گرفتن مفهوم درسه.
بنده اونارو خوب و درست و حسابی مطالعه کردم.
شما حالا می تونی هر کاری رو که می بینی به صلاحته انجام بدی

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

ببین این خیلی خوبه که زود شروع کردی ولی به شرطی که اهسته و پیوسته بری.نه اینکه مثلا روزی 6 ساعت بشینی المپیاد بخونی.اینجوری زود خسته میشی و دلسرد میشی.کتابای زیست دوم تا چهارم را بشین یک بار دیگه با دقت تمام و به ارامی (مثلا روزی 1 ساعت) بخون.بعد یک کتاب زیست جامع کنکور بگیر و ازش سوال حل کن.سوالای المپیاد اصلا مثل این سوالای کتابای جامع کنکور نیستن بلکه فکری هستن.ولی با حل سوالات یک کتاب کنکور میتونی مطالب رو خوب خوب توی ذهنت بسپاری که بعدا توی حل سوالات المپیاد تا حدودی میتونه بهت کمک کنه.
من به نظرم تا اخر تابستون همین امسال که دوم راهنمایی هستی یک دور دیگه زیست دبیرستان رو مرور کن و چند تا تست هم از یک کتاب کنکوری بزن(یا سوالات زیست کنکور را حل کن)
اگه بالای 50 درصد زدی خوبه.از مهر سوم راهنمایی هم شروع کن به خوندن کمپبل.چون قبلش زیست دبیرستان را خوب یاد گرفتی میتونی تا قبل تابستون سال سوم راهنمایی کمپبل را خوب یاد بگیری.از همون تابستون(که میری اول دبیرستان) هم شروع کن به خوندن کتابای تخصصی.1 سال و نیم وقت خیلی خوبیه برای فول شدن کتابای تخصصی.

موفق باشی.سوالی داشتی بپرس :)
پس روزی یک ساعت میخونم تا مهر سوم هم تمومش میکنم میرم سراغ کمپبل. مرسی از کمکت فقط یه سوال داشتم منی که الان جلد یک کمپبلو نصفشو خوندم ینی دیگه بزارمش کنار رفتم سال سوم بخونم?

farzam

Active Member
لایک ها
149

پس روزی یک ساعت میخونم تا مهر سوم هم تمومش میکنم میرم سراغ کمپبل. مرسی از کمکت فقط یه سوال داشتم منی که الان جلد یک کمپبلو نصفشو خوندم ینی دیگه بزارمش کنار رفتم سال سوم بخونم?
اگه فکر میکنی خسته نمیشی میتونی بیشتر از یک ساعت بخونی.خودت ببین با چند ساعت خوندن خسته نمیشی.ببین جلد 1 کمپبل رو اگه تو قبلش زیست دبیرستان رو خونده باشی اصلا نخون چون مسخره است.و خیلی ساده.سال سوم من پیشنهاد میکنم از جلد 2 شروع کن و چون قبلش زیست دبیرستان را خوندی خیلی سریع کمپبل را تموم خواهی کرد.

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

من یه سوال داشتم.معلم تو المپیاد زیست چقدر تاثیر داره؟ اخه خودم معلم ندارم.:29:

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

توی
زیست خیلی خیلی کم . در حد 10 درصد . که اصلا هم مهم نیست میشه خود ادم جبران کنه

bloodborne

New Member
لایک ها
215

معلم خیلی یا اصلا تاثیری نداره

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

ضمن تایید حرف خانوم افرا.ف باید بگم اگه تونستید کلاسهای آیریسک ویا موسسات دیگر روهم برید بد نیست
البته دوره های اخیر المپیاد زیست نشون داده که کلاس رفتن هم دیگه چندان کارایی نخواهد داشت

لایک ها
2

سلام بچه ها خسته نباشین

من یه سوالی داشتم. دنبال یه کتابی می گردم که مجموعه ای از سوالات دوره های قبل المپیاد باشه. اگه شما سراغ دارین می شه بی زحمت اسمشو بعلاوه ی انتشارات و قیمت تقریبیش بگین؟؟؟

خیلی ممنون :115::227::88:

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

سلام بچه ها خسته نباشین

من یه سوالی داشتم. دنبال یه کتابی می گردم که مجموعه ای از سوالات دوره های قبل المپیاد باشه. اگه شما سراغ دارین می شه بی زحمت اسمشو بعلاوه ی انتشارات و قیمت تقریبیش بگین؟؟؟

خیلی ممنون :115::227::88:
قیمت ها طبق کتابهای خودم است شما یه کم بالاتر هم در نظر داشته باشین شاید قیمت های جدید فرق کرده باشه
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله اول جلد اول(دوره های 1تا8):8800 تومان
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله اول جلد دوم(دوره های 9تا16):12000 تومان
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله دوم جلد اول(دوره های 1تا8):8800 تومان
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله دوم جلد دوم(دوره های 9تا16):15000 تومان
انتشارات دانش پژوهان جوان سایت:انتشارات دانش پژوهان جوان - ناشر کتابهای المپیاد البته انتشارات فاطمی هم سوالات مرحله اول رو چاپ کرده اما من ندیدمش
به نظرمن فعلا صبر کنید شاید دوره های 17 و18 هم بهشون اضافه بشن
علاوه براین کتابها سوالات IBO رو هم دانلود کنید و اونا روهم حتما بخونین چراکه مرحله دو امسال به شکل IBO بود

لایک ها
2

قیمت ها طبق کتابهای خودم است شما یه کم بالاتر هم در نظر داشته باشین شاید قیمت های جدید فرق کرده باشه
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله اول جلد اول(دوره های 1تا8):8800 تومان
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله اول جلد دوم(دوره های 9تا16):12000 تومان
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله دوم جلد اول(دوره های 1تا8):8800 تومان
المپیاد های زیست شناسی ایران مرحله دوم جلد دوم(دوره های 9تا16):15000 تومان
انتشارات دانش پژوهان جوان سایت:انتشارات دانش پژوهان جوان - ناشر کتابهای المپیاد البته انتشارات فاطمی هم سوالات مرحله اول رو چاپ کرده اما من ندیدمش
به نظرمن فعلا صبر کنید شاید دوره های 17 و18 هم بهشون اضافه بشن
علاوه براین کتابها سوالات IBO رو هم دانلود کنید و اونا روهم حتما بخونین چراکه مرحله دو امسال به شکل IBO بود

خیلی ممنون :)

bloodborne

New Member
لایک ها
215

تازه انتشارات دانش پژوهان جوان کتاب المپیاد زیست های کانادا رو هم داره

amir137925

New Member
لایک ها
63

سلام دوست عزیز واسه فیزیولوژی مبانی کوشا پایداری و گایتون
واسه ژنتیک استانفیلد یا گریفیت و ساسان امینی
برای اکولوژی الفبای اکولوژی کوشا پایداری
رفتارشناسی مقدمه ای بر اکولوژی رفتار
گیاه شناسی هم الفبای گیاه شناسی جعفری و تایز و زایگر ویا کتب دیگه ببین با کدوم راحتی
واسه بیوشیمی هم کتاب زیاده ببین با کدوم راحتی

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

انتشارات دانش پژوهان جوان یه بسته هایی داره واسه المپیاد همه کتاب های المپیادی خودش توشه
ینی کامله دیگه هم المپیاد سال های قبل رو داره هم مبانی فیزیولوژی و هم سوالای کانادا و هم.......

bloodborne

New Member
لایک ها
215

باسه ژنتیک ساسان امنی-ژنتیک کلاسیک و گریفیت خوبه
گیاهی رست و تایز
اکولوژی پایداری
فیزیولوژی گایتون و برن ولوی
مقدمه ای براکولوژی رفتار
بیوشیمی لنینجر و استرایر
سلولی ملوکولی لودیش و البرتس
باسه سوال هم مرحله اول و دوم و کانادا رو حل کن.

ALIЯEZA

New Member
لایک ها
108

اول یه زیست شناسی عمومی و مرجع مثل کمپبل
بعدش تخصصی تر : ژنتیک ساسان امینی
سلولی آلبرتس یا لودیش
تکامل جلد چهارم کمپبل
فیزیولوژی کوشا پایداری و گایتون یا برن و لوی(البته کتاب سنگینیه)
گیاهی الفبای گیاه شناسی پور جعفری بعدش یا تایز و زایگر یا رست و باربر
بیوشیمی هم زیاده استرایر هارپر لنینجر
سوالات ibo رو اصلا فراموش نکن خیلی خیلی مهمه از نظر من رو ibo به همون اندازه که رو سوالات دوره قبلی کار میکنی وقت بذار :99:

بالا