ازكدام راه به دانشگاه ميرويد؟

• مجموع رای دهندگان
    523
وضعیت
موضوع بسته شده است.

haniye

New Member
لایک ها
234
پاسخ : كنكوري هاي 91 سلام!

سلام به همه دوستان کنکوری گلم:126:
چند تا چیز برای دانلود پیدا کردم که به نظرم خوب و مفید اومدند
خلاصه نویسی ها برای فیزیک و نمونه سوال هست
دانلود کنید و از حلشون لذت ببرید
توی دعا هاتون ما رو هم فراموش نکنید:115:

kholaseravabet

مجموعه تست سال سوم متوسطه - گروه آموزشی فیزیک یار

http://www.rasatous.com/dabirestan/soal/fizik/sevom/Phys3-farmani.pdf

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

سلام کنکوریای گل.. روزه نمازتون قبول! بچه ها یه سوال داشتم خواهش میکنم جواب بدین خیلی ضروریه! کسی از سر فصلای دیفرانسیل خبر داره؟ میدونید چه مبحثایی از دیفرانسیل پارسال حذف شده یا اضافه شده بهش؟
دوست عزیز هنوز کتاب توزیع نشده تنها می تونید از اینجا اخبار رو چک کنید و سرفصل ها رو ببینید احتمالا pdf کتاب رو تا چند وقت دیگه میزارن:

صفحه اول

Fatima !!!!!

New Member
لایک ها
101

من رشته ام تجربی المپیاد زیست از مشهد فرزانگان
امیدوارم همه موفق باشن

farhad2009

New Member
لایک ها
125

سلام. لطفا به این سوال جواب تشریحی بدهید. متشکرم.
تعداد زیادی خازن مشابه در اختیار داریم که ظرفیت هریک 2microF‏ بوده و میتواند حداکثر1000Vراتحمل کند. میخواهیم از این خازنها مجموعه مرکبی داشته باشیم. به ظرفیت 6microF‏ که ولتاژ 4000V‏ را تحمل کند.
برای این منظور چند خازن نیاز است؟؟

‏1)4 ‏2)12 ‏3)16 ‏4)48
جواب گزینه4‎ ‎

ninja

New Member
لایک ها
25

سلام. لطفا به این سوال جواب تشریحی بدهید. متشکرم.
تعداد زیادی خازن مشابه در اختیار داریم که ظرفیت هریک 2microF‏ بوده و میتواند حداکثر1000Vراتحمل کند. میخواهیم از این خازنها مجموعه مرکبی داشته باشیم. به ظرفیت 6microF‏ که ولتاژ 4000V‏ را تحمل کند.
برای این منظور چند خازن نیاز است؟؟

‏1)4 ‏2)12 ‏3)16 ‏4)48
جواب گزینه4‎ ‎
ببینید چون وقتی خازن هارو موازی میبندیم V همه یکی میشه پس برای بدست اوردن ولتاژ 4000 باید 4 تا دسته متوالی داشته باشیم ...
و بررای پیدا کردن ظرفیت 6 باید درهر یک از دسته ها خازن های موازی باشه ... تا Ct=c1+c2+....
خب حالا طبق رابطه اگهظرفیت کل هر دسته بشه 24 در کل که 4 تا دسته داریم ظرفیت کل میشه 6 پس 24/2=12 در هر دسته 12 خازن داریم و در 4 دسته 48 ...

لایک ها
0

سلام دوست عزیز
یه سوال.شما که رشتت ریاضیه که فقط میتونی آزاد تجربی رو کنکور بدی نه سراسری اونوقت چطور میخوای دکتر بشی؟:217:

MUTE

New Member
لایک ها
264

بچه ها
سال چهارم هم که سالی واحدی شد :207:

elish

New Member
لایک ها
116

MUTE

New Member
لایک ها
264

ترمی واحدی بود
یعنی ترم دوم درسای ترم اول رو امتحان نمی دادی که الان میدی

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

لطفا بچه های تجربی قدیم و جدید کمک کنند
من کتاب زیست سال دوم رو شروع کردم و هنوز به سوم و پیش نرسیدم در کنار کتاب درسی درسنامه های خیلی سبز رو هم می خونم و خلاصه برداری هم می کنم
اما توی درسنامه های خیلی سبز غیر از حاشیه ها و مفهوم که خود نویسنده هم گفته که خارج از کتاب درسیه یه سری نکته های شماره دار هستش که از کتاب درسیه ولی نکته اضافه هم داره حالا من موندم که نکته اضافه رو هم باید یاد داشته باشم و تو خلاصه هام بنویسم یا نه؟
مثلا نوشته:
مونومر پروتئین ها 20نوع اسید آمینه است(از کتاب درسی)واسید های آمینه با نوعی پیوند کووالانسی به نام پیوند پپتیدی به هم وصل می شوند(خارج از کتاب درسی)

ممنون

yanar Ot

New Member
لایک ها
180

من کتاب زیست سال دوم رو شروع کردم و هنوز به سوم و پیش نرسیدم در کنار کتاب درسی درسنامه های خیلی سبز رو هم می خونم و خلاصه برداری هم می کنم
اما توی درسنامه های خیلی سبز غیر از حاشیه ها و مفهوم که خود نویسنده هم گفته که خارج از کتاب درسیه یه سری نکته های شماره دار هستش که از کتاب درسیه ولی نکته اضافه هم داره حالا من موندم که نکته اضافه رو هم باید یاد داشته باشم و تو خلاصه هام بنویسم یا نه؟
مثلا نوشته:
مونومر پروتئین ها 20نوع اسید آمینه است(از کتاب درسی)واسید های آمینه با نوعی پیوند کووالانسی به نام پیوند پپتیدی به هم وصل می شوند(خارج از کتاب درسی)

ممنون
اینی که با قرمز نوشتی خارج از کتاب نیست!تمام پیوندهایی که با سنتز ابدهی به وجود میاد کوالانسی هس!تو پروتئین اسمش پیوند پپتیدی هس تو dna پیوند فسفو دی استر.
راستی زیاد به کتاب سبز اعتماد نکن!!!!غلط زیاد داره!

yanar Ot

New Member
لایک ها
180

ترمی واحدی بود
یعنی ترم دوم درسای ترم اول رو امتحان نمی دادی که الان میدی
بیچاره شدیم!فرض کن!بخوایم فیزیک پیش رو ترم دوم امتحان بدیم!اونم نهایی!15% هم تاثیر داره!!.........

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

مثلا نوشته:

ممنون
اینی که با قرمز نوشتی خارج از کتاب نیست!تمام پیوندهایی که با سنتز ابدهی به وجود میاد کوالانسی هس!تو پروتئین اسمش پیوند پپتیدی هس تو dna پیوند فسفو دی استر.
راستی زیاد به کتاب سبز اعتماد نکن!!!!غلط زیاد داره!
خوب من تازه خوندن زیست رو شروع کردم چون کتاب های دیگه رو نخوندم نمی دونستم که این مطلب هم از کتابه ولی تو اون صفحه ای که من می خوندم نبوده سوالم هم دقیقا همین بود که این نکته های شماره دار که خیلی سبز گفته تو فصل ها یا سال بالاتر می خونیم یا نه؟

چون خیلی جاها دیدم که واسه زیست سال دوم خیلی سبز رو پیشنهاد کردند منم گرفتم شما کدوم کتاب رو پیشنهاد می کنید؟ همون کتاب درسی رو بخونی کافیه برای کنکور یا درسنامه ها رو هم بخونیم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای نه چرا سالی واحدی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا ما اینقدر خوش شانس هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:3:

yanar Ot

New Member
لایک ها
180

خوب من تازه خوندن زیست رو شروع کردم چون کتاب های دیگه رو نخوندم نمی دونستم که این مطلب هم از کتابه ولی تو اون صفحه ای که من می خوندم نبوده سوالم هم دقیقا همین بود که این نکته های شماره دار که خیلی سبز گفته تو فصل ها یا سال بالاتر می خونیم یا نه؟

چون خیلی جاها دیدم که واسه زیست سال دوم خیلی سبز رو پیشنهاد کردند منم گرفتم شما کدوم کتاب رو پیشنهاد می کنید؟ همون کتاب درسی رو بخونی کافیه برای کنکور یا درسنامه ها رو هم بخونیم؟
زیست رو باید خیلی خوب بخونی!تا رو متن کتاب مسلط نشدی تست نزن!معلم زیست من میگه خیلی سبز و گاج پر از غلطن !راستم میگه!برای مثال تو یکی از درسنامه های خیلی سبز اومده ک بافت پوششی نفرون(مکعبی ساده)غشای پایه داره!ولی تو شکل کتاب این مشخص نشده.زیست 1 چاپ 90 این شکل رو تصحیح کرده ولی کنکور 91 از زیست چاپ 88 میاد!و......
خود من واسه زیست خیلی سبز می خونم(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)ولی زیاد به درسنامه هاش توجه نمی کنم!شما هم اگه میخوای کتاب تست واسه زیست بخری یه کتابی بخر که سوالای کنکور و سنجش رو داشته باشه!اکثر تست های تالیفی غلط هستن و به قول معلمم دانش اموزا رو بدبخت می کنن.

nima94

New Member
لایک ها
296

بیچاره شدیم!فرض کن!بخوایم فیزیک پیش رو ترم دوم امتحان بدیم!اونم نهایی!15% هم تاثیر داره!!.........
هنوز که معلوم نیست نهایی بشه یا نه که تازه اگرم بشه معلوم نیست 15درصد باشه یا نه شایعه پراکنی نکنید
با ابن اوضاع افتضاح مالی و اختلافات سازمان سنجش و آموزش و پرورش بعید بخوان همچین هزینه ای بکنند ولی احتمال داه(چون اینجا ایرانه)

yanar Ot

New Member
لایک ها
180

هنوز که معلوم نیست نهایی بشه یا نه که تازه اگرم بشه معلوم نیست 15درصد باشه یا نه شایعه پراکنی نکنید
با ابن اوضاع افتضاح مالی و اختلافات سازمان سنجش و آموزش و پرورش بعید بخوان همچین هزینه ای بکنند ولی احتمال داه(چون اینجا ایرانه)
احتمالش زیاده.حتی امکان داره امسال همه ی درسا نهایی بشه.

nima94

New Member
لایک ها
296

احتمالش زیاده.حتی امکان داره امسال همه ی درسا نهایی بشه.
تا همه ی درسا نهایی نشه نمی تونند تاثیر بدند پس محدود کننده احتمالمون اینجا قسمت دوم حرفتونه:35:
حالا ما چرا خودمون رو اذیت کنیم :3:
منظورم این بود این عدد15 و این اطمینان کاذب خلاف قوانین هست همین!(شایعه پراکنی)

yanar Ot

New Member
لایک ها
180

تا همه ی درسا نهایی نشه نمی تونند تاثیر بدند پس محدود کننده احتمالمون اینجا قسمت دوم حرفتونه:35:
حالا ما چرا خودمون رو اذیت کنیم :3:
منظورم این بود این عدد15 و این اطمینان کاذب خلاف قوانین هست همین!(شایعه پراکنی)
منم از این موضوع اطلاع نداشتم!معلمم بهم گفت!به هر حال!ما ک قصد نداریم ریسک کنیم!!!
به قول خودتوون این جا ایران است!همه چی هم رو هواس!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا