ازكدام راه به دانشگاه ميرويد؟

• مجموع رای دهندگان
    523
وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdisoft

New Member
لایک ها
223
پاسخ : كنكوري هاي 91 سلام!

می دونم کارم خلاف مقرراته ولی چاره ای نیست آخه اینجا داره خاک می خوره
چه طوره در مورد آزمون آزمایشی موسسه ها ی مختلف بحث بشه حداقل به یه جمع بندی برسیم
من خودم ریاضیم می خوام قلمچی ثبت نام کنم برنامه تابستونش رو هم دیدم از پارسال بهتره درسای اختصاصی پیش رو با سرعت بیشتری نسبت به پارسال جلو میبره واسه اونایی که می خوان پیش خوانی کنن بد هم خوب شده برنامش
بچه های کنکور90 هم اگه تجربیاتشون رو بگن ممنون میشیم

Elham1374

New Member
لایک ها
12

سلام!
به نظرم بهتره اول در مورده خودمون هر چی لازمه بگیم و چند گروه بشیم تا بتونیم بهتر به هم دیگه کمک کنیم!اگه موافق باشید اول از خودم شروع می کنم
رشته ام ریاضییه،فیزیک و حسابم از بقیه درسا بهتره،عربیم ضعیفه،عضو کانونم،تا الان ساعت مطالعه ام بین 25 تا 30 س در هفته بوده و می خوام این رو به شدت افزایش بدم و...

لایک ها
600

منم ریاضی فیزیکم....
فیزیک و هندسه و جبر و ادبیاتم خوبه....
گزینه دو میرم...
واسه مطالعه در هفته ام ساعت نگرفتم...

yanar Ot

New Member
لایک ها
180

من رشتم تجربیه!زیست و فیزیک و عربیم خوبه! 1 ساله که عضو کانونم و میانگین ساعات مطالعه ام 25-30 و روزای تعطیل تا 52 ساعت بوده!

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

منم عربی متوسط زبان ادبیات ریاضی و فیزیک خوب دینی فعلا افتضاح:31:
قلم چی هم ثبت نام کردم البته بیشتر به خاطر برنامش
ساعت مطالعه ام هم 30-35 ساعت در هفته ایشالا یواش یواش میرسونم به 50

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

سلام
دیدم دارین در مورد کتاب بحث می کنین ، گفتم این پست رو اینجا هم بذارم ، این پست مال حدودا 11 ماه قبله .
مشاور ما پس از صحبت با رتبه های برتر سال گذشته و بهترین معلما در هر درس لیست بهترین کتابا رو آماده کرده و به ما داده . چون فکر می کنم که این لیست به درد شما هم می خوره می نویسمش .
دیفرانسیل : کتاب اصلیتون حتما خوشخوان باشه . سطحش از بقیه ی کتابای بازار بالاتره . تست هاش هم به صورت بخش به بخشه . یعنی لازم نیست کل یک فصلو بخونید بعد شروع کنید به تست زدن . وقتی یک فصلو با این روش تموم کردید ، تستای 10 استاد یا رمزینه رو بزنید.
درباره ی اندیشه ی فائق : مشاورمون گفت که بهترین کتاب بازاره برای کل کشور . یعنی سطحش از خوشخوان پایین تره و برای عموم کشور مناسبه . برای درصد 80 به درد می خوره . ما که عموم کشور نیستیم ، انجمن برترین رتبه های 90 هستیم !
اون هایی که می خوان مثلثات رو در تابستون ببندند آبی قلم چی . (در جلد 2 خوشخوان همه ی مباحث پایه هست و برای دوره کردن بعد از عید خیلی مفیده .)
هندسه :الگو و 10 استاد هم پایه هم پیش ( مشاورمون تضمین کرد که از گاج بهترن ، نویسنده ی الگو معلم خودمونه ، هر چی ازش تعریف کنم کم گفتم .)
10 استاد هر فصل رو به چند بخش تقسیم کرده ، برای دوره کردن بعد عید خیلی مناسبه .
[highlight=#ffffff]گسسته :از بین خوشخوان ، الگو و سبز 2 تا رو انتخاب کنید . ( به نظر من اول خوشخوان )[/highlight]
ریاضی تجربیا :مبتکران (دکتر اسلامی )-10 استاد - (گاج مقدم نیا هم خوبه ، ولی 2 تا کتاب کافیه و اون دو تا بهترن )
زیست : گزینه ی اول حتما سبز - آزمون های سنجش - گربه گروه مولفین ( با توجه به این که خودم تجربی نیستم نمی دونم درست شنیدم یا نه . گربه اسم کتابه ؟؟؟ )
شیمی :پایه مبتکران پیش سبز ( معلممون به ضرس قاطع گفت که سبز از مبتکران بهتره ، با توجه به این که وقت نمی کنیم جفتشو بخونیم وبعد قضاوت کنیم که کدوم بهتر بود ، پیشنهاد من اینه که حرف ایشون رو گوش کنیم .)
کتاب های خوب زیادی وجود دارن ، مثل شیمی 2 خوشخوان یا شیمی 3 گاج . ولی وقت نمی شه که این همه کتاب خوند و اصلا نیازی هم نیست . با خوندن مبتکران و سبز کاملا به مباحث مسلط می شویم .
فیزیک : پیش : الگو (3 جلد نویسنده : رضا خالو ) پایه : کتاب جامع الگو (خالو ، سادات ، میرخانی ) خوشخوان پایه هم خوبه .
نیازی به بنفش قلم چی نیست .
زبان :انتشارات شبقره نویسنده : دکتر کیاسالار (2تا کتاب ، یکی درس یکی هم ریدینگ و این جور چیزا )هر کدوممون هم یه معلم خوب داریم که کلی باهامون کار می کنه . پس برا زبان همین کافیه .
دینی :اولویت اول :کتاب جامع همگامان ( علیرضا دلشاد ) - اولویت دوم : الگو ( مسلم بهمن آبادی)
عربی :مصطفی خاکبازان ( 2کتاب یکی جامع تست و دیگری برای جمع بندی بعد عید ، الگو) قواعد : دکتر مهدی مهدی عباسی ، الگو
گاج سفید ( ماهینی ) کتاب خوبیه ولی برای عربی کتابای الگو کافیه .
درسنامه ی فوت و فن هم خیلی خوب و کامله ولی برای عربی کتابای الگو کافیه.
ادبیات : کتاب تست جامع : میکرو گاج (کتابای جامع زیادی برا ادبیات در بازار هم که بیشتر تستاشون هم عین همه ولی معلممون گفت که گاج هم کامل تره هم طبقه بندیش بهتره.
قرابت معنایی : الگو ، علیرضا عبدالمحمدی ( مشاورمون گفت که از خیلی از بچه های سالای قبل شنیده که کتاب هامون سبطی گیج کنندس . )
زبان فارسی : 1- کتاب 5 بحث زبان فارسی :الگو ، علیرضا عبدالمحمدی کتاب کم حجمیه و مهم ترین نکات رو هم گفته
کتاب سبز خیلی کامله ولی زیادی کامله . بچه های تازه کنکور داده می گفتن بیشتر به درد سال سوم می خوره و نیازی نیست که امسال این همه تست بزنیم . ( یعنی وقت نمی شه .)
تاریخ ادبیات : کلک یا گاج
املا : هامون سبطی انتشارات دریافت
کتاب های گاج سبز ادبیات و عربی اصلا به درد کنکور نمی خورن . چون سوالای کنکور کاملا مفهومین و نیازی به حفظ کردن تجزیه و ترکیب تک تک کلمات کتاب عربی یا حفظ کردن تک تک معنی ابیات یا جناس ها و واج آرایی های ادبیات نیست .
لازم به ذکره که در این یک سال کتاب های جدیدی وارد بازار شدن که در این لیست جایی ندارن . مثل لغت و املای نشر الگو
بعد کنکور که وقت ما ها بازتره از مشاورمون لیست آپ دیت شده ش رو می گیرم .

yanar Ot

New Member
لایک ها
180

منم عربی متوسط زبان ادبیات ریاضی و فیزیک خوب دینی فعلا افتضاح:31:
قلم چی هم ثبت نام کردم البته بیشتر به خاطر برنامش
ساعت مطالعه ام هم 30-35 ساعت در هفته ایشالا یواش یواش میرسونم به 50
اخه دینی کی خوبه؟:21:

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

ممنون البته من پست بچه های 90 رو هم دنبال می کردم و خوب فک کنم یه پست آخر تابستون در مورد کتابا داشتین که گفته بودین گسسته الگو آشغاله نمی دونم الانم همین نظر رو دارین یا نه؟
یه مشکل هم در مورد ریاضیات پایه و دیف وجود داره که کتابا عوض شدن و من یکی که گیج می زنم چه کتابی بخرم!:195:[/quote]

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

ممنون البته من پست بچه های 90 رو هم دنبال می کردم و خوب فک کنم یه پست آخر تابستون در مورد کتابا داشتین که گفته بودین گسسته الگو آشغاله نمی دونم الانم همین نظر رو دارین یا نه؟
یه مشکل هم در مورد ریاضیات پایه و دیف وجود داره که کتابا عوض شدن و من یکی که گیج می زنم چه کتابی بخرم!:195:
[/quote]

آره .
گسسته ی الگو نسبت به فیزیک و هندسه و ادبیات و حتی دیفرانسیل الگو آشغاله ، اما متاسفانه سطح و کیفیت کتابای گسسته ی بازار نسبت به دیف و فیزیک و هندسه پایین تره و میشه گفت که هیچ کتاب گسسته ای به خوبی فیزیک الگو و دیف خوشخوان نیست . همین باعث میشه که گسسته ی الگو جزء کتابای خوب باشه . ولی بازم خوشخوان بهتره .
یه چیزی : فک کنم الان 10 روزی از زمان استراحت اونایی که خیلی زود برای کنکور شروع می کنن مونده باشه ، شما هم لطفا الان جوگیرانه شروع به درس خوندن نکنید . من خودم از مرداد شروع کردم .
این رو الان نوشتم چون دیدم دارید درباره ی این که چه کتابی بخرید بحث می کنید .
اگه این بحثا رو به 10 روز دیگه موکول کنید ، کنکوریای امسال وقت دارن که نظراتشون رو در اختیارتون بذارن .
توی همین لیستی که گذاشتم ، کتابایی هست که الان به نظرم اصلا به درد نمی خوره ، مثل ادبیات گاج .
خلاصه این که این 10 روز رو فقط تفریح کنید و خوش بگذرونید .

لایک ها
600

من واسه دیفرانسیل هم کتابای درس رمزینه +تستی سید موسوی رو گرفتم
تحیلی و فیزیک خوشخوان...
گسسته هم یکی دارم بازم مال سید موسوی...خیلی خوبه...
جبر و هندسه پایه سبز...
عربی ام فوت وفن...
شیمی هم مبتکران...
زبان فارسی و ادبیات گاج سفید...(چون از نظر درسنامه ای دبیرمون کلا جزوه داده قد کتاب خیلی سبز)
دینی و زبان هم هنوز نگرفتم...

eyowin

New Member
لایک ها
2

سلام
اسمم النازه
سال سوم رياضي هستم
مي خوام اين تابستون تغيير رشته بدم برم تجربي
و
از راه كنكورم مي خوام برم دانشگاه
اميدوارم تو اين تاپيك بتونيم به هم كمك كنيم.دوستاني كه رشته تجربي هستن لطفا براي زيست كتاب هاي خوب تست و آموزش رو پيشنهاد بدن.
من خودم براي عربي كه بعضي از دوستان مشكل دارند كتاب عربي به زبان ساده ي اياد فيلي رو توصيه مي كنم و به نظرم مسلط شدن در ترجمه مي تونه يه نوع برگ برنده براي عربي باشه

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

دوستاني كه رشته تجربي هستن لطفا براي زيست كتاب هاي خوب تست و آموزش رو پيشنهاد بدن
من رشته ریاضیم ولی از دوستامو که تجربی می خونن پرسیدم اکثریت انتخاب اولشون خیلی سبزه در ضمن کتاب جدید ژنتیک خیلی سبز هم چاپ شده

یه سوال از هندسه1:
چرا حالت دو زاویه و ضلع غیر بین جز حالات همنهشتی نیست؟(توضیح لطفا)
با چه شرطی میتوان آن را جز حالات همنهشتی گرفت؟

9vampire9

New Member
لایک ها
6

درووووووووووود..! :d
من سوم تجربیم ، از فرزانگان میانه ( آذربایجان شرقی)
میخواستم یه المپیادی باشم ! اما اون فقط یه آرزو بود! ( مرحله 2 رو قبول نشدم!)
بیخیال!
مجبوریم بازم اون دین و زندگی و ادبیات و دینی رو بخونیم!
ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.................!!!
به کنکور خودم امیدوارم!

mohabati

New Member
لایک ها
2

سلام. منم سوم تجربیم. البته میخواستم از طریق المپیاد ادبی وارد رشته ی ادبیات بشم که نشد.... حالا میخوام همین رشته رو ادامه بدم. ادبیات و زبان فارسیم خوبه. عربیم هم همیشه 100 میزنم. زیست مشکلی ندارم ولی فصل حرکت شناسی و دینامیک فیزیک رو خیلی مشکل دارم و نمی دونم چیکار کنم؟؟؟امیدوارم اینجا بتونیم به همدیگه کمک کنیم.

sun-moon

New Member
لایک ها
13

منم رياضيم
گزينه 2 ميرم
يه سوال هم دارم:به نظرتون واسه رياضي2 و حسابان (كلا رياضي پايه) چه كتابايي بهترن؟
:79:

9vampire9

New Member
لایک ها
6

سلام. منم سوم تجربیم. البته میخواستم از طریق المپیاد ادبی وارد رشته ی ادبیات بشم که نشد.... حالا میخوام همین رشته رو ادامه بدم. ادبیات و زبان فارسیم خوبه. عربیم هم همیشه 100 میزنم. زیست مشکلی ندارم ولی فصل حرکت شناسی و دینامیک فیزیک رو خیلی مشکل دارم و نمی دونم چیکار کنم؟؟؟امیدوارم اینجا بتونیم به همدیگه کمک کنیم.

خیلی خوبه که ادبیاتتون خوبه ، منم ادبیاتم اصلا خوب نیست!!! چه کتابایی باید بخونیم واسه ادبیات ؟! میشه کمک کنید؟
برا عربی هم مشکلی ندارم

برا فیزیک هم میتونید از کتاب نشر الگو(آموزش و تست) استفاده کنید ، همین طور کتاب خوش خوان هم خوبه .
موفق باشید.

منم رياضيم
گزينه 2 ميرم
يه سوال هم دارم:به نظرتون واسه رياضي2 و حسابان (كلا رياضي پايه) چه كتابايي بهترن؟
:79:

برا ریاضی 2 کتاب اندیشه سازان ( مبتکران ) خیلی خوبه ، و همین طور مبتکران تشریحی ( سیامک قادر ) برا ریاضی 2.

آخرین ویرایش توسط مدیر

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693

سلام دوستان...:167:

من فاطمه علیزاده هستم راهبر ادبیات و کنکور سایت ....

رتبه 418 کنکور سراسری 89 گروه علوم انسانی ورتبه 1 کنکور دانشگاه ازاد رشته حقوق واحد بندر انزلی و دانشجوی رشته حقوق دانشگاه گیلان که انتخاب اولم قبول شدم ....

خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر میاد به شما دوستان کنم...:5:

9vampire9

New Member
لایک ها
6

سلام دوستان...:167:

من فاطمه علیزاده هستم راهبر ادبیات و کنکور سایت ....

رتبه 418 کنکور سراسری 89 گروه علوم انسانی ورتبه 1 کنکور دانشگاه ازاد رشته حقوق واحد بندر انزلی و دانشجوی رشته حقوق دانشگاه گیلان که انتخاب اولم قبول شدم ....

خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر میاد به شما دوستان کنم...:5:
سلام به شما خانم علیزاده ی عزیز
مریم هستم !
میخواستم ببینم برا ادبیات چه کتابی بخونیم؟
برا قرابت معنایی و املا؟!!!
ممنون.

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693

سلام به شما خانم علیزاده ی عزیز
مریم هستم !
میخواستم ببینم برا ادبیات چه کتابی بخونیم؟
برا قرابت معنایی و املا؟!!!
ممنون.
سلام مریم جان...راستش من خودم واسه ادبیات بیشتر خوندم تا تست بزنم...اما این کتابارو یه کم کار میکردم به نظرم مفید بود : کلک معلم ابی // گاج سبز //قلم چی ابی هم بد نیست اما سوالاش یه کم اسونه...

mehdisoft

New Member
لایک ها
223

منم ادبیاتم اصلا خوب نیست!!! چه کتابایی باید بخونیم واسه ادبیات ؟! میشه کمک کنید؟
منم کتاب های زیر رو دارم و پیشنهاد می کنم:

قرابت: 1.کتاب هامون سبطی نشر دریافت(اگه وقت داشته باشید که کلشو کار کنید عالیه اگه حوصلشو نداشتین فقط تستاشو با پاسخ تشریحی رو کامل کار کنید حسابی راه می افتین) 2.کتاب قرابت نشر الگو

آرایه:نشر الگو

املا:هامون سبطی(نشر دریافت)

تاریخ ادبیات:کلک معلم ( تخته سیاه رو هم شنیدم بد نیست )

زبان فارسی:5مبحث الگو

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا