کدوم لهجه بهتره؟!

• مجموع رای دهندگان
    85

rami

New Member
لایک ها
4
چرا هیچ کس لهجه آمریکایی رو دوست نداره؟

من اگه روزی یه ربع به زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی حرف نزم دیوونه میشم.(تعریف از خود نیستا)

f-makvandy

New Member
لایک ها
21
rami گفت

من اگه روزی یه ربع به زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی حرف نزم دیوونه میشم.(تعریف از خود نیستا)

بابا باکلاس!

اینجائه که من و پریسا میگیم:
"ببخشید تهران دریا داره؟!"

shalale

New Member
لایک ها
17
سلام
آقا اصلا مگه ترکی لهجه است که دارین روش بحث میکنین؟ ترکی یه زبونه!! یه زبون کامل

ساق اولاسیز ساق یاشیسیز

Ali007

New Member
لایک ها
70
بله،همون چیزی که گفتی....ساق اولاسیز.....

ashafieyoon

New Member
لایک ها
0
دوسستان من هر تاپیکی میزنم یو هو شلوغ می شه تا نیام...اصن لهجه فقط لهجه فاطمه و پریسا و کلا فرزانگانیا...راسی من لهجه ندارم

zeynab2010

New Member
لایک ها
3
به به . ترك يولداشلاريمز هامسي برداديلار من بيلميرديم ، بير دادي كه شاعر دير ( آب در كوزه و ما تشنه لبان مي گرديم) . خوب تركي بير زباندي ،لهجه ديري اما هامسي زبانلاردان ياخشيدي

Ali007

New Member
لایک ها
70
به!چقدر فصاحت در کلام دیده میشه
شما که نوشتی خُب ترجمشم میذاشتی بینیم چی نوشتی ،خوبه من بیام با زبونه خودم بنویسم شما اینطور بشین

zeynab2010

New Member
لایک ها
3
Ali007 گفت
به!چقدر فصاحت در کلام دیده میشه
شما که نوشتی خُب ترجمشم میذاشتی بینیم چی نوشتی ،خوبه من بیام با زبونه خودم بنویسم شما اینطور بشین
ترجمه : به به همه دوستاي ترك زبونمون اينجان ، اينجاست كه شاعر ميگه ( شعر ديگه فارسي بود !) تركي يه زبونه لهجه نيست ، از همه زبونا بهتره.
راضي شدين؟
(راضي شدين جزو ترجمه نيستا)

Ali007

New Member
لایک ها
70
ممنون روح ما را شاد نمودی با این ترجمت(بالاخره یکی ترکی در این محفل گفت ما گرفتیم چی میگه)
آهان پس ترک یولداشلاریمز یعنی دوستای ترک زیان ،چقدر جالب و چقدر پر کلمه!
حالا به زبون ما که بیشتر آوایی نه مثه ماله شما پر کلمه اینطور میشه:
چه چه
نه شوخی کردم ما هم به به میگیم، همه تُرک رَفِقای اِما اینجِه دَ ر ِ نِه،اینجُوئه که شاعِر گِنِه..................
میگم بچه ها بجای بحث روی اینکه لهجه کی بهتره کی لهجه نداره چنتا تاپیک باز کنیم بیایم لهجه های مختلف مثه ترکی
(ببخشید ترکی زبونه)مازنی گیلکی اصفهانی خوانساری!مشهدی لری کرمونی!شیرازی همدانی جنوبی تهرانی! کردی بلوچی یزدی رو آموزش بدیم هم خدا رو خوش میاد هم خلق خدارو هم از وقتمون استفاده می کنیم هم لذت می بریم هم مسافرت کردیم به شهرهای مختلف یکی دوکلوم بتونیم لااقل بحرفیم هرچند همه فارسی معیار بلدیم ولی.....اینا دیگه فوته کوزه گریه که کارگشاست!......
دوستان استقبال کنید
خواهشا"...

میم مثه محسن

badgirl

New Member
لایک ها
14
Ali007 گفت
ممنون روح ما را شاد نمودی با این ترجمت(بالاخره یکی ترکی در این محفل گفت ما گرفتیم چی میگه)
چه چه
نه شوخی کردم ما هم به به میگیم، همه تُرک رَفِقای اِما اینجِه دَ ر ِ نِه،اینجُوئه که شاعِر گِنِه..................
میگم بچه ها بجای بحث روی اینکه لهجه کی بهتره کی لهجه نداره چنتا تاپیک باز کنیم بیایم لهجه های مختلف مثه ترکی
(ببخشید ترکی زبونه)مازنی گیلکی اصفهانی خوانساری!مشهدی لری کرمونی!شیرازی همدانی جنوبی تهرانی! کردی بلوچی یزدی رو آموزش بدیم هم خدا رو خوش میاد هم خلق خدارو هم از وقتمون استفاده می کنیم هم لذت می بریم هم مسافرت کردیم به شهرهای مختلف یکی دوکلوم بتونیم لااقل بحرفیم هرچند همه فارسی معیار بلدیم ولی.....اینا دیگه فوته کوزه گریه که کارگشاست!......
دوستان استقبال کنید
خواهشا"...

میم مثه محسن
چرا بجنوردیو ننوشتی ؟؟؟؟

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
ایده ی خوبیه ! خوب خودتون تاپیک بزنید ، انشاالله دوستان هم هم کاری میکنند.

mahoo2020

New Member
لایک ها
27
منم ترکم اما اصلا لهجه ندارم ولی خدایش شیرین ترین زبونه
من به همه ترکا افتخار میکنم

لایک ها
39
من گیلانیم ......بعضی جمله ها رو میتونم بگم ولی صحبت نمیکنم عاشق لهجه گیلکی هم هستم از اصفهانی و شیرازی هم خوشم میاد چرا تو گزینه هاتون اینا نبودن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!البته اصفهانی بود.....

rasam_9026

New Member
لایک ها
7
rami گفت

البته لهجه ی آمریکایی انگلیسی خیلی هم کم رای نیورده
کاش می شد اون یه ربع رو با هم حرف بزنیم چون من عاشق اینم که با یکی انگلیسی حرف بزنم
در جواب f-makvandi هم که می گه بابا باکلاس! باید بگم دیگه زبان انگلیسی کلاس حساب نمی شه بلکه همه باید بتونن انگلیسی صحبت کنن

maral-riazi

New Member
لایک ها
112
لهجه ی منطقه ی ما هم نیست !

Ali007

New Member
لایک ها
70
badgirl گفت
Ali007 گفت
چه چه
دوستان استقبال کنید
خواهشا"...

میم مثه محسن
چرا بجنوردیو ننوشتی ؟؟؟؟
بابا بیخیال!
مگه بجنوردی زیر مجموعه مشهدی نیست؟مشهدی رو نوشتم دیگه......
حالا تو نظام آوایی با مشهدیا مشکل دارین من چیکار کنم
الان خود مازنی رو به عنوان رکن گذاشتم چون این خودش به چنتا قسمت تقسیم میشه(ساروی-بابلی-آملی-رامسری)
فجیع ترین زبون هم رامسری از نظر من البته در مازندران
چون رامسر مرز مازندران و گیلانه و جز مازندرانه مردمانش یه جوری ادغامی میحرفن مثلا" دارن مازندرانی حرف میزنن یهو یه چیز گیلانی میگن!

Ali007

New Member
لایک ها
70
maral-riazi گفت
ایده ی خوبیه ! خوب خودتون تاپیک بزنید ، انشاالله دوستان هم هم کاری میکنند.
جدی؟
من تاپیک بزنم؟
من بزنم مازندرانیو ،ترکیو و اصفهانیو............بیلمیرم

همه همکاری کنن من حرفی ندارم البته با کمک مرصاد.

میم مثه محسن

ashafieyoon

New Member
لایک ها
0
هر کی لهجش نیست...به ما هم معرفی کنه لطفا

بالا