ماراتن تاریخ ادبیات معاصر (قرن 13)

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : ماراتن تاریخ ادبیات

5
قیصر امین پور

آخرین ویرایش توسط مدیر

abrang

New Member
لایک ها
748

شعر هاشون : راز زندگی / آیینه های ناگهان ........ واینکه بیشتر تو زمینه ی ادبیات نوجوان کار می کردند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

فکر میکنم ابان سال 86 فوت کردند.
درسته؟

Moonlight

New Member
لایک ها
533

قیصر امین پور در شهر گتوند ( یه شهره تو خوزستان ) به دنیا اومدن .ابتدا رشتشون دامپزشکی بود در دانشگاه تهران ولی انصراف دادن و ادبیات خوندن و در مقطع دکتراهم شاگرد استاد کدکنی بودن . آبان 86 هم فکر کنم فوت کردن . آرامگاهشون هم در گتوند در کنار مزار شهدای گمنامه . آثار : گل ها همه آفتابگردانند . دستور زبان عشق بی بال پریدن و همچنین در زمینه ی ادبیات کودک و نوجوان فعال بودن .

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

6
سهراب سپهری

آخرین ویرایش توسط مدیر

marzieh.s

Active Member
لایک ها
115

به نظر من واسه تاریخ ادبیات ها اگه کسی داستانی رمزی چیزی بلده هم بگین بهتره چون این جوری بهتر و بیشتر یادمون میمونه

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

كتاب: اتاق ابي...ماهيج ما نكاه...مرك رنك..
هم شاعر بودند هم نقاش
اهل كاشان بودند
مال قرن معاصر هم بودند

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

تاریخ ادبیات که رمزی نمیشه. باید بشینیم یکسره حفظش کنیم دیگه.
البته یه رمزایی هست میذارن. مثلا با اولین حرف اسمای کتابای نویسندگان درست میکنن.
مثلا برا خواجه عبدالله انصاری رمزش هست"مزار" که مخفف(مناجات نامه- زادالعارفین-الهی نامه- رساله ی دل و جان) هست.
البته من معمولا یادم میره کدوم رمز مال کدوم نویسنده بود. :4:

marzieh.s

Active Member
لایک ها
115

تاریخ ادبیات که رمزی نمیشه. باید بشینیم یکسره حفظش کنیم دیگه.
البته یه رمزایی هست میذارن. مثلا با اولین حرف اسمای کتابای نویسندگان درست میکنن.
مثلا برا خواجه عبدالله انصاری رمزش هست"مزار" که مخفف(مناجات نامه- زادالعارفین-الهی نامه- رساله ی دل و جان) هست.
البته من معمولا یادم میره کدوم رمز مال کدوم نویسنده بود. :4:
چرا میشه اتفاقا خیلی هم این جوری بهتره همون انرژی ای ک میخوای بذاری واسه حفظ کردن این همه اثر و نویسنده کمترشو میذاری واسه اینکه نویسنده هارو به رمزشون ربط بدی
مثلا این:مشفق کاظمی در تهران مخوف،یادگار شب از خود ب جا گذاشت(اینو تو ی کتاب خوندم ی تصویر کشیده ک برج آزادی رو تو شب کشیده و واسش دندون و چشمای قرمز گذاشته و یکی در حالی ک داره میلرزه داره رو ازادی یادگاری میکشه)
یا این یکی:شوهر آهو خانوم تو بوته زار وایساده بود و شادکامان دره ی قره سو رو نگاه میکرد ک یه هو علی محمد افغانی اومد و بهش ی شلغم داد ولی اون قبول نکرد اونجا بود ک علی محمد گفت:شلغم میوه ی بهشته هرکی نخوره زشته(این از خلاقیت خودم بود:4:) (این داستانا رو تو ذهنتون باید ازش تصویر سازی کنید ک یادتون بمونه تصویرا هم واضح و رنگی باشن بهتره_اینو تجربه ی شخصیم بهم ثابت کرده:4:)
و.....

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
326

چرا میشه اتفاقا خیلی هم این جوری بهتره همون انرژی ای ک میخوای بذاری واسه حفظ کردن این همه اثر و نویسنده کمترشو میذاری واسه اینکه نویسنده هارو به رمزشون ربط بدی
مثلا این:مشفق کاظمی در تهران مخوف،یادگار شب از خود ب جا گذاشت(اینو تو ی کتاب خوندم ی تصویر کشیده ک برج آزادی رو تو شب کشیده و واسش دندون و چشمای قرمز گذاشته و یکی در حالی ک داره میلرزه داره رو ازادی یادگاری میکشه)
یا این یکی:شوهر آهو خانوم تو بوته زار وایساده بود و شادکامان دره ی قره سو رو نگاه میکرد ک یه هو علی محمد افغانی اومد و بهش ی شلغم داد ولی اون قبول نکرد اونجا بود ک علی محمد گفت:شلغم میوه ی بهشته هرکی نخوره زشته(این از خلاقیت خودم بود:4:) (این داستانا رو تو ذهنتون باید ازش تصویر سازی کنید ک یادتون بمونه تصویرا هم واضح و رنگی باشن بهتره_اینو تجربه ی شخصیم بهم ثابت کرده:4:)
و.....

ولی بازم نظر ها با هم متفائته .......من شخصا اگه بشینم حفظ کنم خیلی برام بهتره تا این که این جوری رمز گذاری کنم ...........................موفق باشید

لایک ها
3,082

و.....

آخه ببینید برای یکی دو تا میشه این کار رو کرد اما کلللللللللللللللللللللللللللللللی شاعر و کتاب هست که خیلی سخت میشه بخوای برای هر کدوم این کار رو بکنی....

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

البته ك ما كلي شاعر داريم ولي برخي شعرا ك يادمون ميره رو مي تونيم با ي رمزكذاري ساده از بركنيم!

لایک ها
326

البته ك ما كلي شاعر داريم ولي برخي شعرا ك يادمون ميره رو مي تونيم با ي رمزكذاري ساده از بركنيم!
پ

رو همشون نمیتونیم که یه رمزی بذاریم اون موقع حفظ کردن خوده اون جمله ها سخت تره ........................

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

پ

رو همشون نمیتونیم که یه رمزی بذاریم اون موقع حفظ کردن خوده اون جمله ها سخت تره ........................
خب اين جا بايد خودتون ي ابتكاري بديد و بين رمز و شخص ي ربطي رو ب وجود بياريد!
مثلا: خواجه عبدالله انصاري معمولا كجاست؟!سره مزار(!)......بس رمز ميشه مزار:204:
متوجه منظورم شديد؟!

لایک ها
3,082

متوجه منظورم شديد؟!
حالا اگر بشن 100 نفر بازم می تونید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
326

متوجه منظورم شديد؟!
اره ولی به نظر من زیاد این کار درست نباشه و............................

marzieh.s

Active Member
لایک ها
115

آخه ببینید برای یکی دو تا میشه این کار رو کرد اما کلللللللللللللللللللللللللللللللی شاعر و کتاب هست که خیلی سخت میشه بخوای برای هر کدوم این کار رو بکنی....
الان این جمله ی شما مبهمه من دقیقا نمیدونم منظورتون از سخته چیه!!!!2تا حالت به ذهنم میرسه ک هر 2 تاشو بررسی میکنم اگه هیچکدوم از این 2 تا نبود بگید
حالت اول:تبدیل کردن اینا ب رمز کار سختیه:ک اگه منظورتون اینه من واسه همین گفتم هرکی هرچی ب ذهنش میرسه بگه اینجوری من 4 تا میگم شما 5 تا یکی دیگه 2 تا و... اینجوری خیلی از اینا رمز گذاری میشن و هرکس با توجه ب رمز انتخاب میکنه ک راحت تره اونجوری حفظ کنه یا اینجوری
و حالت دوم:حفظ کردن رمزا کار سختیه: ک این همون طور ک بقیه گفتن واسه هر کس فرق میکنه من واسم حفظ کردن این همه رمز خیلی ساده تره تا اون همه کتاب!!!!اینجوری ب نظرم ذهنم مرتب تر میشه مثلا وقتی میگن طاهره صفار زاده سریع ی داستان یا یک سری شکل میاد تو ذهنم!!!

marzieh.s

Active Member
لایک ها
115

پ

خب این خیلی بدیهیه ک نمیشه رو همه رمز گذاشت اونایی ک بیشتر بچه ها قاطی و یا فراموش میکنن!!
مثلا این شاعرای معاصری ک تو اعلام و پیش درامدا یا بالای هر درس داریم برای اولین باره هم اسم شاعر و هم اسم کتاباشو شنیدی!!چه طوری میشه اونا رو با سرعتی ک معلم درس میده حفظ کرد!!!
من هیچ وقت آثار طاهره صفار زاده،معلم دامغانی و.... رو (یا بقیه ی این معاصر این مدلی ها رو ) یاد نگرفتم!!!حتی اسم شاعرا رو هم درست حسابی یادم نمیاد!!!

بالا