gh.faezeh

New Member
لایک ها
17
پاسخ : ماراتن فیزیک اول دبیرستانی!

[/URL][/IMG]

poria1393

New Member
لایک ها
11

شخصی در برابر اینه تخت مربعی شکلی ایستاده است و 60 سانتی متر مربع از صورت خود را در اینه میبیند.طول هر ضلع اینه چند سانتی متر است؟(شخص و اینه موازی اند)
1)

2)7.5

3)6

4)

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

شخصی در برابر اینه تخت مربعی شکلی ایستاده است و 60 سانتی متر مربع از صورت خود را در اینه میبیند.طول هر ضلع اینه چند سانتی متر است؟(شخص و اینه موازی اند)
1)

2)7.5

3)6

4)
آقا در سوال ابهام وجود داره چون نگفته فقط صورت خود را میبیند یا نه!!و اگه فقط صورت خودرو ببینه !!!جواب میشه
که در گزینه ها وجود نداره!!:4:

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

1)

2)7.5

3)6

4)
خب چون فاصله تصویر تا آینه و جسم تا آینه برابره مساحت آینه میشه نصف صورت طرف که طول ضلعش هم میشه

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

خب چون فاصله تصویر تا آینه و جسم تا آینه برابره مساحت آینه میشه نصف صورت طرف که طول ضلعش هم میشه
خوب اگه مساحت نصف بشه که میشه

jan123

New Member
لایک ها
166

خوب ادامه میدیم:
جرم پسری یک دوم جرم پدر و انرژی جنبشی پدر یک دوم پسر است اگر پدر 10m/s به سرعت خود بیافزاید انرژی جنبشی وی با پسرش برابر میشود سرعت هرکدام را حساب نمایید
هرکس حل کرد سوال بعدیم بذاره ممنون

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

سرعت پسر ده به اضافه ده رادیکال دو سرعت پدر بیست به اضافه ی ده رادیکال دو

آخرین ویرایش توسط مدیر

saideh

New Member
لایک ها
156

سلام بچه ها سوال ابدار میخاین....به شرطی که درس جواب بدین... ینی اول فک کنین...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سوال:حاصل ضرب جرم یک جسم در سرعت ان تکانه(اندازه حرکت)می نامندوبا نماد pنشان میدهند.اگر تکانه ی دو جسم با هم برار باشد اما جرم جسم دومی سه برابر جسم اولی باشد.انرژی جنبشی دومی به اولی؟؟؟؟؟لطفا در سطح اول جواب بدین ممنون

بازم سوال خواستن بهم ندااا بدین...فوری براتون حاظر میکنم:3::3::3:

گلوله ای را از ارتفاع20متری زمین با سرعت اولیهv0در راستای قایم رو به بالا پرتاب میکنیم.در ارتفاع65متری سطح زمین سرعت گلوله به صفر میرسد.اگرg برابر10 متر برsبتوان 2 باشد.v0 چقدره؟؟؟؟؟سوالو که حل کردین میگم مال کجاس که یکم اعتماد بفستون بره بالا....:96::96::96:اگه بگم میرین ج رو نگاه میکنین...:3::3:اگه درس ج دادین میگمااا:3::94::3:

هر جاش نامعلومه بگینااا....فعلا رو اینا فک کنین اگه خوشتون اومد بگین تا بازم سوال بدم بحلین:3::96::96::3:

هر جاش نامعلومه بگینااا....فعلا رو اینا فک کنین اگه خوشتون اومد بگین تا بازم سوال بدم بحلین:3::96::96::3:

اگه هم خوشتون نیومد بگین تا دیگه من سوال نذارم رو سایت....انتقاد پذیرم (مثلا اکی):154::177:

jan123

New Member
لایک ها
166

سرعت پسر ده به اضافه ده رادیکال دو سرعت پدر بیست به اضافه ی ده رادیکال دو
لطفا با راه حل

سلام بچه ها سوال ابدار میخاین....به شرطی که درس جواب بدین... ینی اول فک کنین...

سوال:حاصل ضرب جرم یک جسم در سرعت ان تکانه(اندازه حرکت)می نامندوبا نماد pنشان میدهند.اگر تکانه ی دو جسم با هم برار باشد اما جرم جسم دومی سه برابر جسم اولی باشد.انرژی جنبشی دومی به اولی؟؟؟؟؟لطفا در سطح اول جواب بدین ممنون

بازم سوال خواستن بهم ندااا بدین...فوری براتون حاظر میکنم:3::3::3:

گلوله ای را از ارتفاع20متری زمین با سرعت اولیهv0در راستای قایم رو به بالا پرتاب میکنیم.در ارتفاع65متری سطح زمین سرعت گلوله به صفر میرسد.اگرg برابر10 متر برsبتوان 2 باشد.v0 چقدره؟؟؟؟؟سوالو که حل کردین میگم مال کجاس که یکم اعتماد بفستون بره بالا....:96::96::96:اگه بگم میرین ج رو نگاه میکنین...:3::3:اگه درس ج دادین میگمااا:3::94::3:

اگه هم خوشتون نیومد بگین تا دیگه من سوال نذارم رو سایت....انتقاد پذیرم (مثلا اکی):154::177:
سوال 1(تکانه)
جسم اولی رو با زیروند 1 و دومی رو با 2 مینویسم اطلاعاتشو داریم:

سوال 2:
یعنی در ارتفاع 65 متری حد اکثر انرژی پتانسیله و جنبشی نداریم خوب(زیر وند 0 و 1 به ترتیب نشان دهنده حالت اولیه و ثانویه است):

با عرض پوزش مشکلی در latex بوجود اومده فکر کنم این لینک ها رو کپی کنین تو مرور گر ببینید

poria1393

New Member
لایک ها
11

1-

2-

لطفا سوال های سخت فصل نور هم بگذارید

poria1393

New Member
لایک ها
11

دوستان اگه کسی خوشخوان داره سوال های سختشو مخصوصا فصل نور رو بذاره با هم حل کنیم دیگه!!

m.h.souri

Active Member
لایک ها
118

اینم راه حل:

خب این رابطرو داسته باش!!!!m ها هم ساده کن
خب حالا میگه اگه به سرعت پدر 10 متر بر ثانیه اضافه بشه انرژِی جنبشی این دو برابر میشه...پس:

این میشه یه معادله درجه دو که از طریق دلتا
به راحتی حل میشه{خیلی مختصر توضیح دادم و بعضی از چیزها هم نگفتم امیدوارم متوجه شده باشین!!!!:1::4:

saideh

New Member
لایک ها
156

میگما تو اولی ولی چرا ی جوری گفتی من نفهمیدم؟؟؟:224::224:

jan123

New Member
لایک ها
166

ادامه بدیم :
جسمی در جلوی آینه مقعری ودر فاصله 10cm از کانون آن قرار دارد و از ان تصویری در آینه تشکیل میشود اگر بزرگنمایی آینه 1/2 باشد آینه مقعری شبیه قبلی را در چندسانتی متری از آینه مقعراول ی قراردهیم تا تصویر تشکیل شده در آینه مقعر دوم از تصویر جسم در آینه اول،روی جسم بیفتد.

poria1393

New Member
لایک ها
11

دوست عزیز مایلم بدونم این سوال تو کدوم کتابه اما فکر کنم باید همون جای قبلیش بذاریم البته راه حل هم دارم اگه جوابم درست بود بعد بگو راه حل بذارم

jan123

New Member
لایک ها
166

سول رو با ایده از یه سوال دیگه خودم طرح کردم مشابهش میتونه تو خوشخوان پیدا بشه

yosemite

New Member
لایک ها
31

سوال بعدی:
ذره ای با سرعت 18m/s و با زاویه 15 درجه نسبت افق به سمت پایین سطح شیب دار می لغزد. آینه ای در مقابل آن با زاویه 30 درجه نسبت به راستای عمود قرار گرفته است.جسم و تصویر با چه سرعتی به یکدیگر نزدیک می شوند؟

jan123

New Member
لایک ها
166

فکر کنم سوال بنده رو درست متوجه نشدین(منطور بنده تو همه اون ها تصویر حقیقی بوده(مبرهن هست که اگه مجازی بودن در واقع نمیتونستن روی هم منطبیق بشن و بیفتن))
شکل:

سوال شمارو هم اگه درست متوجه شده باشم راستای آینه با سطح افق میشه 60 و زاویه بین ذره و آینه میشه 15-60=45 لذا سرعت جسم میشه 9 رادیکال دو و سرعت جسم و تصویرش نسبت به هم میشه 18 رادیکال دو

yosemite

New Member
لایک ها
31

جوابش 15 میشه؟

بالا