mahallehm

New Member
لایک ها
487
سلام. به نظرتون بهترین ماشین حساب برای المپیاد شیمی چی هست؟ :7:

3DAli

New Member
لایک ها
110
پاسخ : ماشین حساب

به نظرمن این مدل casio fx-991ES یا fx-991ES plus...بهتره

fx-991es

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
841

من معمولا برا امتحانای شیمی Casio FX-991MS رو می برم چون سرعت محاسبه با اون نسبت به 991ES بالاتره.

س.ا.

GMOIChO

New Member
لایک ها
101

بنظر منم مدل
fx-991 ES PLUS
همون کاسیو از بقیه بهتره

mahallehm

New Member
لایک ها
487

دیگران نظری ندارن ؟ (اینو زدم مطلب بالا بیاد!!):21:

لایک ها
481

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

منم همین 991 plus
رو دارم و خیلی راضیم

EF.TAHMASEBI

New Member
لایک ها
55

با ماشی حساب es991میشه دستگاه دو معادله دو مجهولی حل کرد؟

لایک ها
43

با ماشی حساب es991میشه دستگاه دو معادله دو مجهولی حل کرد؟
آره من دارمش هم دو معادله دو مجهول هم سه معادله سه مجهول و هم درجه 2 و درجه 3 رو حل میکنه.
باقی معادله ها رو هم میشه تو صفحه خودت معادله رو بنویسی حالا رادیکالی باشه یا درجه 4 و یا مثلثاتی و ... فقط بعضی اوقات طول میکشه این جور معادله هارو حل کنه و فقط هم یک جوابشو میده.اما درجه دو و سه و دو مجهولی و سه مجهولی رو در کمتر از ثانیه حل میکنه.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

راحت ميشه پيداش كرد يا نه؟

چند تومنه؟

بيشتر از 80 هزار تومن؟

لایک ها
43

راحت ميشه پيداش كرد يا نه؟

چند تومنه؟

بيشتر از 80 هزار تومن؟
من 3 ماه پیش خریدمش 50 هزار تومن البته خرید اینترنتی بود الان هم سایت چاره بریا فروش گذاشته با قیمت 63 تومن.در لینک زیر ببینید:
رایانه و ماشین های اداری :: ماشین حساب :: ماشین حساب علمی و مهندسی :: ماشین حساب FX-991ES Plus - چاره: فروشگاه اینترنتی
ماشین حساب خیلی خوبیه یه خوبیش که برای من خیلی خوب بود داشتن مقدار اعداد ثابت علمی هست مثلا اپسیلون صفر و بار الکترون و جرم پروتون و الکترون و نسبت طلایی و ... 40 تاست.
تازه تبدیل واحد هم داره مثلا تبدیل کیلومتر بر ساعت به متر بر ثانیه و اتمسفر به سانتی متر جیوه و سانتی گراد به فارنهایت و کلی تبدیل واحد دیگه
از خوبی های دیگش میشه به حساب کردن مقدار مشتق یک تابع و انتگرال اشاره کرد.راستی ماتریس هم داره.

only physics

New Member
لایک ها
2,386

من 3 ماه پیش خریدمش 50 هزار تومن البته خرید اینترنتی بود الان هم سایت چاره بریا فروش گذاشته با قیمت 63 تومن.در لینک زیر ببینید:
رایانه و ماشین های اداری :: ماشین حساب :: ماشین حساب علمی و مهندسی :: ماشین حساب FX-991ES Plus - چاره: فروشگاه اینترنتی
ماشین حساب خیلی خوبیه یه خوبیش که برای من خیلی خوب بود داشتن مقدار اعداد ثابت علمی هست مثلا اپسیلون صفر و بار الکترون و جرم پروتون و الکترون و نسبت طلایی و ... 40 تاست.
تازه تبدیل واحد هم داره مثلا تبدیل کیلومتر بر ساعت به متر بر ثانیه و اتمسفر به سانتی متر جیوه و سانتی گراد به فارنهایت و کلی تبدیل واحد دیگه
از خوبی های دیگش میشه به حساب کردن مقدار مشتق یک تابع و انتگرال اشاره کرد.راستی ماتریس هم داره.

انصافا ارزش داره...

همه جا ميشه پيداش كرد يا مشكل پيدا ميشه؟

لایک ها
43

نمیدونم ولی انقلاب حتما دارن بهتره اون جا بری بگیری خرید اینترنتی هم بد نیست!
بذار بازم برات بگم تا بفهمی واقعا ارزش داره:
امکان حل معادلات لگاریتمی رو هم داره+تبدیل عدد در مبناهای مختلف+حساب کردن مجموع اعداد یک دنباله با دادن جمله عمومی دنباله (یعنی اعدا طبیعی رو به تعدادی که بخواید از یک بازه توش قرار میده و جمع میکنه)+تبدیل یک عدد در نمادهای علمی مختلف(میکرو و مگا و ترا و گیگا و..)+نشان دادن اعدا به صورت کسری+وجود دو باتری که یکیش خورشیدی هست+محاسبه فاکتوریل+درصد گیری+تبدیل به عدد مخلوط+محاسبه بردارهای 2 بعدی و سه بعدی+عدد تصادفی+قدرمطلق+لگاریتم در هر مبنایی+رادیکال با هر فرجه ای +سیو کردن نتیجه محاسبات به صورت خود کار که حتی پس از خاموش شدن دوباره نمایش داده میشه +محاسبه خروجی های یک تابع بر اساس اعدادی که تو یک بازه بهش میدید که مثلا از 3 تا 50 دوتا دوتا بره جلو و مقدار های تابع رو بر اساس ضابطش بده و+تبدیل به رادیا ن وگراد و...
هزار تا قابلیت دیگه هم داره ولی اون اعدا ثابت علمیش خیلی باحالن موقعی که دارم مساله حل میکنم دیگه نیاز نیست جرم الکترون رو بنویسم و یا اپسیلون صفر رو بلد باشم یهو میزنم و خودش تا 9 رقم اعشار عددو نشون میده

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
130

من و دوستم رفتیم انقلاب بخریم گفت 43000 تومان من گفتم گرونه نخریدم ولی دوستم خرید به خیال اینکه میرم بازار ارزون ترشو می خرم هفته بعدش رفتم خریدم 60000 تومان بعد به اون یکی دوستم گفتم تو هم برو بخر تا گرون تر نشده اون رفت خرید غیر پلاسشو 50000تومن جدیدا هم بچه خریدن 71000 تومن.این از قیمت که ثابت نیست و...........ام از نظر من پلاسشو بخر تو که داری میخری یه 20 تومن بیشتر هزینه کن هم خوشگلتره هم اینکه بهتراز غیر پلاسشه.برا دانشگاتم بدرد میخوره.لازم بذکره که با هردوتاش به قدر کفایت کار کردم

بالا