_sarah_

New Member
لایک ها
9
دوستان عزیزم سلام ... !
از المپیاد ادبی برای خودتون یه آرمان شهر نسازید !
و اگر قصد دارین براش بخونین زندگیتونو پاش نریزین ... !
اصلا چیزی که فکر می کنین نیست !
من فکر می کردم قراره دیدم رو نسبت به ادبیات وسیع کنه و هزار تا چیز دیگه ... !
ولی اینطور نیست .
چیزی رو به خاطرش از دست ندین .
راستش ارزششو نداره ... !
این حرف رو باور کنین ... !

لایک ها
600
پاسخ : ماهیت المپیاد ادبی

سارا جان...بهتر نیست یه کوچولو مهربون تر برخورد کنی با المپیاد...
کاری به المپیاد ادبی یا شیمی یا فیزیک یا کلا هر المپیاد دیگه ای ندارم...
کسی که تازه اول ِ راه ِ واسه المپیاد با اون پستا خواه ناخواه توش دلسردی به وجود میاد...
ما اینجا جمع شدیم که اگه کمکی از دستمون بر میاد کسایی که تو این راه قرار گرفته اند رو کمک کنیم...
نه اینکه اول راه دلسردشون کنیم...

_sarah_

New Member
لایک ها
9

ما اینجا جمع شدیم که به هم دیگه کمک کنیم ... برای همدیگه پل باشیم نه دیوار ... !
کسانی مثل من هستن که اگر بدونن وضعیت چطوره وقتشونو پای چیزای مفیدتری می ذارن !
قصد ندارم کسی رو دلسرد کنم ؛ ولی ادبیات در نظر اونایی که دوسش دارن با المپیاد می شکنه !
و منی که حالا ازش گذشتم به عنوان یه دوست وظیفه ی خودم می دونم که به بقیه بگم باید انتظار چی رو داشته باشن ... !

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام دوست من،
به نظرم برای کمک به دیگران، کلی نگیم و اشکالات رو مطرح کنیم تا اگر برطرف شد، بعدیها بدانند که وضعیت بهتر شده.
مثلا شما میتونی بگی چرا این تفکر را داری و چه مشکلاتی بوده.
شاید همه مثل شما فکر نکنند.

موفق و پیروز باشی

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

لهی بگردم سارا جون چی شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من تا حدودی یه چیزایی میدونم.
ولی سارا راس میگه منم تمام زندگیمو گذاشتم و حالا...............

linux

New Member
لایک ها
1

مگه المپیاد ادبی چه مشکلاتی داره که شما این جور ازش بدتون میاد. به ما هم بگید تا بدونیم.

لیندا*

New Member
لایک ها
2

چطور مگه؟
کی گفته که از این المپیاد بدش میاد؟

چرا یه همچین فکر می کنی دوست عزیز؟
من خودم اصلا به ادبیات علاقه ندارم
ولی خب به خاطر شرایط خوبی که المپیاد ادبی داره دارم براش خودمو آماده می کنم
اما از کسانی که وارد باشگاه شدن شنیدم که اتفاقا فضای بسیار خوبی داره
تصور دانش آموزا نسبت به ادبیات تغییر می کنه و بهتر میشه
یعنی غنی تر میشه
همچنین کسایی همسن و سال خودشون رو می بینن که به شدت فعالن و اندوخته ی ادبی شون فوق العاده ست
بازم می گم هر چند که ادبیات علاقه ندارم اما این فضا و این افراد رو تحسین می کنم و بدم نمیاد مثل خیلی های دیگه تو همچین موقعیتی قرار بگیرم
به دوستای خوبم هم توصیه می کنم اگر انگیزه دارند این فرصت مفید رو از دست ندن!

آخرین ویرایش توسط مدیر

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

ببین لیندا خانوم گل ما همچین حرفی نزدیم که بده و فلان ولی ممکنه در قبال خیلی چیزا که بدست میاری خیلی ها رو از دست بدی و یا برعکس پس بستگی به خودت داره و تا اون جایی که من شنیدم که موثقه جو باشگاه امسال اصلا جالب نبوده!!!!!!!!!:188:

لیندا*

New Member
لایک ها
2

ببین لیندا خانوم گل ما همچین حرفی نزدیم که بده و فلان ولی ممکنه در قبال خیلی چیزا که بدست میاری خیلی ها رو از دست بدی و یا برعکس پس بستگی به خودت داره و تا اون جایی که من شنیدم که موثقه جو باشگاه امسال اصلا جالب نبوده!!!!!!!!!:188:
آره به گوش منم رسیده....

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

ببخشید امسال از چه نظر جو باشگاه مناسب نبود؟ یعنی بچه هایی که شرکت کرده بودن واقعا علاقه نداشتن یا کلاسها باعث نمیشد دید بچه ها باز بشه؟؟؟:39:

yenafar884

New Member
لایک ها
0

با سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای خلینا
چند سوال اساسی در رابطه با مرحله ی دوم و دوره ی تابستانی المپیاد ادبی داشتم که امیدوارم جناب آقای خلینا پاسخگو باشند. اخذ مدال طلا در دوره ی تابستانی المپیاد ادبی برای دانش آموزان رشته ی ریاضی-فیزیک چه حسنی دارد؟(آیا در انتقالی از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر به درد می خورد؟) اخذ مدال های نقره و طلا در المپیاد ادبی تاثیری در رتبه ی دانش آموزان رشته ی ریاضی-فیزیک دارد؟(اگر تاثیر دارد فقط برای رشته هایی است که به علوم انسانی مربوط می شوند؟) و اگر یکی از دانش آموزان رشته ی ریاضی مدال طلا اخذ کند ،فقط مقدور به تحصیل بدون کنکور در رشته ی ادبیات دانشگاه دلخواه خود است و نمی تواند رشته ی ی فنی و مهندسی و ... انتخاب کند؟ و آیا این المپیاد مزایای دیگری مانند عضویت در بنیاد ملی نخبگان و سایر مزایا که دیگر رشته های المپیادی دارند را داراست ؟
چگونه رنگ مدال در تابستان معلوم می گردد؟(منظورم این است که دانش آموزان رشته ی انسانی سهمیه دارند؟) چه تعداد از برگزیدگان مرحله ی دوم مدال طلا و چه تعداد مدال های نقره و برنز کسب می کنند؟سوالات مرحله ی دوم المپیاد ادبی چگونه اند؟ چند تا هستند؟ و مدت آزمون چقدر است؟
منابع مرحله ی دوم المپیاد ادبی کدام مطالب و کتاب ها هستند؟
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر

SA-AL

New Member
لایک ها
35

یعنی المپیاد ادبی ریسکه؟:confused:

Saba76

New Member
لایک ها
113

دوستان عزیزم سلام ... !
ولی اینطور نیست .
راستش ارزششو نداره ... !

چرا این حرف را میزنید؟

مزیت هم دارد، مثلا اینکه بسیار بسیار بر اطلاعات ادبی آدم افزوده میشه و من اینو تقریبا از هرکسی

که واسه المپ ادبی خونده شنیدم و اینکه تعداد رقبات هم کمترن و واسه کنکور باید یه عالم درس رو صدبار بخونی

ولی واسه المپ باید یه درس رو صدبار بخونی...

البته قبول دارم که نباید آرمان هامونو روی اون یا حالا هر المپ دیگه ای بچینیم ولی فکر نمی کنم به این بدی ها هم که

میگویید باشد...

persianbamo

New Member
لایک ها
122

دوستان عزیزم سلام ... !
ولی اینطور نیست .
راستش ارزششو نداره ... !
سلام! من نمی‌دونم شما چه سابقه‌ای در المپیاد ادبی دارید و این دیدتون از کجا نشأت می‌گیره. به هر حال، گفتنِ چند نکته پیروِ بحث مطرح شده لازمه:
بنده بعد از اینکه طلا نگرفتم، فوق‌العاده نسبت به المپیاد و باشگاه بدبین شده بودم و دقیقاً حسّم این بود که آرمانشهرم ویران شده.
امّا بعدها که کم کم باز به جامعه برگشتم این نکات برام روشن شدن:
1- مطالب آموزش‌داده شده در باشگاه دانش‌پژوهان، در عمده‌ی موارد، مطالبی‌ست که شبیه‌شان را در هیچ دانشگاه و هیچ مؤسّسه‌ای آموزش نمی‌دهند و از این حیث تجربه‌ای تکرار نشدنی و مفید برای شرکت کنندگان است.
2- جوّ المپیاد ادبی و حضور در کلاس‌ها و گذر از حواشی و ...، باعث رشد شخصیّت اجتماعی دانش‌پژوهان خواهد شد به گونه‌ای که بعد از خروج از دوره، تفاوت‌های محسوسی را با "خودِ قبل از دوره" احساس خواهند کرد.
3- تنها مشکلی که در دوره دیدم، اهمیّت بیش از حدّ حفظیّات برای امتحان و تعیین مدال بود که به ویژه در درس "شعرمعاصر" آزاردهنده بود.
4- استباط من از نکاتی که گفتم این است که اکتسابات شرکت کنندگان، بسیار بیشتر از هزینه‌هایی که با انرژی و وقتشان می‌پردازند خواهد بود.

در ارزشیابی‌های المپیاد ادبی (مرحله 1، مرحله2 و امتحانات دوره) اشکالات فراوانی وجود دارد. با این حال، صرف نظر از نتیجه، قدم گذاشتن در راه المپیاد ادبی را به هر دانش‌آموزی که به ادبیات علاقه دارد، توصیه می‌کنم.
سپاس.

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

نکته ای که آقای مختاری هم در پستشون به اون اشاره کردن و منم می خوام روش تاکید کنم،داشتن علاقهس
توی المپیاد ادبی هم مثل هر المپیاد دیگه ای اگه علاقه نداشته باشی،با برخرد به کوچکترین مشکل نا امید میشی یا حتی از اون درس بدت میاد...اما اگه علاقه باشه،حتی اگه مدال نگیری یا با مخالفت اطرافیان روبرو بشی یا خیلی چیزای دیگه،بازهم لذت خواهی برد

saiedeh

New Member
لایک ها
180

سلام کسی میتونه برای من دی وی دی برای درس زبان فارسی معرفی کنه؟؟ممنون میشم اگه بتونین.

frahmani110

New Member
لایک ها
163

سلام به همگی....

بنظر من امپیاد هم مثل همه ی حوزه های دیگر، هم نکات مثبت داره و هم نکاتی منفی...

صرف نظر از مزایایی که برای المپیادی ها در نظر گرفته میشه، تجربیاتی که در دوره های تابستانه بدست میاد عموما تکرارناپذیر و منحصر به فرد هستند...
درسته که شاید با ورود به دوره تصور خیلی از افراد از المپیاد درهم بشکند و به اصطلاح آرمانشهرشان ویران شه اما مطمئن باشین حتی اگه هیچ مدالی هم دریافت نکنین (که با توجه به رویکرد باشگاه این امر بعید بنظر میرسه) بازهم چیز زیادی رو از دست نداده اید...
نگرانی ای که همیشه در باب شرکت در المپیاد وجود داره، غفلت از کنکور و درسهای پیش دانشگاهی است. اما مطمئن باشین کسی که المپیادی باشه به خوبی از پس کنکور برمی آد. علاوه بر این یک المپیادی با توجه به مزیت های سهمیه نباید هیچ نگرانی در باب قبولی در دانشگاه به خودش راه بده...

بالا