وضعیت
موضوع بسته شده است.

S-Physics

New Member
لایک ها
0
سلام دوستان.خیلی دوست دارم بدونم شما که این همه دارین برای المپیادی شدن تلاش می کنین وقتی به آرزوتون رسیدین می خواین تو کشورتون بمونین و به هموطن هاتون خدمت کنین یا می خواین خارج از کشور درس بخونین و اون کار کنین و... .لطفا هرکدومو انتخاب کردین علتشم بگین.مرسی

لایک ها
15
پاسخ : مدال المپیاد بهانه ای برای خروج از کشور؟

من میخوام ایران بمونم

S-Physics

New Member
لایک ها
0

عزیزم میشه دلیلشم بگی.

لایک ها
15

شاید برای تخصص پزشکی رفتم ولی برمیگردم چون هیچ جا مثله کشور خود ادم زبون ادمو نمیفهمن (البته اینجا هم نمیفهمن)

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
481

منم بتونم میرم .. فرار مغز ها میکنم ولی سریع برمیگردم!:90:

S-Physics

New Member
لایک ها
0

بچه های عزیز خواهشا دلایلتونم بگین. توضیح کامل بدین!یه جمله به چه درد من میخوره؟!!!!!!!!!!

aboly

New Member
لایک ها
110

وقتی مدرسه ها رو درس های مزخرف وچرت وپرت پر کرده که از معلما تا محیط آموزشی هیچ کدام بدرد نمی خورند و وقتی مدرکی که از ایران می گیریدفقط در ایران بدرد می خورد :185::185::185::185::185:
کسی دوست نداره ادامه تحصیل تو ایران بده.هر چی می گه فقط یه حرفه که اینجا درس می خونه
البته اشتباه نفهمید من خودم طرفدار سفت وسخت کشورم هستم ولی وقتی اینهمه دانش آموز با استعداد توی این سایت از همه ایران می بینم میگم حق ما نیست که استعدادمون هدر بره

لایک ها
15

یه چیزی یادم افتاد که بگم ... نمیشه برای آینده پیش بینی کرد :90:

S-Physics

New Member
لایک ها
0

شما فقط از اونایی که میرن دلیل میپرسید؟
دلیلم بخش عظیمش خصوصیه!یه بخشش رو بگم:
الان همه یا دارن مهندس میشن یا دکتر!روی هیچکدومشون نمیشه حساب باز کرد!
یعنی سواد چندانی ندارن!یعنی مدرک ایران مدرک نیست!(((به جز چند تا دانشگاه!)))
منم دوست ندارم اصلا سوادم کشکی باشه!حقیق اینه که الان اگه از یه لیسانس زبان یه سوال بپرسی به احتمال زیاد غلط میگه!(این یه مثال بود و خودم چون تو این هفته دوتاشون رو تجربه کردم!)

تو ایران امکانات خیلی کمه!همه چی تو محدودیت هست!الان مدرسه ی ما به عنوان یه مدرسه ی سمپاد که مال یه ناحیه ی تبریزه یه آزمایشگاه درست حسابی نداره!
اکثر وسایلش مال دوران آلمان غربی-شرقی هست(خودمون دیدیم رو وسایل آزمایشگاهی نوشته بود)
آمریکا هم که شورشو درآورده!هی تحریم!هی تحریم!این وسط ما بیچاره میشیم!:185:
.
.
.
ادامه دارد!:196:
من دلایل همه رو می خوام بدونم چه اونایی که میرن چه کسایی که میمونن.

لایک ها
2,386

خيلي ها نميتونن نظرات واقعي شون رو اينجا بنويسن چون ميتونن آينده نگري كنن و بفهمن كه اين حرفا ممكنه چقدر به ضررشون تموم بشه.

قضيه ي " كشف محتواي مجرمانه ي آيريسك " رو كه يادتون نرفته؟

اگه اين تاپيك رو ببينن ، اوضاع خيلي خراب ميشه پس ترجيحا بحث رو ادامه نديد.

چون آيريسك به خطر ميفته...

S-Physics

New Member
لایک ها
0

خيلي ها نميتونن نظرات واقعي شون رو اينجا بنويسن چون ميتونن آينده نگري كنن و بفهمن كه اين حرفا ممكنه چقدر به ضررشون تموم بشه.

قضيه ي " كشف محتواي مجرمانه ي آيريسك " رو كه يادتون نرفته؟

اگه اين تاپيك رو ببينن ، اوضاع خيلي خراب ميشه پس ترجيحا بحث رو ادامه نديد.

چون آيريسك به خطر ميفته...
معذرت میخوام ولی من همچین منظوری از گذاشتن این تاپیک نداشتم...!

لایک ها
2,256

من میرم چون...................... ( هزار تا دلیل که نگم بهتره )

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811

منم میخواستم برم ولی برام سواله:
که چه کسی میخواد ایران رو درست کنه؟
کشورم رو به چه قیمتی رها کنم؟
به قبمت 18000$ فاند تحصیلی؟
به قبمت احترام خارجی ها؟
به قول یکی برم موشک بسازم بزنم تو سر هموطنام؟
برم برا یه کشوری کار کنم و باعث پیشرفت کشوری شم که دشمن کشورمه؟
خاک کشورم به همه اونها شرف داره
ارزشش از همه چی بیشتره
خودمون باید درستش کنیم
ولی حالا من همه تلاشم رو میکنم که تو ایران بمونم...

Loreen.N

New Member
لایک ها
45

ایران کشوریه که به جز چندتا رشته، رشته های دیگه ارزش ندارن!
پس یکی که المپیاد قبول میشه بیخودی وقته شو از دست داده پس اگه مرحله 2 قبول شد بهتره بره خارج ادامه تحصیل بده و تا حد امکان همونجا بمونه!
من که 100% میرم!! چون واقعا ارزش نداره!!!

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811

ایران کشوریه که به جز چندتا رشته، رشته های دیگه ارزش ندارن!
پس یکی که المپیاد قبول میشه بیخودی وقته شو از دست داده پس اگه مرحله 2 قبول شد بهتره بره خارج ادامه تحصیل بده و تا حد امکان همونجا بمونه!
من که 100% میرم!! چون واقعا ارزش نداره!!!
واقعا میخوام بدونم شما چقدر اطلاعات دارید که این حرفها رو میزنی؟

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

به قول یه استادی ، خدایا منو از شر علمی که در راه تو سود نداشته باشه نجات بده !
من قطعاً ایران میمونم. اگر شرایط پیش بیاد شاید برم برای ادامه تحصیل ولی قطعاً برمیگردم.
چون اولندش که حتی اگه به وطنم علاقه هم نداشته باشم ، حق الناس به گردنمه چون کلی خرج تحصیلمو دولت داده.
بعدشم من حتی اگه قرار باشه بهای کاری که برای کشورم میکنم رو جای دیگه صد ها برابر براش بدن نمیرم.
چون من به یه مقدار کمی قانعم و میخوام که کشورم پیشرفت کنه. فقط به فکر خودم نیستم. به فکر اطرافیا ، و هم وطنام هستم.
هممون میگیم ای بابا مگه با یه نفر دو نفر کشور درست میشه ولی اگه من بمونم ، تو بمونی ، همینطور چند نفر دیگه هم بمونن کلی میشه به کشور کمک کرد.
تو همین تحریمات ( که یک چند هزارم اون رو امریکا به شوروی اعمال کرد و شوروی فروپاشید ) رشد علمی مارو بررسی کنید. ما رتبه 16 ( یا 17 ) تولید علم تو سال قبل تو دنیارو داریم.
من میدونم اگه منو و شما دوستان دست به دست هم بدیم در عرض چند سال ایران اسلامی عزیز به قله های علم و سعادت سعود میکنه.
نگران هم نباشید. وقتی یه مدرک خوب از دانشگاه خوب داشته باشید ، تو همین کشور خودمون هم کارای خوب براتون پیدا میشه.

MrWho

New Member
لایک ها
56

در جواب به آقایان درنده و علیرضا :
نمیخوام بحث تاپیک رو منحرف کنم و فقط نظر شخصیم رو میگم و وارد جزئیات نمیشم! من یه فردی رو میشناسم فیزیک نظری صنعتی شریف خونده بود تو ایران باهاش که حرف زدم گفت دقیقا حرف هایی مثل شما میزد هنگامی که دبیرستان بود ولی وقتی که رفت دانشگاه اوضاع به کلی عوض شد! اون جوی که انتظارش رو میکشید نبود! حقش در مواردی پایمال شده بود و اینکه به دلایلی که ممکنه دوستان هم حدس بزنن نتونست دکتری بخونه! همین فرد نظر خانوادم رو در مورد فیزیک خوندن من تغییر داد و جوری هم منو ناامید کرد که در عمل انجام شده قرار گرفتم و الان تجربی میخونم ولی هنوز هم باور دارم که عین حقیقت رو میگفت.چند وقت پیش با یکی از کسانی که باز هم همین رشته رو در همون دانشگاه میخوند هم صحبت کردم همین جواب رو داد! تجربه بالاترین چیز هست و من به همین توضیحاتی که شاید قانع کننده هم نباشه بسنده میکنم ولی باز هم تاکید میکنم خیلی ها رو دیدم که قلبا همین عقاید رو داشتن ولی نظرشون عوض شد.در هر صورت به نظر من تحصیل در غرب بد نیست(تاکید میکنم نظر شخصی) ،آیا واقعا یه دانشمند نیاز به احترام نداره؟ اگر کشوری جز آمریکا ابر قدرت میشد به دیگر کشور ها زور نمیگفت؟
جدا از این آقای درنده شما واقعا فکر میکنید به هر کسی فاند $18000 میدن؟ یا هر کسی رو فول فاند میکنن؟
نهایتا بگم با نظر دوستانی که ذکر شدند هم مخالف نیستم.

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

به قول یه استادی ، خدایا منو از شر علمی که در راه تو سود نداشته باشه نجات بده !
من قطعاً ایران میمونم. اگر شرایط پیش بیاد شاید برم برای ادامه تحصیل ولی قطعاً برمیگردم.
چون اولندش که حتی اگه به وطنم علاقه هم نداشته باشم ، حق الناس به گردنمه چون کلی خرج تحصیلمو دولت داده.
بعدشم من حتی اگه قرار باشه بهای کاری که برای کشورم میکنم رو جای دیگه صد ها برابر براش بدن نمیرم.
چون من به یه مقدار کمی قانعم و میخوام که کشورم پیشرفت کنه. فقط به فکر خودم نیستم. به فکر اطرافیا ، و هم وطنام هستم.
هممون میگیم ای بابا مگه با یه نفر دو نفر کشور درست میشه ولی اگه من بمونم ، تو بمونی ، همینطور چند نفر دیگه هم بمونن کلی میشه به کشور کمک کرد.
تو همین تحریمات ( که یک چند هزارم اون رو امریکا به شوروی اعمال کرد و شوروی فروپاشید ) رشد علمی مارو بررسی کنید. ما رتبه 16 ( یا 17 ) تولید علم تو سال قبل تو دنیارو داریم.
من میدونم اگه منو و شما دوستان دست به دست هم بدیم در عرض چند سال ایران اسلامی عزیز به قله های علم و سعادت سعود میکنه.
نگران هم نباشید. وقتی یه مدرک خوب از دانشگاه خوب داشته باشید ، تو همین کشور خودمون هم کارای خوب براتون پیدا میشه.
سلام بر شما دوست گرام
اما بنده شخصی رو براتون مثال میزنم که فوق لیسانس مکانیک دارند از دانشگاه امیر کبیر. اما شغلشون مرتبط با رشته شون نیست.
و هم چنین فوق لیسانس برق از دانشکده ی علم و صنعت.(که ایشون الان اینجا نیستند . دانشگاه تدریس میکنند در کشور دیگر..)

پس فقط مدرک و دانشگاه خوب مد نظر نیست. خیلی چیز های دیگه هم هست..

A_darzi

New Member
لایک ها
6

یکی از مهم ترین دلایل پیشرفت آمریکا همین ایرانیایی هستن که میرن مطمئنا موندن تو ایران هم خیلی کشور به لحاظ علمی قوی میکنه . اصلا درست نیست که آدم اینقدر خود خواه باشه که از تمام امکانات علمی مثل المپیاد استفاده کنه و بعد بزنه به چاک .متوجهید که....

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا