bmeng

New Member
لایک ها
76
سلام دوستان!!
میدونم که برای خیلی ها این موضوع مدیریت زمان یک موعضلی شده در زندگی عادیشون و همینم باعث شده که برنامه ریزی خوبی در انجام کار هاشون نداشته باشن! وبنده هم از این امر مثتثنی نیستم!
برا همین من این تاپیک روزدم تا هر پیشنهاد ی دراین رابطه دارین یا مطلب به درد بخور در اختیار همدیگه قرار بدین! اولشم خودم شروع می کنم!!
من میخوام یک سری امار بدم از یک عمر معمولی یک انسان 60 تا 70 ساله بدم!! البته اینها میانگین هستناا!!! وتقریبی!!
میگن 8 روز ازندگیتون رو شما صرف بستن بند کفشاتون کردین
انتظار چراغ قرمزراهنمایی و رانندگی یک ماه از عمرتون رو مییره
گرفتن شماره تلفن یک ماه از عمر شما رو میگیره(دقت کنید فقط گرفتن شماره تلفنا نه صحبت کردن)
سه ماه از عمر اپارتمان نشینان در اسانسور میگذره
سه ماه از عمر رو مسواک زدن میگیره
5 ماه انتظار برای رسیدن اتوبوس
استحمام 6 ماه تا یک سال
4سال عمرتو تو wc میگذرانی:)(با عرض معذرت)
10 تا 15 سال عمر برای تماشای تلوزیون(حالا چقدرش مفید بوده خدا میدونه)
20 سال از این 60 یا 70 سال رو در خواب هستیم
یعنی اگر ما بتونیم 1 ساعت از خواب روزمون کم کنیم ببنید چقدرما فرصتمون زیاد میشه! چقدر جلو می افتیم؟!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

با این اماری که عرض کردم حالا چی کار کنیم که از عمرمون بهترین استفاده رو بکنیم؟

elistiyan

New Member
لایک ها
379
پاسخ : مدیریت زمان در زندگی

نریم wc!:97:
مسواک نزنیم!3 ماهه کم نیست که!
باید اولویت بندی کنیم و به این باور برسیم که مرگ واسه همه هست واسه همه حتی خودمون!

لایک ها
74

به نظر من مهم ترین اصل در زندگی اینه که : برای لحظه لحظه ی زندگی ات برنامه داشته باشی و بدونی دقیقاً می خوای چکار کنی البته این برنامه ات می تونه تغییر هم بکنه تو شاید دوست داشته باشی یه کار رو ادامه بدی یا این که برنامه هات بعضی اوقات به هم می خوره ....... بعد : کاری رو اگه قراره انجام بدی یا انجام نده یا تمام تمرکزت رو براش بذار این موقع است که واقعاً احساس می کنی داری از لحظات زندگی ات به نحو احس استفاده می کنی ...... زمانی که کاری رو انجام دادی طبق همون برنامه >> این جا دیگه آدما دو دسته می شن : بعضی ها می یان از کارشون ارزیابی می کنن و صادقانه کاری رو که انجام دادن نقد می کنند بعضی ها هم نه که این دسته دومی اصولاً کمتر به ادامه دادن کارشون پایبند می مونن
این ارزیابی برای هر کاریه ها لطفاً الان که دارید فکر می کنین دیدتون رو خیلی بیشتر گشترش بدید .... چیزی هم که تو این سن واقعاً خیلی مهمه تصمیماتیه که می گیریم به نظرم شاید الان فکر کنیم بعضی تصمیم ها سخته انجام دادنشون اما این سختی هیچ وقت پایدار نمی مونه چون انرژی ات می ره بالا ( رجوع کنید به کتاب شیمی 2 بخش چهارم ) و این که همین تصمیم ها ممکنه واقعاً آینده ی هر فردرو شدیداً تحت تاثیر قرار بده خوب کنه یا بد < مهم اینه که فرد با دید کلی به تصمیمش قبل از گرفتن اون نگاه کنه > و در نهایت هم هیچ وقت نباید انسان خداشو فراموش کنه هیچ وقت و از صمیم قلب بهش توکل کنه ...... ان شاء الله موفق باشین و خواهید شد .

خیلی دیگه کلی گفتم ببخشید !!

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

واقعا نکته ی مهمی هست.
چقدر به وقتمون اهمیت می دیم .من خودم واقعا آرزو دارم بتونم برنامه ی خوابمو طوری تنظیم کنیم که با 4 ساعت خواب بتونم کامل به درسام و زندگیم برسم.
ولی به نظرم چیزی ک مهمه صبره . رسیدن به اهداف بزرگ شرط مهمی هست که تو زندگی باید پیاده بشه ولی نه خیلی زیاد چون در این صورت خیلی فشارهای جدید و روز به روز افزاینده وارد زندگیتون می شه و آروم و قرار رو ازتون می گیره و نه تنها سبب موفقیت نمی شه بلکه شرایط رو بدتر .مثلا همین جریان خواب .کسی که تصمیم می گیره 4 ساعت روزی بخوابه در عرض یک هفته نمی تونه به این هدف برسه بلکه باید خوابشو رفته رفته کم کنه مثلا هفته ای 5 دقیقه تا بالاخره به نتیجه ی مطلوبش برسه. اما اگه از همون روز اول شروع کنه به فقط 4 ساعت خوابیدن بعد مدت کوتاهی از پا می یفته و نه تنها از خوابش کم نمی شه که تا یه مدتی هم خوابش زیاد می شه.
به نظر من هدف گذاری+صبر=موفقیت

bmeng

New Member
لایک ها
76

واقعا ممنونم به خاطر توجه تون به این پست!! امیدوارم از اینجا بهترین نتیجه ی ممکن رو بگیریم!! لطفا اگه میشه این پست رو به دوستاتونم معرفی کنید تا تعداد نظرات بیشتر بشه وبهتر بتونیم نتیجه گیری کنیم!!:87:

به نظر من مهم ترین اصل در زندگی اینه که : برای لحظه لحظه ی زندگی ات برنامه داشته باشی و بدونی دقیقاً می خوای چکار کنی البته این برنامه ات می تونه تغییر هم بکنه تو شاید دوست داشته باشی یه کار رو ادامه بدی یا این که برنامه هات بعضی اوقات به هم می خوره ....... بعد : کاری رو اگه قراره انجام بدی یا انجام نده یا تمام تمرکزت رو براش بذار این موقع است که واقعاً احساس می کنی داری از لحظات زندگی ات به نحو احس استفاده می کنی ...... زمانی که کاری رو انجام دادی طبق همون برنامه >> این جا دیگه آدما دو دسته می شن : بعضی ها می یان از کارشون ارزیابی می کنن و صادقانه کاری رو که انجام دادن نقد می کنند بعضی ها هم نه که این دسته دومی اصولاً کمتر به ادامه دادن کارشون پایبند می مونن
این ارزیابی برای هر کاریه ها لطفاً الان که دارید فکر می کنین دیدتون رو خیلی بیشتر گشترش بدید .... چیزی هم که تو این سن واقعاً خیلی مهمه تصمیماتیه که می گیریم به نظرم شاید الان فکر کنیم بعضی تصمیم ها سخته انجام دادنشون اما این سختی هیچ وقت پایدار نمی مونه چون انرژی ات می ره بالا ( رجوع کنید به کتاب شیمی 2 بخش چهارم ) و این که همین تصمیم ها ممکنه واقعاً آینده ی هر فردرو شدیداً تحت تاثیر قرار بده خوب کنه یا بد < مهم اینه که فرد با دید کلی به تصمیمش قبل از گرفتن اون نگاه کنه > و در نهایت هم هیچ وقت نباید انسان خداشو فراموش کنه هیچ وقت و از صمیم قلب بهش توکل کنه ...... ان شاء الله موفق باشین و خواهید شد .

خیلی دیگه کلی گفتم ببخشید !!
واقعا همین طوره که می فرمایین!!

pegahmm

New Member
لایک ها
375

ببينين؛اگه واقعاا دلتون ميخاد وقت بيشترى داشته باشين بايد از كاراى بيخود بگذرين نه امور ضرورى!
مسواك خييلي مهمه...دندون يكى از عوامل مهم زيباييه و همچنين گاهى اوقات نشان دهنده ى شخصيت شما...مثلا من خودم مسواك زدنم نيم ساعت كامل طول ميكشه(با نخ دندان البته)اگه من وقت كم آوردم نميتونم بيام بگم خوب من از امروز يه ربع مسواك بزنم!!!ابدا
خواب يكى از عوامل مهم رشد؛نشاط؛موفقيت و...است و هرگز نبايد ميزان اون خصوصا تو نوجوان ها از ٨ ساعت كمتر بشه
شما اگه واقا دنبال وقت هستين تلويزيون نبينين!در حد ده دقيقه فقط اخبار ببينين و تمام؛كسي از كمبود تلويزيون نمرده تا حالا!
يا اينكه سعي كنين از وقت هاى تلف شده تون استفاده كنين مثلا وقتى منتظر اتوبوس ايستادى فلش كارتاى درسيو مرور كنى يا حتى زبان بخونى اصن هر كارى كه فك ميكنى مفيده برات
نه اينكه بياي از خواب و مسواكت بزنى

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

با این که خودم از خواب متنفرم ولی ب نظرم خواب اگه زیاد کم بشه اثر معکوس میذاره...
بهتره از وقتایی ک داریم نهایت استفاده رو ببریم ینی بازدهی رو ببریم بالا
مثلا وقتی تو مترو نشستیم ب جا نگاه کردن ب درو دیوار(حالا نمیگم واگن ویژه بانوان :دی)مطالعه کنیم...یا اگه سر درس نشستیم با تمرکز کردن ب جای اینکه رو ی موضوع دوساعت وقت بذاریم تبدیلش کنیم ب ی ساعت اینجوری مطلب هایی ک میتونیم مطالعه کنیم دوبرابر میشه...

bmeng

New Member
لایک ها
76

ببينين؛اگه واقعاا دلتون ميخاد وقت بيشترى داشته باشين بايد از كاراى بيخود بگذرين نه امور ضرورى!
مسواك خييلي مهمه...دندون يكى از عوامل مهم زيباييه و همچنين گاهى اوقات نشان دهنده ى شخصيت شما...مثلا من خودم مسواك زدنم نيم ساعت كامل طول ميكشه(با نخ دندان البته)اگه من وقت كم آوردم نميتونم بيام بگم خوب من از امروز يه ربع مسواك بزنم!!!ابدا
خواب يكى از عوامل مهم رشد؛نشاط؛موفقيت و...است و هرگز نبايد ميزان اون خصوصا تو نوجوان ها از ٨ ساعت كمتر بشه
شما اگه واقا دنبال وقت هستين تلويزيون نبينين!در حد ده دقيقه فقط اخبار ببينين و تمام؛كسي از كمبود تلويزيون نمرده تا حالا!
يا اينكه سعي كنين از وقت هاى تلف شده تون استفاده كنين مثلا وقتى منتظر اتوبوس ايستادى فلش كارتاى درسيو مرور كنى يا حتى زبان بخونى اصن هر كارى كه فك ميكنى مفيده برات
نه اينكه بياي از خواب و مسواكت بزنى
بله من خودم هم به این موضوع مسواک حساسم واصلا نیازه!! النظافت من الایمان
دوست عزیز اینها فقط یک اماره!! هدف من از این امار اینه که بدونیم ما از این همه عمرومون چقدرشو وقت داریم واقعا؟؟ واسه این وقت باقی مونده باید چی کار کنیم؟من با گفته های شما کاملا موافقم!‌تلوزیون یکی از بیهوده ترین کار هایی هست که میشینیم نگاه می کنیم!!

amirxxx41

Active Member
لایک ها
98

بله من خودم هم به این موضوع مسواک حساسم واصلا نیازه!! النظافت من الایمان
دوست عزیز اینها فقط یک اماره!! هدف من از این امار اینه که بدونیم ما از این همه عمرومون چقدرشو وقت داریم واقعا؟؟ واسه این وقت باقی مونده باید چی کار کنیم؟من با گفته های شما کاملا موافقم!‌تلوزیون یکی از بیهوده ترین کار هایی هست که میشینیم نگاه می کنیم!!
ولی قبول داریم که کسی که تلوزیون تبدیل شده به یه بخش از زندگیش به ندرت می تونه یکباره دست از تلوزیون بکشه و باید تدریجا ساعتش رو کم کنه؟:219:

bmeng

New Member
لایک ها
76

ولی قبول داریم که کسی که تلوزیون تبدیل شده به یه بخش از زندگیش به ندرت می تونه یکباره دست از تلوزیون بکشه و باید تدریجا ساعتش رو کم کنه؟:219:
صد در صد همینطوره!
ولی یه چیزبگم؟ اگه ادم اونقدر مشغلش زیاد باشه که وقت اضافی نیاره تلوزیون به فکرشم نمیرسه! برا همین باید کارا رو اولویت بندی کرد!

pegahmm

New Member
لایک ها
375

با این که خودم از خواب متنفرم ولی ب نظرم خواب اگه زیاد کم بشه اثر معکوس میذاره...
بهتره از وقتایی ک داریم نهایت استفاده رو ببریم ینی بازدهی رو ببریم بالا
مثلا وقتی تو مترو نشستیم ب جا نگاه کردن ب درو دیوار(حالا نمیگم واگن ویژه بانوان :دی)مطالعه کنیم...یا اگه سر درس نشستیم با تمرکز کردن ب جای اینکه رو ی موضوع دوساعت وقت بذاریم تبدیلش کنیم ب ی ساعت اینجوری مطلب هایی ک میتونیم مطالعه کنیم دوبرابر میشه...
با قسمت دوم موافقم اما مطالعه در لوازم نقليه باعث ضعيف شدم چشم ميشه!!!:)
بهتره تو وسايل نقليه بجاى مطالعه چيزي گوش كنيد!هر چيز مفيدي كه دوست دارين مثلا كلاس هاتون،سخنرانى يا هرچى(البته موزيك گوش دادن كار بيخوديه)البته در اينجور موارد بايد به يه نفر بسپارين تو ايستگاه مورد نظر خبرتون كنه وگرنه همينجورى تا ته خط ميرين و برميگردين!!!!(من خودم يه بار تو آژانس داشتم چيزي گوش ميدادم راننده آژانسه بدبخت فك كرد من كر و لالم!!!!:دي)

elistiyan

New Member
لایک ها
379

واقعا نکته ی مهمی هست.
چقدر به وقتمون اهمیت می دیم .من خودم واقعا آرزو دارم بتونم برنامه ی خوابمو طوری تنظیم کنیم که با 4 ساعت خواب بتونم کامل به درسام و زندگیم برسم.
ولی به نظرم چیزی ک مهمه صبره . رسیدن به اهداف بزرگ شرط مهمی هست که تو زندگی باید پیاده بشه ولی نه خیلی زیاد چون در این صورت خیلی فشارهای جدید و روز به روز افزاینده وارد زندگیتون می شه و آروم و قرار رو ازتون می گیره و نه تنها سبب موفقیت نمی شه بلکه شرایط رو بدتر .مثلا همین جریان خواب .کسی که تصمیم می گیره 4 ساعت روزی بخوابه در عرض یک هفته نمی تونه به این هدف برسه بلکه باید خوابشو رفته رفته کم کنه مثلا هفته ای 5 دقیقه تا بالاخره به نتیجه ی مطلوبش برسه. اما اگه از همون روز اول شروع کنه به فقط 4 ساعت خوابیدن بعد مدت کوتاهی از پا می یفته و نه تنها از خوابش کم نمی شه که تا یه مدتی هم خوابش زیاد می شه.
به نظر من هدف گذاری+صبر=موفقیت
اصلا 4 ساعت خوابیدن درست نیست حداقل 6 ساعت و حداکثر 8 ساعت چون خواب مغر رو ریست میکنه برای تثبیت یادگیری تنظیم هورمونها عملکرد صحیح مغز لازمه

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

بهتره تو وسايل نقليه بجاى مطالعه چيزي گوش كنيد!هر چيز مفيدي كه دوست دارين مثلا كلاس هاتون،سخنرانى يا هرچى(البته موزيك گوش دادن كار بيخوديه)البته در اينجور موارد بايد به يه نفر بسپارين تو ايستگاه مورد نظر خبرتون كنه وگرنه همينجورى تا ته خط ميرين و برميگردين!!!!(من خودم يه بار تو آژانس داشتم چيزي گوش ميدادم راننده آژانسه بدبخت فك كرد من كر و لالم!!!!:دي)
قضیه کر بودن واسه منم پیش اومده =))))
منم دیگه لو ندادم بنده خدا فک گرد واقعا واقعا کرم ازم پول نگرفت گف برو پسر گنا داری =)))
مترو با ماشین فرق داره فک نکنم ضعیف شه :/

bmeng

New Member
لایک ها
76

اصلا 4 ساعت خوابیدن درست نیست حداقل 6 ساعت و حداکثر 8 ساعت چون خواب مغر رو ریست میکنه برای تثبیت یادگیری تنظیم هورمونها عملکرد صحیح مغز لازمه
بله خواب بایدبه ندازه ی کافی باشه!6 الی 8 ساعت ! بیشتر ازاینم بشتر خواب میاره و کسل کنندس!

به اینش فکر نکرده بودم! چون من همیشه تو مسیر هام مطالعه می کنم! اصلا نمیدونم چه جوریه که مطالعه ی مسیر بیشتر واسم مفید میشه:)
:)))) ماجرای باحالی بود! ایول!:))

قضیه کر بودن واسه منم پیش اومده =))))
منم دیگه لو ندادم بنده خدا فک گرد واقعا واقعا کرم ازم پول نگرفت گف برو پسر گنا داری =)))
مترو با ماشین فرق داره فک نکنم ضعیف شه :/
:))))))پس شما استفاده ی اقتصادی هم کردین:))

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

بله خواب بایدبه ندازه ی کافی باشه!6 الی 8 ساعت ! بیشتر ازاینم بشتر خواب میاره و کسل کنندس!

به اینش فکر نکرده بودم! چون من همیشه تو مسیر هام مطالعه می کنم! اصلا نمیدونم چه جوریه که مطالعه ی مسیر بیشتر واسم مفید میشه:)
:)))) ماجرای باحالی بود! ایول!:))

:))))))پس شما استفاده ی اقتصادی هم کردین:))
چه کنم من ک نمیدونسم میخواد پول نگیره گفتم لو ندم نگه بنده خدا دیوونس :))

bmeng

New Member
لایک ها
76

چه کنم من ک نمیدونسم میخواد پول نگیره گفتم لو ندم نگه بنده خدا دیوونس :))
با حال بود. کار خوبی کردی افرین!
:204:

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

ولی به نظر من از همه ی این کارایی که برای بهره برداری از زمان های تلف شده و تبدیل اونا به زمان های مفید پیشنهاد شد مهمتر اینه که تایم های مفیدمونو مفید تر کنیم!!!!مثلا میبینی طرف3 ساعته به هوای درس خوندن رفته تو اتاق جمعا یک ونیم ساعتشو مطالعه ی مفید نکرده یا میبینی دراز کشیده که بخوابه 4 ساعت قبل از خواب 4ساعت بعد از خواب به گذشته و حال و آینده فکر میکنه!!!

و واسه اینم به نظرم تمرکز حواس برای انجام هر کاری واجبه!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

Gabon

New Member
لایک ها
177

سلام
هر روز ساعت کار هاتونو یا داشت کنید.
این جوری همه چیزتون دستتون میاد
از ساعتای حداکثر بازدهیتون,ساعتایی که به جای کار های بیهودتون کار های مفید تری انجام بدید و ...

لایک ها
164

دوستان یه چیزی که از همه ی اینا مهم تره اینه که کاری که داریم انجام میدیم چقدر کیفیت داره چقدر تاثیر گذاره و چقدر این تاثیر مفید خواهد بود.منم همین مشکل رو داشتم .همش آدم هر چقدر تو طول روز از کارایی مثل تلویزیونو اینا میزنه میبینه اونقدری که میخواست نتونسته درس بخونه ولی وقتی بیای همین برنامه ریزیت رو طولانی مدت بکنی(مثلا برا یه هفته) میبینی که حداقل به 80% از اون چیزی که میخواستی میرسی.و به نظر من برنامه ریزی برا درس خوندن رو نباید اینطور بگیم که 1 ساعت این درس 1 ساعت اون یکی باید بگیم توی مثلا 1.5 ساعت 5 صفحه باید بخونم و اون چیزی که مهمه اینه که چند صفحه پیش رفتی نه اینکه چند ساعت خوندی.:)

بالا