Carbon

New Member
لایک ها
1
سلام به همگی دوستان
ببخشید فکر کردم جای یه همچین موضوعی در این انجمن خالیه :D
خوب اولین مشاوره رو خودم میخوام :twisted:

دوستان من الان شیمی عمومی مورتیمرو تموم کردم و موندم بعد از این باید چیکار کرد
یعنی فقط تست زد یا کتابای دیگه هم باید بخونم
بعد این کتابای انتشارات فاطمی هم همشو دارم ( آلی/توصیفی عناصر/ساختار اتم ها و مولکول ها / حالتهای ماده)
ولی نمیدونم باید همشو بخونم یعنی برای دوره تمام مطالب این کتابا به درد میخوره یا فقط قسمتی از هر کدوم اگه راهنمایی کنید ممنون
:oops:

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
قبلا يه همچي تاپيكايي درس شده بود وبهتر بود سوالتونو اونجا مطرح مي كردين
ببينين دكتر عابديني ودكتر نعمتي هر دو شون توصيفي و ساختار اتمها ومولكولها رو جز منابع معرفي كرده بودن ولي علاوه براونا برا شيمي معدني بهتره كاتن يا هيويي رو بخونين(البته فقط يه بخشايي)

m3abdolychem

New Member
لایک ها
0
من برای المپیاد شیمی این برنامه را دارم شما آن را چگونه می بینید ؟
این کتاب ها را تابه حال خوانده ام
کتب درسی اول و دوم و سوم دبیرستان
کتب دوم و سوم از انتشارات فاطمی
کتاب شیمی 2 از انتشارات تخته سیاه
کتاب شیمی 2 ار انتشارات صیانت

من از شیمی 2 بالغ بر 2850 تست زده ام و از شیمی 3 تا به حالا 200 تا تست زده ام
2850 تست شیمی 2 با 5/92 در صد صحیح و 200 تست شیمی 3 با 95 درصد صحیح
کار های با لا را تا به حال کرده ام ولی فقط پنج خود آزمایی های کتاب شیمی 3 فاطمی باقی مانده که تا آخر تابستان آنها را هم می زنم
حال شماوضعیت مرا چگونه می بینید
و در فصل پاییز هم کتاب های زیر را می خوانم
کتاب شیمی 3 از انتشارات تخته سیاه
شیمی 1 پیش دانشگاهی از انتشارات فاطمی چاپ سال 1383
کتاب سوالات مر حله اول المپیاد شیمی
و دوره کردن و تکرار مطالب یاد کرفته شده
من مبنای کار را بر روی تمرین گذاشته ام و همین الان می توانم برخی از سوالات دوره و تمام سوالات مرحله دوم را جواب بدهم
اگر خواستید جواب را ایمیل بزنید (با توجه به تجربه قبلی) با تشکر

[hr:e0f4cdccc9]
[hr:e0f4cdccc9]

تذکر مدیر:
قوانین تالار را مطالعه فرمایید.

septal_2006

New Member
لایک ها
17
سلام
دوست عزیز بهترین برنامه ریز برای هر کس خودشه
اگر از مهر سال دوم دبیرستان رو شروع میکنی پس میتونی با آسودگی کامل کتابهای لازم برای مرحله اول و دوم رو جهت تسلط بر این مراحل بخونی و بعدا بری سراغ کتابهای دوره
اگر از مهر سال سوم دبیرستان رو شروع میکنی آشنایی با کتابهای دوره مهمه اما بستگی به هدفت داره که میخوای چه مدالی بیاری.اگر واقعا هدفت المپیاده و نه کنکور: شاید بهتر باشه از اوایل سال تحصیلی با کتابای دوره هم آشنا بشی و 1ماه مونده به هر یک از مراحل اول و دوم از خوندنشون دست برداری و تست بزنی

در ضمن کسانی که به دنبال خوندن کتابهای مفید مراحل اول و دوم ویا تابستانی هستند میتونن لیست کتابهای لازم رو به تناسب شرایط برنامه شان از من بگیرن
(هرکی میخواد پیغام شخصی بفرسته(معرفی؟+سال چندم؟+ریاضی یا تجربی؟ +چیا خوندی؟+هدفت چیه و اینجور ....))

m3abdolychem

New Member
لایک ها
0
با سلام و تشکر :
من از اول تابستان ورود به سال سوم شروع به مطالعه کرده ام؟
بالاخره نگفتید وضعیت من چطوره ؟
لطفا کتاب هایی که در دوره به شما معرفی کردن رو معرفی کنید ؟
ببخشید اگر تخلفی از من صورت گرفت ؟
این برنامه من بود که به شما گفتم و این برنامه را درست اجرا می کنم و هیچ تخلفی از آن نمی کنم اگر اشکالی دارد نظر شما در مورد اصلاح آن چیست ؟
و برای مرحله دوم هم این برنامه را دارم ؟
تکرار مطالب یاد گرفته شده قبل
خواندن کتاب " چگونه مسایل شیمی را حل کنیم " انتشارات فاطمی تا آنجایی که به سال دوم و سوم مربوط می شود
زدن تست های دو جلد کتاب شیمی در سپهر المپیاد
هفتاد هشتاد صفحه اول کتاب شیمی 2 پیش دانشگاهی از انتشارات فاطمی چاپ 83
زدن تست های المپیاد شیمی مرحله دوم
و مرور مطالب کل
لطفا نظرات خود را در مورد این برنامه بطور شفاف ارائه دهید
با تشکر

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
به نظر :twisted: من مورتیمر واجبه(جلد 1+2 فصل اول جلد2). بعدشم بهتره یه خرده آلی(مثلا اولش انشارات فاطمی بعدش سولومونز اگه گیرت نیومد مک موری) یه خرده تجزیه(جلد 1 اسکوگ وست از فصل 5 به بعد) یه خرده شیمی فیزیک(ایرا لوین تا آخر پتانسیل الکترودی بخونی اما قبلش باید ریاض ات مشتق وانتگرال رو یاد بگیری وگرنه واست خییلی سخت میشه) معدنی در همون حد دبیرستان کافیه.

اخه بین مرحله 1 و2 خییلی فاصله نیست که بخوای ااینا همه رو بخونی توهم که الان وقت داری پس وقتتو با زدن تست هایی که بیشتر به درد کنکور میخورن تلف نکن .

بعد حدود 1 ماه مونده به مرحله 1 شروکن همه ی تست های دوره های قبلو بخور این طوری اگه خدا بخواد مرحله 1 قبولی 100%.

بعد از مرحله 1 هم بشین فقط فقط فقط واسه مرحله 2 بخون. دوره های قبلی رو بزن یه عالمه کتابهایی که در دسترس ان ...

-----------------------------------------------
ساحل بهانه ایست رفتن رسیدن است...

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
ببخشید یادم رفت چگونه مسایل فوق العاده است. مخصوصا اسید باز (2) اش :D

septal_2006

New Member
لایک ها
17
FMIcho_2009 گفت
به نظر :twisted: من مورتیمر واجبه(جلد 1+2 فصل اول جلد2). بعدشم بهتره یه خرده آلی(مثلا اولش انشارات فاطمی بعدش سولومونز اگه گیرت نیومد مک موری) یه خرده تجزیه(جلد 1 اسکوگ وست از فصل 5 به بعد) یه خرده شیمی فیزیک(ایرا لوین تا آخر پتانسیل الکترودی بخونی اما قبلش باید ریاض ات مشتق وانتگرال رو یاد بگیری وگرنه واست خییلی سخت میشه) معدنی در همون حد دبیرستان کافیه.

اخه بین مرحله 1 و2 خییلی فاصله نیست که بخوای ااینا همه رو بخونی توهم که الان وقت داری پس وقتتو با زدن تست هایی که بیشتر به درد کنکور میخورن تلف نکن .

بعد حدود 1 ماه مونده به مرحله 1 شروکن همه ی تست های دوره های قبلو بخور این طوری اگه خدا بخواد مرحله 1 قبولی 100%.

بعد از مرحله 1 هم بشین فقط فقط فقط واسه مرحله 2 بخون. دوره های قبلی رو بزن یه عالمه کتابهایی که در دسترس ان ...

-----------------------------------------------
ساحل بهانه ایست رفتن رسیدن است...

دوست عزیز فکر کنم منظورت از پتانسیل الکترودی پتانسیل شیمیایی باشه چون پتانسیل الکترودی زیرمجموعه ی الکتروشیمیه و جزو مباحث تدریسی در دوره نیست.مشتق و انتگرال شیمی فیزیک هم اصلا سخت نیست به قول دکتر بهرامی فقط بازی ریاضی و جایگذاریه.مباحث بیس دوره در شیمی فیزیکم ترمودینامیک و تعادله.بستگی به انتخاب و سلیقه ی استاد شیمی فیزیکه(دکتر بهرامی) که سبک تدریس و مباحث رو چطوری انتخاب کنه.در مورد دیگر درسا هم گفتم هرکی هر سوالی داشت پیغام شخصی بفرسته چون طبق قوانین سایت مطرح کردن چندین موضوع تحت یک موضوع کار درستی نیست
موفق و پیروز باشین

m3abdolychem

New Member
لایک ها
0
لطفا مدیر تالار سوال من را جواب بدهد . چند تا بالا تر m3abdolychem

FMIcho_2009

New Member
لایک ها
4
اره منظورم همون بود :x

ولی فکر میکنم همچین بک گراندی لازم باشه :wink:

septal_2006

New Member
لایک ها
17
m3abdolychem گفت
با سلام و تشکر :
من از اول تابستان ورود به سال سوم شروع به مطالعه کرده ام؟
بالاخره نگفتید وضعیت من چطوره ؟
لطفا کتاب هایی که در دوره به شما معرفی کردن رو معرفی کنید ؟
ببخشید اگر تخلفی از من صورت گرفت ؟
این برنامه من بود که به شما گفتم و این برنامه را درست اجرا می کنم و هیچ تخلفی از آن نمی کنم اگر اشکالی دارد نظر شما در مورد اصلاح آن چیست ؟
و برای مرحله دوم هم این برنامه را دارم ؟
تکرار مطالب یاد گرفته شده قبل
خواندن کتاب " چگونه مسایل شیمی را حل کنیم " انتشارات فاطمی تا آنجایی که به سال دوم و سوم مربوط می شود
زدن تست های دو جلد کتاب شیمی در سپهر المپیاد
هفتاد هشتاد صفحه اول کتاب شیمی 2 پیش دانشگاهی از انتشارات فاطمی چاپ 83
زدن تست های المپیاد شیمی مرحله دوم
و مرور مطالب کل
لطفا نظرات خود را در مورد این برنامه بطور شفاف ارائه دهید
با تشکر
سلام
دوست عزیز وضع شما خوبه بستگی به مطالعات بعد از اینه شما داره که بتونید برسونید
دوست عزیز منابع معرفی شده در کلاسهای دوره ی 40 نفر برای بعضی دروس کم برای بعضی کافی و برای بعضی دیگر زیاده.من هم در پستهای ارسال شده ی قبلی عرض کردم برای دریافت کتابهای لازم دوره با معرفی خودتون و توصیف شرایتتون برای من یک پیغام شخصی بفرستید تا من هم کتابها رو به تناسب زمان شما براتون لیست کنم و بفرستم.برای مثال شیمی آلی ده ها کتاب داره که هرکدوم رو بخونین ضرر نکردین ولی به تنتاسب هرکس تعداد و بخشهای کتابا هم فرق میکنه.

m3abdolychem

New Member
لایک ها
0
سلام به مدیر تالار
سوالم اینه که چه مباحثی در مرحله دوم می آید به طوری که در مرحله اول نیست؟
در کتاب " سوالات مرحله اول – جلد دوم " تفکیکی از سوالات مرحله اول بر حسب کتب اول و دوم و سوم است لطفا سوالات مرحله دوم را نیز بر حسب کتب دبیرستان و یا دیگر کتب تفکیک کنید و فقط بگویید از چه مباحثی در المپیاد مرحله دوم می آید و مباحث جدید در چه حدی است و مباحث قدیمی تا کجا پیش رفته اند
من چند روز قبل سوالات مرحله دوم (دوره هجدهم ) را زدم که از 50 تا سوال 6تا غلط داشتم که
2 تا غلط از بی دقتی
4 تا غلط از ندانستن مطلب
3 تا صحیح شانسی زدم
من می خواهم بدانم که غلط ناشی از ندانستن مطلب و صحیح شانسی برای من در کل دوره ها از چه مباحثی است .
با توجه به خوانده های قبلی من بگویید (قبلا نوشتم )
و نظرتان در مورد 50 تا تستی که از مرحله دوم زدم چه طوره ؟

septal_2006

New Member
لایک ها
17
سلام دوست عزیز
ببخشید که دیر جواب میدم چون پست شمارو ندیده بودم.
ببینین سوالای مراحل اول و دوم فرق علمی چندانی با هم ندارن سوالای مرحله دوم چند سال قبل شاید از مرحله اول امسالم آسونتر یوده مباحث مرحله اول و دوم محدود به کتب دبیرستان و مورتیمر 1ه تست زیاد بزنین خوبه امیدوارباشین که شانسم بیارین و نتیجه رو بسپارسین به خدا
در ضمن باشگاه با انتشارات فاطمی یک قرارداد برای این مباحث بسته که برای بچه ها خوب خواهد بود اما از توضیحات اضافه در این باره شرمنده....
موفق باشید

farhad2009

New Member
لایک ها
125
سلام
کسی می تونه منو راهنمایی کنه مخصوصا مدیر تالار
من اول ئدبیرستان خستم و این مهر به دوم ریاضی میرم در ترم اول سال اول دبیرستان بعد از امتحان شیمی ترم که دادم دبیر شیمیم گفت تو باید برای المپیاد شیمی بخونی همون موقع من کتاب شیمی 2 رو شروغ کردم بخوندن چند دور کتاب شیمی 2 و همچنین کتاب اموزشی شیمی قلم چی رو هوندم بعد از عید شروع بخوندن کتاب های شیمی انتشارات فاطمی کردم کتاب شیمی ساختار مواد و مولکول ها رو خوندم والان خم اواسط کتاب شیمی توصیفی عناصر هستم اما در کمال نا باوری هیچی ازش نفهمیدم بعد به توصیه ی دبیرم کتاب شیمی عومی مورتیمر رو از اول تابستون خریدم و باز به توصیه ی دبیرم که گفت تو یه درس از شیمی 2 بخون و بعد درس مربوط به همون رو از مورتیمر بخون رو گوش کردم و تا بحال این فصل ها رو خوندم.
فصل 1/فصل2/فصل 3/فصل4/فصل5البته نصف فصل 5/فصل 6/فصل7/فصل8/فصل10
اما هیچ کدوم از سولای این فصل ها رو نتونستم حل کنم حتی بعضی از سوالاتش رو با رو خونی جوابش حل کنمو بخاطر همین سولات این فصلا رو حل نکردم .لازم بذکر من فصل اول شیمی 3 رو هم خوندم. با این اوصاف باید چکار کنم.

به تشکر

septal_2006

New Member
لایک ها
17
سلام
دوست عزیز نکته ی مهم در اینه که شما برای شروع المپیاد باید علاوه بر تسلط به کتب دبیرستان کتب کمک درسی اونا رو مثل گاج و اندیشه سازان و ... مطالعه کرده و سوالاشو حل کرده باشید.بعدش برید سراغ کتابای انتشارات فاطمی و مورتیمر. اگر به مطالب مورتیمر یک از روی دبیرستان آشنا نباشید و مطالب مورتیمر1 کاملا به نظرتون جدید بیان یعنی به مطالب دبیرستان کاملا مسلط نیستین ومورتیمر1 رو به خطر ترجمه اش نمیتونین خوب ادامه بدین
پس به کتابای دبیرستان و کمک درسی اونا حتما مسلط شید طوری که بتونین همه ی سوالای آزاد و سراسری رو به جز سینتیک و الکتروشیمی 100 بزنین اصلا هم سخت نیست تلاش میخواد.امتیاز شما نسبت به خیلیا اینه که زود شروع کردین پس مثل خیلیای دیگه المپیاد رو رها نکنین و ادامه بدین
موفق باشین

farhad2009

New Member
لایک ها
125
خیلی ممنون
اما من می خوام بدونم بجز کتاب شیمی2 مدرسه وکتاب قلم چی شما چه کتابایی رو برای دوم پیشنهاد میکنید.

septal_2006

New Member
لایک ها
17
پستای قبلی رو بخونین به جوابتون میرسین

Mehrnaz

New Member
لایک ها
5
من واسه بچه ها اين بلاگ رو معرفي ميكنم(البته آدرسش رو قبلا نوشته بودم!)
www.omidankavir.blogfa.com
نويسنده هايش المپياد شيمي رو تجربه كردن.صاب خونه اش هم نقره كشور داره.درباره المپياد شيمي راهنمايي هايي داره.
اميدوارم به كارتون بياد

شاد باشيييد

ichoabdoly

New Member
لایک ها
0
سلام آیا برای المپیاد 13 فصل اول موتیمر مورد نیاز است یا بیشتر
من تا فصل 9 موتیمر جلد 1 خوندم ولی فصل 6 و 9 رو خوب یاد نگرفتم چیکار کنم چه کتابی بخونم
آیا در فصل 9 اوربیتال های ملکولی ، خواندنش مورد نیاز است
چه کتاب های موضوعی شیمی کمک به قبولی در مرحله دوم و اول میکند
آیا کتاب المپیاد شیمی مرحله دوم (طبقه بندی شده) انتشارات خوشخوان برای مرحله 2 مورد نیاز است

najafi2020

New Member
لایک ها
195
ichoabdoly گفت
سلام آیا برای المپیاد 13 فصل اول موتیمر مورد نیاز است یا بیشتر
من تا فصل 9 موتیمر جلد 1 خوندم ولی فصل 6 و 9 رو خوب یاد نگرفتم چیکار کنم چه کتابی بخونم
آیا در فصل 9 اوربیتال های ملکولی ، خواندنش مورد نیاز است
چه کتاب های موضوعی شیمی کمک به قبولی در مرحله دوم و اول میکند
آیا کتاب المپیاد شیمی مرحله دوم (طبقه بندی شده) انتشارات خوشخوان برای مرحله 2 مورد نیاز است
والا اینجور که من می دونم مهمترین فصل های مورتیمر همون فصل 6 ,9 ,10,11 اند. کتاب های موضوعی هم حداقل شیمی اند.

برای یاد گیری بحث اوربیتالهای مولکولی فکر میکنم کتاب ساختار اتم ها و مولکول های دکتر عابدینی از مورتیمر خیلی بهتره.

کتاب طبقه بندی شده ی خوشخوانو یک بار خوندم.بد نبود.

بالا