sohrab.rz

New Member
لایک ها
49
با سلام
من المپیاد فیزیک میخونم و سطح خوبی دارم تغریبا! میخواستم ببینم برای قبولی مرحله اول المپیاد نجوم باید چکار کرد؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید...

لایک ها
314
پاسخ : مرحله اول نجوم...

سلام .
من به عنوان یه فیزیکی توصیه میکنم دوره های قبلو حل کنی و یه ذره کروی هم بخونی در حدی که اصطلاحاتو بلد باشی . اصطلاحات مهمن.
به نظر من یه المپیاد فیزیکی خوب اگر دو هفته برای نجوم بخونه مرحله دومشو میتونه قبول شه . البته قصد جسارت به دوستان تجومی نداشتم . دلیلش اینه که مباحث مشترکه و داوطلبانشم یه ذره کمتره .
ولی کار برای نجومی ها برای قبولی فیزیک یه ذره سخت تره . چون مباحث مشترک برای اونا خیلی کمتره .

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

سلام .
من به عنوان یه فیزیکی توصیه میکنم دوره های قبلو حل کنی و یه ذره کروی هم بخونی در حدی که اصطلاحاتو بلد باشی . اصطلاحات مهمن.
به نظر من یه المپیاد فیزیکی خوب اگر دو هفته برای نجوم بخونه مرحله دومشو میتونه قبول شه . البته قصد جسارت به دوستان تجومی نداشتم . دلیلش اینه که مباحث مشترکه و داوطلبانشم یه ذره کمتره .
ولی کار برای نجومی ها برای قبولی فیزیک یه ذره سخت تره . چون مباحث مشترک برای اونا خیلی کمتره .
فقط مکانیک پایه ی نجومیا کاملا مکانیک فیزیکیاس امیر :) . یک فیزیکی خوب با 2 هفته نجوم خوندن در حالت ایده آل می تونه مکانیک سماوی نجوم رو یاد بگیره به شرط اینکه قبلش کلپنر و خوب یاد گرفته باشه و سوالاشو حلیده باشه . وگرنه کروی و اخترفیزیک و کیهان شناسی و رصد که سهم خیلی بیشتری از نجوم رو جدیدا به خودشون اختصاص دادن هیچ بحثی ازشون تو فیزیک نیس به جز یه سری چیزای پایه شون مثل ترمودینامیک پایه و اپتیک و ... که مقدمات مباحث نجومه و در عوض تو فیزیک بچه ها الکتریسیته و مغناطیس می خونن که هیچ ربطی به نجوم نداره . در واقع با چیزایی که من از فیزیک و نجوم فهمیدم مباحث مشترک برا فیزیکیا خیلی کمتره :4:
من دوستایی داشتم که فیزیکی خوب بودن و نجوم قبول شدن و دوستایی هم داشتم که نجومی خوب بودن و چون مکانیک پایه شون و ترمودینامیک پایه (تو اخترفیزیک) و همچنین اپتیک پایه ( برا ابزار رصدی) خوب بود حتی بدون خوندن چیز اضافه مرحله 2 فیزیک قبولیدن .
در مورد جامعه آماری نجوم هم که خب مسلما کمتر از فیزیکه و این باعث میشه رقابت تو فیزیک سنگین تر باشه :)
اینا چیزایی بود که من تو این مدت فهمیدم از این 2 تا رشته :)

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

والا بیشتر من میخواستم مرحله یکشو قبول شم! برا مرحله دو ک تمرکزم همون فیزیکه! حداقل سوالای مرحله اول چند دوره قبل رو حل کنم؟
بعد این که کف نجوم چند درصده؟

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

والا بیشتر من میخواستم مرحله یکشو قبول شم! برا مرحله دو ک تمرکزم همون فیزیکه! حداقل سوالای مرحله اول چند دوره قبل رو حل کنم؟
بعد این که کف نجوم چند درصده؟
از 6 تا 10 رو حل کنی خوبه :)
15 اینا باید باشه . زیاد نیس .

لایک ها
314

خب مگه شما نگفتی یه فیزیکی خوب هستی ؟
اصلا طبق تعریف قبولی م۱ نجوم یکی از ویژگی های فیزیکی خوبه .
ینی اگه قبول نشی دروغ گفتی ؛).

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

15 درصد چه خبره؟؟
کف مرحله یک معمولا زیر 10 درصده! البته با احتساب نمره منفی ها.

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

خب مگه شما نگفتی یه فیزیکی خوب هستی ؟
اصلا طبق تعریف قبولی م۱ نجوم یکی از ویژگی های فیزیکی خوبه .
ینی اگه قبول نشی دروغ گفتی ؛).
خوب من که اینو نمیدونستم ک هرکی فیزیکی خوب باشه اونم اوکیه! چرا میزنی؟ :d زود تر میگفتی !
بعدشم! شما خودت بدون دیگه! یکی ک فیزیکیه خوبه ب مرحله ۲ فیزیک فک میکنه ! نه نجوم! :3:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

از 6 تا 10 رو حل کنی خوبه :)
15 اینا باید باشه . زیاد نیس .
15 درصد چه خبره؟؟
کف مرحله یک معمولا زیر 10 درصده! البته با احتساب نمره منفی ها.
اهان! اوکی خیلی متشکر از هردوی شما!

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

خوب من که اینو نمیدونستم ک هرکی فیزیکی خوب باشه اونم اوکیه! چرا میزنی؟ :d زود تر میگفتی !
بعدشم! شما خودت بدون دیگه! یکی ک فیزیکیه خوبه ب مرحله ۲ فیزیک فک میکنه ! نه نجوم! :3:

اهان! اوکی خیلی متشکر از هردوی شما!
فقط دوستان فیزیکی دقت کنین ! شما تقریبا هیچی از نجوم نمی خونیدا به جز مکانیک پایه که تو نجوم به طور مستقیم نمیاد :4: :4:
ینی یه فیزیکی خوب هیچ دلیلی نداره که مرحله 1 نجوم رو بدون خوندن هیچ چیز نجومی قبول شه :4:
ولی من یادمه خودم واس مرحله 1 فیزیک فقط رفتم دادم مرحله 1 رو ! نه سوال المپ فیزیک حلیدم . نه هیچ چیز خاصی برا فیزیک خوندم . همون چیزایی که واس مکانیک پایه نجوم خونده بودم برا قبولی تو فیزیک کافی بود .
بعدشم دقیقا همین که خودت میگی ! تو اگه فیزیکی خوبی ! برا مرحله 2 فیزیک برنامه بریز نه واس مرحله 1 نجوم که یه سری چیزا اضافی باس بخونی الکی !!!!

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

فقط دوستان فیزیکی دقت کنین ! شما تقریبا هیچی از نجوم نمی خونیدا به جز مکانیک پایه که تو نجوم به طور مستقیم نمیاد :4: :4:
ینی یه فیزیکی خوب هیچ دلیلی نداره که مرحله 1 نجوم رو بدون خوندن هیچ چیز نجومی قبول شه :4:
ولی من یادمه خودم واس مرحله 1 فیزیک فقط رفتم دادم مرحله 1 رو ! نه سوال المپ فیزیک حلیدم . نه هیچ چیز خاصی برا فیزیک خوندم . همون چیزایی که واس مکانیک پایه نجوم خونده بودم برا قبولی تو فیزیک کافی بود .
بعدشم دقیقا همین که خودت میگی ! تو اگه فیزیکی خوبی ! برا مرحله 2 فیزیک برنامه بریز نه واس مرحله 1 نجوم که یه سری چیزا اضافی باس بخونی الکی !!!!
آخه میگن تو دنیا و آخرت شاید ی تاثیرایی داشته باشه ! خودمم دقیق نمودم چرا ب فکرم اومد ک مرحله اول نجوم بدم! ولی خوب... میگم اگر ب درد نمخیوره شرکت نکنم اصن؟ :7:

معلم المپیادمم هی میگه ول کن اونو بچسب ب فیزیک! ولی خوب من گفتم اگه راحت میشه قبول شی ... چرا نشی؟!

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

آخه میگن تو دنیا و آخرت شاید ی تاثیرایی داشته باشه ! خودمم دقیق نمودم چرا ب فکرم اومد ک مرحله اول نجوم بدم! ولی خوب... میگم اگر ب درد نمخیوره شرکت نکنم اصن؟ :7:

معلم المپیادمم هی میگه ول کن اونو بچسب ب فیزیک! ولی خوب من گفتم اگه راحت میشه قبول شی ... چرا نشی؟!
آخه مرحله 1 یک رشته چه فایده ای داره آدم عاقل ؟ :4: چرا نمیری المپ ادبی بدی اصن ؟ :4: شاید به درد بخوره خب :4:
معلم ت راست می گه . چیزی که باعث میشه فکر کنی قبول شدن تو نجوم راحته اینه که فیزیک جامعه ی آماریش زیاد تر از نجومه . رقابت ش بیشتره واقعا ! ولی چیزی که اصن در نظر نمیگیری اینه که تو همین طوری با دانسته های فیزیک یت بری سر جلسه ی نجوم هیچی نمیشی :4: و باید کلی چیز نامربوط به رشته ی اصلی ت بخونی الکی الکی ! و به خودت فشار بیاری و حالا بتونی مساله های مباحث نامربوط به فیزیک رو بحلی یا نحلی !!! ارتباط برقرار کنی یا نکنی !!! مشکل داری مگه بچه ؟ :4: بشین حسابی واس فیزیک بخون . مدال بیار .
اگه تصمیم گرفتی نجوم بخونی هم بشین درست حسابی نجوم بخون مدال بیار . در برزخ نباش :4:

sohrab.rz

New Member
لایک ها
49

آخه مرحله 1 یک رشته چه فایده ای داره آدم عاقل ؟ :4: چرا نمیری المپ ادبی بدی اصن ؟ :4: شاید به درد بخوره خب :4:
معلم ت راست می گه . چیزی که باعث میشه فکر کنی قبول شدن تو نجوم راحته اینه که فیزیک جامعه ی آماریش زیاد تر از نجومه . رقابت ش بیشتره واقعا ! ولی چیزی که اصن در نظر نمیگیری اینه که تو همین طوری با دانسته های فیزیک یت بری سر جلسه ی نجوم هیچی نمیشی :4: و باید کلی چیز نامربوط به رشته ی اصلی ت بخونی الکی الکی ! و به خودت فشار بیاری و حالا بتونی مساله های مباحث نامربوط به فیزیک رو بحلی یا نحلی !!! ارتباط برقرار کنی یا نکنی !!! مشکل داری مگه بچه ؟ :4: بشین حسابی واس فیزیک بخون . مدال بیار .
اگه تصمیم گرفتی نجوم بخونی هم بشین درست حسابی نجوم بخون مدال بیار . در برزخ نباش :4:
ba tashakor !
in dar barzakh nabash et kheli khub bod! :D

بالا