مرحله ي دوم المپياد رياضي سال 89-88 (بحث هاي متفرقه)

shoki

New Member
لایک ها
128
تازه بد نیست بدونبید که این چیزی که الان توی مرحله دو اتفاق افتاد توی امتحانات انتخاب تیم همین امسال چند بار اتفاق افتاده ( یه بار 2 تا از 3 تا سوالای امتحانشون سوالای فوق العاده معروف و تکراری ای بوده ( یکیشون عین همون بوده و دیگری فقط فرمشو تغییر داده بودن !!)) . و این باز هم جای تاسف داره ...

mahtaaab

New Member
لایک ها
0
MesiGooly گفت
واقعاً دادن اينجور سوالا باعث ميشه حق اونايي كه خوندن ضايع بشه.

مثلاً خود من فقط 3 فصل از كتاب احمد پور خوندم ولي تونستم سوال هندسه رو حل كنم.

احتمالاً فردا نتونم.(خدا نكند.)
خيالت راحت باشه . قول مي دم بهت با همين 3 فصل + دقت مي توني حل كني !

farid_frd

New Member
لایک ها
11
ایشالله سوال هندسه فردا از همنهشتی و تشابه و یا چهار ضلعی محاطی و یا اطلاعات راهنمایی تجاوز نکنه

mahtaaab

New Member
لایک ها
0
انقدر مسخره نكنين ديگه!

خوبه حالا سوالاي فردا سخت باشه !

zarshad

New Member
لایک ها
0
من فکر کنم کف امسال 4/5 باشه.همچنین باید بگم که امروز 1/5 سوال هندسه داشت. دومی هندسه ترکیبیاتی محسوب میشه.

لایک ها
5
بابا من حالم گرفته شد اینجوری نگین.
بزارین روز دوم هم بدیم،بعد.
الان من تا صبح دهنم مترو میشه.....

Aref

New Member
لایک ها
1,008
من کفو نمره ی خودم اعلام میکنم(اگر اونایی رو که به نظر خودم درست حل کردم،7بگیرن)
35
رکورد جدید در باشگاه دانش پژوهان جوان: برای اولین بار کف به 5 می رسه

shoki

New Member
لایک ها
128
نه عزیز من کف سه چهار سال پیش هم 35 بود ...

shoki

New Member
لایک ها
128
باز هم من بدبخت از ترکیبیات ضربه خوردم ... بیش از 3 ساعت روی ترکیبیات وقت گذاشتم ولی نشد که نشد ... قسمت ترکیبیاتی مخم واقعا خنگه

shoki

New Member
لایک ها
128
آقای شریفی نظر خودتون در مورد کف چیه ؟؟

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801
shoki گفت
من بعید می دونم که نمره ی قبولی به 35 برسه. شاید 32 یا 33 کف قبولی باشه.بنابرین اون هایی هم که حدود 4.5 از 6 شدند، به شرط این که راه حل هاشون رو دقیق نوشته باشند، شانس قبولی دارند.

mahdisaj

New Member
لایک ها
3
mak fekr mikardam emrooz kheili sakht tar beshe az dirooz vali dirooz 2 ta soalo nesfi hal kardam ama emrooz har setasho hal kardam !!!!!! ba in ke too tarkibiat milangam ama enghadr tarkibiyatesh asoon bood ke manam halesh kardam

mehrdad72

New Member
لایک ها
0
shoki گفت
باز هم من بدبخت از ترکیبیات ضربه خوردم ... بیش از 3 ساعت روی ترکیبیات وقت گذاشتم ولی نشد که نشد ... قسمت ترکیبیاتی مخم واقعا خنگه
من که سر در نیاوردم ولی مثله اینکه ترکیبیاتش خیلی سخت بوده.

لایک ها
5
من که گند زدم.
قبول نمیشم.3تا نوشتم.

zarshad

New Member
لایک ها
0
آقای شریفی شما این رقم رابر چه مبنایی می گویید .سوالات امسال باسوالات سال 88و89هیچ فرقی نداشت تنها مولفه ای که عوض شده سطح بچه ها شاید 3 نمره بالاتر رفته.

DPJ

New Member
لایک ها
5
M_Sharifi گفت
shoki گفت
من بعید می دونم که نمره ی قبولی به 35 برسه. شاید 32 یا 33 کف قبولی باشه.بنابرین اون هایی هم که حدود 4.5 از 6 شدند، به شرط این که راه حل هاشون رو دقیق نوشته باشند، شانس قبولی دارند.
سلام محمد جان! من با كف 31.5 موافقم! بعيد مي دانم تعداد زيادي از دانش آموزان توانسته باشند دوگونه شمردن تركيبيات را كامل كنند. واقعا براي تركيبيات ايران متاسفم!

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801
DPJ گفت
M_Sharifi گفت
shoki گفت
سلام محمد جان! من با كف 31.5 موافقم! بعيد مي دانم تعداد زيادي از دانش آموزان توانسته باشند دوگونه شمردن تركيبيات را كامل كنند. واقعا براي تركيبيات ايران متاسفم!
سلام بر تو ای مرتضی. متاسفانه همون طور که میگی تعداد بچه هایی که سوال 6 رو حل کردند، زیاد نیست. البته سوال 4 رو هم بعضی از بچه ها که انتظار می رفت حل کنند، حل نکردند.

لایک ها
0
من هم با این تظر موافقم و احتمال هست که فردا سخت بشه
من که فکر نمیکنم کف از 28 بالاتر بیاد
راستی چند نفری بودن که میگفتن سوال یک امروز تکراری بوده آیا این حرف صحت داره یا نه ؟؟
سلام به گذشتگان! ایده این سوال شبیه سوال 1 سال 76 بوده ...
1)اگر x و y دو عدد طبیعی باشند به طوری که داشته باشیم \( 3x^2\;+\;x\;=4\;y^2\;+\;y \) آنگاه ثابت کنید که x-y مربع کامل است

بالا