_MRN_

New Member
لایک ها
0
پاسخ : مرحله ی اول ششمین المپیاد دانش آموزی نانو برگزار شد

این عینا متن مقالات صفحه اخره :"با اینکه فرایند ویژه ای برای تعیین جایگاه کشورها در این مدل پلکانی وجود دارد،ولی در اینجا بدون بیان این فرایند،نتایج بررسی های صورت گرفته در این زمینه بیان میشود.با توجه به فرایند ذکر شده و با استفاده از نظرات کارشناسی 10 نفر از کارشناسان بخشهای گوناگون سیاست گذاری و دانشگاهی و با استخراج میانگین جامعه مورد مطالعه،این نتیجه حاصل شد که در زمینه فناوری نانو(به طور عام) کشور ایران در زمره ی کشورهای رده ی c یا کشورهای راهبردی قرار دارد..."
خب با توجه به اینکه این مقاله طبق گفته دوستان مال چند سال قبله و اینکه خود مقاله هم میگه ایران رده c هست پس واضحه که گزینه د میشه و ایران داره سعی میکنه از c به d برسه دیگه !!!! (نه از b به c)

* viva *

New Member
لایک ها
65

درسته اما اینم در نظر بگیرین که مقالات باشگاه حدودا سال88 تا90 اینا نوشته شده!یعنی قبل ازینکه اینهمه پیشرفت داشته باشیم.ما در طی همین 2 سال اخیر به معنای واقعی کلمه جهش داشتیم توی نانو.بعدم سوال نمیگه وضعیت ایران کدومه؟میگه داریم برای چه وضعیتی تلاش میکنیم؟
اگر منظور از سالهای اخیر10 سال اخیر باشه اره خب گزینه 3 میشه.امااگر 3-4سال اخیر رو درنظر بگیریم باتوجه به اینکه در زمینه علم نانو جایگاهمون عالی ودر زمینه فناوری نانو جایگاهمون متوسط رو به بالاست بنظرم باید گزینه4 بشه.یعنی ما به وضعیت c رسیدیم وداریم برای رسیدن به d تلاش میکنیم
یه نکته ی دیگه درمورد اینکه گفتین سوال 60 واضحه4 میشه
یادمه یجایی توی پاسخنامه گاج نقره ای فیزیک پیش یه همچین چیزی نوشته بود:
سرعت امواج طولی از امواج عرضی بیشتر است(چرا؟) واضح است!
بعد من هرچی فکرکردم نفهمیدم چرا؟وکجاش واضحه!؟حتی دبیرفیزیک وبچه های کلاسمون هم هیچ توجیهی براش نداشتن!هنوز هم علتشو نمیدونم
شماهم الان بجای اینکه بگین واضح است! یه دلیل قانع کننده برای بچه ها بیارین.من به شخصه هنوز قانع نشدم...
در مورد سوال گاج : در موج عرضی برای انتقال انرژی باید ذره اول یک حرکت رفت و برگشتی در راستایی عمود بر راستای انتشار موج انجام بده تا انرژی به ذره ی کناری منتقل بشه . ولی در موج طولی انرژی مستقیما به ذره ی کناری منتقل میشه و زمانی برای حرکت رفت و برگشتیه ذرات در راستای عمود بر راستای انتشار صرف نمیشه => سرعت انتشار امواج طولی نسبت به امواج عرضی بیشتره .

برای واضح بودن سوال المپیاد هم نظری ندارم ! به نظرم جزء سوالاتی بود که جواب دادن بهش ریسک داشت , خودم جواب ندادم .( این نیم خط اخر فقط واسه این بود که اسپم حساب نشه :d)

nanogirl

New Member
لایک ها
107

این عینا متن مقالات صفحه اخره :"با اینکه فرایند ویژه ای برای تعیین جایگاه کشورها در این مدل پلکانی وجود دارد،ولی در اینجا بدون بیان این فرایند،نتایج بررسی های صورت گرفته در این زمینه بیان میشود.با توجه به فرایند ذکر شده و با استفاده از نظرات کارشناسی 10 نفر از کارشناسان بخشهای گوناگون سیاست گذاری و دانشگاهی و با استخراج میانگین جامعه مورد مطالعه،این نتیجه حاصل شد که در زمینه فناوری نانو(به طور عام) کشور ایران در زمره ی کشورهای رده ی c یا کشورهای راهبردی قرار دارد..."
خب با توجه به اینکه این مقاله طبق گفته دوستان مال چند سال قبله و اینکه خود مقاله هم میگه ایران رده c هست پس واضحه که گزینه د میشه و ایران داره سعی میکنه از c به d برسه دیگه !!!! (نه از b به c)
اره منم دیدم.توجیهشون کاملا درسته ها!براساس این جمله مشخصا بایددرحال تلاش برای رسیدن به d باشیم دیگه!
اغا ما اعتراض داریم!کی پاسخگوست؟

love star

Moderator
لایک ها
942

اره منم دیدم.توجیهشون کاملا درسته ها!براساس این جمله مشخصا بایددرحال تلاش برای رسیدن به d باشیم دیگه!
اغا ما اعتراض داریم!کی پاسخگوست؟
این سوال واقعا باید حذف شه!
چون تو مقالات یه چیزگفته اینجا یه چیز.آقای دارستانی که کلا جواب نمیدن:4:

yousef

New Member
لایک ها
50

واسه چی حذف بشه؟!!! سوالش که واضحه جوابش هم درسته به نظر بنده.

aphu77-G

New Member
لایک ها
85

سلام نانویی های عزیز.

بعله!!!
تا آخر خرداد فرصت دارید باز هم روی سوال ۶۰ بحث کنید!

تا آخر خرداد هم مثل اینکه نتایج تغییر نمیکنه!!

و مثل اینکه سوال حذف نمیشه!!!

پس این بحثا چیه؟؟؟
چرا ول نمیکنید؟؟؟!!!!

من ته بی تجربگیما
ولی باتجربه ها!!! شماها که میدونید هیییییچ تغییری ایجاد نمیشه پس چرا کشش میدید سر سوال۶۰!؟!

اگر حرفم غلطه خب هیچی....

دعوت میشود از بقیه نانویی ها که تو این بحث پر بار و اثر گذار شرکت کنند!!!

موفق باشید!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نظر دوستان تا۱بار محترم
تا۲بارم محترم
تا۳بارم محترم

اصن تا اخر خرداد n بار محترم!!!:4:

fhNaNo

New Member
لایک ها
132

یه جمله ای عینا توی مباحث عمومی بود:البته من دقیقاش رو چون کتابم رو به کسی دادم نمیتونم ادرس بدم ولی توهمون قسمتی بود که عکس ساختارهای فولرین چند صد کربنه رو زده بود فکرکنم صفحه سوم یاهمون اوایل فصل نانوساختارهای کربنی
به طور کلی برای تبدیل گرافن به فولرین 12 پنج ضلعی نیاز است زیرا هر پنج ضلعی به اندازه 60 درجه صفحه را جمع میکند و12 تای انها720 درجه صفحه را جمع میکند وتبدیل به کره میکند
من حدس میزنم که ممکنه سوال براساس این قسمت مباحث عمومی طرح شده باشه
درمورد سوال 60 هم به قول خانم ابراهیمیان دوستان تواضع به خرج دادن!
وگرنه بارتبه5 در تولید علم نانو وبیست وخرده ای درفناور ی نانو در دنیا خیلی جای تعجب داره که هنوز به دولت نوع c رسیده باشیم!من خودمم 4 زدم
درجواب اقای انصاری هم باید بگم ضمن تشکر از شفاف سازیتون کاش حداقل همونجا میگفتین که کار شما نبوده چون همونطور که گفتم روحیه ی بچه های برگزیده المپیاد چهارم سراون پست کلا تخریب شد!

دوستان حالا خیلی هم بی معرفتی نکنید دیگه!انچنان بدهم نبودن سوالها!من الان یه قضیه ای رو نمیفهمم!اینکه المپیاد اسون بوده واحتمال قبولیتون زیاده شده ناراحتید ایا؟
در مورد سوال 17 به نظرم می خواسته به این نکته توجه کنیم که همیشه تعداد 5 ضلعی ها ثابته حالا میخواد حداقل باشه یا حد اکثر...!(با توجه به صورت سوال)
برای توضیح بیشتر میتونید صفحه 69 و 70 مباحث عمومیو بخونید
در مورد سوال 60 هم سکوت میکنم فقط:)

_MRN_

New Member
لایک ها
0

واسه چی حذف بشه؟!!! سوالش که واضحه جوابش هم درسته به نظر بنده.
اقای شلاگه،یه دلیل بیار که سوال درسته اگه منطقی بود ما هم قانع میشیم.در مورد متن خود مقالات که دیگه نمیشه بحث کرد وقتی میگه ما در رده c هستیم .

لایک ها
0

با سلام... سطح سوالات خوب بود،اما متاسفانه من اشتباهات و سهل انگاری زیاد داشتم... مثلا سوال 56 تونستم جواب رو تشخیص بدم اما جواب رو از چپ به راست زدم...!!!!!!!!!!!

با سلام... سطح سوالات خوب بود،اما متاسفانه من اشتباهات و سهل انگاری زیاد داشتم... مثلا سوال 56 تونستم جواب رو تشخیص بدم اما جواب رو از چپ به راست زدم...!!!!!!!!!!!

love star

Moderator
لایک ها
942

سلام کارنامه اومده...میتوتید دزصد و رتبتونو تو‌سایت ببینید

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

تبریک به همه ی قبولی ها.

nobelium

New Member
لایک ها
16

درصد من شده 43...این انصاف نیست
کسی نمیدونه اردوی برگزیدگان استانی چه جوریه؟

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

اگر مثل سال قبل باشه ...
3 روز تفریح مطلق. :)
البته در اون حد هم نه ولی کلا فازش از اردوی اصلی جداست. به من که خیلی خوش گذشت.

اگر مثل سال قبل باشه ...

nobelium

New Member
لایک ها
16

اگر مثل سال قبل باشه ...

اگر مثل سال قبل باشه ...

میشه بیشتر توضیح بدین؟؟
ینی تو شهر خدمون یا تهران؟
و بار علمی داره یا نه؟

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

سال پیش استانی ها دو گروه بودند.
یک گروه از رتبه ی 30 تا 60 کشور که یک اردوی 3 روزه در تهران داشتند. از اونجایی که آخر اردوش امتحان نداشتیم استرسی هم نبود و خیلی خوش گذشت. بار علمی هم داره ولی نه به اندازه ی دوره ی اصلی. مثلا سال پیش خودمون کار آزمایشگاهی نداشتیم ولی خوب اولین باری بود که این طرح اجرا می شد و شاید امسال فرق کنه.
گروه بعدی نفرات برتر استان هستند که توی برگزیده های اصلی و فرعی نبودند. از جزئیات اردوشون خبر ندارم ولی اون هم بار علمی داره.

m.raeisi0711

New Member
لایک ها
1

سلام
خانم خسرونژاد و خانم ابراهیمیان از لیست حذف میشن؟! چون فکر کنم سومین سال هس که قبول ميشن.

بالا