parisa-r

New Member
لایک ها
0
septal_2006 گفت
دوست عزیز اگر جواب سوالت رو میخوای حداقل یه راهنمایی بکن
دنبال الکترونگاتیوی کربن Sp2 باشین

آقای طالبی این صحبتی که کردین در راستای راهنمایی کردن برای حل سوال بود یا فقط یک اظهار نظر شخصی‌ بود در مورد سوال؟
چون صحبت کردن در مورد الکترونگاتیوی اون هم برای همچین سوال‌هایی‌ خیلی‌ تاثیر گذار نخواهد بود.

پیام افتخار جهرمی
passwordam ro faramosh kardam in idie yeki az shagerdame omidvaram aghaye khalina dar peyda kardane passwordam komak

parastoo

New Member
لایک ها
18
ولی در مورد نقطه جوش ترانس و سیس 2-بوتن بین سیدی و مورتیمر تناقض وجود داره
صفحه62 از سیدی نقطه جوش سیس 2-بوتن3.7ه مال ترانس2-بوتن0.9 اما مورتیمر یه چیزدیگه میگه
تو موریسون هم مثه سیدی گفته.

septal_2006

New Member
لایک ها
17
دوست عزیز کربن sp2 برای حل این سوال تعیین کننده است . هم به دلیل القاییو هم رزونانسی . روی سوال فقط مقایسه ی کلر و فلور رو خواسته برای همه یهالوژنها کربن خیلی هم تعیین کنندس حتی برای این سوال و حتما مد نظر دارینکه کربن با اثر القایی و رزونانسی قدرت افزایش الکترونگاتیوی تا اندازه یفلور رو هم داره . البته نه برای این سوال

farshad

New Member
لایک ها
0
دوست عزیز واقعیت امر پاسخ این سوال ارتباط مستقیمی به پیوند پای برگشتی اتم هالوزن دارد.
حال اصرار شما را برای تکیه کردن بر الکترونگاتیوی به عنوان یک علاقه مند به شیمی درک میکنم و اشاره ی شما را به این موضوع نکته ای مثبت ارزیابی میکنم ولی در پاسخ به این سوال کمکی نمیکند مگر شک علاقمند به این سوال را برای جهت بردار قطبییت مولکول زیاد کند که البته شکی بجاست!!

az inke be user khodam dastresi nadaram va majbooram az uzer shagerdan peygham bedam moteasefam.

افتخار جهرمی

septal_2006

New Member
لایک ها
17
farshad گفت
دوست عزیز واقعیت امر پاسخ این سوال ارتباط مستقیمی به پیوند پای برگشتی اتم هالوزن دارد.
حال اصرار شما را برای تکیه کردن بر الکترونگاتیوی به عنوان یک علاقه مند به شیمی درک میکنم و اشاره ی شما را به این موضوع نکته ای مثبت ارزیابی میکنم ولی در پاسخ به این سوال کمکی نمیکند مگر شک علاقمند به این سوال را برای جهت بردار قطبییت مولکول زیاد کند که البته شکی بجاست!!

az inke be user khodam dastresi nadaram va majbooram az uzer shagerdan peygham bedam moteasefam.

افتخار جهرمی
آقای جهرمی ما به شما علاقه داریم نمیدونم دیگه برا چی دارم هی توضیح میدم عجب اوضایی شده.عزیز دل برادر بحث رزونانس یعنی همین پیوند برگشتی در ضمن اصلا چرا برگشتی میده چون هیبرید کربن sp2 ه . و یه p داره که میتونه بگیره منم گفتم اونایی که میخوان همه ی هالوژنا رو بررسی کنن برن سراغ الکترونگاتیوی . در ضمن زیاد بودن الکترونگاتیوی خیلی هم به نفع جذب جفت الکترون کلر روی اوربیتال p شه .
در ضمن دوست عزیز کار ما از علاقه مندی به شیمی گذشته دیگه . نوبت شماهاست . این ارزیابیاتونم ... دیگه .
موفق باشید

mozhgan

New Member
لایک ها
127
شکل C3H5O2 چه جوریه؟؟!
روی جلدمسائل برگزیده هستش به نظرم باید پیوند 3 مرکزی داشته باشه!!
چون در غیر اینصورت درجه سیرنشدگیش 1.5 میشه!!
نظرشما چیه؟؟؟

mozhgan

New Member
لایک ها
127
کی نمیخواد جواب بده؟؟؟
آقای Septal2006!!

septal_2006

New Member
لایک ها
17
سلام دوست عزیز
والا اگر منظورتون اینه که من جواب بدم
این ماده میتونه یه پراکسی رادیکال به عنوان حد واسط واکنش رادیکالی باشه. اما راجه به پیوندهای چند مرکزی هم معمولا در ترکیبات کلاستر و اتمهایی با کمبود الکترون مثل بور و کمپلکسها ایجاد میشن و در ترکیبات کربنی خیلی نایابن.راجع به منظور آقای شیردل عزیز هم از این گونه روی جلدش اطلاعی ندارم اما میتونین دی اکسیژن رو به صورت یه دی رادیکال در نظر بگیرین(MOT) که با یکی از تک الکترونهاش با رادیکال تقریبا پایدار آلیل پیوند برقرار کرده.
موفق باشید

بالا