مسنتد میراث آلبرتا

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998
حاصل 5 سال تحقیق حسین شمقدری یک مستند با موضوع فرار مغز هاست .
این برنامه در برنامه سینمایی هفت(شبکه 3) معرفی شد و آقای فراستی منتقد ازش تعریف کردند و گفتند اصلن جانب دارانه برخورد نکرده.
هر چیزی که آقای فراستی ازش تعریف کنه حتمن ارزش دیدن داره!!
لینک دریافت نسخه کامل مستند "میراث آلبرتا"

alidelgarm

New Member
لایک ها
589
پاسخ : مسنتد میراث آلبرتا

من این مستند رو از یکی از دوستام گفتم و نگاش کردم. جالب بود و صد البته خیلی ناراحت کننده. ولی ای کاش میشد با تعداد بیشتری از نخبه ها مصاحبه میکرد. اونجایی که گفت از 190 نفر (البته نمیدونم مال چه رشته ای بود ولی تو دانشگاه شریف بود) 110 نفر دارن میرن خارج واقعا تاسف آور بود. تاسف آور بود که ما داریم بهترین دانشجوها رو پرورش میدیم اما چون بلد نیستیم ازشون استفاده کنیم، میرن خارج. برای اونایی که حوصله ندارند فیلمو نگاه کنن بگم که یه تیکه از فیلم درباره برق شریف میگفت که در کل دنیا، دقت کنید در کل دنیا، بهترین دانشکده برقه. البته این رو رئیس یکی از دانشکده های برق آمریکا که دانشگاهشون توی اکثر رتبه بندی های جهانی زیر 5 میشه گفت.

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

یکی از دلایل فرار مغز ها همین الان تو همین تاپیک چشمک می زنه:203:

مستند 640 مگابایتی با کدوم اینترنت؟اینترنت ایران؟:225:
آره .اینترنت ایران!
تو ایران الان اینترنت 1 هم داریم!!و با اون دانلودش 20 دقیقه بیشتر طول نمیکشه.
ضمنن به آقای aliedelgarm
نه اصلن جای تاسف نداره!!!چه ربطی داره؟برای کسب علم باید قبول کنیم کشورهای دیگری هستند که از ما بهترند پس چه اشکال داره بریم اونجا تحصیل کنیم؟؟
بهترین مثالش شهید بزرگوار شهید چمران هست. ایشون یک الگو بسیار خوب هستند و برای تحصیل به امریکا رفتند و در بهترین دانشگاه آنجا در برکلی درس خواندند بعد هم در آزمایشگاه مطرح بل مشغول به پژوهش شدند.و موقعی که لازم دیدند باید برای کمک به شیعیان لبنان و سپس مردم انقلابی ایران دست به کار شوند بازگشتند و تا آخرین نفس جنگیدند و شهید شدند.و حذب الله لبنان و جنبش شیعیان لبنان و جبل عامل امروز میراث همون شهید بزرگوار هست.
پس چه اشکالی داره بریم خارج درس بخونیم(ما که نه!!نخبه ها!) وقتی شرایطش بهتره؟؟!

alidelgarm

New Member
لایک ها
589

آره .اینترنت ایران!
تو ایران الان اینترنت 1 هم داریم!!و با اون دانلودش 20 دقیقه بیشتر طول نمیکشه.
ضمنن به آقای aliedelgarm
نه اصلن جای تاسف نداره!!!چه ربطی داره؟برای کسب علم باید قبول کنیم کشورهای دیگری هستند که از ما بهترند پس چه اشکال داره بریم اونجا تحصیل کنیم؟؟
بهترین مثالش شهید بزرگوار شهید چمران هست. ایشون یک الگو بسیار خوب هستند و برای تحصیل به امریکا رفتند و در بهترین دانشگاه آنجا در برکلی درس خواندند بعد هم در آزمایشگاه مطرح بل مشغول به پژوهش شدند.و موقعی که لازم دیدند باید برای کمک به شیعیان لبنان و سپس مردم انقلابی ایران دست به کار شوند بازگشتند و تا آخرین نفس جنگیدند و شهید شدند.و حذب الله لبنان و جنبش شیعیان لبنان و جبل عامل امروز میراث همون شهید بزرگوار هست.
هیچ اشکالی نداره... به شرطی که دوباره برگردیم . اطلبو العلم و لو بالصین...
اما توی همین مستنده یه تیکه طرف میگه من از کل آدمایی که دوستم بودند و میشناختمشون که رفتن خارج، فقط یکیشون برگشته... که اون هم بخاطر مشکل خانواده بود.

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

هیچ اشکالی نداره... به شرطی که دوباره برگردیم . اطلبو العلم و لو بالصین...
اما توی همین مستنده یه تیکه طرف میگه من از کل آدمایی که دوستم بودند و میشناختمشون که رفتن خارج، فقط یکیشون برگشته... که اون هم بخاطر مشکل خانواده بود.
آره!
بجای اینکه جلوی رفتنشونو بگیریم باید کاری کنیم برن...ولی برگردن.

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

اینو چند وقت پیش مثل این که تو شریف برای دانشجو ها پخش کرده بودن ...

Aref

New Member
لایک ها
1,008

لینک دانلود خراب شده به نظرم.

لایک ها
38

قصد توهین ندارم ها...پس ازدواج ایشون تو آمریکا به چه دلیلی بوده؟

aftab75

New Member
لایک ها
76

نمیاد که!!یک آدرس دیگه نداره؟این سایتش خرابه فکر کنم.

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

قصد توهین ندارم ها...پس ازدواج ایشون تو آمریکا به چه دلیلی بوده؟
خب که چی؟؟الان این چه تناقضی به حرف من داشت؟
معلومه!عاشق خانمه شده بوده.خانمه هم عاشق اون.خانمه مسلمان میشه.اسمش میزاره پروانه و ازدواج میکنند!!بعد هم با ایشون میان لبنان .چند سال هم اونجا بودند تا ابنکه دووم نمیارند و از هم جدا میشوند و آنها با بچه ها برمیگردند آمریکا.
موقع جدا شدن شهید چمران میگه من الان 500 تا بچه دارم.بچه های جبل عامل.و پروانه و بچه ها هم حق دارند در آسایش زندگی کنند.هرطور مایلند.
فکر کردن هم کار خوبیه ها!!
لینکش هم ظاهرن خراب شده.متاسفانه فقط اینجا داشت کاملشو!

mahdiyam

New Member
لایک ها
102

سلام به همه!

راستش ما یه معلم شیمی ماه داشتیم پیشدانشگاهی،(تا حدود دو ماه پیش!) که معرفیشونم می کنم: آقای شیروانی. ماه بود این آقا!

یکی از روزای آخر حرف قشنگی زد. گفت اینایی که میرن خارج و ادعاشون میشه که اینجا به هیچی نمیرسن، اصلا ایرانی نیستن.

مگه نمیگید وضع ما بده، مگه نمیگید هیچی نداریم، مگه نمیگید اینجا موندن فایده نداره؟

پس بمونید و درستش کنید. شاید زمان ببره، شاید هزینه بخواد، شاید مشکل باشه، ولی باید بالاخره از یه جایی شروع کرد.

بمونید و شرایطو حداقل برای بچه خودتون درست کنید.

این حرفاش با اون لحن شیرین و خواستنیش خیلی رو ما تاثیر داشت.

امیدوارم اونایی که میگن ناراضی هستیم، حداقل بمونن و وضع رو درست کنن نه اینکه ازش فرار کنن. آخه چه قدر آماده خوری از گذشتگان؟ یه چیزی هم ما درست کنیم واسه آینده کشورمون.

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

سلام به همه!

راستش ما یه معلم شیمی ماه داشتیم پیشدانشگاهی،(تا حدود دو ماه پیش!) که معرفیشونم می کنم: آقای شیروانی. ماه بود این آقا!

یکی از روزای آخر حرف قشنگی زد. گفت اینایی که میرن خارج و ادعاشون میشه که اینجا به هیچی نمیرسن، اصلا ایرانی نیستن.

مگه نمیگید وضع ما بده، مگه نمیگید هیچی نداریم، مگه نمیگید اینجا موندن فایده نداره؟

پس بمونید و درستش کنید. شاید زمان ببره، شاید هزینه بخواد، شاید مشکل باشه، ولی باید بالاخره از یه جایی شروع کرد.

بمونید و شرایطو حداقل برای بچه خودتون درست کنید.

این حرفاش با اون لحن شیرین و خواستنیش خیلی رو ما تاثیر داشت.

امیدوارم اونایی که میگن ناراضی هستیم، حداقل بمونن و وضع رو درست کنن نه اینکه ازش فرار کنن. آخه چه قدر آماده خوری از گذشتگان؟ یه چیزی هم ما درست کنیم واسه آینده کشورمون.
حرف شما درسته.ولی برای درست کردنش بعضی وقتها لازمه بریم از خارجیا یاد بگیریم.بعضی سوالا جوابش اون ور هست .کسانی رو میخوایم که برن اونور درس بخونن و بعد بیان ایران و تجربیاتشونو در اختیار بقیه بزارن.آخر همین مستند هم بک بنده خدایی که طلای المپیاد اقتصاد داره همینو میگه.

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

به نظرم در مورد فرار مغز ها بیشتر از مسئولین یا در حد اونا مردم مقصر هستن.

برای این حرفم هم دلیل زیاد دارم .

Moonlight

New Member
لایک ها
533

آره .اینترنت ایران!تو ایران الان اینترنت 1 هم داریم!!و با اون دانلودش 20 دقیقه بیشتر طول نمیکشه.ضمنن به آقای aliedelgarm نه اصلن جای تاسف نداره!!!چه ربطی داره؟برای کسب علم باید قبول کنیم کشورهای دیگری هستند که از ما بهترند پس چه اشکال داره بریم اونجا تحصیل کنیم؟؟بهترین مثالش شهید بزرگوار شهید چمران هست. ایشون یک الگو بسیار خوب هستند و برای تحصیل به امریکا رفتند و در بهترین دانشگاه آنجا در برکلی درس خواندند بعد هم در آزمایشگاه مطرح بل مشغول به پژوهش شدند.و موقعی که لازم دیدند باید برای کمک به شیعیان لبنان و سپس مردم انقلابی ایران دست به کار شوند بازگشتند و تا آخرین نفس جنگیدند و شهید شدند.و حذب الله لبنان و جنبش شیعیان لبنان و جبل عامل امروز میراث همون شهید بزرگوار هست.پس چه اشکالی داره بریم خارج درس بخونیم(ما که نه!!نخبه ها!) وقتی شرایطش بهتره؟؟!
دوست عزیز شما از اینترنت ایران هم طرفداری میکنی!؟! البته جایگاه ما در جهان از این نظر بسیار بسیار بالاست ! پایین تر از مغولستان ،افغانستان و عراق! البته ایران جز چهار کشور دشمن اینترنت هم هست!بهتر از این نمیشه واقعا!البته از این نظر کاملا با شما موافقم که میگید اشکالی نداره نخبه ها برن اونور درس بخونن ولی باید برگردن .

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

دوست عزیز شما از اینترنت ایران هم طرفداری میکنی!؟! البته جایگاه ما در جهان از این نظر بسیار بسیار بالاست ! پایین تر از مغولستان ،افغانستان و عراق! البته ایران جز چهار کشور دشمن اینترنت هم هست!بهتر از این نمیشه واقعا!البته از این نظر کاملا با شما موافقم که میگید اشکالی نداره نخبه ها برن اونور درس بخونن ولی باید برگردن .
طرفداری کردم؟
گفتند چجوری دانلود کنیم با اینترنت ایران منم گفتم تو ایران اینترنت 1 هم داریم(1 رتبه نیست ها!!1 سرعتشه!!).
20 دقیقه بیشتر طول نمیکشه.(با اینترنت 1 )
الان من طرفداری نکردم...فقط گفتم با اینترنت ایران هم میشه.(میشه)

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

بله زوار جان تو ایران اینترنت 2 هم داریم ... حتی 4 هم داریم....

ولی مهم اینه که همه میتونن استفاده کنن ؟

کلی دنگ و فنگ قانونی ...

برای استفاده ی خانگی بیشترین مقدار قانونی 128 هه . به چه علت ؟ استدلال آقایون اینه که مردم بی جنبه هستن ... اگه سرعت اینترنتشون بالا باشه میرن جاهایی که ما نمیخوایم (سیاسی یا غیر سیاسی) ...

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

بله زوار جان تو ایران اینترنت 2 هم داریم ... حتی 4 هم داریم....

ولی مهم اینه که همه میتونن استفاده کنن ؟

کلی دنگ و فنگ قانونی ...

برای استفاده ی خانگی بیشترین مقدار قانونی 128 هه . به چه علت ؟ استدلال آقایون اینه که مردم بی جنبه هستن ... اگه سرعت اینترنتشون بالا باشه میرن جاهایی که ما نمیخوایم (سیاسی یا غیر سیاسی) ...
نه زیاد دنگ و فنگ نداره!ولی خوب قیمتش بالاست!!:71:

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

نه زیاد دنگ و فنگ نداره!ولی خوب قیمتش بالاست!!:71:
نه قیمتش خیلی بالا نیست . به خصوص اگه قانونی باشه.

بچه ها دارن که من دارم میگم دیگه ...

حالا همون مورد هم درست استفاده نمیشه ...

طرف استاد دانشگاهه ... پسرش بازی 15 گیگی میاد با نت 2 مگابیت دانلود میکنه ... :17:

بالا