Rostami

New Member
لایک ها
15
hcaebbb گفت
ببين درسته من هم دخترم هم رياضي مي خونم وهم تويه شهر كوچيكم(ديگه فكر كنم از اين بدتر نشه) 8O ولي با معيارايي كه من داشتم فكر مي كنم رياضي خوندنم اشتباه نبود(البته اميدوارم) خيلي بهم مي گفتن وميگن كه بي كار مي شم وحتي بد بخت مي شم ماها نمي تونيم زياد كمكت كنيم تو بايد از كسايي بپرسي كه وارد بازار كار شدن (دختر باشن بهتره چون خودت دختري وشرايطتون شبيه تره ) اونا قطعا بهتر كمكت مي كنن :lol:
شهر کوچیک؟؟؟؟؟؟؟؟ :? ......شهرتون کوچیکه؟؟ :roll:

pirate17

New Member
لایک ها
40
اردبیل :)
راس می گه هر کی منو می بینه بهم می گه چرا تجربی نخوندی!

Rostami

New Member
لایک ها
15
والا اگه اردبیل کوچیکه :roll: پس من از همین جا همتون رو به دهکده ی مخروبه ی شهربابک دعوت میکنم!!!!!!!!!شهری در منطقه 6 :lol:

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
اردبيل از نظر مساحت بزرگه ولي به همه چيز توش بودجه هاي به نسبت خوبي اختصاص مي دن جز درس ورزشش كه بيشتر از همه حرص منو در مياره ما فقط دو مركز سمپاد داريم كه يكي شم پسرونس واز لحاظ امكانات خيلي بهتر از مدرسه ي ماس كلاس ما فقط 21 نفر رياضي ايم بقيه (40)نفر تجربي در ضمن كل ادما جز معلم شيمي و فيزيكمون بهم گفتن بد بخت شدي!!! حتما جراح خوبي مي شدي!!! برا چي مي خواي بري شريف بيكار مي شي ديگه!!!!
تازه يه چيزي كه بيشتر از همه حرصم در اورد بهم گفتن پشت كنكور بمون سال بعد كنكور تجربي بده!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

magician

New Member
لایک ها
1
راست میگه منم دارم کسیو که دعا میکنه قبول نشم سالی دیگه برم تجربی!!!

pozitrone

New Member
لایک ها
21
سایه خانم.شما دیگه چرا؟شما که مخ ریاضی هستید اگه میرفتید تجربی به خودتون خیانت می کردید!خیال کردید تو تجربی کار ریخته؟الان منم نمی دونم قراره چیکار کنم!پزشکی ها که تا وقتی فوق تخصص نگیرن بیکارن!دندانپزشکی پر شده!داروخونه اشباع شده!کارخونه ی داروسازی هم که ماشالا تو کشور اینقدر زیاده که به تعداد انگشتان دست نمیرسه!
همه ی مهندس ها که مرد نیستند!
magician جان و داوطلبان رشته ی ریاضی!اگه آینده شغلی واستون مهمه باید بگم امسال دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی چند تا رشته ی ستاره دار داره که می تونید اون ها رو انتخاب کنید.
در مورد رشته های ستاره دار تو دفترچه انتخاب رشته توضیحات لازم رو داده.(یه وقت با دانشجوی ستاره دار اشتباه نگیرینا!این ستاره دارها خوبن!)این رشته ها از نظر آینده شغلی وضع بهتری دارن و امکان استخدامشون تو آموزش و پرورش زیاده.(مخصوصا واسه دخترا استخدام تو آموزش پرورش خیلی بهتره)
امسال دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تو سه رشته ی مهندسی برق وعمران و مکانیک هم روزانه و هم شبانه دانشجو می پذیره.دقت کنید این رشته ها دبیری نیستند.مثلا سال های گذشته دبیری برق و مکانیک و عمران هم وجود داشت ولی اینها دبیری نیستند بلکه مهندسی هستند.چون آموزش و پرورش هم برای بخش های مختلفش به مهندس نیاز داره این رشته ها رو ایجاد کرده تا افراد مورد نیازشو جذب کنه.به هر حال از نظر آینده شغلی این رشته ها از بقیه رشته ها وضع خیلی بهتری دارن.
امیدوارم راهنماییم مفید باشه.پس وقت اتخاب رشته امسال این رشته ها رو هم مد نظر داشته باشید.

m-narvan

New Member
لایک ها
6
سلام
سایه خانم (راستی نام کاربریتون خیلی باحال بود)من هم مشکل شما رو دارم ولی برعکسشو.
راستش من هم دلیل اصلی که تجربی اومدم شرایط کاری نه چندان مناسب دخترا تو رشته ریاضی بود.ولی اوضاع تجربی هم زیاد جالب نیست.
به نظر من کار درستی کردین ریاضی رفتین.
من خودم الان تا حدودی پشیمونم مخصوصا اینکه اون موقع معلم هام بهم میگفتن اشتباه کردم تجربی رفتم هدفم رو گم کردم.ولی من گوش نکردم با اینکه اصلا اصلا زیست رو دوست نداشتم و ریاضی رو ترجیح میدادم ولی علاقه ی خیلی خاصی به ریاضی هم نداشتم وبه دلیل تنبلی رفتم تجربی .
دقیقا به دلیل تنبلی بود چون فکر میکردم تجربی راحت تر و آسونتره و رقابتش خیلی کمتره و واقعا هم همین طور بود.
یا مثلا فکر می کردم کسی که یه چیزی رو دوست داره نباید در قالب مدرسه و دانشگاه بره دنبالش چون براش اجباری و خسته کننده میشه.خراب میشه.تقدسش از بین میره.احتمالا به نظرتون استدلال خیلی بیخودیه.
دوست داشتم مهندس بشم و به هیچکدوم از رشته های تجربی علاقه نداشتم.البته راستش به هیچی علاقه نداشتم ولی فکر میکردم بچه های تجربی رو تحویل نمیگیرن و واقعا هم یه مهندس که ارشد باشه و 6 سال درس خونده از یه پزشک عمومی که 7 سال خونده شرایطش از همه نظر بهتره.
الان هم نمیدونم چی بزنم و هیچ وقت به بعد کنکور جدی فکر نکردم و هدفم فقط خود کنکور بوده میدونم خیلی مسخرست.تو دبیرستان بدون علاقه هم میشه درس خوند ولی تو دانشگاه نمیدونم. فکر نکنم بشه.
وقتی میبینم بچه ها مثلا شیمی یا دارو سازی یا پزشکی رو خیلی دوست دارن یا میگن عاشق زیستن!فکر میکنم پس چرا من این طوری نیستم .همش امیدوارم که برم یه چیزی بخونم و بعد خود بخود بهش علاقمند یشم یا عادت کنم.
البته منم ادبیات و فلسفه و تا حدودی ریاضی رو دوست دارم ولی نه برای اینکه تو دانشگاه بخونم.
میدونم طولانی و بی ربط و بر خلاف قوانین بود!فقط خواستم درد و دل کنم ببخشید.

pozitrone

New Member
لایک ها
21
آهای!دخترای ریاضی تاپیک توجه کنن.من داشتم دفترچه امسالو نیگا می کردم دیدم علاوه بر دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی دانشکده تربیت دبیر دخترانه شریعتی تهران هم تو رشته مهندسی کامپیوتر رشته ستاره دار داره.هم روزانه هم شبانه

mshf

New Member
لایک ها
10
m-narvan رقابت تجربی سخت تره من که پوستم کنده شد و برا همین دارم خودمو راضی میکنم پزشکی نرم چون دیگه نمیشه درس خوند و ریاضی تا رتبه20000یا بیشتر مهندس میشه و تازه مثلا شاید مکانیک علم وصنعت با مکانیک شهرکرد اونقدر تفاوت نداشته باشه که پزشکی شهرکرد با پرشکی ایران داره بنابرین تجربیای درسخون بدبختن راستی منم عاشق هیچی نیستم
ونمیگم همه اما بعضی از کسانی که میگن عاشق چیزین عاشقش نیستن
مثلا تو جامعه امروز همه مردم عاشق پزشکین شما که باور نمیکنید که ؟من که باورم نمیشه ازسیصدهزار داوطلب تجربی 299000تاش عاشق پزشکی باشن عاشق اسمشن

Rostami

New Member
لایک ها
15
بزرگترین فرق بین کنکور و المپیاد اینه که المپیاد رو خودت انتخاب می کنی و با علاقه می ری طرفش ولی کنکور....... :( مجبوری بهش علاقه داشته باشی :( که به نظرم این بدترین تفاوتشونم هست.......... :cry: حالا تصور کنید کنکور رو بردارن و بجاش امتحانات نهایی ملاک باشه !خیلی چرته!

m-narvan

New Member
لایک ها
6
mshf گفت
m-narvan رقابت تجربی سخت تره من که پوستم کنده شد و برا همین دارم خودمو راضی میکنم پزشکی نرم چون دیگه نمیشه درس خوند و ریاضی تا رتبه20000یا بیشتر مهندس میشه و تازه مثلا شاید مکانیک علم وصنعت با مکانیک شهرکرد اونقدر تفاوت نداشته باشه که پزشکی شهرکرد با پرشکی ایران داره بنابرین تجربیای درسخون بدبختن راستی منم عاشق هیچی نیستم
مثلا تو جامعه امروز همه مردم عاشق پزشکین شما که باور نمیکنید که ؟من که باورم نمیشه ازسیصدهزار داوطلب تجربی 299000تاش عاشق پزشکی باشن عاشق اسمشن
ولی به نظر من این طوری نیست.
من خودم تجربی هستم و اصلا هم نمی خوام به بچه های تجربی توهینی بشه ولی فکر میکنم معمولا به طو کلی اکثر بچه های با هوش وحتی درسخون میرن ریاضی.بر خلاف اینکه شاید تصور بشه که تجربیا درسخون ترن.البته ممکنه تو یه مدرسه یا شهر در یک بازه ی زمانی این قضیه بر عکس بشه.این نظر شخصیه و اصراری به درست بودنش نیست.
وقتی آزمون می دادم تراز درسای عمومی رو با یه نفر که رشته ریاضی بود چک می کردم .با درصد یکسان ترازش 400-500 تا پایین تر بود چون ریاضیا خیلی بهتر از تجربیا زده بودن.البته تجربیا به طرز خیلی عجیبی زیستشون عالیه.همشون.حتی اگه همه درسا رو 10%زده باشن زیستو 80-90 زدن.
اینو قبول دارم که اختلاف رشته های تجربی خیلی زیاده و رشته های خوبش رتبه های خوب می خوادولی ریاضی این اختلاف خیلی کمتره.
من چون خودم این تجربه رو داشتم میگیم هیچ وقت بر اساس ترس از سختی مسیر تصمیم نگیرین .

pozitrone

New Member
لایک ها
21
درسته که تجربیا بعضی درسا رو کمتر میزنن و در کل ضعیف ترن.ولی دقت کنید که تو رشته ریاضی 16000 مهندسی روزانه بر میداره ولی تو تجربی تقریبا 4000 تا پزشکی و دندان و دارو!واسه همین رقابت تجربی خیلی سخت تر از ریاضیه!
ریاضیا با 1500 صنایع تهران قبول میشن ولی تجربیا با 1500 شاید پزشکی اردبیل قبول شن!تازه اگه پسر باشن.و گرنه دخترای تجربی با 1500 هیچ پزشکی ای قبول نمیشن!

tavan

New Member
لایک ها
2
واما من بعد از پرسش وپاسخ از پزشک های خوب و استاد دانشگاه ومهندس
فقط یک چیزی رو بهم خوب فهموندند آینده با احساسات راهش جداست واگه می خواهید در آینده درآمد خوبی داشته باشید که باید هم همینطور باشه چون که همیشه پدرو مادر نیستند که آدم وحمایت مالی بکنند برید تجربی ودرست وحسابی هم باید درس خوند واگه تصمیمی به پزشک شدن داشتید دور پزشک عمومی خط قرمز بکشیدالبته قصد جسارت نداشتم :roll:

mshf

New Member
لایک ها
10
حرف خیلی بدی زدی هر ادمی باید بره دنبال علاقه من خواهرم کامپیوتر نجف اباد خوند بعدش فوق امیرکبیر در 2 سال اخر لیسانس هزینه تحصیلشو در اورد
تازه مگه بیل گیت پزشکی خونده این حرف شما به معنی نابودی استعداد های ایرانی ها به جای این که سعی کنیم خودمونو تو تکنولوزژی به امریکا برسونیم بگیم بریم تجربی که پول بیشتر در بیاریم 8O 8O

Rostami

New Member
لایک ها
15
m-narvan گفت
mshf گفت
ولی به نظر من این طوری نیست.
من خودم تجربی هستم و اصلا هم نمی خوام به بچه های تجربی توهینی بشه ولی فکر میکنم معمولا به طو کلی اکثر بچه های با هوش وحتی درسخون میرن ریاضی.بر خلاف اینکه شاید تصور بشه که تجربیا درسخون ترن.البته ممکنه تو یه مدرسه یا شهر در یک بازه ی زمانی این قضیه بر عکس بشه.این نظر شخصیه و اصراری به درست بودنش نیست.
وقتی آزمون می دادم تراز درسای عمومی رو با یه نفر که رشته ریاضی بود چک می کردم .با درصد یکسان ترازش 400-500 تا پایین تر بود چون ریاضیا خیلی بهتر از تجربیا زده بودن.البته تجربیا به طرز خیلی عجیبی زیستشون عالیه.همشون.حتی اگه همه درسا رو 10%زده باشن زیستو 80-90 زدن.
اینو قبول دارم که اختلاف رشته های تجربی خیلی زیاده و رشته های خوبش رتبه های خوب می خوادولی ریاضی این اختلاف خیلی کمتره.
من چون خودم این تجربه رو داشتم میگیم هیچ وقت بر اساس ترس از سختی مسیر تصمیم نگیرین .
به عنوان یکی که هم رشته ریاضی بوده و هم تجربی کاملا با این حرف موافقم!

kavosh

New Member
لایک ها
75
Shoma darin ghosse mikhorin ke faghat do ta markaze sampad darin!
Vali ma inja yedoOnash ro ham nadarim!
Ye shebhe nemoOnedovlati darim ke oOno ham mikhan azamoOn begiran!
Emsal mikhan pisha ro az oOnja bendazan birOon!
Be khatere inke faza nadaran!
Ya shayadam be in khater ke khodeshoOnam fahmidan madresashoOn hich farghi ba madarese adi nadare va hatta az bazi janbeha badtar ham hast! Ino bahane kardan baraye dak kardane ma!
Hala ke fekr mikonam mibinam hamoOn dabirestanesham monhal konan kheyli behtare!
Chon faghat esmesh nemoOnast!
Age mioOmadin inja va vaze madarese ma ro mididin hezaran martabe khoda ro shokr migoftin be khatere madreseyi ke toOsh hastin!
Be in fekr mikardam ke beshinam toO khoone va gheyrehozoOri :roll: dars bekhoOnam!!
* be khatere finglish nevisim mazerat mikham. Computeram moshkel peyda karde nemitoOnam farsy benevisam!

neda_h_z

New Member
لایک ها
1
be nazare manam tajrobya sakhtare va einke pezeshky sakhtariin reshtas ama age ye kam ghezavat konim negah konid ppezeshka ba joone mardoom saro kar daran,,, eshtebahy ke pezeshk mikone emkan dare kesyo bokoshe ya ta akhare omr azabesh bede,,, pas hatman ye chenin shoghle sakhty ham alaghe mikhad ham hosele va ham einke asheghe komak kardan be mardom bashy va hatman chizaye khaili zyady bedooni....... am reshtehaye ryazy zyad ba joone mardoom saro kar nadare va darsade eshtebah khaili kamtare nesbat be tajroby dar ryazy ba dasgaho vasile ya systemha va azmayeshgaha saro kar daran,,, ama dar pezeshky systeme morede baressy badene ensane ke khaili pichidast,,, be nazare man alaghe mohemtariin rokn dar entekhabe tajroby va ryazye,,, alaghe be zisto ryazyo fizik ro nmigam alaghe be shoghly ke mikhaid dar ayande dashte bashyyd,,, alaghe be mohiti ke ehtemal dare beiird va tosh kar konid

sam

New Member
لایک ها
0
منم یک دختر وریاضی هستم.
به خاطر این که عشق ریاضی بودم بدون هیچ تحقیقی در مورد رشته های دانشکاهی وآینده شغلی رفتم ریاضی.دبیرستان از ریاضی خوندن والمپیاد لذت می بردم ولی فقط 3 سال بود.
امسال که از آن مسائل دور بودموفقط تستو...قبل از ثبت نام چند باری به سرم زد کنکور تجربی بدم
چون رشته های دانشگاهی ریاضی باروحیه ام سازگاری نداره هم چنین منم که نمی خوام شغلم آموزش باشه واز پزشکی هم خوشم می اومد.
به نظر من اینکه الآن بدونی در دانشگاه چی می خوای بخونی کمکت می کنه بهترین تصمیم رابگیری.هم انگیزه ات برای درس خواندن بیشتر می شه

Mahsima

New Member
لایک ها
0
خب ممنون از همه دوستان! من خودم رفتم تجربي چون احساس كردم براي شيمي تجربي خيلي بهتره!
اما يه راهنمايي براي اونايي كه مي خوان انتخاب رشته دبيرستان كنن! من خودم اين جوري به اين نتيجه رسيدم!
اول اين كه ببينيد كه دوست داريد در آينده چه رشته اي رو تو دانشگاه بخونين؟ و بعد ببينيد اين رشته پيش نيازش چه رشته اي تو دبيرستانه؟ مثلا رياضي رو انتخاب مي كنين!
اين شرط رو حتما براي خودتون قرار بديد كه ممكنه در آينده در اون رشته ي دانشگاهي پذيرفته نشين پس با اين وجود آيا رشته ي ديگه در زمينه رياضي در دانشگاه وجود داره كه شما به اون علاقه داشته باشين؟ اگه رشته ي ديگه اي هست همون رشته رو ادامه بدين ولي اگه علاقه ندارين به رشته ي ديگه اي برين كه توش چندين رشته مورد علاقه وجود داشته باشه!!
اما يه سوال؟
من يكي از دوستام مي خواد پزشكي بخونه! اما مي خواد سال دوم و سوم دبيرستان رو رياضي بخونه و بعد سال پيش دانشگاهي بياد تجربي!
به نظره من كار خوبي نمي كنه!! نظره شما چيه؟ حتما نظرتون رو بگيد چون خيلي مهمه!!

bihamta

New Member
لایک ها
345
سلام
اگه میتونه و این توانایی رو تو خودش میبینه که درسای سال دوم و سوم رو جمع کن بره.خود تجربیا تو زیستش موندن.در ضمن انگیزش چیه که میخواد دو سال ریاضی بخونه بعد بره تجربی؟

بالا