90h92

New Member
لایک ها
248
پاسخ : مشکل یک درس

درسته :1:
من خودم با معنی کلمات مشکل دارم.

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

البته من دوستم 7 سال توی آلمان درس خونده و به من گفت که درس هایی مثل تاریخ اختیاری هستند و دانش آموز میتونه سر کلاس بشینه و میتونه اصلا کلاس نیاد!!! البته بگم که من خیلی مطمئن نیستم و این حرف را فقط شنیدم.
میتونن سر کلاس نرت ولی باید پایان ترم امتحان بدن.

MUTE

New Member
لایک ها
264

لغات ادبیات رو با لایتنر بخونین خیلی خوبه من نتیجه گرفتم !
هم چنین تاریخ ادبیاتا رو !
املا هم کتاب هامون سبطی فوق العاده س ! از وقتی اونو خوندم غلطام یک دهم شده !
این جوری یه چیزی حدود 3 درصد سوالای ادبیات حل میشه !
در مورد بقیه مباحث تخصص ندارم ! :27:

90h92

New Member
لایک ها
248

اگر درباره عربی هم راهنمایی کنید ممنون میشم :d
.
من عموما تست هایی رو که مربوط به ترجمه اس با رد گزینه جواب میدم (مثلا ی کلمه که واضحه درست معنی نشده،پس این گزینه میره کنار!!)

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

.
من عموما تست هایی رو که مربوط به ترجمه اس با رد گزینه جواب میدم (مثلا ی کلمه که واضحه درست معنی نشده،پس این گزینه میره کنار!!)
برای زدن تست های ترجمه اصلا و ابدا لازم نیست لغت های کتاب رو واو به واو بلد باشید.فقط جملات مهم و کلیدی کتاب رو بلد باشید که با یاد گرفتن هر جمله کلی لغت یاد میگیرید.بعد یه مدت تست زدن یاد میگیرید این جملات از کجای کتاب یافت میشن(بین قواعد-تمرین اول-تمهید و...)

حالا اون تست هایی که یه جمله عربی میده و 4 گزینه ترجمه فارسی داره رد گزینه بهترین کاره.

توی این تیپ سوالات دونستن نکات زیر خیلی خیلی کمک میکنه.

1- اول سراغ ترجمه درست فعل ها برید و از نظر صیغه و زمان بررسی شون کنید.
2- سراغ ترجمه کلمات خاص که گزینه ها روی اونا تاکید دارن برید
3- سراغ ترجمه درست ضمایر برید.
4-
کان+ماضی= ماضی بعید
کان+مضارع=ماضی استمراری

لایک ها
1,316

بچه ها به نظرتون زبان فارسی و به خصوص ادبیات را باید چه طور بخونیم تا بتونیم تو کنکور بالا بزنیم
سلام
در مورد ادبیات: همون جور که دوستمون گفت لغات و اعلام رو میشه با ابزارهایی مثل لایتنر یاد گرفت،در کل این بخش ها که حفظی هستن
واسه بحث قرابت معنایی که شاید نصف بیشتر سوالات ادبیات کنکور رو تشکیل میده من کتاب های ادبیات خیلی سبز رو پیشنهاد می کنم که واقعا خوب هستن...من قرابتم ضعیف بود اما با تمرین و تست زیاد از کتابهای خیلی سبز فک کنم همه قرابت ها رو توی کنکور درست زدم...
برای آرایه هم بازم همون کتاب خیلی سبز تستهای خوبی داشت
اما زبان فارسی:به نظرم کتاب درسی + تستهای کنکور های سالهای گذشته بهترین منبع هستن...همون تستهای سالهای قبل رو که بررسی کنید میتونید بفهمین روی چه مباحثی تاکید هست و اشکالاتتون رو به صورت مبحثی با دبیرتون یا دوستانتون حل کنید
:)

باران

New Member
لایک ها
71

درباره عربی میخواسنم بگم که یکی از بچه هایی که الان داره بیوتکنولوژی میخونه به من گفت تا میتونی تست بزن مثلا" اون کتاب : کتاب محوری گاج سال های پیش را معرفی کرد و گفت تمات تست هایش زا یکی به یکی حل کنید حتما" موفق میشوید

مهدیس

New Member
لایک ها
1

درس های عمومی که حفظی هستند نیاز به تکرار و مرور زیاد دارن.بهترین کار کاهش اتلاف وقت و استفاده از زمان های مرده است تست هم به تثبیت دروس عمومی کمک می کنه.تا حالا سعی کردین سال 400 روزه دشته باشین؟

بالا