bihamta

New Member
لایک ها
345
دوستان معدل امتحانات نهایی چه جوری حساب میشه؟

لایک ها
30
معدل امتحان نهایی ؟ منظورتون تاثیر در کنکوره؟

خوب فقط درس هایی که نهایی امتحان دادین (تاریخ و کامپیوتر جزوشون نیست) توی کنکور تاثیر دارند. نمره اون ها 15 درصد نمره شما خواهد بود. یعنی 85 درصد نمره تون براساس خود امتحان کنکور و 15 درصد براساس نمره امتحان نهایی محاسبه میشه.

اما اگر منظورتون کارنامه هست که باید بگم خیلی مثل سال های قبله. شما 10 سال درس خوندین و میدونین کارنامه چطوره دیگه. نمرات مستمر و پایانی هرترم ضرب در ضریبشون رو باهم جمع می کنند در نهایت بر مجموع ضرایب تقسیم می کنند.

جوابم کامل بود؟

saraco2

New Member
لایک ها
0
motahhari گفت
معدل امتحان نهایی ؟ منظورتون تاثیر در کنکوره؟

خوب فقط درس هایی که نهایی امتحان دادین (تاریخ و کامپیوتر جزوشون نیست) توی کنکور تاثیر دارند. نمره اون ها 15 درصد نمره شما خواهد بود. یعنی 85 درصد نمره تون براساس خود امتحان کنکور و 15 درصد براساس نمره امتحان نهایی محاسبه میشه.

اما اگر منظورتون کارنامه هست که باید بگم خیلی مثل سال های قبله. شما 10 سال درس خوندین و میدونین کارنامه چطوره دیگه. نمرات مستمر و پایانی هرترم ضرب در ضریبشون رو باهم جمع می کنند در نهایت بر مجموع ضرایب تقسیم می کنند.

جوابم کامل بود؟
ببخشید یعنی چی 15%؟

لایک ها
30
فرض کن شما قراره توی نتیجه کنکور بهتون برای درس ریاضی 100 داده بشه اگر نمره کامل رو بگیری. یعنی نمره مبنا 100 هست. میان این رو به دو تیکه تقسیم می کنند که یک تیکه‌ش میشه 85 که مال خود آزمون کنکوره و یک تیکه‌ش میشه 15 که آزمون نهاییته. اگر آزمون کنکور تمام تست های ریاضی رو درست بزنی 85 کامل رو میگیری از اون جا و اگر توی نهایی نمره 20 بگیری، 15 رو کامل میگیری.

bihamta

New Member
لایک ها
345
پس فقط نمره های برگه ملاکه.معدل کل ملاک نیست.درسته؟

لایک ها
30
بله. فقط نمره ورقه که به صورت کشوری هست. حتی نمرات تاریخ و کامپیوتر که توسط مدرسه برگزار میشن محسوب نمیشه.

rfshb

New Member
لایک ها
0
ولی خیلی نترس!
چون من از یکی از معلمامون پرسیدم و اون گفت اگه معدلت 16 هم بشه از این 15% حدود 3-4 درصدش رو نمی گیری!
البته جنگ سر اون 2-3 درصده.تازه اگه معدلت هم کم شد نترس من یکی رو میشناسم که معدلش 18.5 شد ولی رتبش 11 شد.

bihamta

New Member
لایک ها
345
ایول بابا دمت گرم.امید پیدا کردم. :wink: :wink: :wink: :wink: :)

Rostami

New Member
لایک ها
15
البته دوستان اینجوریا هم نیست!یعنی خود نمره ملاک نیست که ما بگیم فرق 16با 20 فقط 4 نمره میشه!!بلکه نمره شما به صورت تراز در میاد و اونوقت به صورت 15% محاسبه میشه یعنی اگه تراز نمره 20باشه 13000تراز نمره 16 میشه 10000(البته این فقط یه مثالهو به صورت حد وحدود گفتم!!!)

با این همه زیاد ناراحت نباشین !!

bihamta

New Member
لایک ها
345
یعنی مثلا معدل 18/5 با معدل 19/5 فرق زیادی نداره؟

pirate17

New Member
لایک ها
40
rfshb گفت
ولی خیلی نترس!
چون من از یکی از معلمامون پرسیدم و اون گفت اگه معدلت 16 هم بشه از این 15% حدود 3-4 درصدش رو نمی گیری!
البته جنگ سر اون 2-3 درصده.تازه اگه معدلت هم کم شد نترس من یکی رو میشناسم که معدلش 18.5 شد ولی رتبش 11 شد.

ممنون می شم اگه درصدای این ادمو تو کنکورم بنیویسید :)

rfshb

New Member
لایک ها
0
نمی دونم چند زده!:x
ولی می خواستم بگم اگه معدلت کم شد همه چی تموم نشده و اگه خوب بخونی میتونی تو کنکور رتبه خوبی بیاری! :)

pirate17

New Member
لایک ها
40
اینو پرسیدم چون یه لحظه به خودم گفتم شاید همه رو 100 زده که با اون معدل این رتبه رو اورده
ولی بازم مرسی چون تو نهایی حدودا دارم گند می زنم :)

arshia7192

New Member
لایک ها
0
aslan moadele kol tasir nadare faghat moadele tak dars tasir gozare, az tarafi ham age kasi 18.5 ya bishtar begire 15 darsadesho migire va nomrehaye payintar ham be tanasob darsad dade mishe, yani kasi ke 20 migire hich farghi ba kasi ke 18.5 migire nadare, inayi ke goftamo motmaenam khialetroon raahat

arshia7192

New Member
لایک ها
0
rasty in ham midoonin ke har dar ke 15 darsadesho begiri har reshteyi ke bekhay beri ba tavajoh be darsa zarayebi dar oon nomreha va darsada zarb mishe

kavosh

New Member
لایک ها
75
نظرتون راجب معدل نوزده و نیم چیه ؟! 8O

bihamta

New Member
لایک ها
345
تووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووپ

pirate17

New Member
لایک ها
40
عالیه کاوش :p

D

dorsa

Guest
خیلی کمه دیگه واسه کنکور امیدی نیس همه ی درسارو صدم بزنی نمی تونه جبران کنه نوزده و نیمم شد معدل!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :!:

Rezaskh

New Member
لایک ها
0
ما نه برای این اومدیم اینجا(تو این وب) که الکی همدیگه رو امیدوار کنیم و نه قصد داریم نا امید از اینجا بریم :( !!!!!!!

برای کسی که همه وقتش رو گذاشته برای شیمی مهم اینه که تمام تلاشش رو برای معدل خوب داشته باشه و بهترین معدل حاصل همین تلاشه ، حالا هر چی که می خواد باشه !!!!!!

بالا