Wight

New Member
لایک ها
888
پاسخ : ..::..معماهاي زيستي ..::..

در نسل اول
1/3bW +1/3 BW + 1/3 B b

در نسل دوم

1/4Bb + 1/8bb + 1/4BW + 1/4bW + 1/8BB

فتوتیپشونم میشه
در نسل اول 1/3خروس راه راه + 1/3مرغ راه راه +1/3مرغ سیاه
در نسل دوم
1/4ماده راه راه+1/4 ماده سیاه +3/8نر راه راه+1/8نر سیاه.

شرمنده دیگه z ها رو حذف کردم،سخت بود نوشتنش!!!!
باریکلا!

سلام ببخشین من دوهزاریم نیفتاد!!!!خب سه اللی هم باشه یا ظاهر میشه یا نه دیگه!چه ارتباطی به انواع و تعداد آمیزش ها داره؟
خب می خوایم ببینیم در چه تعداد ظاهر می شه تو چه تعداد ظاهر نمی شه!!

kaark

New Member
لایک ها
252

يه معماي زيستي "خفن" !!!

راجع به همان "سوپ بنيادين" :

آن حباب كه درونش مولكول هاي الي تشكيل شد در واقع يك غشا ي زيستي بود، در دريا (اقيانوس) هم تشكيل شد!

حالا معما اينه كه .... چرا فشار اسمتيك ايجاد شده در دريا باعث متلاشي شدن غشا و از بين رفتن حباب نشد!؟!

آخرین ویرایش توسط مدیر

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

يه معماي زيستي "خفن" !!!

آن حباب كه درونش مولكول هاي الي تشكيل شد در واقع يك غشا ي زيستي بود، در دريا (اقيانوس) هم تشكيل شد!

حالا معما اينه كه .... چرا فشار اسمتيك ايجاد شده در دريا باعث متلاشي شدن غشا و از بين رفتن حباب نشد!؟!
وا،چرا باید متلاشی شن وقتی بعد از افزایش حجم یافتن قراره تقسیم شن؟؟!!

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

يه معماي زيستي "خفن" !!!

چون تقریبا ایزوتونیک بودن چون وقتی میسل تشکیل میشه که آب درونش باشه آب درونشم آب مقطر نبوده آب اقیانوس بوده!!!

kaark

New Member
لایک ها
252

وا،چرا باید متلاشی شن وقتی بعد از افزایش حجم یافتن قراره تقسیم شن؟؟!!
افزایش حجم ایجاد شده به خاطر فشار اسمتیک (اسمزی) مد نظر هست نه افزایش حجمِ اینترفازی!

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

افزایش حجم ایجاد شده به خاطر فشار اسمتیک (اسمزی) مد نظر هست نه افزایش حجمِ اینترفازی!
وای نه،من اینترفازی و اینارو نمیگم،همون اسموتیک رومیگم.ببینید ذرات خاک رسی که وجود داشتن باعث میشدن تا مولکول های الی دورشون جمع شن،دراین جمع شدن صددرصد مولکول های الی دیگه ای بودن که در میسل تشکیل شده گیر میکردن این مولکول ها به علاوه ی خود ذرات خاک رس باعث ایجاد تفاوت غلظت میشن!!جریان اسموتیک ایجاد میشه،پروتوسل بزرگتر میشه و به روش غیر زیستی تاکید میکنم غیر زیستی تقسیم میشه!!درسته مه اب همون ابه ولی بعدا غلظت مولکول های الی درون پروتوسل زیادتره!

kaark

New Member
لایک ها
252

وای نه،من اینترفازی و اینارو نمیگم،همون اسموتیک رومیگم.ببینید ذرات خاک رسی که وجود داشتن باعث میشدن تا مولکول های الی دورشون جمع شن،دراین جمع شدن صددرصد مولکول های الی دیگه ای بودن که در میسل تشکیل شده گیر میکردن این مولکول ها به علاوه ی خود ذرات خاک رس باعث ایجاد تفاوت غلظت میشن!!جریان اسموتیک ایجاد میشه،پروتوسل بزرگتر میشه و به روش غیر زیستی تاکید میکنم غیر زیستی تقسیم میشه!!درسته مه اب همون ابه ولی بعدا غلظت مولکول های الی درون پروتوسل زیادتره!
یعنی شما می فرمایید که با این که غلظت مولکول های آلی درون بیشتر هست ولی به دلیل فشار اسمتیک آب وارد نمیشه و اون رو متلاشی کنه!؟

لطفا بیشتر توضیح می فرمایید؟ درست متوجه نشدم!

ma.biolife

New Member
لایک ها
357

یعنی شما می فرمایید که با این که غلظت مولکول های آلی درون بیشتر هست ولی به دلیل فشار اسمتیک آب وارد نمیشه و اون رو متلاشی کنه!؟

لطفا بیشتر توضیح می فرمایید؟ درست متوجه نشدم![/QUOTE
چرا وارد نمیشه،گفتم که وارد میشه،افزایش حجم پیدا میکنه ولی نقسیم میشه تقسیم شدن باعث ثابت موندن غلظت مواد الی میشه.وقتی در همه کتابا به طور واضح اشاره کرده که تقسیم شدن به روش غیر زیستی هست یعنی یه چیزی باید باشه که وقوع تقسیم رو تحریک کنه اینم چون گفته غیرزیستی همون افزایش حجم فقط گزینه باقی مانده هست که اونم بایددراثر وقوع اسمز باشه.

بالا