مقایسه دانشگاه ها

tanaz19

New Member
لایک ها
358
سلام... میخواستم ببینم هر رشته ای توی چه دانشگاهی قوی تره ؟(از زیر گروه های ریاضی ) یا اصلن میشه این مقایسه رو انجام داد؟
(یا اینکه هر دانشگاهی توی چه رشته ای قوی تره؟)
مثلن شریف فقط برق و مکانکش قویه؟
دانشگاه تهران توی چی قویه ؟ و..

monam

New Member
لایک ها
116
پاسخ : مقایسه دانشگاه ها

طبق چیزایی که من می دونم شریف تو برق مکانیک نرم افزار عمران... از بقیه دانشگاه ها بهتره ولی خب مثلا تو ریاضی محض کرمان حرف اول رو میزنه ولی کلن اگه واسه رشته های مهندسی مثل مکانیک وبرق رتبت به شریف خدایی نکرده نرسید واسه مکانیک اول باید امیر کبیر و بزنی بعد تهران ولی برای برق اول باید تهران رو بزنی بعد امیر کبیر در ضمن اگه برای برق می خوای بری زیر شاخه قدرت این طور که می گن امیر کبیر خیلی از بقیه دانشگاه ها بهتره حتی از شریف ......

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

به نظر من تو ریاضی فقط صنعتی شریف :97::1:

monam

New Member
لایک ها
116

تو ریاضی محض فقط کرمان:97: ولی کلن شریف :204:

nima tn

New Member
لایک ها
25

نرم افزار بعد شريف كدموه؟؟؟ منطقه ٢ شريف نرم افزار چه رتبه اي ميخواد؟؟؟

لایک ها
5

طبق چیزایی که من می دونم شریف تو برق مکانیک نرم افزار عمران... از بقیه دانشگاه ها بهتره ولی خب مثلا تو ریاضی محض کرمان حرف اول رو میزنه ولی کلن اگه واسه رشته های مهندسی مثل مکانیک وبرق رتبت به شریف خدایی نکرده نرسید واسه مکانیک اول باید امیر کبیر و بزنی بعد تهران ولی برای برق اول باید تهران رو بزنی بعد امیر کبیر در ضمن اگه برای برق می خوای بری زیر شاخه قدرت این طور که می گن امیر کبیر خیلی از بقیه دانشگاه ها بهتره حتی از شریف ......
اگه تو ریاضی کرمان قوی تره پس چرا همه مدال دارای المپیاد و رتبه های نسبتا خوب میرن شریف؟

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

سایتی نیست که rank دانشگاه ها رو توی هر رشته زده باشه؟

لایک ها
1,316

توی این رشته ها قطعا شریف اولین و بهترینه : (همه رشته هایی که شریف داره)
برق، مکانیک،کامپیوتر،مهندسی شیمی،نفت،عمران،صنایع،هوافضا،مواد،ریاضی،فیزیک،شیمی،مدیریت و اقتصاد
ریاضی هم اولین باره که میشنوم میگید کرمان قوی تره، چون توی دانشکده ریاضی برترین دانشمند های ریاضی ایران و از چهره های ماندگاه استاد هستند، دانشجوهای قوی و مدال دار خیلی داره و تقریبا هم هرسال توی مسابقات ریاضی شریف اول میشه
این که چی توی کدوم دانشگاه قطبه و نمیدونم تعداد مقاله ها و... واسه شما اهمیتی نداره، این فقط واسه رتبه بندی دانشگاه ها توی کشور ودسته بندی کارهای علمیشونه
چیزی که واسه دانشجو مهمه، استاد، جو دانشگاه خصوصا جو بین بچه ها و آینده ایه که میتونن از تحصیل توی یک دانشگاه به دست بیارن
البته شریف و هیئت علمیش واقعا به معنی واقعی کلمه سخت گیرن

لایک ها
5

دانشگاه با هنر کرمان در مقطع لیسانس اصلا ریاضی نداره!!!

monam

New Member
لایک ها
116

اگه تو ریاضی کرمان قوی تره پس چرا همه مدال دارای المپیاد و رتبه های نسبتا خوب میرن شریف؟
برای این که ریاضی محض کرمان پیوسته است حتما می دونین وقتی تو یک دانشگاه ریاضی محضش پیوسته باشه چه قد باید استاداش و دانشگاهش از نظر سطح علمی عالی باشن در ضمن من کم تر رتبه برتری رو دیدم که بره علوم پایه حتی المپیادیاشم نمیرن دیگه !

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

دانشگاه با هنر کرمان در مقطع لیسانس اصلا ریاضی نداره!!!
دوست عزیزمن منظورم پیوسته بود

توی این رشته ها قطعا شریف اولین و بهترینه : (همه رشته هایی که شریف داره)
برق، مکانیک،کامپیوتر،مهندسی شیمی،نفت،عمران،صنایع،هوافضا،مواد،ریاضی،فیزیک،شیمی،مدیریت و اقتصاد
ریاضی هم اولین باره که میشنوم میگید کرمان قوی تره، چون توی دانشکده ریاضی برترین دانشمند های ریاضی ایران و از چهره های ماندگاه استاد هستند، دانشجوهای قوی و مدال دار خیلی داره و تقریبا هم هرسال توی مسابقات ریاضی شریف اول میشه
این که چی توی کدوم دانشگاه قطبه و نمیدونم تعداد مقاله ها و... واسه شما اهمیتی نداره، این فقط واسه رتبه بندی دانشگاه ها توی کشور ودسته بندی کارهای علمیشونه
چیزی که واسه دانشجو مهمه، استاد، جو دانشگاه خصوصا جو بین بچه ها و آینده ایه که میتونن از تحصیل توی یک دانشگاه به دست بیارن
البته شریف و هیئت علمیش واقعا به معنی واقعی کلمه سخت گیرن
سوئ تفاهم شده من بد نوشتم منظورم ریاضی پیوسته بود:15: ولی کلن من شنیدم که تو ریاضی ( تاکید میکنم منظورم رشته ی ریاضی نیست خود ریاضی ) کرمان خیلی خوبه این جوری هم نیست که هر سال تو مسابقات ریاضی شریف اول بشه من شنیدم دانشگاه هایی مثل فردوسی خیلی گل کرده حتی نفر دوم جهان تو المپیاد ریاضی دانشجویی از دانشگاه فردوسی بوده که تو همون تیم مدال برنز هم داشتن ........

آخرین ویرایش توسط مدیر

tanaz19

New Member
لایک ها
358

دانشگاه شیراز چی ؟آیا اون ت رشته ای قوی هست؟ ( البته نه در مقایسه با شریف , در مقایسه با تهران و امیر کبیر)

tanaz19

New Member
لایک ها
358

شنیدم دانشگاه شیراز قطب مکانیکه.. درسته آیا؟

frahmani110

New Member
لایک ها
163

سلام. میخواستم بپرسم در گروه علوم انسانی زیر شاخه روان شناسی دانشگاه تهران بهتره یا شهید بهشتی؟؟

من هر دوی اینها رو میتونم شرکت کنم ولی واقعا مردد مانده ام که کدام رو انتخاب کنم!!!

ممنون میشم راهنماییم کنین...

mohammadi9

New Member
لایک ها
336

نظرتون راجع به "مهندسی هوافضا شریف" چیه؟

Hosein.D

New Member
لایک ها
862

سلام به همه... تو رشته های فنی مهندسی دانشگاه خوب کم نیس! من این موضوع رو شنیدم که بعضی دانشگاه ها تو بعضی از رشته ها از بقیه دانشگاه ها سر ترن و اکثرا قطب علمی دارن! ولی به نظره من نباید به اینجور چیزا اهمیت داد و تو هر دانشگاهی که آدم درس میخونه باید نهایت تلاششو کنه تا با بهترین نتیجه تموم کنه!

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

سلام به همه... تو رشته های فنی مهندسی دانشگاه خوب کم نیس! من این موضوع رو شنیدم که بعضی دانشگاه ها تو بعضی از رشته ها از بقیه دانشگاه ها سر ترن و اکثرا قطب علمی دارن! ولی به نظره من نباید به اینجور چیزا اهمیت داد و تو هر دانشگاهی که آدم درس میخونه باید نهایت تلاششو کنه تا با بهترین نتیجه تموم کنه!
دقیقا همینه....کسی ک با علاقه وارد ی رشته بشه و ادامه بده و براش تلاش کنه به بهترین نتیجه ها میرسه....دانشگاه به نظر من 10٪ راهه....مابقی راه با خود دانشجوه و علاقه.ش.....

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

آقا یه سوال این ریاضی پیوسته که میگید چیه؟ :4:
:204:

f-alizadeh

New Member
لایک ها
693

سلام. میخواستم بپرسم در گروه علوم انسانی زیر شاخه روان شناسی دانشگاه تهران بهتره یا شهید بهشتی؟؟

من هر دوی اینها رو میتونم شرکت کنم ولی واقعا مردد مانده ام که کدام رو انتخاب کنم!!!

ممنون میشم راهنماییم کنین...

سلام دوست عزیز

معمولا دانشگاه شهید بهشتی تو گروه علوم انسانی قوی تر عمل میکنه البته تا جایی که من اطلاع دارم.

بازم واسه اطمینان بیشتر سوال کن.:170:

موفق باشی:1:

لایک ها
40

نرم افزار بعد شريف كدموه؟؟؟ منطقه ٢ شريف نرم افزار چه رتبه اي ميخواد؟؟؟
شریف معمولا تا حدودای 120 منطقه 2 میگیره البته نمیشه دقیق گفت ، سال به سال رتبه ها تغییر میکنن.
بعد شریف تهران و امیرکبیر قوی هستن ولی اینکه کدوم قوی تره دقیق اطلاع ندارم اما اینجوریه که همیشه اول نرم افزار تهران پر میشه بعد امیرکبیر. اما یه موضوعی هست و اونم اینکه به نظر من بهتره برای انتخاب دانشگاه با کسایی که تو اون دانشگاه درس میخونن صحبت کنین چون هر دانشگاهی یه سری شرایط خاص خودشو داره که به جز کسایی که دانشجوی اونجا هستن کسی ازشون اطلاع نداره. من پیشنهاد میکنم با چند نفر مختلف از دانشگاه های مختلف صحبت کنین :196:

شنیدم دانشگاه شیراز قطب مکانیکه.. درسته آیا؟
تو یه تعداد زیادی از گرایشها قطب مکانیک شریفه اینجا رو ببینین. دانشکده مکانیک شیراز هم قطب علمی مکانیک محاسباتی هست :)

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا