saiedeh

New Member
لایک ها
180
پاسخ : منابع غیر درسی المپیاد ادبی 1392 اعلام شد!!!

اون بالا لینک رو گذاشتم که؟ کار نمیکنه مگه؟
آخه هنوز مصیبت نامه رو نذاشتن . مشکل این سایت اینه که خیلی دیر منابع رو میده !!!!!بچه ها حدودا آزمون کیه؟؟؟؟

Saba76

New Member
لایک ها
113

" شاهکارهای شعر نو پارسی" - نقدی بر " مرد و مرکب" مهدی فرزه (میم . مژده رسان)

http://jametajali.blogfa.com/post-517.aspx

حوالی دلتنگی - شعر کتیبه ی اخوان ثالث و تفسیر ان توسط دکتر روزبه

کلا وبلاگhttp://jametajali.blogfa.com مطالب مفید زیادی دارد...

چند تا (حدود 7 تا) مقاله هم پیدا کرده ام راجع به اخوان وشعرهایش که نمیدانم چجوری بفرستم!

اگر خواستید ایمیلتان را بدهید تا برایتان بفرستم...

آخرین ویرایش توسط مدیر

saba75

New Member
لایک ها
1,143

saiedeh

New Member
لایک ها
180

منابع رو کاهش دادن آخه چه وضعشه!!!!!!!!!!!!!!!!نمیگن یکی روی اونا وقت گذاشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:46: اصلا آخرشن یا از همون اول کم بذارن یا اگه اعلام کردن دیگه کاهش ندن حداقل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام
همونطورى که احتمالا خودتون هم شنيدين، دو منبع مصيبت نامه و از اين اوستا ، حالا به هر دليلى، از فهرست منابع امسال حذف شدن
علاوه بر اطلاع رسانى، قصدم اين بود که بچه هايى که احيانا اين کتابا رو خوندن بگم که اصلا نگران نباشين...منابع امسال به نسبت سال هاى گذشته بسيار ساده هستن و وقت هم براى خوندن يا حتى مرور منابع باقى مونده هست...به علاوه، کسى که اين دو کتاب رو خونده ضرر نکرده، چون اطلاعات جنبى ادبى در مسير موفقيت در المپياد اهميت دارد
موفق باشيد

saiedeh

New Member
لایک ها
180

بچه ها کسی برای آینه در آینه جزوه داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

B.mikaniki

New Member
لایک ها
567

سلام دوستان ادبی با وجود منابع زیاد و حجم سنگین دروس فقط خواستم بگم "خدا قوّت" اگر کمکی خاستین درخدمتین :)

Saba76

New Member
لایک ها
113

من یه سوال خیلی مهم دارم:

شعر های اخوان پر از شرح و تفسیر بودند و کاملا میتونستی بفهمی چه نکاتی داره و از این حرفا!
ولی ظاهرا شعر های هوشنگ ابتهاج خیلی به نسبت اخوان ساده ترند و من واقعا نمیدونم شعرهای اقای
ابتهاج رو چطور باید بخونم؟ یعنی خواندمشان ولی نمیدونم چه نکاتی رو باید از شعر ها استخراج کرد
و اینکه مثلا چطور قراره سوالبیاد...

خواهشا راهنمایی بفرمایید.

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

من یه سوال خیلی مهم دارم:

شعر های اخوان پر از شرح و تفسیر بودند و کاملا میتونستی بفهمی چه نکاتی داره و از این حرفا!
ولی ظاهرا شعر های هوشنگ ابتهاج خیلی به نسبت اخوان ساده ترند و من واقعا نمیدونم شعرهای اقای
ابتهاج رو چطور باید بخونم؟ یعنی خواندمشان ولی نمیدونم چه نکاتی رو باید از شعر ها استخراج کرد
و اینکه مثلا چطور قراره سوالبیاد...

خواهشا راهنمایی بفرمایید.
دوست عزيز مى تونيد به سوالات مرحله ى دوم امسال مراجعه کنيد(92) چون امسالم يه بخشى از آينه در آينه منبع بود...
در ضمن بعضى از اشعار يا ابيات ابتهاج مضمون خاصى دارن که بسيار در لفافه گفته شدن ياکاملا شخصى هستن که بهتره اونا رو هم در بيارين...مى تونيد از راهنمايى اساتيد،کتابها يا اينترنت استفاده کنين

faezeh76

New Member
لایک ها
0

سلام ببخشید چون مقیم ایران نیستم امکان خرید کتاب برام نیست چه طوری میتونم به منابع دست پیداکنم؟ کسی این کتابا رو از سایت کتابناک دانلود کرده؟؟؟؟؟؟؟ من که هرچی تلاش کردم نشد

آخرین ویرایش توسط مدیر

lady_s

New Member
لایک ها
215

سلام ببخشید چون مقیم ایران نیستم امکان خرید کتاب برام نیست چه طوری میتونم به منابع دست پیداکنم؟ کسی این کتابا رو از سایت کتابناک دانلو کرده؟؟؟؟؟؟؟ من که هزچی تلاش کردم نشد
سلام.
کتابناک نه.سایت المپیاد ادبی میذاره رو سایت برای دانلود.سر بزنید پیدا می کنید.
لینکش تو همین تاپیک هست.

موفق باشین

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام و خسته نباشيد گرم...
مسئولان سايت المپياد ادبى امشب برگ هايى در آغوش باد رو براى دانلود قرار دادن...مى تونيد بريد استفاده کنيد

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

سلام
بچه ها نظرتون در مورد این کلاسایی که الان آیریسک برگزار میکنه چیه؟
کسایی که پارسال شرکت کردن نظر خاصی ندارن؟:225:
ممنان!

saba75

New Member
لایک ها
1,143

من اشعار سبک هندی رو تازه امروز دیدم.. خیلی زیادن و البته معنی کردن و پیداکردن آرایه هاشونَم خیلی سخته. به نظرتون چطوری این منبع رو بخونم؟:confused::confused:

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

دادا سبک هندی خون سبکی داره برا خودش
این جوریه که شاعر ی مورد محسوس و ساده رو اورده..بعدش براش ی مضمونی ساخته!
که رابطه ها بیت بیته..ینی هر مصراع مصراع قبلش رو توضیح میده که تو سبک شناسی بش میگن پیش مصراع
شما اول مصراع محسوس رو بفهم بعد ببین وجه شبهش با اون مضمونی که شاعر ساخته چیه!
این جوری راحت میشه :دی
هر چند سبک هندیه و تعقیدش!

saba75

New Member
لایک ها
1,143

من از سایت المپیاد ادبی دانلود کردم.بعد از چندتا شعرای صائب چندتا نکته میاره که اصلاً معلوم نیست واسه کدوم شعرهاست. کسی ازاین سایت دانلود کرده این مشکلو نداره؟

MHD ReZa

New Member
لایک ها
231

من از سایت المپیاد ادبی دانلود کردم.بعد از چندتا شعرای صائب چندتا نکته میاره که اصلاً معلوم نیست واسه کدوم شعرهاست. کسی ازاین سایت دانلود کرده این مشکلو نداره؟
ببین سمت چپش شماره بیت رو زده
مثلن صائب غزل شماره 10 میشه بیت 84 که هر کدوم محمد قهرمان صلاح دیده براش ی توضیحی نوشته
میگم سبک هندی تخیل قوی میخوااااد

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

دوست عزیز...متن هایی که سایت المپیاد ادبی میذاره دقیقا همون متن هایی هستن که به عنوان منبع معرفی می کنه و کسی از این سایت چیزی بهش اضافه نمی کنه
اشکال در فهم یا تشخیص آرایه های سبک هندی کاملا طبیعیه...البته من میگم تا اونجایی که ممکنه دنبال جواب سوالاتون بگردین،با این حال اگه بازم موضوعی براتون گنگ موند خیلی نگران نشین...چون ممکنه که حتی طراحای سوالا هم یه سری نکات سبک هندی رو به خوبی نفهمن!!!:3:

saba75

New Member
لایک ها
1,143

دوست عزیز...متن هایی که سایت المپیاد ادبی میذاره دقیقا همون متن هایی هستن که به عنوان منبع معرفی می کنه و کسی از این سایت چیزی بهش اضافه نمی کنه
اشکال در فهم یا تشخیص آرایه های سبک هندی کاملا طبیعیه...البته من میگم تا اونجایی که ممکنه دنبال جواب سوالاتون بگردین،با این حال اگه بازم موضوعی براتون گنگ موند خیلی نگران نشین...چون ممکنه که حتی طراحای سوالا هم یه سری نکات سبک هندی رو به خوبی نفهمن!!!:3:
ممنونم.
امروز داشتم کلیله میخوندم ، زیر متن های کلیله یه سری نکات هستش از اشعار مثلاَ ناصرخسرو که مرتبط با اون متنِ .. اوناهم نیازه که یاد بگیریم؟ :39: (البته تاالان اوناهم یادگرفتم)

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

ممنونم.
امروز داشتم کلیله میخوندم ، زیر متن های کلیله یه سری نکات هستش از اشعار مثلاَ ناصرخسرو که مرتبط با اون متنِ .. اوناهم نیازه که یاد بگیریم؟ :39: (البته تاالان اوناهم یادگرفتم)
خواهش می کنم
بله...معمولا زیرنویس های کلیله مهم هستن و بهتره وقت مناسبی رو برای یادگیری اونا صرف کنید

بالا