لایک ها
40
يه سوال در مورد ميدان مغناطيسي زمين داشتم ؟
آيا ميدان مغناطيسي زمين در همه جا يكسانه ؟ يعني مثلا در مناطق استوايي بيشتر نيست ؟

zizo.h

New Member
لایک ها
7
پاسخ : ميدان مغناطيسي زمين

يه سوال در مورد ميدان مغناطيسي زمين داشتم ؟
آيا ميدان مغناطيسي زمين در همه جا يكسانه ؟ يعني مثلا در مناطق استوايي بيشتر نيست ؟
به احتمال زیاد مثل آهن ربا که در دوسر قوی تر است میدان مغناطیسی در قطب ها قوی تر است که این امر سبب بروز شفق قطبی میشود

لایک ها
40

به احتمال زیاد مثل آهن ربا که در دوسر قوی تر است میدان مغناطیسی در قطب ها قوی تر است که این امر سبب بروز شفق قطبی میشود
منظورت از قطب ها قطب جنوب و شماله ؟
من يه فرضيه ساختم طبق تحقيقات جديد دانشمندان ميدان مغناطيسي زمين در حال از بين رفتنه و بعد از ،ازبين رفتن طي مدت زمان طولاني دوباره ميدان مغناطيسي به وجود مي ياد با اين تفاوت كه ديگه از شمال نيست يعني اگه روي قطب نما ها از شمال مسير و پيدا مي كرديم بعد از تولد مغناطيس جديد بايد روي قطب نما ها از جنوب مسير و پيدا كنيم اينكه ميدان مغناطيسي در همه جا يكسان نيست رو فهميدم ولي نظريه من حرف شما رو نقض مي كنه چون نظريه من اينكه هر جا كه ميدان مغناطيسي بيشتر باشه رشد گياهان بيشتر ميشه اين طرح من توي جشنواره خوارزمي يه و حالا كه فكر مي كنم مي بينم كه درسته جاهايي مثل فلات هاي بلند اناتولي يا هيماليا چون ارتفاع زياده ميدان مغناطيسي كمتره چون ما خونديم هرچه از سطح زمين به بالا ميريم ميدان مغناطيسي زمين كمتر ميشه پس در مناطق بلند ميدان مغناطيسي كمتره و اين مكان ها از پوشش گياهي زيادي برخوردار نيستند پس مي تونيم بگيم ميدان مغناطيسي تاثيري داره
يا مثلا مناطق افريقايي رو در نظر بگيريم هرچه از خط استوا به بالا و پايين حركت ميكنيم از پوشش گياهي كمتر ميشه و بيابان ها به وجود مي يان پس مي تونيم نتيجه بگيريم كه هرچه به سمت قطب شمال و جنوب پيش ميريم ميدان مغناطيسي كمتر ميشه پس حالا چطور به گفته شما در قطب ها شفق به وجود مي ياد ؟؟؟؟؟ اونم به دليل اينكه ميدان مغناطيسي بيشترة ؟؟؟
خواهشا دوستان جواب بدين من دارم سر در گم ميشم . قضيه شفق ها يه اثبات علميه كه من الان با فرضيه ام نقضش كردم ؟؟؟؟؟:192::119:

tina.s

New Member
لایک ها
2

سلام
پیشاپیش آرزوی موفقیت میکنم براتون ولی به نظر من در مورد نظریه هاتون توی فضا های مجازی عمومی و نه حتی خصوصی صحبت نکنید...
ولی از کمکت ممنون منو از سردرگمی نجات دادین

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

zizo.h

New Member
لایک ها
7

ببینین درمورد شفق قطبی توضیح زیاده و پیشنهاد میدم از ویکیپدیا استفاده کنید ولی همونطور که تو فیزیک خوندیم اجسام در درون خود خاصیت مغناطیسی دارند و ما فقط اونو تشدید میکنیم.یعنی به دو قطبی هاش نظم میدید که همه در یک سمت و با نظم وایستند.حالا این مثل یک زنجیر میشه که دوسرش آزاده و بقیه یکی یکی به هم چسبیدن و یکجورایی همه ی نیروشون رو در نقطه ی انتها(دوقطب)خالی میکنن پس خاصیت در دوقطب بیشتره.درمورد نظریه تون هم من نمیتونم حرفی بزنم چون از جزئیاتش خبر ندارم ولی با این تفاسیر فکر نکنم درست باشه:3:

لایک ها
40

سلام
پیشاپیش آرزوی موفقیت میکنم براتون ولی به نظر من در مورد نظریه هاتون توی فضا های مجازی عمومی و نه حتی خصوصی صحبت نکنید...
ولی از کمکت ممنون منو از سردرگمی نجات دادین

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

ممنون عزيزم كه اين نصيحت خوبو به من كردي ولي طرح و نظريه من ثبت ملي و همچنين جهاني به شما دوستانم اگه موضوعي داشتين حتما ثبت و بعدا درموردش صحبت منيد :196:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ببینین درمورد شفق قطبی توضیح زیاده و پیشنهاد میدم از ویکیپدیا استفاده کنید ولی همونطور که تو فیزیک خوندیم اجسام در درون خود خاصیت مغناطیسی دارند و ما فقط اونو تشدید میکنیم.یعنی به دو قطبی هاش نظم میدید که همه در یک سمت و با نظم وایستند.حالا این مثل یک زنجیر میشه که دوسرش آزاده و بقیه یکی یکی به هم چسبیدن و یکجورایی همه ی نیروشون رو در نقطه ی انتها(دوقطب)خالی میکنن پس خاصیت در دوقطب بیشتره.درمورد نظریه تون هم من نمیتونم حرفی بزنم چون از جزئیاتش خبر ندارم ولی با این تفاسیر فکر نکنم درست باشه:3:
از شما هم ممنونم
من جواب سوالم درمورد قطب ها رو گرفتم ولي اين توضيحي كه شما داديد ربطي به مغناطيس زمين نداره چون كله اون موضوع جدا هسته و اما فزضيه ام مشكلي نداره ايراد رو پيدا كردم ممنونم از كمكت .

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

من يه فرضيه ساختم طبق تحقيقات جديد دانشمندان ميدان مغناطيسي زمين در حال از بين رفتنه و بعد از ،ازبين رفتن طي مدت زمان طولاني دوباره ميدان مغناطيسي به وجود مي ياد با اين تفاوت كه ديگه از شمال نيست يعني اگه روي قطب نما ها از شمال مسير و پيدا مي كرديم بعد از تولد مغناطيس جديد بايد روي قطب نما ها از جنوب مسير و پيدا كنيم اينكه ميدان مغناطيسي در همه جا يكسان نيست رو فهميدم ولي نظريه من حرف شما رو نقض مي كنه چون نظريه من اينكه هر جا كه ميدان مغناطيسي بيشتر باشه رشد گياهان بيشتر ميشه اين طرح من توي جشنواره خوارزمي يه و حالا كه فكر مي كنم مي بينم كه درسته جاهايي مثل فلات هاي بلند اناتولي يا هيماليا چون ارتفاع زياده ميدان مغناطيسي كمتره چون ما خونديم هرچه از سطح زمين به بالا ميريم ميدان مغناطيسي زمين كمتر ميشه پس در مناطق بلند ميدان مغناطيسي كمتره و اين مكان ها از پوشش گياهي زيادي برخوردار نيستند پس مي تونيم بگيم ميدان مغناطيسي تاثيري داره
يا مثلا مناطق افريقايي رو در نظر بگيريم هرچه از خط استوا به بالا و پايين حركت ميكنيم از پوشش گياهي كمتر ميشه و بيابان ها به وجود مي يان پس مي تونيم نتيجه بگيريم كه هرچه به سمت قطب شمال و جنوب پيش ميريم ميدان مغناطيسي كمتر ميشه پس حالا چطور به گفته شما در قطب ها شفق به وجود مي ياد ؟؟؟؟؟ اونم به دليل اينكه ميدان مغناطيسي بيشترة ؟؟؟
خواهشا دوستان جواب بدين من دارم سر در گم ميشم . قضيه شفق ها يه اثبات علميه كه من الان با فرضيه ام نقضش كردم ؟؟؟؟؟:192::119:
سوال !
اون قسمتي كه بولد كردم ، چرا هرجا كه ميدان مغناطيسي بيشتر باشه رشد گياه بيشتره ؟
ميدان مغناطيسي چه تاثيري در متابوليسم و مكانيسم هاي تنظيم كننده ي رشد گياه داره ؟

Mahtab

Member
لایک ها
21

خب میشه برای وجود پوشش گیاهی کم تو اون مناطق خیلی دلایل دیگه آورد. مثلا شرایط بد آب و هوایی و...
میشه اگه اثبات دیگه ای برای این حرفتون دارید بگید؟ ممنون میشم!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

[MENTION=19824]daneshmand fizic[/MENTION]
يه چيز خيلي جالب پيدا كردم !!
اثر ميدان مغناطيسي زياد يا شديد بر گياهان اينه ،
 در ساقه نمونه های تحت تیمار، افزایش لایه‏های کلانشیمی، تسریع تشکیل بافتهای چوبی و در برگ بی نظمی سلولهای پارانشیم اسفنجی، افزایش تعداد کرکها و نیز تاخیر در تکوین برگ و ساقه دیده شد. بساک ها کوچک تر و دیواره ٱنها نامنظم بود. تعداد تتراسپورها و گرده‏ها کاهش داشت و گرده ها شکل غیر طبیعی داشتند. رویش گرده ها تحت تاثیر میدان تا چهار برابر کمتر و لوله‏های گرده پیچیده و کوتاه تر بودند.
يعني عملا ميدان مغناطيسي قوي به ضرر رشد گياهه !
اما ميدان مغناطيسي كم بر روي ساختار و تكوين اندام هاي گياهي موثره !

+ اما علتشو هنوز متوجه نشدم
++ درحال كنكاش :)))

Parvane*

New Member
لایک ها
14

حالا این جا یه سوال پیش میاد ما باید اختلاف جاذبه رو در طول آهنربای زمین در نظر بگیریم یا در ارتفاعی که از آهنربا میگیریم؟!!!:216:

لایک ها
314

سلام.
فکر میکنم خودتون هم تحقیقات چندانی در این زمینه نداشته اید یا تحقیقاتتون رو خیلی اینجا بازگو نکرده اید. آخه دلایلتون بسیار بسیار سسته و غیر منطقی:
۱) این که از سطح زمین بالاتر میریم و میدان مغناطیسی کمتر میشه قبول. همچنین میبینیم که پوشش گیاهی در ارتفاعات ضعیف میشه هم تا حدی قبول. خب از کجا این دو تا رو به هم ربط میدین؟! این که ارتفاع زیاد میشه خیلی اتفاق ها میفته. اونجوری همه چی با همه چی‌ توجیه میشه ... . به عبارتی از کجا میدونین که این دو تا پدیده با هم ارتباط دارن و یکی معلول دیگری است؟ شاید موارد خیلی مهمتر دیگری باشن که اصلا شما نمیدونین چی هستن ... .
۲) گفتین هر چی از خط استوا دور تر میشیم بیابان ها به وجود میاد و ...!!!!! در این مورد دلیلتون مشکل داره. یه نگاه به کره ی زمین بکنین منظورم رو متوجه میشین. همچنین تغییر پوشش گیاهی میتونه ضخامت لایه ی ازون یا زاویه ی تابش خورشید یا مقدار زمان تابش خورشید و ... باشه. همچنین استوای ما با استوای سماوی (اگر اشتباه نکنم. اصطلاح نجومیاس!) ۲۳ درجه انحراف داره. اونوقت چرا این استوا مهمه و اون یکی مهم نیست؟ آخه اگر دقت کنیم از جهاتی اون یکی هم میتونه مهم باشه.
۳) قطب شمال و جنوب جغرافیایی زمین انحراف کمی نسبت به قطب شمال و جنوب مغناطیسی زمین داره و اونجا ها میدان مغناطیسی از جاهای دیگه صددرصد بیشتره.
۴) قطب های مغناطیسی زمین در ادوار مختلف در حال گردشه. ینی خیلی وقت پیش قطب های مغناطیسی زمین برعکس بوده و به مرور زمان چرخیده و الان این شده. در این مدت فک نمیکنم خیلی پوشش گیاهی زمین عوض شده باشه.
خیلی خوبه که به این موارد دقت میکنین و روح پژوهش و جستجو در شما فعاله و امیدوارم از حرف های من ناراحت باشی و بدون غرض نوشتم.
همچنین فکر میکنم در مورد حدستون ( حدس با نظریه فرق داره) خوبه که تجدید نظر بکنین.
یاعلی.

لایک ها
40

@daneshmand fizic
يه چيز خيلي جالب پيدا كردم !!
اثر ميدان مغناطيسي زياد يا شديد بر گياهان اينه ،
در ساقه نمونه های تحت تیمار، افزایش لایه‏های کلانشیمی، تسریع تشکیل بافتهای چوبی و در برگ بی نظمی سلولهای پارانشیم اسفنجی، افزایش تعداد کرکها و نیز تاخیر در تکوین برگ و ساقه دیده شد. بساک ها کوچک تر و دیواره ٱنها نامنظم بود. تعداد تتراسپورها و گرده‏ها کاهش داشت و گرده ها شکل غیر طبیعی داشتند. رویش گرده ها تحت تاثیر میدان تا چهار برابر کمتر و لوله‏های گرده پیچیده و کوتاه تر بودند.
يعني عملا ميدان مغناطيسي قوي به ضرر رشد گياهه !
اما ميدان مغناطيسي كم بر روي ساختار و تكوين اندام هاي گياهي موثره !

+ اما علتشو هنوز متوجه نشدم
++ درحال كنكاش :)))

ممنون از توجه شما دوست عزيز
خوب مثل اينكه مجبورم فرضيه ام رو باز تر كنم تا دوستان كيج نشن
اوضا از اين قراره كه فك كنم شما منظور من رو نفهميديد
موضوع تحقيق من تاثير ميدان مغناطيسي بر سرعت جوانه زدن گياهه الان ولي قبلا مي خواستم كلا تاثير ميدان مغناطيسي رو روي گياهان بدونم طي ازمايشاتي كه خيلي هم طول نكشيد فهميدم كه ميدان مغناطيسي خيلي تاثيرات روي گياه داره كه يكي از تاثيرات اينه كه سرعت جوانه زدن افزايش پيدا مي كنه
دوتا ظرف توي ازمايش داشتام كه اون ظرفي كه ميدان مغناطيسي داشت رو ظرف ازماش و اوني كه بدون ميدان بود رو شاهد گذاشتم در طي سه روز اول جوانه هاي ظرف ازمايش كاملا قابل ديدن بودن ولي در ظرف شاهد چيزي مشاهده نشد ( ازمايش در دو حالت با خاك و بدون خاك مثل سبزه هاي عيد انجام شد ) و درست در روز ششم ازمايش ظرف شاهدجوانه زدن ولي ظرف ازمايش اماده كلروفين سازي و برگ دادن شد ازمايش من همين جا به پايان رسيد ولي بازم ادامه اش دادم و ديدم و گذاشتم تا گياهان رشد كنن و هر روز اندازه شون گرفتم ( طولشون رو )روزاي اول ظرف ازمايش چون جلوتر اماده كلروفين سازي شده بود زود تر رشد كرد ولي زماني كه 10 روز گذشت اندازه طول گياه هر دو ظرف مساوي بود
من خودم خيلي تعجب كردم چون نبايد اينجوري مي شد بر اساس فرض من ولي خوب اين اتفاق افتاد و نتيجه گرفتم ميدان مغناطيسي تاثيري بررشد نداره ولي تاثير روي سرعت جوانه زدن داره .
ولي به گفته شما ازمايش من دوباره دچار نقض شد فك كنم دوباره بايد ازمايشات و انجام بدم تا از درستي شون مطمئن بشم اين روهم بگم من ميدان مغناطيسي توليد كردم ميدان مغناطيسي من با ميدان زمين همراه شد من از روي همين مورد اون فرضيه و ازمايشات جديد رو شروع كردم كه بازم فك كنم بايد كل تابستون و صرف اين موضوع كنم
و يه سوال
موقعي كه واسه دفاع از طرح رفته بودم اين موضوع مطرح شد كه ايا حالا كه ميدان مغناطيسي روي گياه تاثير گذاشته ايا استفاده از اون لوبياي كه اين لوبيا توليد كرده مضر نيست ؟ و من با استلال خودم گفتم نه چون همه گياهان تحت تاثير ميدان مغناطيسي زمين هستن از نظر تون استدلالم درسته ؟
ممنون ميشم دوستان جواب سوالات و فرضيه هام رو بگن چون من هنوز هيچ زمينه اي توي زيست ندارم و واقعا باهاش لجم.

سلام.
فکر میکنم خودتون هم تحقیقات چندانی در این زمینه نداشته اید یا تحقیقاتتون رو خیلی اینجا بازگو نکرده اید. آخه دلایلتون بسیار بسیار سسته و غیر منطقی:
۱) این که از سطح زمین بالاتر میریم و میدان مغناطیسی کمتر میشه قبول. همچنین میبینیم که پوشش گیاهی در ارتفاعات ضعیف میشه هم تا حدی قبول. خب از کجا این دو تا رو به هم ربط میدین؟! این که ارتفاع زیاد میشه خیلی اتفاق ها میفته. اونجوری همه چی با همه چی‌ توجیه میشه ... . به عبارتی از کجا میدونین که این دو تا پدیده با هم ارتباط دارن و یکی معلول دیگری است؟ شاید موارد خیلی مهمتر دیگری باشن که اصلا شما نمیدونین چی هستن ... .
۲) گفتین هر چی از خط استوا دور تر میشیم بیابان ها به وجود میاد و ...!!!!! در این مورد دلیلتون مشکل داره. یه نگاه به کره ی زمین بکنین منظورم رو متوجه میشین. همچنین تغییر پوشش گیاهی میتونه ضخامت لایه ی ازون یا زاویه ی تابش خورشید یا مقدار زمان تابش خورشید و ... باشه. همچنین استوای ما با استوای سماوی (اگر اشتباه نکنم. اصطلاح نجومیاس!) ۲۳ درجه انحراف داره. اونوقت چرا این استوا مهمه و اون یکی مهم نیست؟ آخه اگر دقت کنیم از جهاتی اون یکی هم میتونه مهم باشه.
۳) قطب شمال و جنوب جغرافیایی زمین انحراف کمی نسبت به قطب شمال و جنوب مغناطیسی زمین داره و اونجا ها میدان مغناطیسی از جاهای دیگه صددرصد بیشتره.
۴) قطب های مغناطیسی زمین در ادوار مختلف در حال گردشه. ینی خیلی وقت پیش قطب های مغناطیسی زمین برعکس بوده و به مرور زمان چرخیده و الان این شده. در این مدت فک نمیکنم خیلی پوشش گیاهی زمین عوض شده باشه.
خیلی خوبه که به این موارد دقت میکنین و روح پژوهش و جستجو در شما فعاله و امیدوارم از حرف های من ناراحت باشی و بدون غرض نوشتم.
همچنین فکر میکنم در مورد حدستون ( حدس با نظریه فرق داره) خوبه که تجدید نظر بکنین.
یاعلی.
ممنون از شما دوست عزيز خيلي خوشحال شدم كه اشكالات كارم رو گرفتيد
با كمي فكر كردن فهميدم كه اينكه من همه چيز و ربط دادم به ميدان مغناطيسي زياددرست نيست چون به گفته دوست عزيزmahtab بايد به بقيه چيز ها هم توجه بشه كه من اين موضوع و فراموش كرده بودم در حقيقت اينكه من گفتم پس چرا ميدان مغناطيسي در حالي كه در قطب ها بيشتره چرا رويش گياهي كمتره ؟؟؟؟ حالا كه فك مي كنم اگه تمامي عامل هاي شركت كننده رو در نظر بگيريم مي بينيم كه اب و هواي محيط مي تونه در برابر ميدان مغناطيسي مقابله كنه و شايد اين عامل يا عوامل ديگه جلوي ميدان مغناطيسي مقابله كرده و رويش گياهي در اون مناطق كم شده .
و اما مورد چهارمي كه ذكر كرديداگه به ويكي در اين مورد مراجه كنيد موضوعات جالبي رو مي بينيد و به گفته اون سايت اين اتفاق خيلي وقت پيش افتاده پس نمي تونيد بگيد كه پوشش گياهي تغييري نكرده حتي دانشمندان هم هنوز به اين موضوع نرسيدن در مورد پوشش گياهي يا شايدم توجه نكردن و نخواستن مثل من اين موضوعات و بهم وصل كنن. كه حالا ميدان مغناطيسي چه ربطي به پوشش گياهي داره ؟؟؟:D

خب میشه برای وجود پوشش گیاهی کم تو اون مناطق خیلی دلایل دیگه آورد. مثلا شرایط بد آب و هوایی و...
میشه اگه اثبات دیگه ای برای این حرفتون دارید بگید؟ ممنون میشم!
بله درسته خيلي از عامل ها هستند كه من بدون در نظر گرفتن شون اين موضوع رو گفتم چون مي خوام دنبال راه حلي واسه همين موضوع كه قطب هاي زمين دارن عوض ميشن و طبق فرضيه من ممكنه با تغيير قطب ها پوشش گياهي از بين بره .

سوال !
اون قسمتي كه بولد كردم ، چرا هرجا كه ميدان مغناطيسي بيشتر باشه رشد گياه بيشتره ؟
ميدان مغناطيسي چه تاثيري در متابوليسم و مكانيسم هاي تنظيم كننده ي رشد گياه داره ؟
من خيلي دوست دارم بدنم هنوز دارم تحقيق ميكنم مطمئن نيستم هر وقت مطمئن شدم جواب نهايي رو ميدمم
يه سوال ديگه دارم
من توي ازماشم لوبيا ها رو خيس كردم و تحت ميدان قرار دادم و بعد كاشتم اگه خيسشون نكي تاثيري نداره چرا ؟؟؟روي چه قسمتي تاثير داره؟؟؟

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

مطلبي كه در رابطه با ازمايشاتت نوشته بودي خوندم دو مورد نظرم رو حلب كرد تا بگم !
اول اينكه باريكالله ! كارهاي عملي و ازمايشات و تحليل هايي كه مي كني قابل تحسينِ !
دوم اينكه أيا همه شرايط رو در نظر گرفتي ؟
همه شرايط مؤثر بر جواته زني رو شناسايي كردي؟ همه رو برا هر دو از وكسان درنظر گرفتي ؟
چون ميدان مغناطيسي بر سرعت رشد گياه هم اثر داره
يحتمل به عاملي توجه نكردي كه تاثيرش محسوس تر از تاثير ميدان مغناطيسي بوده !

نه استدلال تون منطقي نيست چون چه ربطي داره ، شما دارين تاثير يك عامل رو كم يا زياد مي كنيد !!

بايد ديد شدت ميدان مغناطيسي بر روي هورمون هاي گياهي و ارايش سلول هاي گياهي چه تاثيري مي ذاره !
كه خب ازمايشاتش به ابزار هاي پيشرفته تري نياز داره !

لایک ها
40

@daneshmand fizic
مطلبي كه در رابطه با ازمايشاتت نوشته بودي خوندم دو مورد نظرم رو حلب كرد تا بگم !
اول اينكه باريكالله ! كارهاي عملي و ازمايشات و تحليل هايي كه مي كني قابل تحسينِ !
دوم اينكه أيا همه شرايط رو در نظر گرفتي ؟
همه شرايط مؤثر بر جواته زني رو شناسايي كردي؟ همه رو برا هر دو از وكسان درنظر گرفتي ؟
چون ميدان مغناطيسي بر سرعت رشد گياه هم اثر داره
يحتمل به عاملي توجه نكردي كه تاثيرش محسوس تر از تاثير ميدان مغناطيسي بوده !

نه استدلال تون منطقي نيست چون چه ربطي داره ، شما دارين تاثير يك عامل رو كم يا زياد مي كنيد !!

بايد ديد شدت ميدان مغناطيسي بر روي هورمون هاي گياهي و ارايش سلول هاي گياهي چه تاثيري مي ذاره !
كه خب ازمايشاتش به ابزار هاي پيشرفته تري نياز داره !
مي تونم بپرسم اين موضوع كه ميدان مغناطيسي تاثير روي رشد گياه داره رو ازكجا پيدا كردي ؟؟؟؟؟؟
اگه منظورتون از شرايط يكسان دما ، نور ، ماده غذايي....... هسته به اونا كه عامل هاي تغيير دهنده اصلي هستن بله همه يكسان بودن مثل موضوعات قبلي اگه دما كه تو قطب شمال كمتر ه رو در نظر بگيريم در برابر ميدان مغناطيسي مقاومت ميكنه و ميدان تاثيري نمي ذاره .
د ممنون از كمكتون در مورد سوالم اميدوارم بازم اگه اشكالي توي تحقيقم بود بهم بگيد .
موفق باشيد

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

مي تونم بپرسم اين موضوع كه ميدان مغناطيسي تاثير روي رشد گياه داره رو ازكجا پيدا كردي ؟؟؟؟؟؟
اگه بخونيد متوجه مي شيد روي رشد ساقه و ريشه تاثير زيادي داره !

منبع ها :

http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/6002613870104.pdf

http://www.butrousfoundation.com/ys...agnetic-fields-on-plant-growth-and-health.pdf

http://www.sciencepub.net/nature/0501/07-0236-huang-hsin-hsiung-ns.pdf

اصلا خودتون كافيه تو اينترنت سرچ كنيد تا كلي مقاله و ازمايشات دراين رابطه براتون بياد !

منظورتون از شرايط يكسان دما ، نور ، ماده غذايي....... هسته به اونا كه عامل هاي تغيير دهنده اصلي هستن بله همه يكسان بودن

كلا چه عواملي رو درنظر گرفتيد ؟

لایک ها
40

@daneshmand fizic

اگه بخونيد متوجه مي شيد روي رشد ساقه و ريشه تاثير زيادي داره !

منبع ها :

http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/6002613870104.pdf

http://www.butrousfoundation.com/ys...agnetic-fields-on-plant-growth-and-health.pdf

http://www.sciencepub.net/nature/0501/07-0236-huang-hsin-hsiung-ns.pdf

اصلا خودتون كافيه تو اينترنت سرچ كنيد تا كلي مقاله و ازمايشات دراين رابطه براتون بياد !

كلا چه عواملي رو درنظر گرفتيد ؟
دما اتاق توي همه روزاي آزمايش مثل هم بود
ميزان آبي كه به هر دوتاميدادم يكسان بود
اندازه و وزن همه لوبيا ها يكسان بود
تعداد لوبيا ها هم يكي بود
نوري هم كه به هر دوميخورد به يك اندازه بود ( در طول ازمايش روز باروني يا ابري هم نداشتم)
مواد معدني شونم كه از آب ميگرفتن
فقط و فقط يكي داراي ميدان مغناطيسي بود و اون يكي نبود همين
حالا اگه عوامل ديگه اي بوده كه در نظر نگرفتم بگيد .

بالا