نامه ی یک ایرانی به جومونگ!

Goharshady

New Member
لایک ها
166
منظور از تقلبی این است که خیلی اغراق دارد.

zek

New Member
لایک ها
124
alp-arslan گفت
اساطیر تقلبی !!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Goguryeo

لطفا قبل از زیر سوال بردن تاریخ یک کشور تحقیق کنید .

دوست عزیز ، انتظار داری ما الان بفهمیم اونجا چی نوشته ؟!!!!!!!!!!
من که سرم گیج رفت . لطفا اگه میشه در 2 سطر یه خلاصه ای از نوشته های اون سایت بنویس تا ما هم استفاده کنیم .

zek

New Member
لایک ها
124
ولی خودمونیم جواهری در قصر ( یانگوم خودمون ) خیلی جذاب تر و شیرینتر بود هرچند که یه کم تو توانایی های اون هم اغراق شده بود ولی بهتر ازجومونگ 2 و حتی 1 بود . هرچند که ما اگه بخوایم میتونیم فیلماییخیلی بهتر از فیلمای اونا بسازیم و بارها هم ساختیم ولی این علاقهکورکورانه مردم به بعضی فیلما آدمو عذاب میده .

لایک ها
7
واقعا دلم گرفت<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>
مگه ما از بقیه دنیا چی کم داریم؟مگه نه این که قدمت سرزمینمون چند هزار ساله؟! مگه نه این کهآثار قدیمی ترین تمدن دنیا تو ایران پیدا شده؟!(تو جیرفته برین دربارش تحقیق کنین) چرا نباید اسطوره های سرزمینمونو بشناسیم؟! لا اقل از این کره ای ها یاد بگیریم! تاریخ ما هویت ماست!<o:p></o:p>
«فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند تا اجزای بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد» کوروش کبیر<o:p></o:p>

Olympiad

New Member
لایک ها
134
اينو ميگم اطلاعات عمومي شما بره بالا :‌آيا مي دانيد كه برده فروشي در ايران از 2500 سال پيش توسط كوروش كبير از بين رفت ولي تا 200 سال پيش هنوز
آمريكايي هاي برده فروشي مي كردند....

لایک ها
7
پس به افتخار خودم...!

لایک ها
12
اره اتفاقا رئیس جمهور هم تو اجلاس NPT تو نیویورک این رو گفت.

لایک ها
6
ما چقدر بدبختیم که باید با 3 برگ از تاریخ اونا ایجوری تحت تاثیر قرار بگیریم
و هیچ بهایی به اسطوره های خودمان ندهیم.
وای بر ما .....وای بر ما.....

Goharshady

New Member
لایک ها
166
بله ! گوگوریو وجود داشته است. اما در برابر ایران عظیم آن زمان به اندازه ی سر سوزنی بوده است چه از نظر مساحت و چه از نظر تمدن. اینها هنوز هم آنقدر خونریز هستند که به آدم کشی افتخار می کنند و آن را اینگونه جلوه می دهند. آیا می دانید ایرانیان اولین سازندگان فولاد بوده اند؟ (تاریخ 10000 ساله ی ایران را بخوانید)
انصاف داشته باشیم ، اگر اینها (منظورم جومونگ و ... است) واقعا قهرمان بودند ، آیا کشورشان در آن زمان اینقدر کوچک می ماند؟ آیا اینقدر سریع کل کشور از بین می رفت و منقرض می شد؟(کلا کمتر از 700 سال این کشور وجود داشته است)
دوست عزیزی گفتند من تاریخ یک کشور (منظور : کره) را زیر سوال برده ام. حقیقت این نیست. حقیقت این است که وقتی کشوری از بین رفت ، از بین رفته است وگرنه به کره ی امروزی گوگوریو می گفتند. اما در برابر تمدنهایی مانند ایران و مصر و یونان وجود دارند که با وجود پیشینه ی زیاد تاریخی ، نام و نشان خود را حفظ کرده اند.
من اساطیر گوگوریو را زیر سوال بردم ولی آیا این زیر سوال بردن تاریخ کره است؟ این مانند این است که بگوییم زیر سوال بردن امپراتوری روم ، زیر سوال بردن اروپا است
(اگر چنین چیزی را به یک اروپایی بگویید ، اینطوری می شود:
) آیا زیر سوال بردن اعرابی که زمانی بر ایران حکومت می کرده اند زیر سوال بردن ایران است؟ شما که آذر هستید بگویید ، آیا زیر سوال بردن کسانی که بر آذربایجان حکومت می کنند و آذری نیستند ، زیر سوال بردن آذربایجان است؟ من فکر می کنم در این مورد کمی بی انصافی شد.

در نهایت یک سوال مطرح می کنم. هرکی می دونه بگه:
انگلیسی ها و اصولا همه ی غربیها به هخامنشیان چه می گویند و چرا؟

Goharshady

New Member
لایک ها
166
Olympiad گفت
اينو ميگم اطلاعات عمومي شما بره بالا :‌آيا مي دانيد كه برده فروشي در ايران از 2500 سال پيش توسط كوروش كبير از بين رفت ولي تا 200 سال پيش هنوز
نکته ی دیگر:
دیوار چین با ظلم بر برده های کره ای و مغول و زندانیان چینی ساخته شد و هرکس از بردگان که تواناییش را از دست می داد او را داخل دیوار قرار می دادند و به این شکل وحشیانه به قتل می رساندند. (به همین دلیل می گویند به درد .... می خورد)
ظلم فرعونها بر بردگان برای ساخت اهرام مصر زبان زد عام و خاص است و هیچکس در آن تردیدی ندارد.

در برابر این طرز زندگی در دنیای باستان ، تخت جمشید به شکلی ساخته شد و طوری حقوق سازندگان آن رعایت شد که حتی امروزه در بسیاری از بناها رعایت نمی شود.
همه ی کسانی که در تخت جمشید کار می کردند بیمه بودند (لا اقل یک کلمه ی فارسی پیدا شد!!) و هر کس بر اثر حادثه ای از کار کردن باز می ماند ، دولت هخامنشی ایران متعهد بود که تا آخر عمر او و خانواده اش را از نظر مالی حمایت کند.
همه ی کارگران تخت جمشید ، حقوقشان را درست در پایان همان روز دریافت می کردند (چیزی که پیامبر گرامی اسلام هزاران سال پس از هخامنشیان مطرح کردند و هنوز هم رعایت نمی شود)
دولت هخامنشی ایران به همه ی کارگران تخت جمشید ، در صورت درخواستشان وام می داد. (نکته ی جالب این که قرض الحسنه هم بوده است
)
در ساخت بنای تخت جمشید هرگز از برده ای استفاده نشده است
و ...

این موارد تقریبا 100 تاست که در کتابهای مختلف به آنها تاکید شده. (مخصوصا کتاب تاریخ 10000 ساله ی ایران)

zek

New Member
لایک ها
124
بابا اروپاییا رو که کلا ولش کن. اون زمون که ایران اونقدر متمدن بود ، اونا غارنشین بودن .

شنیدین که کلا حموم نمی رفتن (گناه میدونستن ) که این باعث کشف عطر در بینخودشون شد . بابا اونا تمدن سرزمین های ما رو غارت کردن که تونستن پیشرفتکنن .

ای کاش اینجا هم به اساطیرمون یه کم بها بدیم .

خداییش من فیلم چهل سرباز رو یه قسمتش رو دیدم ، خیلی ناراحت شدم که چرااینطوری ساختن . اون همه بودجه .یعنی شاهنامه ما اندازه کشت و کشتارجومونگ ارزش نداره ؟؟؟

Goharshady

New Member
لایک ها
166
به یزدان اگر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم

alp-arslan

New Member
لایک ها
0
Goharshady گفت
Olympiad گفت
نکته ی دیگر:
دیوار چین با ظلم بر برده های کره ای و مغول و زندانیان چینی ساخته شد و هرکس از بردگان که تواناییش را از دست می داد او را داخل دیوار قرار می دادند و به این شکل وحشیانه به قتل می رساندند. (به همین دلیل می گویند به درد .... می خورد)
ظلم فرعونها بر بردگان برای ساخت اهرام مصر زبان زد عام و خاص است و هیچکس در آن تردیدی ندارد.

در برابر این طرز زندگی در دنیای باستان ، تخت جمشید به شکلی ساخته شد و طوری حقوق سازندگان آن رعایت شد که حتی امروزه در بسیاری از بناها رعایت نمی شود.
همه ی کسانی که در تخت جمشید کار می کردند بیمه بودند (لا اقل یک کلمه ی فارسی پیدا شد!!) و هر کس بر اثر حادثه ای از کار کردن باز می ماند ، دولت هخامنشی ایران متعهد بود که تا آخر عمر او و خانواده اش را از نظر مالی حمایت کند.
همه ی کارگران تخت جمشید ، حقوقشان را درست در پایان همان روز دریافت می کردند (چیزی که پیامبر گرامی اسلام هزاران سال پس از هخامنشیان مطرح کردند و هنوز هم رعایت نمی شود)
دولت هخامنشی ایران به همه ی کارگران تخت جمشید ، در صورت درخواستشان وام می داد. (نکته ی جالب این که قرض الحسنه هم بوده است
)
در ساخت بنای تخت جمشید هرگز از برده ای استفاده نشده است
و ...

این موارد تقریبا 100 تاست که در کتابهای مختلف به آنها تاکید شده. (مخصوصا کتاب تاریخ 10000 ساله ی ایران)

من در هر منبع داخلی و خارجی نگاه کردم دیدم نوشته ساکنان ایران قبل از ورود آریایی ها التصاقی زبان بوده اند .

یک خواهش دارم : لطفا منبعی که کتاب تاریخ 10000 ساله ی ایران برای این نوشته به آن استناد کرده را بگویید .

Goharshady

New Member
لایک ها
166
زبان مردمان ایران قبل از ورود آریایی ها چه ربطی داره به ساخت تخت جمشید؟

فکر می کنم تاپیک را اشتباه کرده اید

Goharshady

New Member
لایک ها
166
پارسی امروز و پارسی های قدیم (مثل آریایی نخست ، اوستایی ، پهلوی و ساسانی) هم زبانهای پیوندی هستند. (به جای التصاقی می گوییم پیوندی__مرگ بر اعراب__)

بالا