Raha24

Active Member
لایک ها
165
پاسخ : نشرالگو یا مبتکران؟!

???????????!!!!!!من چی دارم بگم!!!!؟؟؟؟؟؟؟ایشون داره به همه توهین میکنه کسی هم جلوش رو نمیگیره!!!من مجبور شدم با همچین لحنی جواب ایشون رو بدم و گرنه من همچین آدمی نیستم چون دیدم ناظم های محترم کاری نمیکنن مجبور شدم!!
شما خودتونو ناراحت نکنین ناظما خودشون رسیدگی میکنن .....مهم نیست جوابشونو ندین ..........مهم نیس

آخرین ویرایش توسط مدیر

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

به نام خداوند دانا و توانا

سلام بر همگى

بنده با ايشون صحبت كردم، شما دوستان اگر موردى ديديد اول به ناظم پيغام بديد و خواهشا تا قبل از اون در تاپيك جر و بحث نكنيد.

من كسى رو سراغ ندارم كه مادرزادى توهين آميز صحبت كرده باشه، اين رفتار هاى ناصحيح در جامعه هست كه بى ادبى رو باب مى كنه

ايشون بخاطر رفتار هاى زشتى كه در جامعه ديدند اينطورى صحبت كردند. يكم منصف باشيم و به اشتباه همديگه فرصت اصلاح بديم

اگر هم نمى تونيم لاقل برخورد صحيح داشته باشيم نه اينكه اشتباه شخص مقابل رو تكرار كنيم

ببخشيد پرحرفى كردم

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
7

بله باز هم با کمی مظلوم نمایی ورق برمیگردد.ببینم دادا شما چه جور آدمی نیستی؟؟؟؟؟؟ شما دقیقا با همون لحن من حوابمو دادی؟؟؟؟؟ پس اگه ناظم ها بخواهند کاری کنند شما هم نباید بی نصیب بمونید.البته در زمانی که عدالت رعایت شود.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

شما آقای ناظم
. فقط زورت به من میرسه؟؟؟ اگه این لحن اشتباهه پس چرا به ایشون هیچ اخطاری نمیدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

Wizard

Moderator
لایک ها
1,253

بله باز هم با کمی مظلوم نمایی ورق برمیگردد.ببینم دادا شما چه جور آدمی نیستی؟؟؟؟؟؟ شما دقیقا با همون لحن من حوابمو دادی؟؟؟؟؟ پس اگه ناظم ها بخواهند کاری کنند شما هم نباید بی نصیب بمونید.البته در زمانی که عدالت رعایت شود.

شما آقای ناظم
. فقط زورت به من میرسه؟؟؟ اگه این لحن اشتباهه پس چرا به ایشون هیچ اخطاری نمیدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
به نام خداوند دانا و توانا

شما درخواست رسيدگى نكرديد

در صورتى كه در رابطه با شما بارها گزارش شده و شما بارها ناسزا نوشتيد.

آيا ايشون به شما ناسزا گفتند و يا دعوا رو اول شروع كردند كه بهشون اخطار بدم؟​

امیر75

New Member
لایک ها
30

هر دو کتاب شیمی دو مبتکران و شیمی دو الگو در سایت هارد کنکور توسط من و تعدادی از نفرات برتر مورد بررسی قرار داده شده .ان هارا بخوانید و خودتان تصمیم گیری کنید ولی من الگو رو پبشنهاد میکنم شیمی کنکور 94 خیلی سخت تر شده و مبتکران تستاش نسبت به کنکور 94سادس اما الگو سطحش خیلی بالاتره

امیر75

New Member
لایک ها
30

بررسی کتاب شیمی 2 الگو

مولف : علی فرزادتبار
اولین کتاب چاپ شده شیمی ۲ بر اساس سطح سختی سوالات کنکور های امروزی است که در تالیف آن دقت زیادی شده است . چون این کتاب خیلی جدید است لذا دقت بسیار زیادی در آن به خرج داده ایم.
همانطور که میدانید سبک سوالات کنکور در زمینه شیمی به ویژه شیمی ۲ در سال ۹۳ تغییر کرد و باتوجه به کنکور ۹۴ به این نکته پی برده شد که این شیوه جدید باقی خواهد ماند و سوالات درس شیمی دشوار خواهند بود لذا بسیاری(تقریبا همه) از کتاب های بازار در زمینه شیمی ارزش خود را از دست دادند و احتیاج زیادی به ویرایش کلی داشتند . سوالاتی در زمینه چه تعداد از عبارت های زیر درست یا نادرست است که در گذشته فقط در درس زیست شناسی مطرح می شدند برای اولین بار در سال ۹۴ وارد سوالات شیمی شدند و بسیاری را غافل گیر کردند.
تست های این کتاب سطح بالایی دارند و مولف سعی کرده است که سوال تکراری ارائه ندهد و سوالات مختلف نکات متفاوتی داشته باشند. در انتخاب تست ها دقت بالایی شده است و از ارائه تست های بی ارزش جدا پرهیز شده است . منبع بسیاری از تست ها کتاب های دانشگاهی ( نظیر مورتیمر . شیمی زیمدال و شیمی سیلبر برگ و …) که در بسیاری از مواقع سوالات کنکور از آنها طرح می شود استفاده شده است . سوالات المپیاد ها و کنکور های سراسری نیز بر اساس کنکور های جدید مدل سازی شده اند.و از آزمونهای گزینه ۲ و سنجش نیز استفاده شده است
سوالات ترکیبی که اخیرا در کنکور های سراسری طرح می شوند در این کتاب مورد توجه بوده اند اما چون چاپ اول است به درستی تفکیک نشده اند و ممکن است دانش آموزان سال دوم که میخواهند از این کتاب استفاده کنند در این زمینه دچار مشکل شوند (البته این تست ها معمولا در اخر هر زیر فصل ارائه شده اند و دارای علامت خاص سوالات ترکیبی هستند و می توان ادعا کرد که این تفکیک تا حدودی صورت گرفته است. (البته دانش آموزان سال دوم باید این تست ها را رها کنند و وقتی کل کتاب شیمی ۲ را مطالعه کردند به سراغ آنها بیایند اما داوطلبان کنکور حتما باید آنها را با دقت بررسی کنند)
درسنامه های این کتاب سطح بالایی دارند و مطالب مختلف کتاب درسی (حتی مطالب ریز) به طور کامل بررسی شده اند و از هیچ مطلبی فروگذار نشده است. البته در بسیاری از بخش ها زیاد تر از کتاب گفته شده است اما با توجه به سوالات کنکور های اخیر نمی توانیم این را یک ایراد بدانیم. درسنامه ها به گونه ای هستند که متن کتاب درسی را کامل پوشش داده اند تا داوطلبان نیاز به کتاب درسی نداشته باشند اما به داوطلبان توصیه می کنیم حتما قبل از مطالعه درسنامه ها، کتاب درسی را مطالعه کنند تا بتوانند تشخیص دهند که کدام مطالب (به ویژه حفظی ها) در کتاب درسی ذکر شده اند.
این کتاب برای کسانی نوشته شده است که بخواهند درصد بالایی در زمینه شیمی ۲ داشته باشند و برای داوطلبانی که درصد متوسط و یا به پایین بخواهند این کتاب مناسب نیست چرا که تست های آن دشوار است و آنها اذیت خواهند شد. به طور کلی کسانی که در شیمی ۲ پایه ضعیفی دارند و بخواهند این کتاب را مطالعه کنند باید چندین بار درسنامه ها را با دقت مطالعه کنند.
پاسخ های تشریحی کتاب قابل قبول هستند و به داوطلبان کمک زیادی در پی بردن به اشتباه خود می کنند و در بسیاری از سوالات هر چهار گزینه بررسی شده اند.
ارائه آزمونهای جامع پایان فصل ها به داوطلب کمک می کند که بتواند سطح یادگیری کلی خود را بسنجد که این نیز یک مزیت بزرگ است.
در باره بروز بودن کتاب چیزی نمیتوانیم بگوییم چون این کتاب خیلی جدید است .
به طور کلی مزایا و معایب این کتاب را به صورت زیر خلاصه می کنیم:
مزایا: درسنام های مفهومی . تست های متناسب با کنکورهای امروزی . پاسخ های تشریحی مناسب. آزمون های جامع . سوالات ترکیبی
معایب: بالا بودن سطح کتاب برای دانش آموزان سال دوم
امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۹.۶

[COLOR=#0000FF ! important]بررسی[/COLOR]​
کتاب شیمی2 مبتکران

چاپ ۹۴ این کتاب بر خلاف انتظارات ویرایش نشد و فقط به اضافه کردن تست های کنکور بسنده شد و بر این اساس نقد این کتاب تفاوتی با چاپ ۹۳ این کتاب ندارد.
مشهورترین کتاب شیمی دوم دبیرستان که تا کنون میلیون ها جلد از آن به فروش رسیده است و شماره چاپ آن سه رقمی شده است . مولف این کتاب یک معلم و مولف با تجربه در زمینه کنکور می باشد که مدرک مهندسی شیمی خود را از دانشگاه تهران گرفته است.
مهم ترین ویژگی این کتاب که آنرا بر سایر کتاب ها برتری داده است بررسی مفهومی کتاب درسی و ایجاد درسنامه های کاملا جامع و سهل الفهم است به گونه ای که داوطلبان با هر سطحی قادر به فهمیدن مطالب موجود در درسنامه ها هستند و این به دلیل تجربه فراوان مولف در تالیف و تدریس می باشد. همچنین بررسی بسیار دقیق مولف از متن کتاب های درسی نقطه ی قوت دیگری برای این کتاب است چرا که سوالات کنکور معمولا احتیاج به تسلط کامل به مطالب کتاب درسی به ویژه حاشیه ها دارند که در این کتاب مورد توجه واقع شده اند.
باید توجه داشت این کتاب که تا سال ۹۲ بهترین کتاب برای پاسخگویی به سوالات شیمی دوم در کنکور سراسری بود با تغییر سبک کنکور سراسری در سال ۹۳ ارزش خود را از دست داده است چرا که به درستی با سطح سوالات کنکور های اخیر هماهنگ نشده است .و تست های این کتاب که زمانی فرا تر از سطح کنکور بودند هم اکنون از سطح کنکور پایین تر می باشد چرا که در سال های ۹۳ و ۹۴ در هر دو رشته تجربی و ریاضی سوالات کاملا حفظی از بین رفتند و شما در این سوالات شاهد حضور حداقل یک گزینه محاسباتی می باشید اما در این کتاب به ندرت شاهد اینگونه مسائل می باشید . یکی از دلایل این جاماندگی میتواند حضور اندک مدت مولف این کتاب در ایران می باشد (محل زندگی آقای بازرگانی کشور کانادا می باشد و معمولا مدتی قبل از کنکور برای همایش ها و ویرایش های تالیفات به ایران باز میگردند.)
همچنین دو بخشی کردن کتاب به تکمیلی و واجب(عادی) یکی دیگر از دلایل پایین آمدن سطح علمی این کتاب می باشد (این اتفاق در سال ۹۳ رخ داد) چرا که تفکیک سوالات به دو بخش کاملا مجزای سخت و آسان بر شیوه تمرکز دانش آموز در حل سوالات تاثیر میگذارد و داوطلب در جلسه کنکور قادر به تشخیص درست سوالات سخت از آسان نخواهد بود چرا که در طول سال آنها را مجزا بررسی کرده است اما در جلسه کنکور این تفکیک وجود ندارد .
همچنین در سالیان اخیر نکاتی که بیشتر مورد توجه مولف این کتاب هستند در کنکور ارزش خود را از دست داده اند و نکات ریز ارزش بیشتری پیدا کرده اند (یعنی نکاتی که اشاره اندکی به آنها در کتاب درسی شده و و توسط کتاب درسی اصلا مورد بررسی قرار نگرفته اند) و حتی در کنکور ۹۴ برخی سوالات فراتر از سطح کتاب درسی و سوالاتی مشابه با سوالات المپیاد های علمی اخیر مطرح شدند که در این کتاب مورد توجه بسیار کمی واقع شده اند.

به طور کلی میتوان مزیت ها و معایت را به صورت زیر خلاصه کرد
مزایا: درسنامه سهل الفهم ، ریز بینی مولف ، توجه زیاد به حاشیه ها ، القای مفاهیم به بهترین شکل
معایب: پایین تر بودن سطح سوالات نسبت به کنکور های جدید و کمبود سوالات ترکیبی (مفهومی محاسباتی) ، تفکیک سوالات به دو سطح متفاوت که موجب آشفتگی در کنکور می شود ، بسط کافی ندادن نکات بسیار ریز کتاب درسی و اکتفا به ذکر نکته به تنهایی

امتیاز ما به این کتاب از ۱۰ : ۷.۸

این بررسی دو کتابه تصمیم با خودته که کدوم به دردت میخوره

Brahms

New Member
لایک ها
3

من كه عاشق مبتكران هستم ! به شما هم پيشنهاد ميشه

Rezvan.gh

Active Member
لایک ها
132

سوالات شیمی الگو سطح بالایی دارند و اکثرا هم ایده های جدید دارند و به کنکور جدید نزدیک تر هستند:d

مجموعه سوالات اقای جعفری هم تو سایت کانون هست...هر بخش 6 سوال میتونید ازون ها هم استفاده کنید.

لایک ها
0

سلام.
من سال دوم دبیرستانم هم از کتاب مبتکران استفاده میکنم هم نشر الگو سوالای مبتکران به نسبت از سوالای نشر الگو اسون تره ولی سوالات نشر الگو کاربردی تر و بدرد بخور تره من به شخصه نشر الگو رو پیشنهاد میکنم:28:

rhooman

New Member
لایک ها
5

من میگم مبتکران بهتره چون که اموزشش کامله...سوالاش زیاده...سوالای سخت زیاد داره...
به عنوان مثال برای هر پایه 4 تا کتاب داره اموزش،تست(واجب)،تکمیلی(برای محکم کاری)،فیل شیمی(برای جمع بندی)
نکته دیگه اینکه کتاب های اموزشش cd اموزشی هم داره که نکته مثبتیه و انتشارات دیگه (مثل بعضی انتشاراتی که ادعا دارند از آن ها کپی برداری شده مثل ...)از سبک مبتکران و حتی سوالا و طرح های کارتونیش کپی برداری کردند و ادعا می کنند که از آنها کپی برداری شده و بقیه باید خلاقیت داشته باشند.
مبتکران این سبکو اول از همه شروع کرد ...

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا