gh2000

New Member
لایک ها
32
سلام من غزلم و عاشق زیستم.
ششم و هفتم و هشتم را خوندم و
امسال میرم نهم یا اول دبیرستان.ولی امسال نمی تونم المپیاد شرکت کنم و باید برم متوسطه ی دوم و همین طور که می دونید کتاب های ما تغییر کرده حتی ما پارسال بسیاری از درس های فیزیک دوم دبیرستان و.. را خوندیم.
سوال من اینه که دوسال دیگه که من میتونم المپیاد زیست شناسی شرکت کنم منابع المپیاد عوض میشه؟و حتی اگه عوض نشه من دقیقا برای قبولی در مرحله ی اول و دوم باید چی کار کنم و چی بخونم؟
اگه میشه لطفا راهنماییم کنید چون من هنوز هیچ گونه تجربه ای ندارم و صفرم.
ممنون که وقت گذاشتین و خوندین.

bloodborne

New Member
لایک ها
215
پاسخ : نظام جدید ها

من خودم وقتی سوم راهنمایی بودم پایه هفتم در مدرسه ما بود.
دروس وسر فصل های زیست هیچ وقت تغییر نمی کنه ممکنه یکمی سطح کتاب بالاتر بره وبه خاطر همین شما باید یکم بیشتر بخونی.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

مطمئن باشین که تغییر پیدا نمیکنه چون همشون بر پایه جهانی برنامه ریزی شده امتحان میگیرن اگه منابع تغییر کنه تیم ایران ضعیف میشه!:4:

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام من غزلم و عاشق زیستم.
ششم و هفتم و هشتم را خوندم و
امسال میرم نهم یا اول دبیرستان.ولی امسال نمی تونم المپیاد شرکت کنم و باید برم متوسطه ی دوم و همین طور که می دونید کتاب های ما تغییر کرده حتی ما پارسال بسیاری از درس های فیزیک دوم دبیرستان و.. را خوندیم.
سوال من اینه که دوسال دیگه که من میتونم المپیاد زیست شناسی شرکت کنم منابع المپیاد عوض میشه؟و حتی اگه عوض نشه من دقیقا برای قبولی در مرحله ی اول و دوم باید چی کار کنم و چی بخونم؟
اگه میشه لطفا راهنماییم کنید چون من هنوز هیچ گونه تجربه ای ندارم و صفرم.
ممنون که وقت گذاشتین و خوندین.
سلام دوست من،بهتون پیشنهاد میکنم اول یکبار کتابای درسی دوم سوم و چهارم دبیرستان رو بخونید(ضروریه)و حتما هم چاپ جدید هارو بخونید،بعدش یه کتاب بیولوژی مناسب(ترجیحا کمپبل بیولوژی هفت جلدی)رو بگیرید و بخونید،مرجع اصلی المپیاد کمپبل هست،اگر این کتابارو تا قبل از پایان سال تموم کنید کولاک کردید،بعدش به ترتیب باید کتاب تخصصی برای فیزیولوژی-سلولی مولکولی-گیاهی-ژنتیک و تکامل-رفتار شناسی و بعد سیستماتیک بخونید،ولی اگه امسال اون کارایی که عرض کردمو تموم کنید قول مرحله اول رو بهتون میدم،برای مرحله دوم هم به ترتیب اول قسمت هایی از گایتون-سلولی مولکولی آلبرت یا لودیش یا امیری-رست یا تایز و زایگر-ژنتیک هم اسم کتابشو یادم رفته:13:پیر شدیم دیگه
البته میدونم کارتون سنگینه ولی اگه هدفتون جدیه قبل از المپیاد امسال علاوه بر کتاب درسی و کمپبل،مبانی فیزیولوژی باشگاه دانش پژوهان و مبانی گیاه شناسی باشگاه دانش پژوهان و اکولوژی و جمعیت کوشت پایداری رو بخونید عالی میشه:1:

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

به نظر من شرکت نکردن تو المپیاد برای کسایی که نظام جدیدن و تیزهوشانی نیستن خیلی بهتره چون هم فشارش بالاست هم ریسکش

bloodborne

New Member
لایک ها
215

پس چرا شما خودت اینقدر اینجا وقت مارو گرفتی چون هم نظام جدیدی هستی هم غیرانتفاعی.

شرکت کردن هیچ مشکلی نداره ولی فقط باید یه کم روحیه بالایی داشته باشید که اگه قبول نشدید دست از تلاش برندارید(زندگی خودتون رو بر پایه المپیاد نسازید)

amin

New Member
لایک ها
515

رفرنس ها عوض نمیشه
درضمن المپیاد ربطی به اموزش و پرورش نداره

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

به نظر من شرکت نکردن تو المپیاد برای کسایی که نظام جدیدن و تیزهوشانی نیستن خیلی بهتره چون هم فشارش بالاست هم ریسکش
این چه حرفیه؟؟؟؟
المپیاد سودش توی مدال نیست، خیلی تجارب بدست میان که شاید یه آدم ۳۰ ساله نداشته باشه...
خودت با المپیادی بودنت حال نمیکنی؟؟
از اینکه اسم یه سری کتابو میاری که بزرگترا و اساتید دانشگاه اینجوری نگات میکنن قند توی دلت آب نمیشه؟؟:180:
حال نمیکنی که بهت بگن طرف چه قدر شاخه؟
من وقتی اسم کتابای بالا رو خوندم هنگ کردم. ما هم کتاب خفن داریم اسماشون فرق میکنه ولی بازم برام جذابه که هم سنام اینارو میخونن. احتمالا شما هم وقتی اسم کتابای مارو میشنوی همینجوری میشی...
مگه هرکسی توی نظام قدیم رفت المپیاد، مدال اورد؟
المپیاد از اول ریسک بود الانم هست. اما دلت باید دریا بشه تا حداقل ریسکو تحمل کنی.
اینو کسی داره میگه که کل عمرشو ریسک کرده. و از یه جای کاملا غریبه با المپیاد داره میخونه.
سمپادی هم هست اما هیچ ارزشی به کارش نمیدن.تازه اذیتشم میکنن. همه چیز که به اسم مدرسه و نظام قدیم یا جدید بودن مربوط نمیشه!
وقتی خودت خوشحالی همه ی خطرا رو به جون میخری.و فکر آخرشو نمیکنی و فقط از حالت لذت میبری!
اگه هم نتیجه گرفتی که خوشیت میشه n برابر...(nعدد آووگادروهه:1:)
موفق باشی، هم شما هم بچه های هم سن و سالت که جای مارو خواهید گرفت. خواهشا شما از ما بهتر و مصمم عمل کنین.

آخرین ویرایش توسط مدیر

kouchak

New Member
لایک ها
364

از واضحات المپیاد ما این است که ...
مدرسه تاثیرش تو قبولی دانش آموز نهایتا 30 درصده
70 درصد بقیه اش تلاش خود دانش آموزه

و از مشکلات انسان قبل از ورود به دبیرستان این است که ...
میترسه یه وقت بره المپیاد بدبخت شه

و اگر المپیاد رو انتخاب نکرد
از بزرگترین حسرت های یه دانش آموز غیر المپیادی این است که ...
المپیادی نشده

و از بحث های جنجالی این روز های المپیاد این است که ...
مدارس علامه حلی این روز ها فروغ گذشته ی خود را ندارند

پس لطفا
خواهشا
با یه حرف سعی نکن رقیبای خودتو از دور خارج کنی
اونا هم مث شما حق پیشرفت دارن
المپیاد مال همه است
نه افراد خاص.

Tmifn

New Member
لایک ها
22

شما هنگامی که به متوسطه دوم(نظام جدیدید)پاگذاشتید مطمئن باشید که کتاب ها همان کتاب هایی است که ما هم اکنون آنها را مطالعه می کنیم فقط ممکن است بعضی مطالبی که شما بطور مثال قرار است درپایه دهم مطالعه کنید که به نحوی همان دوم دبیرستان(نظام قدیم)است،درپایه یازدهم مطالعه کنید ویا هم اگر مطالب جدیدی قرار است به آن اضافه کنند زیاد نباشد.منابع هم برای همه المپیادها تغییر نمی کند شما هم برای شروع ابتدا کتابهای درسی زیست شناسی دبیرستان رابطور کامل مطالعه کرده وبعد، از بیولوژی کمپبل یا سولومون ویا... می توانید استفاده کنید.

bloodborne

New Member
لایک ها
215

من به شما که نظام جدیدی هستی سفارش می کنم کتابای دبیرستان رو خول لخون یه کتاب جامع تست هم براش بگیر که یه مرور کرده باشی بعدش برو تو فاز کمبپل یا سولومون یا لایف .
لایف و سولومون سطحش بالاتره از کمپبل ولی میگن کمپبل روان تره اونم ترجمه نشدش.
اینارو تا قبل از ورود به دبیرستان تموم کن بعدش بیا تا بگیم چیکار کنی.

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

سلام مجدد،این متنو مینویسم که حرف چند نفر از دوستان رو تأیید کنم و یکسری مطالب بهشون اضافه کنم:
دراینکه علم المپیاد تغییر نخواهد کرد شکی نیست!اما امیدوارم تصورتون این نباشه که باید از کتابای بوعلی سینا یا بیولوژی مریخی ها براتون سوال بدن!:4:
دانش زیست شناسی یه علم شدیدا پیشرو هست بطوریکه هرروز صدها مقاله و اکتشاف درسطح جهانی رونمایی میشه،
کتابهای مرجع مثل کمپبل بیولوژی هم فقط در جهت اصلاح وتعدیل موضوع هاشون و بهتر کردن و افزودن مطالبی جدید پیش میرن و نمیشه گفت کمپبل ویرایش نهم با دهم کاملا تفاوت داره!ته تهش فکرکنید ۲٪!
المپیاد برای من تعریفش اینه:«مرد میخواد!»...یعنی باید یه کسی بیاد تو این بازی که جرئت شکست رو داشته باشه و همچنین قدرت کنترل کردن خودشو تو بالا رفتن داشته باشه!ما تو کلاسمون یه بنده خدایی بود خیلیا فکرمیکردن سره!یکبار دبیرمون(دکترای ژنتیک داشت)یه سوالی پرسید من یه جواب دادم اون دوستم مخالف من جواب داد و ۲۹ نفر طوطی وار حرفشو تأیید کردن اما حرف من درست بود،
المپیاد جرئت و جوونمردی رو یادتون میده که ببینین قدرتشو دارین به دوستتون که رقیبتونه درس بدین؟من دقیقا به همکلاسیم مرحله دو درس میدادم!اما هیچ ترسی نداشتم و همه مذمتم میکردن که چرا برای خودت رقیب میتراشی؟
اما این باور من بود و هست که یاددادن به دیگران جدا از بحث معنویش به علم خود انسان کمک میکنه،سعی کنید نترسید چون بعدها جرئت انجام هیچ کاری رو نخواهید داشت،یاعلی:1:

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

این چه حرفیه؟؟؟؟
المپیاد سودش توی مدال نیست، خیلی تجارب بدست میان که شاید یه آدم ۳۰ ساله نداشته باشه...
خودت با المپیادی بودنت حال نمیکنی؟؟
از اینکه اسم یه سری کتابو میاری که بزرگترا و اساتید دانشگاه اینجوری نگات میکنن قند توی دالت آب نمیشه؟؟:180:
حال نمیکنی که بهت بگن طرف چه قدر شاخه؟
من وقتی اسم کتابای بالا رو خوندم هنگ کردم. ما هم کتاب خفن داریم اسماشون فرق میکنه ولی بازم برام جذابه که هم سنام اینارو میخونن. احتمالا شما هم وقتی اسم کتابای مارو میشنوی همینجوری میشی...
مگه هرکسی توی نظام قدیم رفت المپیاد، مدال اورد؟
المپیاد از اول ریسک بود الانم هست. اما دلت باید دریا بشه تا حداقل ریسکو تحمل کنی.
اینو کسی داره میگه که کل عمرشو ریسک کرده. و از یه جای کاملا غریبه با المپیاد داره میخونه.
سمپادی هم هست اما هیچ ارزشی به کارش نمیدن.تازه اذیتشم میکنن. همه چیز که به اسم مدرسه و نظام قدیم یا جدید بودن مربوط نمیشه!
وقتی خودت خوشحالی همه ی خطرا رو به جون میخری.و فکر آخرشو نمیکنی و فقط از حالت لذت میبری!
اگه هم نتیجه گرفتی که خوشیت میشه n برابر...(nعدد آووگادروهه:1:)
موفق باشی، هم شما هم بچه های هم سن و سالت که جای مارو خواهید گرفت. خواهشا شما از ما بهتر و مصمم عمل کنین.
خب من باید تا کل اول وقتمو واسه تیزهوشان بزارم بعدم که میرم دوم تا دو سال المپیاد شرکت کنم این ریسک نیس چون به خاطر تیزهوشان تو اول هیچی برای المپیاد نخونم؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

پس چرا شما خودت اینقدر اینجا وقت مارو گرفتی چون هم نظام جدیدی هستی هم غیرانتفاعی.

شرکت کردن هیچ مشکلی نداره ولی فقط باید یه کم روحیه بالایی داشته باشید که اگه قبول نشدید دست از تلاش برندارید(زندگی خودتون رو بر پایه المپیاد نسازید)
ببخشید که وقت شمارو گرفتم ولی من همین دیروز تصمیم گرفتم عشقی المپیاد بخونم.

از واضحات المپیاد ما این است که ...
مدرسه تاثیرش تو قبولی دانش آموز نهایتا 30 درصده
70 درصد بقیه اش تلاش خود دانش آموزه

و از مشکلات انسان قبل از ورود به دبیرستان این است که ...
میترسه یه وقت بره المپیاد بدبخت شه

و اگر المپیاد رو انتخاب نکرد
از بزرگترین حسرت های یه دانش آموز غیر المپیادی این است که ...
المپیادی نشده

و از بحث های جنجالی این روز های المپیاد این است که ...
مدارس علامه حلی این روز ها فروغ گذشته ی خود را ندارند

پس لطفا
خواهشا
با یه حرف سعی نکن رقیبای خودتو از دور خارج کنی
اونا هم مث شما حق پیشرفت دارن
المپیاد مال همه است
نه افراد خاص.
من فقط نظرخودمو اعلام کردم و منظومم این نبود که المپیاد واسه افراد خاصه بلکه منظورم این بود که المپیاد خوندن سخت میشه

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

خب من باید تا کل اول وقتمو واسه تیزهوشان بزارم بعدم که میرم دوم تا دو سال المپیاد شرکت کنم این ریسک نیس چون به خاطر تیزهوشان تو اول هیچی برای المپیاد نخونم؟

ببخشید که وقت شمارو گرفتم ولی من همین دیروز تصمیم گرفتم عشقی المپیاد بخونم.

من فقط نظرخودمو اعلام کردم و منظومم این نبود که المپیاد واسه افراد خاصه بلکه منظورم این بود که المپیاد خوندن سخت میشه
سلام دوست من،امیدوارم ازاینکه تازه المپیادو شروع کردی خسته نشی و از حرفای دیگران هم ناراحت نشو،همه چیز سخته مهم توان شماست و اینکه بتونید تو موقعیت های سخت خودتونو اداره کنید این مهمه که کی دووم میاره
اگر شما همه ی این کارایی که فرمودید(خوندن واسه تیزهوشان و المپیاد و....)رو هم انجام بدید نهایتا از ۱۵٪ درصد مغزتون استفاده کردید!
پس حیفه که این شاهکار و لطف خداوندی رو(مغز انسان)بیهوده از دست بدیم،موفق باشید یاعلی

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

سلام دوست من،امیدوارم ازاینکه تازه المپیادو شروع کردی خسته نشی و از حرفای دیگران هم ناراحت نشو،همه چیز سخته مهم توان شماست و اینکه بتونید تو موقعیت های سخت خودتونو اداره کنید این مهمه که کی دووم میاره
اگر شما همه ی این کارایی که فرمودید(خوندن واسه تیزهوشان و المپیاد و....)رو هم انجام بدید نهایتا از ۱۵٪ درصد مغزتون استفاده کردید!
پس حیفه که این شاهکار و لطف خداوندی رو(مغز انسان)بیهوده از دست بدیم،موفق باشید یاعلی
شما جای من بودی واقعا واسه المپیاد میخوندی اخه چجوری؟

M.Banparvar

Well-Known Member
لایک ها
495

شما جای من بودی واقعا واسه المپیاد یعیندی اخه چجوری؟
آره ولله میخوندم،من از نوجوونی جوری زندگی کردم که حسرت نخورم یعنی یه جمله ای خوندم نوشته بود«جوری زندگی کن که سالها بعد نگویی کاش...»واین سرلوحه زندگیم شد اما الان حسرت اینو میخورم چرا زمانیکه المپیادی بودم عضو این سایت نبودم تا با دوستایی که عین خودمن حرف بزنم،شما باید اول واقعا بفهمی چرا میخوای زندگی کنی؟هدفت چیه؟به کجا میخوای برسی؟درچه سالی؟کجا؟باید بدونی فرق ارزش و هدف و مقصد چیه و باید همشونو تعیین کنی
باورکن زندگی به این سختی که ما نشونش میدیم نیست ما فقط قدرت و ضعف خودمونو نشون میدیم نه وضعیت زندگیو

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

خب من باید تا کل اول وقتمو واسه تیزهوشان بزارم بعدم که میرم دوم تا دو سال المپیاد شرکت کنم این ریسک نیس چون به خاطر تیزهوشان تو اول هیچی برای المپیاد نخونم؟ه
به نظرم داری سخت میگیری به خودت...
من الان سمپادیم، فکر نکن خیلی جای توپیه.. نه عزیزم ما خودمون به سمپاد میگیم سمپاش!!نمیگم براش تلاش نکن و بیخیالش شو، چون هرچی باشه کاچی بهتر از هیچی...باز از مدارس دیگه بهتر هست.ولی قبول شدن توی یه مدرسه خاص آسون تر از قبولی توی المپیاده. اگه این توانایی رو توی خودت میبینی که دوتاشو همزمان جلو ببری، بسم الله!
نکته دیگه اینکه: بچه ها معمولا اون شدتی که توی سوم و دوم واسه المپیاد دارن رو توی اول ندارن، یعنی اینو میخوام بگم که اگه از تابستون شروع کنی نصف کردن وقتت برای المپیاد و سمپاد به هیچ کدوم ضرر نمیزنه.
بازم میگم باید ببینی میتونی که تلاشت آسمون هفتم رو بگیره یانه!
کسی که هدف المپیادی که از نظر من مقدسه رو توی ذهنش داره قبولی تیزهوشان براش عین آب خوردنه و به اونایی که براش خر میزنن و حفظ میکنن و کتاب میجون میخنده. البته این حس از سال دوم المپیاد خوندن ایجاد میشه....و اینکه تو دیگه برات سخته برگردی به اون فاز و دنیای کوچیک بقیه، و فکر میکنی که چه قدر از تو خام تر و سطحی نگرترن!
اینم بدون به عنوان خواهر بزرگترت میگم هرچی کارت سخت تر باشه و دیوار رو به روت محکم تر باشه،، هم کارت برای دیگران و مهم تر از همه خودت، ارزش بیشتر داره، هم لذت بیشتری توی قلبت جا میگیره.
نمیگم کار آسونیه بلکه به اندازه سن شما هدف بزرگی داری! اما دوتا مشت قوی هم داری: ایمان و اراده

هرکدومو شل بگیری محکوم به زوالی! باید افق دیدت و تلاشت به اندازه هدفت باشه،به جای اینکه راهتو سخت ببینی، خودتو بزرگ ترببین. بلند شو و نترس و راست وایسا و مهم تر از همه ریسک پذیر باش
موفق باشی!

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

به نظرم داری سخت میگیری به خودت...
من الان سمپادیم، فکر نکن خیلی جای توپیه.. نه عزیزم ما خودمون به سمپاد میگیم سمپاش!!نمیگم براش تلاش نکن و بیخیالش شو، چون هرچی باشه کاچی بهتر از هیچی...باز از مدارس دیگه بهتر هست.ولی قبول شدن توی یه مدرسه خاص آسون تر از قبولی توی المپیاده. اگه این توانایی رو توی خودت میبینی که دوتاشو همزمان جلو ببری، بسم الله!
نکته دیگه اینکه: بچه ها معمولا اون شدتی که توی سوم و دوم واسه المپیاد دارن رو توی اول ندارن، یعنی اینو میخوام بگم که اگه از تابستون شروع کنی نصف کردن وقتت برای المپیاد و سمپاد به هیچ کدوم ضرر نمیزنه.
بازم میگم باید ببینی میتونی که تلاشت آسمون هفتم رو بگیره یانه!
کسی که هدف المپیادی که از نظر من مقدسه رو توی ذهنش داره قبولی تیزهوشان براش عین آب خوردنه و به اونایی که براش خر میزنن و حفظ میکنن و کتاب میجون میخنده. البته این حس از سال دوم المپیاد خوندن ایجاد میشه....و اینکه تو دیگه برات سخته برگردی به اون فاز و دنیای کوچیک بقیه، و فکر میکنی که چه قدر از تو خام تر و سطحی نگرترن!
اینم بدون به عنوان خواهر بزرگترت میگم هرچی کارت سخت تر باشه و بیشتره و به روت محکم تر باشه،، هم کارت برای دیگران و مهم تر از همه خودت، ارزش بیشتر داره، هم لذت بیشتری توی قلبت جا میگیره.
نمیگم کار آسونیه بلکه به اندازه سن شما هدف بزرگی داری! اما دوتا مشت قوی هم داری: ایمان و اراده

هرکدومو شل بگیری محکوم به زوالی! باید افق دیدت و تلاشت به اندازه هدفت باشه،به جای اینکه راهتو سخت ببینی، خودتو بزرگ ترببین. بلند شو و نترس و راست وایسا و مهم تر از همه ریسک پذیر باش
موفق باشی!
من یه چی بگم حرفای شما خیلی بهم انرژی داد تا راهمو ادامه بدم ولی یه مشکلی هس تو دو تا المپیاد اول دبیرستان برای دانش پژوه خیلی مهمه اونم المپیاد زیست و شیمیه من تو اول خیلی کارا میتونم انجام بدم که از تابستون بین اول و دوم خیلی بیشتره . من میترسم نتونم مدال بگیرم و از کنکورم عقب بمونم. ینی به نظر شما ادامه بدم؟

آره ولله میخوندم،من از نوجوونی جوری زندگی کردم که حسرت نخورم یعنی یه جمله ای خوندم نوشته بود«جوری زندگی کن که سالها بعد نگویی کاش...»واین سرلوحه زندگیم شد اما الان حسرت اینو میخورم چرا زمانیکه المپیادی بودم عضو این سایت نبودم تا با دوستایی که عین خودمن حرف بزنم،شما باید اول واقعا بفهمی چرا میخوای زندگی کنی؟هدفت چیه؟به کجا میخوای برسی؟درچه سالی؟کجا؟باید بدونی فرق ارزش و هدف و مقصد چیه و باید همشونو تعیین کنی
باورکن زندگی به این سختی که ما نشونش میدیم نیست ما فقط قدرت و ضعف خودمونو نشون میدیم نه وضعیت زندگیو
من از کلاس ششم(اول راهنمایی)ارزو داشتم المپیاد زیست شرکت کنمو مدال بگیرم زندگیم خیلی سخت گذشت طوری که اموزش و پرورش و استعداد درخشان اومدن حق من (نتنها من بلکه خیلی های دیگه)رو خوردن.من با اینکه واسه تیزهوشان شب و روزمو گذاشته بودم اومدن حقمو خوردن و به جای من یه مشت احمق که هیچی نمیدونن اومدن جای ما رفتن تیزهوشان(طوری که دوست من درس مدرسه اش خیلی بد بود و نمره هاش پایین ده بود با سهمیه تیزهوشان قبول شد).سال ما سمپاد خیلی بد عمل کرد و الویتو به بسیجیا داد.طوری که تیزهوشان برای اولین بار در تاریخ نوبت اولو تجدیدی اورد.خانوادمم به رفتن به سمپادم اهمیت میدن حتی بیشتر از المپیاد حالا من موندم ادامه بدم یا نه؟

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

من یه چی بگم حرفای شما خیلی بهم انرژی داد تا راهمو ادامه بدم ولی یه مشکلی هس تو دو تا المپیاد اول دبیرستان برای دانش پژوه خیلی مهمه اونم المپیاد زیست و شیمیه من تو اول خیلی کارا میتونم انجام بدم که از تابستون بین اول و دوم خیلی بیشتره . من میترسم نتونم مدال بگیرم و از کنکورم عقب بمونم. ینی به نظر شما ادامه بدم؟
خوشحالم روت تاثیر گذاشت.
منم شیمیم اما سال اولم از آبان ماه شروع کردم روزی ۳ ساعت مفید خوندم و ماه آخر رو یه مقدار جدی تر مثلا ۵ یا ۶ ساعت. همون سال مرحله اول با یه درصد خوب قبول شدم حدودا ۷۰ زذم که برای یه اولی خیلی خوبه. باید توی سال اولت نهایت تلاشتو کنی که مرحله اول در بیای و باید بدونی که خیلی میتونه تاثیر بزاره، چون مسیرت معلوم تر میشه.
تلاشم توی سال دومم بیشتر شد مرحله اولو ۹۰زدم
اول خیلی مهمه، میدونم، ولی اگه اول رو نتونستی فول تایم بخونی با تلاش توی دوم و سوم حبران میشه و مطمئن باش به این جبران شدن. من اگه مرحله دوم امسال درنیام واسه ی ۲ یا ۳ درصده.
میخوام بگم که سخته ولی غیرممکن نیست.
اگه میگم برات چون درم میسوزه که هدف والاتو قربانی هدف های کوچیک کنی...
من نمیتونم بگم بخون یا نخون فقط بات حرف میزنم و خودت باید فکر کنی که زورشو داری که فریادتو بلند کنی که همه بشنون یانه.. هیچکس بهتر از خودت نمیتونه کمکت کنه چون از همه به خودت نزدیک تری...
پیشنهادم اینه: با خودت خلوت کن...و از خودت بپرس...

آخرین ویرایش توسط مدیر

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

چنتا دلنوشته درباره المپیاد :
گرچه خیلی هارو میشناسم که به من میگن تو نمیتونی و بقیه میتونن فق در شهرای بزرگ موفق شن منم هی میگم اخرش میبینیم !
کسای زیادی هستند که عاشق درس و خرزدننن و کمتر کسی هست که عاشق واقعی رشتش باشه واسش تلاش کنه و کمتر کسی است جرئت روبرویی با درسای سخت داشته باشه
پس به خودتون ایمان داشه باشین مدال اورا که شاخ ندارن اونا هم از وقعیت های مثل ما اومدن سمپاد زیاد تاثیر گزار نیس اصل موفقیت بعد اونه ینی المپیاد و ..
المپیاد چیز خیلی مقدسیه همه ی المپیادی ها بهش احترام باید بزارن تا این که تقدس المپیادو با یه سری بحث های حاشیه ای و ناجوانمردانه خراب کنن و روحیه بقیه رو خراب کنن همیشه به یاد داشته باش مرحله اوس مثل اب خوردنه اخه دیگه 1500 نفر برمیدارن که خیلی زیاده و از میون اونا تنها و تنها حداکثر 300 نفر میخونن جدی بقیه تماشا میکنن پس تلاش کن تو اون 300 نفر باشی و از اون 300 نفر همشون انگیزه لازم و همه شرایط را دارند .
چند تجربه بود
موفق باشید ارادتمند شما حمیدآنالیز.

بالا