آیا با ایجاد بانک ایده های ویژه هر مبحث ریاضی موافقید؟

• بله

رای 6 54.5%
  • خیر

رای 5 45.5%

• مجموع رای دهندگان
    11
وضعیت
موضوع بسته شده است.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322
با سلام خدمت شما دانشپژوهان
خوب من یه ایده ای که دارم اینه که بیاید برای هر مبحث در المپیاد ریاضی یه بانک ایده بزنیم و ایده های معمول را در ان بگیم هرچند اسون یا هرچند سخت خواهش میکنم همکاری کنین
خوب از این طریق میتونیم خیلی ایده جمع کنیم برای مرحله دو و مراحل بالاتر ببینید هر ایده یا قضیه خاصی یا تئوری یا هرچیزی که به حل سوالات کمک کنه را در ان تاپیک ها قرار خواهیم داد
یا علی بیاید با هم برای بهبود شرایط یکدیگر کمک کنیم
و حال در نظر سنجی شرکت کنید و نظر خود را در این تاپیک بگین

Dominant Factor

Well-Known Member
لایک ها
295
پاسخ : ==>نظر سنجی درباره ایجاد بانک ایده<==

نظر من مسائده!!!!

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

اولا با تشکر از نظرتون
دوما لطفا صبر کنین تا چند روز بگزرد و تاپیک ها را بزنیم ممنون.

Poria1999

Active Member
لایک ها
29

تصور نمی کنم کار درستی باشه.
احتمالا اختصاص عبارت «کشنده ی خلاقیت» به این تاپیک کار درستی باشه.[اگرچه فکر نکنم چنین طرحی تو این مقیاس و با این شکل بتونه تا اونجا پیش بره]
تمرین کنید.تمرین کنید.تمرین کنید.
یه دفترچه بردارید،هر ایده ای که برای حل یه سوال به ذهنتون رسید و جواب داد رو توش بنویسید.متخصص توی یه زمینه یعنی کسی که از اشتباهات رایج تو این زمینه آگاه باشه،باید اشتباه کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

HAMID.SCIENCE

Active Member
لایک ها
124

با سلام خدمت تمام دوستان بزرگوار. من چند نظر در مورد این تاپیک دارم.بسیار کار خوبی است که در تمام زمینه های علمی اعم از درسی و غیر درسی در این پایگاه علمی و آموزشی بحث و تبادل نظرمنطقی بشود و موجب توانمند شدن همه دوستان چه آن هایی که درزمینه ی المپیاد فعالیت می کنند وچه کسانی که خود را برای کنکور آماده می کنند اما قبل از هرچیز دوستان باید با توکل بر خدا و سعی و تلاش کار خود را بطور جد شروع کنند و سعی در برطرف کردن اشتباهات خود کنند و در پایان سعی در رسیدن به سطح بالایی از مطالب علمی به کمک دوستان و افراد فهیم کنند.با آرزوی توفیق روز افزون برای شما دوستان.

aboly

New Member
لایک ها
110

همچین کاری واقعا بی فایده ست.برای یادگیری ایده باید 2 تا کار کرد: 1-مطالعه اولیه برای آشنایی با کل مبحث و 2- حل مساله به تعداد بسیار زیاد (اگه اولش نمیتونین یکم بسوزونین) و خواندن روش های حل دیگران برای ایده گرفتن . اینکه چند تا ایده کنار هم جمع کنیم نه تنها خلاقیت نابود نمی شه بلکه روند فکر کردن هم مختل می شه که البته این کار فقط برای اوایل یادگیری معادله تابعی می شه گفت ضروری هست.در ضمن اگر کمی به اینگلیسی (و نه فارسی ) درباره کتاب و ایده و ... سرچ کنین می بینین خیلی ها قبل از شما این کار رو انجام دادن و نیاز نیست شما از اول بشینید ایده جمع کنید (فقط کافیه همون رو بخونید)

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

بقیه هم لطفا نظر بدهند
اینو بدونین که ایده های خیلی زیادی هستند که فقط و فقط جزوه انگلیسیشون هست یا ترجمش و رسما به کتابا راه پیدا نکرده واسه همین میگم که این کارو بکنیم این کار به خیلیا کمک میکنه نظرتون؟

m-saghaei

New Member
لایک ها
258

سلام
به نظر من فایده ای نداره. این همه ایده هست خوب.آدم خودش بشینه تو سوالای مختلف بگرده پیداشون کنه بهتره.
البته من دخالتی نمیکنم! هرچی بقیه بگن.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

سلام
به نظر من فایده ای نداره. این همه ایده هست خوب.آدم خودش بشینه تو سوالای مختلف بگرده پیداشون کنه بهتره.
البته من دخالتی نمیکنم! هرچی بقیه بگن.
سلام
اقا مهدی اخه بعضی ایده های مرحله دویی مثل ویتاجامپینگ و اینا رو چیکار کنیم خوب من فقط یه پیشنهاد دادم
لطفا در نظر سنجی شرکت کنین ممنون میشم تازه این کار باعث میشه بعضی ایده هایی که یاد نگرفتیم هم یاد بگیریم تازه اگه یادتون باشه گفتم ایده و تئوری و قضیه هرچیزی برای حل سوال مفید باشه نه ایده لطفا دوستان همه به این توجه کنند.

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348
پاسخ : ==&gt;نظر سنجی درباره ایجاد بانک ایده&lt;==

نظر منم منفیه! :4: به همین دلایل دوستان!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

ایده رو اگه تو حل مساله یاد بگیری خیلی میچسبه و تو ذهنت بیشتر میمونه اگه انیجوری یاد بگیریم حس میکنم نمیتونه مفید باشه ولی شاید ایده ی مطرح کردن سوالات ایده دار خوب باشه (بدون جواب)

m-saghaei

New Member
لایک ها
258

سلام
اقا مهدی اخه بعضی ایده های مرحله دویی مثل ویتاجامپینگ و اینا رو چیکار کنیم خوب من فقط یه پیشنهاد دادم
لطفا در نظر سنجی شرکت کنین ممنون میشم تازه این کار باعث میشه بعضی ایده هایی که یاد نگرفتیم هم یاد بگیریم تازه اگه یادتون باشه گفتم ایده و تئوری و قضیه هرچیزی برای حل سوال مفید باشه نه ایده لطفا دوستان همه به این توجه کنند.
تو حل سوال همشونو میشه یاد گرفت. فقط سوال حل کردن میخواد.

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

ایده ی خوبیه سوالات ایده دار که واسه اینم ماراتن ها تشکیل شدند
ممنون از پاسخ های همه ی دوستان عزیز

jan123

New Member
لایک ها
166

منم با moshk و بقیه دوستان موافقم به همان دلایل :بیشتر در یاد ماندن جذاب تر بودن و...
سوالات ایده دار فقط میتونه مفید باشه....

aboly

New Member
لایک ها
110

ایده ی خوبیه سوالات ایده دار که واسه اینم ماراتن ها تشکیل شدند
ممنون از پاسخ های همه ی دوستان عزیز
میشه یه کاری کرد . مبحث(یه بخشی از یه درس نه کل درس) هایی که نیاز به معلم داره یا واقعا یادگیری شون سخته منبع داده بشه بعد از هر کدوم چند سوال نمونه با راهنمایی گذاشته بشه و بقیه هم به طور کامل همکاری کنن (نه اینکه هی دو نفر پست ندن) و به مرور زمان سوالات پیشرفته تر گذاشته بشه

Dadgarnia

New Member
لایک ها
1,127

میشه یه کاری کرد . مبحث(یه بخشی از یه درس نه کل درس) هایی که نیاز به معلم داره یا واقعا یادگیری شون سخته منبع داده بشه بعد از هر کدوم چند سوال نمونه با راهنمایی گذاشته بشه و بقیه هم به طور کامل همکاری کنن (نه اینکه هی دو نفر پست ندن) و به مرور زمان سوالات پیشرفته تر گذاشته بشه
منم با ايشون موافقم. اگه بتونيد يه چيزي مثل اين درست كنيد خيلي خوب ميشه: http://www.irysc.com/forum/t6886/

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

منم با ايشون موافقم. اگه بتونيد يه چيزي مثل اين درست كنيد خيلي خوب ميشه: http://www.irysc.com/forum/t6886/
این ماراتن خیلی خوب بود وکسایی بودند که مدیریتش کنند ولی اینجا کسی هست که کمکمون کنه روزی مثل اونا یه قضیه معرفی کنیم و بعد سوال بزاریم که خیلی خوب میشه
اول دوستان بگن که از کدوم مبحث شروع کنیم ؟ منمیگم ترکیبیات.

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

من میگم هندسه!

jan123

New Member
لایک ها
166

تئوری اعداد

حمید آنالیز

Well-Known Member
لایک ها
1,322

ولی خوب به این بنگرید که هر سال دوتا هندسه و دوتال ترکیب میاد از این دوتا یکی رو اول شروع کنیم بعد میریم سراغ جبر و نظریه لطفا نظر بدین که کدومو برداریم.؟

Sharifi_M

New Member
لایک ها
348

نظرسنجی بزاری بهتر نیست؟ :4:
دونه دونه بگیم یعنی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا