Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428
چرا در الکتروکاردیوگرام افراد مبتلا به هیپوکالمی qu interval طولانی می شود؟

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428
پاسخ : هیپوکالمی

سوالاتی که تابه حال طرح کرده ام اکثرشان جنبه المپیادی داشته اند. خواهش می کنم اگر کسی حتی ایده ی کوچکی هم در مورد این سوال ها دارد آن را بنویسد.

لایک ها
195

ماکه هرچی ایده می دهیم۰تومسخره می کنی۰حالامی گویی ایده؟

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

ایده بدید اما ایده منطقی ... نه این که کلمات را سرهم کنید و یک چیز بنویسید...

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

با کاهش غلظت پتاسیم خارج سلولی پتاسیم بیشتری از سلول های قلبی خارج میشه و سلول هایپرپلاریزه میشه

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

با کاهش غلظت پتاسیم خارج سلولی پتاسیم بیشتری از سلول های قلبی خارج میشه و سلول هایپرپلاریزه میشه
ظاهرا با کاهش غلظت پتاسیم خارج سلولی شیب غلظت داخل و خارج بیش تر می شود و سلول سریع تر باید هایپرپلاریزه شود (طول پتانسیل عمل کم می شود) پس qu interval زیاد که نمی شود هیچ کم نیز می شود!
ضمنا با این فرض چگونه می خواهید موج u واضح در الکتروکاردیوگرام را توجیه کنید؟

mefmef

New Member
لایک ها
232

چرا در الکتروکاردیوگرام افراد مبتلا به هیپوکالمی qu interval طولانی می شود؟
علت اصلی این عارضه را می توان کمبود کلسیم و کاهش شیب آن دانست اما در بعضی موارد کاهش شیب پتاسیم هم می توان دانست

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

علت اصلی این عارضه را می توان کمبود کلسیم و کاهش شیب آن دانست اما در بعضی موارد کاهش شیب پتاسیم هم می توان دانست
می بخشید علت کمبود کلسیم چیست؟؟؟
کاهش شیب پتاسیم دیگر چیست؟؟؟
اگر کمی دقیق تر بگویید ممنون می شوم.

m.biology

New Member
لایک ها
319

ماکه هرچی ایده می دهیم۰تومسخره می کنی۰حالامی گویی ایده؟
اتفاقا ايده هات خيلي عاليه و مي ارزه به صد تا سوال المپيادي بعضي از دوستان
در ضمن اين سوالاي اين دوستمون اردلان ديگه زيادي المپياديه
اينا چيه وقتتون را تلف ميكنيد خب اگه طرح سوال اين قدر آسون بود كه اينقدر سر طراح سوال حساس نبودند
١-اردلان ميشه بگي اين سوالاي ناب را از كجا مياري!!؟
٢-عوض اينا بهتر نيس سوالاي دوره هاي پيش را بررسي كنيم؟؟(سخت بودن و المپيادي بودن يه سوال معنيش اين نيس كه هيشكي بلد نباشه حل كنه چون تو فلان مقاله اومده بعد ناگهان قهرماني به نام ard11 وارد شه و همه تايپيكو را درو كنه ها)

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

اتفاقا ايده هات خيلي عاليه و مي ارزه به صد تا سوال المپيادي بعضي از دوستان
در ضمن اين سوالاي اين دوستمون اردلان ديگه زيادي المپياديه
اينا چيه وقتتون را تلف ميكنيد خب اگه طرح سوال اين قدر آسون بود كه اينقدر سر طراح سوال حساس نبودند
١-اردلان ميشه بگي اين سوالاي ناب را از كجا مياري!!؟
٢-عوض اينا بهتر نيس سوالاي دوره هاي پيش را بررسي كنيم؟؟(سخت بودن و المپيادي بودن يه سوال معنيش اين نيس كه هيشكي بلد نباشه حل كنه چون تو فلان مقاله اومده بعد ناگهان قهرماني به نام ard11 وارد شه و همه تايپيكو را درو كنه ها)
اولا اردلان نه و اردوان....
دوما برای طرح این سوالات خودتان می توانید به اول بسیاری از جملات گایتون کلمات چرا چگونه و ... را اضافه کنید و یک سوال بسازید.
سوما به نظر من کیفیت این ها از سوالهای دوره های قبل خیلی بهتره.
چهارما الکی از کسی تعریف و تمجید نکنید . من هم مانند بسیاری از دوستان دیگر یک سری منابع روتین را خوانده ام.

mefmef

New Member
لایک ها
232

علت کمبود کلسیم می تواند در استفاده کم مواد غذایی کلسیم دار دانست و یا مشکل کلیه دانست
شیب پتاسیم یعنی زمانی که پتاسیم می خواهد وارد شود

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

علت کمبود کلسیم می تواند در استفاده کم مواد غذایی کلسیم دار دانست و یا مشکل کلیه دانست
شیب پتاسیم یعنی زمانی که پتاسیم می خواهد وارد شود

خوب این چه ربطی به هیپوکالمی دارد . چه ربطی به qu interval دارد؟

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

هیچ کس نظر دیگه ای نداره؟

m.biology

New Member
لایک ها
319

اولا اردلان نه و اردوان....
دوما برای طرح این سوالات خودتان می توانید به اول بسیاری از جملات گایتون کلمات چرا چگونه و ... را اضافه کنید و یک سوال بسازید.
سوما به نظر من کیفیت این ها از سوالهای دوره های قبل خیلی بهتره.
چهارما الکی از کسی تعریف و تمجید نکنید . من هم مانند بسیاری از دوستان دیگر یک سری منابع روتین را خوانده ام.
سلام
اولا اينترنتم قطع بود نتونستم جوابتون را بدم
دوما مشكل از سيستم منه كه اردلان را اردوان چاپ ميكنه
سوما سوالاتي كه با اضافه شدن چرا به گايتون بدست مي آيد با گايتون هم حل ميشود نه با مقاله(اين قضيه مقاله بوداره!!)
چهارما نظر شما مهم نيست نظر طراح سوالا مهمه ؛ با نظر هيچ دانش آموزي كسي را حتي خودشو به دوره راه نمي دهند
پنجما نه از كسي تمجيد كردم نه كسيو تحقير گفتم با توجه به تايپيكا نظرات محمدرضا به واقع از خود سوالات شما بهتر بوده و شما حق تحقير ندارين چون ز پايه سوالاتتون ارزش المپيادي نداره (ناراحت نشو ولي سوالي خوبه كه به تو يك صفحه اطلاعات بده ازت فكر بخواد يك ساعت روش فكر كني نه صرف حفظ دو تا مقاله و خردكردنش تو سر بقيه!!)
ششما من هرچي نظرمو خوندم جايي نديدم از شما تعريف كرده باشم كه شكست نفسي ميكنيد كه نميدونم منم مث شما هام
پ ن پ شما يه دو تا مدال جهاني هم داري رو نمي كني!!ما بي خبريم​

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

سلام
اولا اينترنتم قطع بود نتونستم جوابتون را بدم
دوما مشكل از سيستم منه كه اردلان را اردوان چاپ ميكنه
سوما سوالاتي كه با اضافه شدن چرا به گايتون بدست مي آيد با گايتون هم حل ميشود نه با مقاله(اين قضيه مقاله بوداره!!)
چهارما نظر شما مهم نيست نظر طراح سوالا مهمه ؛ با نظر هيچ دانش آموزي كسي را حتي خودشو به دوره راه نمي دهند
پنجما نه از كسي تمجيد كردم نه كسيو تحقير گفتم با توجه به تايپيكا نظرات محمدرضا به واقع از خود سوالات شما بهتر بوده و شما حق تحقير ندارين چون ز پايه سوالاتتون ارزش المپيادي نداره (ناراحت نشو ولي سوالي خوبه كه به تو يك صفحه اطلاعات بده ازت فكر بخواد يك ساعت روش فكر كني نه صرف حفظ دو تا مقاله و خردكردنش تو سر بقيه!!)
ششما من هرچي نظرمو خوندم جايي نديدم از شما تعريف كرده باشم كه شكست نفسي ميكنيد كه نميدونم منم مث شما هام
پ ن پ شما يه دو تا مدال جهاني هم داري رو نمي كني!!ما بي خبريم​
اولا منظورم از کیفیت سطح بالاتر آن بود و سبک آن کاملا مشابه سوال های المپیاد دوره های قبل است . قرار که نیست که سوالهای دوره های قبل را کپی کنند و امسال بدند که.... . کسی که حتی حاضر نیست روی این سوال ها فکر کنه مرحله دوم می خواد چی کار کنه؟؟؟
بعدم شما که ظاهرا بر گایتون بسیار مسلط هستید بگویید مثلا در مورد بیماری پیرچشمی که سوال اول مرحله دو دوره 11 بود جواب آن را کجای گایتون نوشته؟؟؟ فقط کافی بود شما برید یک کلمه چرا به توضیحات گایتون اضافه و جواب آن را پیدا می کردید (این هم یک مثال عینی). چراهای زیادی در گایتون جود دارد که بحث نشده و من هم فرصت دلیل آوردن زیاد برای حرف هایم را ندارم . می خوای باور کن میخوای نکن....

m.biology

New Member
لایک ها
319

اولا منظورم از کیفیت سطح بالاتر آن بود و سبک آن کاملا مشابه سوال های المپیاد دوره های قبل است . قرار که نیست که سوالهای دوره های قبل را کپی کنند و امسال بدند که.... . کسی که حتی حاضر نیست روی این سوال ها فکر کنه مرحله دوم می خواد چی کار کنه؟؟؟
بعدم شما که ظاهرا بر گایتون بسیار مسلط هستید بگویید مثلا در مورد بیماری پیرچشمی که سوال اول مرحله دو دوره 11 بود جواب آن را کجای گایتون نوشته؟؟؟ فقط کافی بود شما برید یک کلمه چرا به توضیحات گایتون اضافه و جواب آن را پیدا می کردید (این هم یک مثال عینی). چراهای زیادی در گایتون جود دارد که بحث نشده و من هم فرصت دلیل آوردن زیاد برای حرف هایم را ندارم . می خوای باور کن میخوای نکن....
اولا شما جوش مرحله دوي من را نزن من راست خودم خوندم به اميد خدا ايشالا قبولم
دوما من هيچ ادعايي ندارم اين شما هستين كه مقاله ها را حفظين
سوما من هم از بحث كردن با جنابعالي همچين خرسند نيستم و تمايل به اتمامش دارم چون از قرار معلوم شما خيلي خوفييد
چهارما قسمتي از سوالاي مرحله دو را ايده شامل ميشه دقيقا همون چيزي كه من بش اشاره كردم و اين سوال هم بسيار ساده بود متنش تو وزارتي ها بود و ايدش هم بسيار آسان
چراهايي كه تو گايتون نيست يا با ايده حل ميشه كه من خودم عاشقشم يا تو مقاله هاي جنابعالي پيدا ميشه كه مهم نيست
پنجما من قوه ي تفكرم را از سر راه نيوردم كه سر مقاله هاي شما صرفش كنم خودم به اندازه ي كافي سوال درس و حسابي برا فكر دارم
ششما آقا شما خوف شما طلا يك جهاني منم اصلا مرحله يكم شانسي قبول شدم شما به بزرگي خودت ببخش!!

m.biology

New Member
لایک ها
319

.... ........ ................ ! ........................ .................. ..................
...................... ..................... ........................... .......!!!

اينا يه سري فهش بود كه به دليل اينكه عامل تشويش اذهان عمومي محسوب ميشد به صورت پيام خصوصي براي كاربر ard11 ارسال مي شود!!!
با تشكر
همه كاره سايت!!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

بیاد یکی این سوال را جواب بده ... تو را خدا....

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

اطلاعات زیادی درباره موج q ندارم به اون خاطر نمیتونم استدلال کنم ولی همچنان بر جوابم مسرم

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

منظورم موج u بود هاا!! انقدرام خنگ نیستم!!! فقط میدونم مال پاپیلاریه

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا