واتسون یا مبانی زیست مولکولی گیتی امتیازی؟

farzam

Active Member
لایک ها
149
کدومیکی را پیشنهاد میکنید؟من واتسون را خواندم.اگر کسی کتاب گیتی امتیازی را خوانده بگوید که برای مرور خوب است؟یا برای مرور هم همان واتسون را مرور کنم؟

farzam

Active Member
لایک ها
149
پاسخ : واتسون یا مبانی زیست مولکولی گیتی امتیازی؟

کسی نیست جواب بده؟ ل

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

کسی نیست جواب بده؟ ل
من هیچکدوم رو نخوندم اما باور کنید اصلا لازم نیست بخونین دیگر خود دانید

farzam

Active Member
لایک ها
149

من هیچکدوم رو نخوندم اما باور کنید اصلا لازم نیست بخونین دیگر خود دانید
درسته.شاید نیاز نباشه ولی من خیلی وقته که(اشتباها)واتسون را خواندم.حالا که قبلا وقت گذاشتم خوندم حیفه که برای مرحله 2 مرورش نکنم.حالا میخوام ببینم برای مرورش خودش را مرور(سریع)کنم یا کتاب خانم امتیازی که سطحش پایینتره.

amir137925

New Member
لایک ها
63

دوست عزیز اینکه شما خوندید خیلی خوبه اما می تونید اکثر مطالب زیسیت سلولی رو از لنینجر یا هرکتاب بیوشیمی مثل استرایر بخونی و چندتا بحث میمونه مثل اندمک و غشا و بیوسیگنال و ... که میتونی در البرتس یا لودیش یا واتسون بخونی

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

درسته.شاید نیاز نباشه ولی من خیلی وقته که(اشتباها)واتسون را خواندم.حالا که قبلا وقت گذاشتم خوندم حیفه که برای مرحله 2 مرورش نکنم.حالا میخوام ببینم برای مرورش خودش را مرور(سریع)کنم یا کتاب خانم امتیازی که سطحش پایینتره.
سلام . سوال خوبیه . یه زمانی سوال خودمم بود !
کتاب واتسون رو فقط فصلای مهم ژنتیک مولکولی اش رو خوب بخون . اگر هم خوندی ، یه مرور سریع بکن یادت بیاد . اما کتاب خانم امتیازی بسیار کتاب خوب و جذابیه . اما فصلای همانند سازی و ترجمه و این حرفاش خیلی جزییات زیاد مطرح کرده و اصلا حتی بهشون نگاه هم نکن چون فکرت درگیر میشه . اما من پیشنهاد میکنم بحثایی مثل pcr یا مهندسی ژنتیک و این حرفاشو از روی کتاب خانم امتیازی بخون البته اگه وقت داری ! چون واقعا با زبان ساده و زیبایی گفته . مثل روش تعیین توالی DNA و این چیزاشو همه اش رو توی یک فصله اگه اشتباه نکنم زیاد هم وقت نمیگیره . اما قبل اینکه واتسون و امتیازی رو بخونی ، حتما و حتما تسلط بالایی روی جلد 5 ژنتیک کمپل داشته باش طوری که خط به خط حفظ باشی. منظور من اینه تا کامل روی کمپل مسلط نشدی و دوره نکردی اصلا نیازی نیست بری تخصصی بخونی .
موفق باشی

farzam

Active Member
لایک ها
149

سلام . سوال خوبیه . یه زمانی سوال خودمم بود !
کتاب واتسون رو فقط فصلای مهم ژنتیک مولکولی اش رو خوب بخون . اگر هم خوندی ، یه مرور سریع بکن یادت بیاد . اما کتاب خانم امتیازی بسیار کتاب خوب و جذابیه . اما فصلای همانند سازی و ترجمه و این حرفاش خیلی جزییات زیاد مطرح کرده و اصلا حتی بهشون نگاه هم نکن چون فکرت درگیر میشه . اما من پیشنهاد میکنم بحثایی مثل pcr یا مهندسی ژنتیک و این حرفاشو از روی کتاب خانم امتیازی بخون البته اگه وقت داری ! چون واقعا با زبان ساده و زیبایی گفته . مثل روش تعیین توالی DNA و این چیزاشو همه اش رو توی یک فصله اگه اشتباه نکنم زیاد هم وقت نمیگیره . اما قبل اینکه واتسون و امتیازی رو بخونی ، حتما و حتما تسلط بالایی روی جلد 5 ژنتیک کمپل داشته باش طوری که خط به خط حفظ باشی. منظور من اینه تا کامل روی کمپل مسلط نشدی و دوره نکردی اصلا نیازی نیست بری تخصصی بخونی .
موفق باشی
به نظر شما سطح مطالب فصول همانندسازی و ترجمه و.... توی واتسون بالاتر و ریز تر هست یا توی کتاب خانم امتیازی؟
به نظر شما مهندسی زنتیک واتسون کافیه؟

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

به نظر شما سطح مطالب فصول همانندسازی و ترجمه و.... توی واتسون بالاتر و ریز تر هست یا توی کتاب خانم امتیازی؟
به نظر میرسه امتیازی جزییات بیشتری گفته اما اصلا و ابدا لازم نیست . و واتسون هم زیادیه. مهندسی ژنتیک واتسون هم کافیه اما امتیازی جذابه !

biochrist

New Member
لایک ها
80

مگه مطالب البرتس ولودیش درمورد ژنتیک مولکولی کافی نیست؟؟؟؟؟؟؟
کتاب واتسون چقدر از البتس و لودیش بالاتره ؟؟؟؟؟؟؟

bloodborne

New Member
لایک ها
215

ژنتیک ملوکولی واتسون دیگه وقت شو روی غشا و اتصالات از این جور حرفا نزاشته مستقیم رفته سراغ dna و rna همین به خاطر همین توی مبحث ژن خیلی سطحش بالاتر از این هاست.

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

ژنتیک ملوکولی واتسون دیگه وقت شو روی غشا و اتصالات از این جور حرفا نزاشته مستقیم رفته سراغ dna و rna همین به خاطر همین توی مبحث ژن خیلی سطحش بالاتر از این هاست.
براي غشا و كلا سلولي مولكولي به نظرم از يه كتاب بيوشيمي مثل لنينجر بخونين خيلي خوبه چون خوندن سلولي مولكولي از ديد بيوشيمي خيلي تو فهم ش بهتون كمك مي كنه

tina.s

New Member
لایک ها
2

عزیزم من واقعا به این نتیجه رسیدم ک ما آدمای عجیبی هستیم...

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

bloodborne

New Member
لایک ها
215

برای سلولی بیشتر لنینجر بکار می آمد چون بیشتر ساختارش مهمه که لنینجر بهتره خوب ولی برای متابولیسم می خوای برو سمت استرایر

farzam

Active Member
لایک ها
149

مگه مطالب البرتس ولودیش درمورد ژنتیک مولکولی کافی نیست؟؟؟؟؟؟؟
کتاب واتسون چقدر از البتس و لودیش بالاتره ؟؟؟؟؟؟؟
ببینید اگه بخوام سطح بندی کنم سطح زنتیک مولکولی البرت(و حتی لودیش) 10 و سطح زنتیک مولکولی واتسون 100 هست.

biochrist

New Member
لایک ها
80

ببینید اگه بخوام سطح بندی کنم سطح زنتیک مولکولی البرت(و حتی لودیش) 10 و سطح زنتیک مولکولی واتسون 100 هست.
وقتی این همه سطحش بالاست پس برای المپیاد چه نیازی بهش هست؟:152::152:

amir137925

New Member
لایک ها
63

من گفتم که واقعا هم نیاز نیس من خودم ژنتیک مولکولی آل محمد رو دارم خانم گیتی امتیازی کتابشونو پیدا نکردم امامیخرم ال محمد خیلی خوبه

farzam

Active Member
لایک ها
149

من گفتم که واقعا هم نیاز نیس من خودم ژنتیک مولکولی آل محمد رو دارم خانم گیتی امتیازی کتابشونو پیدا نکردم امامیخرم ال محمد خیلی خوبه
کتاب گیتی امتیازی هم مثل واتسون نیاز نیست.
اون همسطحش کمتر از واتسون نیست هااااا.
حالا خود دانی

biochrist

New Member
لایک ها
80

بین واتسون و ویور کدومشون بهترن؟؟

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

بین واتسون و ویور کدومشون بهترن؟؟
خب من به عنوان یه نخودی یه چیزی رو بهتون بگم ، واتسون بهتره چون رفرنسه. در ضمن همون طور که از اسمش تو خانه زیست شناسی معلومه زیست شناسی مولکولی سرطانه و بیشتر به این ربط داره تا ژنتیک مولکولی و البته یه قسمتاییش مربوط به ژنتیک مولکولی میشه ولی خیلی سطح بالایه حتی بالاتر از واتسون ولی واسه دوره انشالله اگه رفتی براى زیست شناسی مولکولی میتونی ازش استفاده کنی.

بالا