ويژه سوالات تشريحي

IrNCO

New Member
لایک ها
42
سلام
نميدونم جاي خوبي اين سوالات رو مطرح ميكنم يا نه :
آقاي خلينا سوالات مربوط به استوكيومتري بخش تشريحي امسال رو با چه روشي بايد حل كنيم
آيا نيازي به نوشتن واحد در روش خطي هست يا نه؟
ساختار لوييس را با بار قرار دادي رسم كنيم يا نه ويا اينكه مجاز به استفاده از پيوندهاي Dp-Pp
دي پاي پي پاي هستيم يا نه ويا اينكه بايد داتيو را با فلش مشخص كنيم يا نه
در رسم ساختارهاي شيمي آلي از چه روشي استفاده كنيم
در مورد سوالات ايزومري چه زماني ايزومر فضايي را در نظر بگيريم؟
تشريحي را كه با خودكار جواب ميديم وقتي خاط خوردگي داشته بشه ميتونيم از غلط گير استفاده كنم ؟

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
[align=justify:50f00f6df9]با سلام به شما دوست گرامي؛
سوالتون رو در بهترين جاي ممكن مطرح كرده‌ايد :wink:

روش حل سوالات استوكيومتري به اختيار خودتان مي‌باشد،مي‌توانيد از روش كسري يا تناسب يا ... استفاده كنيد.
دقت كنيد كه كساني ورقه‌ي شما را تصحيح مي‌كنند كه به علم شيمي آشنايي دارند (بر خلاف امتحان نهايي) بنابراين تصحيح به صورت كليدي نيست. البته بهتر است راه حل شما كاملا روشن و واضح بيان شود تا جاي ايرادي باقي نماند.

بهتر است در تمام جملات و حتما در جواب نهايي واحد اعداد به كار رفته را بنويسيد.

ساختار لوويس و بار قراردادي به نوع سوال بستگي دارد، براي راهنمايي مي‌توانيد به كتاب المپيادهاي شيمي ايران/ مرحله دوم/ محمد نجم‌زاده مراجعه كنيد.

ساختارهاي آلي را به طور كامل (با نشان دادن هيدروژن‌ها) رسم كنيد.

تا وقتي كه تاكيد نشده با ايزومرهاي فضايي ، آنها را در نظر نگيريد.

بهتر است برگه‌ي خود را تميز و خوانا بنويسيد، اما اگر اشتباهي رخ داد، به طور خيلي منظم و با كلاس اشتباه خود را خط بزنيد. اين روش بهتر از استفاده از لاك غلط گير مي‌باشد.[/align:50f00f6df9]
:idea:

موفق باشيد :p

mr-smith

New Member
لایک ها
0
سوال بسيار جالبي بود كه منم ميخواستم بپرسم اگر از فرمول براي محاسبه آب تبلور مولاليته مولاريته (همانكه رابطه چگالي و درصد جرمي هست ) مورد نداره:?:

hoseingh

New Member
لایک ها
0
با سلام
ايا مي توانيم از فرمولهاي بخش محلولها استفاده كنيم؟
در سوالات تشريحي مر حله 17 سايت چند اشتباه مثل atm=101.3Paوجود دارد ايا در اين مواقع بايد براساس فرض غلت عمل كنيم يا مقدار درست را به كار بريم

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
hoseingh گفت
با سلام
ايا مي توانيم از فرمولهاي بخش محلولها استفاده كنيم؟
در سوالات تشريحي مر حله 17 سايت چند اشتباه مثل atm=101.3Paوجود دارد ايا در اين مواقع بايد براساس فرض غلت عمل كنيم يا مقدار درست را به كار بريم
با سلام به شما دوست گرامي،
از هر فرمول شناخته شده‌اي مي‌توانيد استفاده كنيد. اما اگر فرمولي را خودتان ساخته‌ايد، بايد اثباتش را هم بنويسيد :wink:

در مورد اشتباهات سوالات، اين يكي تايپي بوده! اما كاش بقيه را هم مي‌نوشتي تا دقيق‌تر بررسي كنم.

موفق باشيد :p

Mojtaba044

New Member
لایک ها
3
سلام
آقای خلینا فکر میکنم کلید سوالات بعضی از دوره ها مشکل داره. مثلا سوال 11 دوره شانزدهم من فکر میکنم گزینه ی 3 میشه ولی کلید زده گزینه ی 4. ممکنه توضیح بدین؟ :roll:

milad_2oo8

New Member
لایک ها
0
سلام سوال رو از آقاي خلينا پرسيدين جسارت بنده رو ببخشيد.اشكالات احتمالي سوالات فكر كنم توسط مشاوره تالار سابق مورد بررسي قرار گرفته باشد. :wink: ولي در مورد اين سوال بايد بگم اگه آهن با ظرفيت 2 هست و گوگرد نيز مثل حالت پراكسيد اكسيژن شركت كرده البته اين چيزي بود كه بنظر من رسيد حتما شما و آقاي مهندس تكميلش خواهيد كرد و منم مثل هميشه استفاده ميكنم.

pozitrone

New Member
لایک ها
21
در مورد این سوال باید بگویم گزینه ی ج از بقیه صحیح تر است.چون در گزینه ی د شما چه جوری عدد اکسایش مثبت 1 گوگرد در PSCl3 را توجيه مي كنيد؟

septal_2006

New Member
لایک ها
17
دوستان به نظر من هم گزينه 3 درسته و گوگرد مثل حالت پراكسيد اكسيژن شده اونيكيها هم مشخصن

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
با سلام به همه‌ي دوستان،
در مورد اين سوال، قبول دارم كه گزينه‌ي «ج» هم مي‌تونه تا قسمتي به جواب نزديك باشه (همون‌طور كه گزينه‌ي «د» هم كاملا صحيح يا غلط نيست.)
اما جواب اعلام شده از روي كليد باشگاه بوده و ما هم كه نمي‌توانيم روي حرف باشگاه حرف بزنيم :wink: :twisted:

sina039

New Member
لایک ها
35
من با استاد صحبت كردم، گزينه‌ي 3 درست‌تره!
يه چيزايي هم هست كه شايد هيچ كس بهش دقت نكرده باشه. اصلا احتمال اينكه گزينه‌ي باشه خيلي بيشتره.
من يك سري دلايل آوردم كه كل سوال رفت زير سوال! به استاد گفتم حرفم رو قبول كرد، اما گفت در حد مرحله دوم نبايد هيلي سخت گرفت. كلا با حرفاي من سوال غلط شد!!
[hr:2fc3582502]
تذكر : لطفا فقط فارسي بنويسيد، فارسي شده توسط تيم برنامه نويسي

Mojtaba044

New Member
لایک ها
3
بالاخره چی شد؟؟ گزینه ی ج یا د؟؟

pozitrone

New Member
لایک ها
21
من با اقاي زماني نسب طلاي دوره 16 صحبت كردم گفت تو باشگاه گفتن گزينه ي ج درسته!

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
pozitrone گفت
من با اقاي زماني نسب طلاي دوره 16 صحبت كردم گفت تو باشگاه گفتن گزينه ي ج درسته!
با سلام؛
كليدي كه اعلام شد گزينه‌ي «د» بود، اگر بعدا تغيير كرد و آقاي زماني نسب خبر قطعي دارن، پس ما هم عوضش مي‌كنيم. :wink:

بالا