abrang

New Member
لایک ها
748
پاسخ : و بیست و ششمین دوره ی المپیاد ادبی هم آغاز شد

بچه ها منابع مشخص شد؟
چیییییییییییییییی!!!!!!!!!!منابع......!!!!!!!!!!!!
حالا کو تا منابع اعلام شه..... شما دعا کن منابعو یه ماه زودتر اعلام کنن ما نمی خوایم از الان منابع رو بدونیم:179:........... البته خب ناراحت نشینا... نه هنوز اعلام نشده وگرنه این سایت دومین سایتی بود که توش منابعو می ذاشتن.:4:

afshin1992

New Member
لایک ها
0

با سلام خدمت دوستان ! من کاربری تاره وارد هستم و دنبال اطلاعاتی درمورد المپیاد ادبی هستم...جستجو کردم ولی اطلاعت خوبی پیدا نکردم متاسفانه! من تازه امسال دوم دبیرستان رفته ام اما چند سوال داشتم اینکه
المپیاد ها در چه زمانی از سال برگزار میشن و چند مرحله هستن؟ همینطور اینکه برای چه مقاطعی هستن؟ دوم، سوم یا چهارم دبیرستان؟
چه منابعی رو باید مطالعه کرد و از چه زمانی باید شروع کرد تا بشه نتیجه خوب گرفت؟
اگر سال دوم قبول نشم میتونم در سالهای بعدی دوباره شرکت کنم یا خیر؟
آیا امسال برگزار شده است یا نه اواخر سال برگزار خواهد شد؟ من میتونم الان شروع کنم برای نتیجه خوب یا نه؟
ببخشید سوالا زیاد شد امیدوارم جای درستی پرسیده باشم و ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر!

لایک ها
600

سلام و ورودتون به سایت و بخش ادبی رو خوش آمد میگم...
المپیادهایی که هر سال برگزار میشه معمولا اوایل بهمن ماه برگزار میشه که مرحله ی اول هست....
که برای هر رشته متفاوته که دانش آموزان چه سالی شرکت میتونن بکنن...برای ادبی هم معمولا سوم ها هستن که فک کنم از پارسال دوم ها میتونن شرکت کنند...
از این مرحله 800-1000 نفر از مرحله 1 قبول میشن و میرن مرحله دوم که معمولا اردیبهشت ماه هر سال برگزار میشه...
و بازهم از این مرحله حدود 40 نفر از هر رشته انتخاب میشن بر اساس کف قبولی که وارد دوره تابستونی میشن...
توی دوره تابستونی هم زیر نظر اساتید هر رشته یه سری آموزش می بینین و بازهم در انتهای دوره آزمون میگیرن و بر اساس امتیاز های مشخص شده مدال میدن...
از الان هم شروع کنین میتونین خودتون رو برسونید و اگه امسال بچه های سال دوم هم تونستن شرکت کنند که هیچی ،اگه نه ایشالله سال بعد...
منابع هم معمولا هر سال اعلام میشه...اما منابع اصلی تاریخ ادبیت 1 و 2 بچه های انسانی ،خود کتاب ادبیت سال اول و دوم و سوم...که منابع فرعی بعدا اعلام میشه...
اما شما باید قرابت و آرایه و ... خودتون جدا کار کنید.

afshin1992

New Member
لایک ها
0

تشکر از پاسخ گوییتون ! برای قرابت و آرایه چه کتابایی رو معرفی می کنین؟ کتابایی که جامع و کامل باشه! کتابایی که برای کنکور هست کافی هست یا نه؟

لایک ها
600

تشکر از پاسخ گوییتون ! برای قرابت و آرایه چه کتابایی رو معرفی می کنین؟ کتابایی که جامع و کامل باشه! کتابایی که برای کنکور هست کافی هست یا نه؟
واسه آرایه ها کتاب الگو خوبه تالیف آقای علیرضا عبدالمحمدی ...
و واسه قرابت به نظرم کتاب هامون سبطی رو بخونین بهتر از الگوئه واسه المپیاد

afshin1992

New Member
لایک ها
0

آیا برای المپیاد ادبیات هم کلاس آموزشگاهی هست یا نه؟ اگر وجود داره تو تهران کجا یا کدوم استاد معروفه برای المپیاد ادبیات؟!

abrang

New Member
لایک ها
748

آیا برای المپیاد ادبیات هم کلاس آموزشگاهی هست یا نه؟ اگر وجود داره تو تهران کجا یا کدوم استاد معروفه برای المپیاد ادبیات؟!
سلام...بله کلاس هایی برگزار میشه........ من معروفتررررررین استادو نمی شناسم ولی سایت Account Suspended ( سایت المپیاد ایرانه فعلا مثل اینکه یه چند روزی بسته ست)چند تا استاد رو معرفی کرده.

یه موضوع دیگه م هست که خواستم بگم بهتون: اینجوری نیست که فکر کنید حتمااااااااااا برای قبولی باید کلاس برید .... چه بسا اگه کلاسای خوبی نتونید ثبت نام کنید بدتر وقتتونو بگیره مخصوصا تو المپیاد ادبی..... شما خودتون یه برنامه ای که باهاش راحت ترید رو شروع کنید فرصت زیاده..... سوالی م اگه داشتید که ازپسش برنیومدید اینجا یا تو تاپیکای دیگه بپرسید من و دوستان(راهبران و مشاور ادبی عزیز) حتما به سوالتون جواب می دیم ... از معلمای خودتونم کمک بخواید ... حتما کمکتون می کنن..... به نظر من خوب بخونید و تست بزنید البته آخرش.( من خودم تجربه شو ندارمااااااااا:204:...... رقیب عزیز!!!):226:

و این داستان چیزی بود که من در سه ماه تابستان از دوستان آموختم....:26::4:

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
59

سلام...بله کلاس هایی برگزار میشه........ من معروفتررررررین استادو نمی شناسم ولی سایت Account Suspended ( سایت المپیاد ایرانه فعلا مثل اینکه یه چند روزی بسته ست)چند تا استاد رو معرفی کرده.

یه موضوع دیگه م هست که خواستم بگم بهتون: اینجوری نیست که فکر کنید حتمااااااااااا برای قبولی باید کلاس برید .... چه بسا اگه کلاسای خوبی نتونید ثبت نام کنید بدتر وقتتونو بگیره مخصوصا تو المپیاد ادبی..... شما خودتون یه برنامه ای که باهاش راحت ترید رو شروع کنید فرصت زیاده..... سوالی م اگه داشتید که ازپسش برنیومدید اینجا یا تو تاپیکای دیگه بپرسید من و دوستان(راهبران و مشاور ادبی عزیز) حتما به سوالتون جواب می دیم ... از معلمای خودتونم کمک بخواید ... حتما کمکتون می کنن..... به نظر من خوب بخونید و تست بزنید البته آخرش.( من خودم تجربه شو ندارمااااااااا:204:...... رقیب عزیز!!!):226:

و این داستان چیزی بود که من در سه ماه تابستان از دوستان آموختم....:26::4:
هرچند معلم المپیاد میتونه بسیار مفید باشه اما تو المپیاد ادبی شما بدون معلم هم میتونید ازپس منابع بربیاید.

abrang

New Member
لایک ها
748

تاریخ ادبیات خیییییییلی سخته..... همش به خودم میگم بخون دیگه آخراشه ... داره تموم میشه....بعد که تموم کردم برمی گردم میبینم هیچی یادم نیست...(حداقل 30 درصد مطالب یادم نمیاد)
حالا تاریخ ادبیات دوم هیچی ..... تاریخ ادبیات سومو دیگه چیکار کنم.....

تو درصدمون خیلی تاثیر داره تاریخ ادبیات؟ تعداد سوالاتش هر سال متفاوته یا یه تعداد ثابتیه؟

لایک ها
59

تاریخ ادبیات همیشه تا اونجا که من یادمه ده تا سوال میاد.بهترین راه برای یادگرفتنش تایم لاین رسم کردنه.اول کلیات رو بخونید و بعد برید سراغ جزییات.وسواس مطالعاتی بسیار غلطه.خصوصا در المپیاد.هم جلوی پیشرفت رو میگیره و هم استرس بیخود وارد میکنه.تست زدن هم برای تاریخ ادبیات خیلی مفیده.

آخرین ویرایش توسط مدیر

abrang

New Member
لایک ها
748

تاریخ ادبیات همیشه تا اونجا که من یادمه ده تا سوال میاد.بهترین راه برای یادگرفتنش تایم لاین رسم کردنه.اول کلیات رو بخونید و بعد برید سراغ جزییات.وسواس مطالعاتی بسیار غلطه.خصوصا در المپیاد.هم جلوی پیشرفت رو میگیره و هم استرس بیخود وارد میکنه.تست زدن هم برای تاریخ ادبیات خیلی مفیده.
فقط ده تا سوال.... چه قد کم!!!! من حداقل رو بیست تا فک کرده بودم.... حداقل

ارزش وقت گذاشتن( لااقل اونقدری که من گذاشتم ) نداره.

حالا بگذریم....

از منابع غیر درسی چطور؟ معمولا چند تا سوال میاد؟

خواستم اگه تو درصدم تاثیر داره (نسبتا زیاد) کنار کتاب درسیا ، غیر درسیارم شروع کنم کم کم.(انشاالله)

لایک ها
59

فقط ده تا سوال.... چه قد کم!!!! من حداقل رو بیست تا فک کرده بودم.... حداقل

ارزش وقت گذاشتن( لااقل اونقدری که من گذاشتم ) نداره.

حالا بگذریم....

از منابع غیر درسی چطور؟ معمولا چند تا سوال میاد؟

خواستم اگه تو درصدم تاثیر داره (نسبتا زیاد) کنار کتاب درسیا ، غیر درسیارم شروع کنم کم کم.(انشاالله)
منابع غیر درسی در مرحله ی اول تاثیرگذارند اما میزان تاثیرگذاریشون نسبت به منابع درسی اندکی کمتره.منابع غیردرسی در مرحله دوم هستند که اهمیت بسیار بالایی دارند.دقیقا نمیشه گفت تو هر مرحله از هر منبع غیر درسی چندتا سوال میاد.در مرحله ی اول اولویتتون با درسی ها باشه اما از غیر درسی ها هم غافل نشید.

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

سلام میشه بفرمایید برای رتبه تک رقمی مرحله یک باید درصدامون چه طوری باشه؟

لایک ها
59

سلام میشه بفرمایید برای رتبه تک رقمی مرحله یک باید درصدامون چه طوری باشه؟
سلام بر شما
راستش خیلی خوبه که به رتبه تک رقمی فکر می کنید اما فایده ی چندانی نداره براتون و نمرات مرحله اول و دوم تو دوره لحاظ نمیشه.استرس این که حتما یک رقمی بشید به خودتون وارد نکنید.
اما اینکه درصدها باید چطوری باشه واقعا از الان نمیشه تعیین کرد.به خیلی چیزها بستگی داره.هیچ سالی هم (به جز پارسال)باشگاه درصدهای نفرات برتر رو اعلام نکرده.واقعا هم مسئله ی مهمی نیست:)

mahyar.m

New Member
لایک ها
48

منابع غیر درسی در مرحله ی اول تاثیرگذارند اما میزان تاثیرگذاریشون نسبت به منابع درسی اندکی کمتره.منابع غیردرسی در مرحله دوم هستند که اهمیت بسیار بالایی دارند.دقیقا نمیشه گفت تو هر مرحله از هر منبع غیر درسی چندتا سوال میاد.در مرحله ی اول اولویتتون با درسی ها باشه اما از غیر درسی ها هم غافل نشید.
منظور از منابع غیر درسی چیه؟؟! می شه مثال بزنین؟؟؟

abrang

New Member
لایک ها
748

منظور از منابع غیر درسی چیه؟؟! می شه مثال بزنین؟؟؟
مثلا گلستان و بوستان سعدی( البته فقط بخش هایی از کتاب مشخص می شه و کل کتاب تو آزمون نیست.)

برای مرحله اول ممکنه منابع غیر درسی اعلام بشه ممکنه اعلام نشه و فقط منابع درسی باشه.(مثل پارسال)

ولی برای مرحله دوم حتما منابع غیر درسی م هست و خیلی م مهمه (اینطور که دوستان می گن.)

fe_shr

New Member
لایک ها
0

سلام ملیکا جان!
شما برنده ی طلای دوره ی بیست و چهارمی؟

به نظرت درصد موفقیت کسی که بخواد از الان (که اواسط آذر است) برای المپیاد مرحله اول بخونه چه قدره؟ چی کارار رو بهم توصیه میکنی؟
راستی من در مورد نحوه و چگونگی ثبت نام دوره اول هم اطلاعی ندارم! شما میتونی کمکم کنی؟

abrang

New Member
لایک ها
748

اگه عربی و زبانو هم واسه مرحله اول هم مرحله دوم نخونیم خیلی تو درصد تاثیر داره؟
آخه خوندنش خیلی وقت گیره مخصوصا عربی چون علاوه بر خوندن قواعدش تمرینم ازش باید زیاد حل کرد تا تو ذهن بمونه....

تو مرحله آخر(دوره ای که تو تابستونه) بازم عربی و زبان هست یا دیگه کلا متمرکز میشن رو خود ادبیات و اینا ؟

لایک ها
59

سلام ملیکا جان!
شما برنده ی طلای دوره ی بیست و چهارمی؟

به نظرت درصد موفقیت کسی که بخواد از الان (که اواسط آذر است) برای المپیاد مرحله اول بخونه چه قدره؟ چی کارار رو بهم توصیه میکنی؟
راستی من در مورد نحوه و چگونگی ثبت نام دوره اول هم اطلاعی ندارم! شما میتونی کمکم کنی؟
خیر من نقره شدم.
الان اصلا دیر نیست.اگر خوب بخونید حتما قبول میشید.توصیه م اینه که روی منابع درسی بیشتر وقت بذارید و به تثبیت معلوماتتون بپردازید و بعد به معلومات جدید برسید.
ثبت نام رو مدارس انجام میدن.شما برای این کار باید به مدرسه تون مراجعه کنید.

لایک ها
59

اگه عربی و زبانو هم واسه مرحله اول هم مرحله دوم نخونیم خیلی تو درصد تاثیر داره؟
آخه خوندنش خیلی وقت گیره مخصوصا عربی چون علاوه بر خوندن قواعدش تمرینم ازش باید زیاد حل کرد تا تو ذهن بمونه....

تو مرحله آخر(دوره ای که تو تابستونه) بازم عربی و زبان هست یا دیگه کلا متمرکز میشن رو خود ادبیات و اینا ؟
نخونده ی مطلق نذاریدش.اما اگر فکر میکنید وقت گیره کمتر روش وقت بذارید.تعداد سوالا زمان ما اونقدری نبود اما باز توصیه نمیکنم مطلقا حذفش کنید.در دوره ی تابستونی زبان و عربی چندان مطرح نیست.

بالا