alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351
پاسخ : پاسخ به سوالات کنکوری های 95 توسط کنکوری 94

سلام میشه روش خلاصه نویسی دروس اختصاصی تجربی رو ذکر کنید؟؟

:95:

نظرتون راجع به کتاب هی لقمه مهروماه چیه؟؟؟
سلام علیکم
ببینید سوال اولتون توضیح مفصلی میخواد که انشاالله تو همین یکی دو روزه جوابشو میدم. چون من عادت دارم یا به سوالی جوا نمیدم یا اگه جواب بدم باید کامل جواب بدم! :4:
اما سوال دومتون هم کلی هست. نمیشه پاسخ خاصی داد. مثلا من کتاب سوالات شیمی اون و آرایه لقمه اون رو خیلی تایید میکنم و میگم که بچه ها بگیرن. اما در مورد بقیشون نظرم متوسط هست. ولی شما کتاب مورد نظرتون رو از بین کتب لقمه بفرمائید تا بهتر بتونیم جواب بدیم. اما اکثر اونا فکر نمی کنم خیلی مناسب و خوب باشن.
موفق باشید

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

مثلا:زیست جانوری لقمه مهروماه
حفظیات شیمی لقمه مهروماه
چکیده ی ژنتیک لقمه مهروماه
[h=1]واژگان تکمیلی زبان کنکور ۱۲۰۱WORD لقمه مهروماه[/h][h=1]واژگان زبان انگلیسی سطر به سطر لقمه مهروماه[/h][h=1]زیست گیاهی لقمه مهروماه[/h][h=1]مفاهیم و قرابت های معنایی لقمه مهروماه[/h]

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

مثلا:زیست جانوری لقمه مهروماه
حفظیات شیمی لقمه مهروماه
چکیده ی ژنتیک لقمه مهروماه
واژگان تکمیلی زبان کنکور ۱۲۰۱WORD لقمه مهروماه
واژگان زبان انگلیسی سطر به سطر لقمه مهروماه
زیست گیاهی لقمه مهروماه
مفاهیم و قرابت های معنایی لقمه مهروماه
من صرفا نظر خودم رو میگم ممکنه کس دیگری نظر بهتری داشته باشه. پس بازم تحقیق کن. ولی اگه شرایطی داشته باشید که بتونید خودتون برید و این کتابا رو تو کتابفروشی از نزدیک ببینید بهتره.
زیست جانوری و گیاهی: اگه خودتون نمیتونید خلاصه برداری کنید یا اینکه درصداتون تو این 2 بخش زیست پایین هست میتونید از این کتابا استفاده کنید. مسلما هر کتابی اگه آدم بخونه خوبه. ولی باید ببینید در ازای اون بازدهی کتاب، شما چقدر باید پول و وقت صرف کنید. درسته؟؟
واژگان سطر به سطر هم کاملا مخالفم. دیدمش اصلا بدرد نمیخوره.
واژگان 1201 هم واژگان تخصصی زیادی داره. بخش زیادیش اضافی هست. ولی اگه بتونید از الان بگیرید و روزی 1 صفحشو تا خود کنکور بخونید و مرور کنید خیلی کمک کننده هست.
حفظیات شیمی هم خوبه. البته من ندیدمش. ولی چون امسال سوالات شیمی حفظی زیادی داده بودن این کتاب کمک کننده هست. ولی بازم میگم کتاب زیادی خریدن باعث میشه خودتون استرس بگیرید و دائما به فکر این باشید که چطور تمومش کنم. پس اول خودتون با خوندن کتاب درسی کار کنید اگر دیدید نتیجه نمیگیرید برید سراغ اینجور کتابای کمک آموزشی.
چکیده ژنتیک هم خیلی موافق نیستم. آخه ژنتیک خودش باید مفصل با حل تست خونده بشه. چطوری میشه خلاصش کرد؟؟؟؟!!!!
مفاهیم قرابت هم مخالفم. بجاش همون کتاب قرابت هامون سبطی بگیرید خیلی بهتره. من خودمم یکبار خوندمش. روزی 2 صفحشو بخونید کافیه.
سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

منظور از کتاب سوالای شیمی کتاب ((مسایل شیمی کنکور))هست؟؟؟

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

razieh.ze

New Member
لایک ها
45

سلام
ببخشید میشه درباره برنامه ریزی ک انجام میدادید برای قلم چی ی توضیح بدید ؟
من همیشه وقتی برنامه میریزم ب بخش قبل توجهی اش نمیرسم عمل کنم ..به طرز وحشتناک هم وسواس در مطالعه دارم :p

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

سلام
ببخشید میشه درباره برنامه ریزی ک انجام میدادید برای قلم چی ی توضیح بدید ؟
من همیشه وقتی برنامه میریزم ب بخش قبل توجهی اش نمیرسم عمل کنم ..به طرز وحشتناک هم وسواس در مطالعه دارم :p
سلام علیکم
بابت تاخیر در پاسخگویی عذر میخوام. چون این روزا درگیر ثبت نام دانشگاه و آماده شدن برای کوچ کردن به هزاران کیلومتر اونطرف تر هستم!! :21:
در مورد برنامه ریزی: ببینید من یک نکته رو همین اول بهتون عرض کنم. اگر شما بتونید در طول اون 2 هفته بین دو آزمون، 80 درصد برنامه رو با فهم 100 درصد بخونید خیلی بهتره تا اینکه کل برنامه رو با درک 80 درصد کار کرده باشید. متوجه شدید؟؟ منظورم اینه که شما مثلا این دفعه قرار 20 صفحه شیمی و فیزیک و ریاضی و زیست بخونید. درست؟؟ حالا اگه در طول این 2 هفته بتونید 80 درصد اینا رو بخونید و اکثر سوالاتی که از همین 80 درصد میاد رو درست جواب بدید خیلی موفقتر از موقعی هستید که کل این قسمتها رو بخونید ولی بتونید مثلا به نصفشون جواب بدید. چون در حالت اول شما اون 80 درصد رو کامل خوندید و میتونید اون 20 درصد رو هم در فرصت های جبرانی که خود قلم چی میذاره کار کنید. ولی اگه کل مطالب ر ناقص بخونید دیگه به سختی میتونید اونو کامل کنید. درست؟
من خودم سعی میکردم تا جایی که ممکنه درسای سال چهارم رو همون روز مدرسه در حد کتاب و جزوه و یه چندتا تست محدود آموزشی بخونم. بقیه وقتم رو صرف برنامه آزمونم میکردم. اگر مثلا ما امروز صفحه 20-25 زیست رو تو مدرسه یادگرفتیم تو خونه همون صفحات رو همون روز یکبار میخوندم و جزوه اش رو هم میخوندم و اگرم وقت میشد یه چندتا تست هم میزدم (مثلا 5-10 تا بصورت رندوم) حالا اگر برنامه قلم چی برای زیست چهارم، صفحات 35-45 میبود، من بقیه وقت زیست اون روزم رو به کار کردن صفحات 35-45 زیست چهارم اختصاص میدادم و تست زیادی هم براش میزدم. اینجوری هم از درسای مدرسه عقب نمی افتادم و هم اینکه به برنامه آزمون میرسیدم. ولی مسلما شما برای اینکه اینگونه کار کنید و کل برنامه رو با فهم 90 درصد به بالا جمع کنید باید 2 کار انجام بدید: یکی بالا بردن ساعت مطالعه (توی روزای مدرسه 5-6 ساعت + 150 تست)(توی روزای تعطیل 10-12 ساعت + 300 تست) دوم اینکه کیفیت مطالعتون رو بالا ببرید که یکی از زیر مجموعه های افزایش کیفیت مطالعه، کاهش وسواس در خوندن هست. من تو همین تاپیک روش خوندن زیست رو توضیح دادم. اونجا میتونید مراجعه کنید و متوجه بشید که چجوری باید وسواستون رو از بین ببرید. فکر کنم یا تو نوشته هام گفتم یا تو فایل صوتی دومی که تو اولین پست گذاشته بودم.
شما باید وسواستون رو کم کنید و به مرور زمان اونو کاهش بدید. شما بعنوان مثال سعی کنید این 2 هفته تا آزمون رو بدون وسواس کار کنید و نتیجه آزمونتون رو ببینید. اگر در سطح آزمون قبلیتون بود، نتیجه میگرید که شما بدون وسواس هم میتونید به همون تراز برسید. بنابراین ناخودآگاه ذهنتون با وسواس مقابله میکنه. ولی مسلما برای این کار باید مقدمه هایی رو بچینید و مثلا اگر یک صفحه زیست رو تو 10 دقیقه میخونید و تستاش رو میزنید و مثلا 50 درصد جواب میدید، حالا با خودتون قرار بذارید و یک صفحه رو تو 7 دقیقه بخونید و بازم تست بزنید و نتیجه رو مقایسه کنید و همینجور خوندن هرصفحه رو ساعتش رو کاهش بدید. تا اینکه به یک حد معقول برسید. راه مکملش هم اینه که شما خوندنتون توی چند سطح باشه. مثلا اول یکبار روزنامه وار بخونید. بعدش یکبار با فهم 70 درصد بخونید و در دفعات بعدی این صفحات رو زیاد مرور کنید و تست بزنید و اینجوری جمع کل ساعاتی که برای اون صفحه وقت گذاشتید میشه به اندازه همون زمانی که شما تو دوران وسواستون اونو میخوندید با این تفاوت که در جالت جدید فهم و درک شما چندین برابر میشه و مسلما درصدتون هم بیشتر میشه. شما این اصول رو رعایت کنید و نتیجش رو به ما هم بگید.
سوال یا ابهامی بود در خدمتم.
موفق و سربلند و پیروز باشید.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خوب دوستان
من هنوز وقت نکردم که مطلب جامعی درمورد خلاصه نویسی بذارم. بخاطر مشغله ثبت نام و ... که خودتون بهتر میدونید.
اما اینجا برای اینکه کمکی کرده باشم، چندتا از خلاصه های خودم تو دروس اختصاصی رو اسکن کردم تا شاید بهتون کمکی کرده باشم. اما قول میدم به زودی انشاالله مطلبی هم درمورد روش خلاصه نویسی دروس اختصاصی خدمتتون ارائه بدم. ولی اصول خلاصه نویسی خودمم شبیه همون اصولی هست که همه جا میگن. فقط با تمرین و تکرار میشه خلاصه ها رو بهتر کرد. مثلا خودم یکی از خلاصه های زیستم تو تابستون سال کنکور رو اینجا میذارم اونو با خلاصهای زیستم که اواخر سال مینوشتم مقایسه کنید تا متوجه بشید که بهبود روش خلاصه نویسی نیازمند تکرار و تمرین و زمان هست.
خلاصه های فصل 5 زیست سال دوم (در تابستان): برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/KEP9E6Yi6V/Zist1_F5_Tab.zip/dl
خلاصه های فصل 5 زیست سال دوم (در اواخر سال): برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/uuhSZRHPu3/Zist1_F5.zip/dl
خلاصه های فصل 10 زیست سال چهارم (در اواخر سال): برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/RarzchirmQ/Zist3_F10.zip/dl
خلاصه های فصل 4 فیزیک سوم: برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/Od2bJRjinI/Phys3_F4.zip/dl
خلاصه های فصل 1 فیزیک سوم: برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/gwozgPU1wW/Phys3_F1.zip/dl
خلاصه های فصل 1 شیمی سوم: برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/eYorHFUaXS/Shimi3_F1.zip/dl
خلاصه های فصل 4 شیمی دوم: برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/EHB4AAsvMO/Shimi2_F4.zip/dl
خلاصه های فصل 5 ریاضی چهارم: برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید.
http://cdn.persiangig.com/download/wQIYtNNMjS/Riazi4_F5.zip/dl
جهت سلامتی و ظهور آقا صاحب الزمان (عج) صلواتی عنایت فرمائید.

bahareeeh

New Member
لایک ها
5

سلام واسه عربی جامع خیلی سبز بهتره یا گاج؟؟؟

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

سلام واسه عربی جامع خیلی سبز بهتره یا گاج؟؟؟
سلام علیکم
برای عربی کتاب گاج سفید آقای ماهینی بهترینه (البته رنگ کتابش نقره ایست. ولی اسمش همون گاج سفید مونده!!!)

بالا