chimica

New Member
لایک ها
256
سلام به همه دوستان ایریسکی فیزیکی یا غیر فیزیکی!
از وقتی وارد بحث کنکور شدم(حالا کلا 4ماه نشده ها:)) فیزیک یکی از بهترین درسایی بوده که "فهمیدمش" و راحت تره از بقیه درسا(جز شیمی) تستاشو میزنم...
همه تلاشم اینه که تا جایی که ممکنه درسا رو مفهومی یاد بگیرم و فرمول های مختلفی که تو کتابای درسی و کمک درسی هستش رو حفظ نکنم (که همگی دلیلش رو میدونید...)
تا حالا هم خدا رو شکر موفق بودم...اما...
در بحث حرکت پرتابه به لطف خدا تونستم تا قبل از معادله مسیر و مباحث مربوط بهش رو با کمترین فرمول حفظی جلو برم...
اما تو معادله مسیر گیر کردم....اصلا نمیفهمم که چجوری میشه بدون حفظ کردن فرمول های طولانیش جلو برم...
تقاضام اینه که دوستانی که تو این زمینه تجربه دارن کمکم کنن تا دعاگوشون باشم...
ممنون

OmidZarifi

New Member
لایک ها
174
پاسخ : پرتابه مفهومی

ان شاءالله موفق باشید...
اما خب به نظر من شما اگه بفهید چطور اثبات میشه این فرمول و اینو درک کنید حفظش براتون راحت میشه...!

james77

New Member
لایک ها
1

مسلما سخته اما خوده من با تکرار اثبات معادله ها(فرمول) به خوبی مفهومی یاد گرفتم خیلی تکار چند بارهم سعی کن خودت اثبات کنی کاری نداره اگر هم میتونی یه سری به فیزیک هالیدی جلد اول بزن خوب توضیح داده

mohy1376

Well-Known Member
لایک ها
311

سلام به همه دوستان ایریسکی فیزیکی یا غیر فیزیکی!
از وقتی وارد بحث کنکور شدم(حالا کلا 4ماه نشده ها:)) فیزیک یکی از بهترین درسایی بوده که "فهمیدمش" و راحت تره از بقیه درسا(جز شیمی) تستاشو میزنم...
همه تلاشم اینه که تا جایی که ممکنه درسا رو مفهومی یاد بگیرم و فرمول های مختلفی که تو کتابای درسی و کمک درسی هستش رو حفظ نکنم (که همگی دلیلش رو میدونید...)
تا حالا هم خدا رو شکر موفق بودم...اما...
در بحث حرکت پرتابه به لطف خدا تونستم تا قبل از معادله مسیر و مباحث مربوط بهش رو با کمترین فرمول حفظی جلو برم...
اما تو معادله مسیر گیر کردم....اصلا نمیفهمم که چجوری میشه بدون حفظ کردن فرمول های طولانیش جلو برم...
تقاضام اینه که دوستانی که تو این زمینه تجربه دارن کمکم کنن تا دعاگوشون باشم...
ممنون

سلام :)

والا معلم منم گفته حفظ نکنید ، هروقت نیاز داشتید حسابش کنید ، خود به خود حفظ میشید :4:

ولی تاحالا که من مسئله ی پرتابه حل کردم به جز" پرتاب روی سطح شیبدار یا تپه " به این فرمول نیاز نداشتم :4: ولی درکل حفظ کردنش سخت نیست.

لایک ها
1

به نظر من اصلا پرتابه نیاز به فرمول نداره. من همه مساله هاشو با همون فرمول های ساده حرکت شتابدار در دوبعد حل میکنم. شما هم هنگام حل کردنشون به فرمولا فکر نکن به مفهوم مساله فکر کن. البته سوالای کنکور اون چنان هم مفهوم ندارن که کسی بخواد بهشون بگه مفهوم.

بالا