Ss_20

New Member
لایک ها
452
پاسخ : چرا المپیاد میدیم؟

این سه موردی رو که گفتید از نظر من نادرسته. اولا که پارسال سه تا از رتبه های 1 تا 10 از حلی و دو تا از انرژی بودند (امسال رو نمیدونم) که رتبه ی 1 کنکور قبلا المپیاد میخوند (از حلی) و قبول نشد و رتبه ی 10 هم نقره ریاضی داشت (بقیه رو نمیدونم)
مورد دوم رو هم اون دبیری که این حرف رو زده کاملا ناشیانه نظر داده، چرا که واقعا این طور نیست.
مورد سوم هم، حالا ممکنه یه عده ی محدودی به دلایلی (که شاید به چیزای دیگه ای غیر از المپیاد ربط داشته باشه) کنکور رو خوب ندند، اما اکثرا خوب و حتی عالی کنکورشون رو میدند.
من گفتم خیلیاشون نه همشون...
اون دبیر یه دبیر باسابقه هستن...میدونید من میگم المپیادیا روی 1درس تمرکز زیاد میکنن روی همه درسا که نمیکنن ..و به خاطر المپیاد باید درسای دیگه رو یه مدت کنار بذارن پس چطور کنکورشونو خوب میدن؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801

من گفتم خیلیاشون نه همشون...
اون دبیر یه دبیر باسابقه هستن...میدونید من میگم المپیادیا روی 1درس تمرکز زیاد میکنن روی همه درسا که نمیکنن ..و به خاطر المپیاد باید درسای دیگه رو یه مدت کنار بذارن پس چطور کنکورشونو خوب میدن؟
شما یعنی انتظار دارید همه ی رتبه های 1 تا 10 المپیاد خونده باشند؟ مگه تعداد المپیادی ها چقدره؟ 5 تا المپیادی بین 10 نفر اول کمه؟
دلیل این که کنکورشون رو خوب میدن اینه که چون توانایی استدلال کردن و همین طور یادگیری مطالب سخت تر و سخت کوشی با خوندن المپیاد بالا میره، برای درسهای کنکور که به مراتب از المپیاد آسون ترند، سریع می تونند خودشون رو برسونند.

Ss_20

New Member
لایک ها
452

شما یعنی انتظار دارید همه ی رتبه های 1 تا 10 المپیاد خونده باشند؟ مگه تعداد المپیادی ها چقدره؟ 5 تا المپیادی بین 10 نفر اول کمه؟
دلیل این که کنکورشون رو خوب میدن اینه که چون توانایی استدلال کردن و همین طور یادگیری مطالب سخت تر و سخت کوشی با خوندن المپیاد بالا میره، برای درسهای کنکور که به مراتب از المپیاد آسون ترند، سریع می تونند خودشون رو برسونند.
شما چرا فقط اون 5نفری که تو یه سال مشخصی رتبه 1 تا10 بودن رو در نظر میگیرین؟؟؟؟؟بقیه سال ها چی؟

shallaleh

New Member
لایک ها
141

دقیقا* منم با تمام نوشته های آقای شریفی موافقم...
دوست عزیز!
من میگم چرا حالا شما گیر دادی به این بحث المپیاد و کنکور ؟! برای شما که وا3 کنکور آماده میشی که مهم نیست...ما باید اینجا در رابطه با کنکور و المپیاد بگیم، که نمیگیم!!! که تمام زندگیمون شده المپیاد:)8:) و دغدغه که اگه موفق نشدیم کنکورو چه کنیم؟؟؟؟؟!!!!!!!
من خودم زیاد با مدارس علامه حلی و انرژی اتمی و بچه هایی که المپیادی بودن و کنکور دادن آشنا نیستم...و همچنین بچه های المپیادی که طلا شدن هم کم دیدم، چون استانمون زیاد المپیادی نداده ...
ولی همون تعداد اندکی رو هم دیدم، بهم اثبات* شده که اگه کنکور میدادن از رتبه های تک رقمی بودن... انقدر قدرت یادگیری و استدلالشون بالا هست که بتونن تو 9 ماه درسایی م3 عربی،ادب وزبان فارسی و.... رو جمع کنن!!
مدالهای نقره و برنز هم همینطور فرقی نداره ...
آمار هم همین رو نشون میده! :48:

Ss_20

New Member
لایک ها
452

اخه تقریبا همه جلوی من ایستادن ...

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801

شما چرا فقط اون 5نفری که تو یه سال مشخصی رتبه 1 تا10 بودن رو در نظر میگیرین؟؟؟؟؟بقیه سال ها چی؟
نه این طوری نیست. چون آمار سال های دیگه رو دقیق ندارم اون سال رو گفتم.
اما مثلا امسال رتبه ی 8 منطقه 2 و رتبه 3 زبان تو ذهنمه که از شاگردای من بودند که نتونستند مرحله 2 قبول بشن.

آخرین ویرایش توسط مدیر

avogadro

New Member
لایک ها
167

یه عالمه من آدم می شناسم که رتبه 2 رقمی کنکور شدم و مدال داشتن
مثل آقای خلینا(با کسب رخصت)که دیگه مثال به این خوبی و حقیقی و نزدیک به شما فک نکنم وجود داشته باشه که ایشون مدال نقره(اونم نقره یک) شیمی دارن و رتبه کنکور 18 یا 17 فک کنم شدن(خلاصه زیره 20)

آقای خلینا خودتون توضیح بدید!!!

novelty girl

New Member
لایک ها
21

من خودم خیلی دوست دارم المپیادی باشم ولی متاسفانه خیلی دیر شده و فقط یک راه دارم و اونم کنکوره.
:179:

eed@$

New Member
لایک ها
40

من می خواستم نظر خودم رو بگم.به نظرم علاقه یک مسئله ی بسیار مبهم تو جامعه ی ما هست.کی به کاری که میکنه علاقه داره؟اکثر افرادی که در جامعه ی ما هستن به کاری که دارن میکنن هیچ علاقه ای ندارن و فقط برای سود و منفعت خودشون یک شغل را انتخاب میکنن.(البته هر چیزی استثنا داره!! و نمونه ی این استثنا ها کم نیستن!!یکوقت فکر نکنین شما روگفتم!!!!!)مثلا به فلانی میگی چرا این شغل را انتخاب کردی؟میگه چون بازار کار و درآمد عالی داره!!!نمونه ی بارزش خود من!!!!!!!!
نمی خوام بگم کسانی که در المپیاد ها رتبه های 1 تا 3 کسب میکنن به کارشون علاقه ندارن.ولی باید قبول کنیم ممکنه گوشه چشمی به مسائلی چون سهمیه ی کنکور داشته باشن.این توحین به کسی نیست.این فقط نظر شخصی منه!!!شایدم من اشتباه میکنم.به هر حال خود خدا میدونه!!!

لایک ها
105

nice ........

لایک ها
105

واسه فیزیک هنوز دیر نشده .

لایک ها
282

من خودم خیلی دوست دارم المپیادی باشم ولی متاسفانه خیلی دیر شده و فقط یک راه دارم و اونم کنکوره.
:179:
من نمیدونم چه المپی ولی اگه دومی هستی اصلا دیر نیست مهم علاقه و عشقه البته کنکور خوندن راحت تر و تضمین شده نره ولی دار اشتباه می کنی خیلی ها دیرتر شروع کردن و نتیجه گرفتن

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

مگه شما از کی شروع کردی؟منم از دوم شروع کردم خوبم دارم پیش میرم

لایک ها
223

سلام
المپیاد واسه عشقه,کنکور واسه آینده!
من این چند وقت اینو خوب فهمیدم!:5:

Mahdi73

New Member
لایک ها
71

چرا؟
اگه تو المپیاد رتبه بیاری آیندت بهتره تا کنکور بدی

لایک ها
223

چرا؟
اگه تو المپیاد رتبه بیاری آیندت بهتره تا کنکور بدی
خب اینکه تو المپیاد طلا بشی چند درصد احتمال داره؟
قطعا بسیار کمتر از رتبه ی زیر 1000 کنکور!
اینطور نیست؟
پس المپ بیشتر بحث علاقس ولی کنکور بحث تضمین آینده و ادامه تحصیله صرفا!

Ss_20

New Member
لایک ها
452

المپیاد ریسک بزرگیه....

tikytak

New Member
لایک ها
5

سلام ببینیددرسته که المپیاد خوندن استدلال و قدرت فهم بالا میبره علاوه بر فهم سرعت هم مهم است ما المپیادی ها عادت کردیم روی هر سوال خوب فکر کنیم ویه پاسخ تشریحی بدیم که البته برای امتحانات مدرسه خوبه ولی واسه کنکور سرعت ودقتم مهم است پس ممکنه وققت کم بیارید در ضمن ما کتاب تست واسه المپیاد که نمی خونیم و در اونا یه سری سوال ونکته توشه که شاید ندوندم پس مهمه که ما حتی برای اون رشته ای که المپیاد خوندیم هم کار کنکوری کنیم:3:

لایک ها
282

سلام ببینیددرسته که المپیاد خوندن استدلال و قدرت فهم بالا میبره علاوه بر فهم سرعت هم مهم است ما المپیادی ها عادت کردیم روی هر سوال خوب فکر کنیم ویه پاسخ تشریحی بدیم که البته برای امتحانات مدرسه خوبه ولی واسه کنکور سرعت ودقتم مهم است پس ممکنه وققت کم بیارید در ضمن ما کتاب تست واسه المپیاد که نمی خونیم و در اونا یه سری سوال ونکته توشه که شاید ندوندم پس مهمه که ما حتی برای اون رشته ای که المپیاد خوندیم هم کار کنکوری کنیم:3:
بعدا می فهمی که اوستا شدی خودت خبر نداری کنکورم می خوری اگه فیزیچی باشی که دیفتم می خوری

بالا