چرا زندگي مي کنيم ؟

Enantiomer

New Member
لایک ها
1
تا حالا به اين فکر کردين که چرا مجبورين زندگي کنين ؟ به جز عقايد ديني ، دليلتون براي اينکه خودکشي نمي کنين چيه ؟
به طور کلي منظورم اينه که ميدونين چرا اين جهان ( با توجه به همه نقص ها يي که داره و رنج هايي که مجبوريم در آن تحمل کنيم ) خلق شده ؟
همون شعر معروف : از کجا آمده ام ،آمدنم بهر چه بود ؟ به کجا مي روم آخر ننمايي وطنم ؟

SorayaS

New Member
لایک ها
0
عجیبه ... تا حالا این طوری به قضیه نگاه نکرده بودم !! :roll:
راستش نمی دونم و فکر هم نمی کنم کسی واقعا بدونه که چرا این جهان با همه ی نقص ها يي که داره و رنج هايي که مجبوريم در آن تحمل کنيم خلق شده ؟!
بحث هر چه بیشتر در این باره فقط باعث سردرگمی بیشتر همه میشه ! :idea:
ولی من به این قضیه، ساده فکر می کنم، من شاید ندونم "آمدنم بهر چه بود" ولی می دونم از زندگیم چی می خوام (یعنی امیدوارم بدونم :?: ) حتی اگرم ندونم "به کجا مي روم آخر" سعی می کنم در فرصت هر چند کوتاه زیستنم به آرزوهام برسم - حتی به بعضی هاش.
ولی سوالی که اینجا برام پیش اومده اینه که چی شد که این پرسش برای شما پیش اومد؟
اینکه می گید نظرمون رو جدا از عقاید مذهبیمون بگیم به نظر من یه جورایی عیر ممکنه !! آخه کسی که به یک دین اعتقاد داره به یه باوری رسیده، که اون دین رو قبول کرده !! پس از چنین شخصی نمی شه انتظار داشت چیزی خلاف دینش رو باور داشته باشه ! :wink:
حتی خیلی از کسانیکه در جامعه ی ایرانی زندگی می کنند و اسلام رو شاید خیلی قبول ندارند باز هم تحت تاثیر محیط، عقاید مشابهی - نه یکسان - پیدا می کنند. :arrow:

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
من خود كشي نمي كنم چون حس مي كنم يه سري از كارا هس كه فقط من بايد انجامشون بدم شايد يه گرهي تو اين جهان وجود داره كه فقط دستاي من مي تونن بازش كن يا حتي شايد يه سري از گرهها هس كه بايد من ايجادشون كنم در هر حال من مطمئنم برا يه كاري خلق شدم واميدوارم درس انجامش بدم :wink:

m-narvan

New Member
لایک ها
6
سلام این که چرا خود کشی نمی کنم چند تا دلیل داره که البته فلسفی و پیچیده نست خیلی معمولیه.
اول اینکه فکر می کنم با اینکار نسبت به اطرافیانم و کسایی که دوستم دارم ظلم میکنم.در برابر تاثیری که خود کشی من ممکنه تو زندگی و افکارشون بذاره احساس مسئولیت میکنم.
یکی از دلایلش میتونه ترس باشه.یک دیگه هم اینه که من چون اصولا خوش بینم فکر می کنم تا آخرین لحظه ی زندگیم مکنه قرار باشه یه اتفاق خیلی خوب برام بیفته و نمی خوام از دستش بدم یه جورایی منتظرم ببینم چی میشه!!
راجع به اینکه چرا این جهان خلق شده هم خیلی فکر کردم هم با خیلیا حرف زدم.
همه به نوعی می خواستن بگن این سوال بی جوابه.
اگه اینو قبول کنیم که بودن یه چیز خوب بهتر از نبودنش هست.مثلا برای یه خانواده داشتن یه بچه که بتونن ازش حمایت کنن باعث بشن که احساس آرامش و شادی کنه بهش محبت کنن بهتر از بچه نداشتنه.
و بعد اگه اینو هم قبول کنیم که آفرینش محبته، رحمته و فرصته.اون وقت همه چیز حله. فکر کنم اکثرا با قسمت دوم مشکل داریم.
شاید الان تو زندگی خیلی چیزا رو ببینیم و نتونیم قسمت دوم رو باور داشته باشیم ولی ممکنه بعدا بفهمیم . بعد از مرگ که مسلما چیزای خیلی بیشتری رو میدونیم.

pozitrone

New Member
لایک ها
21
خودم حذفش کردم... بعد دیدم خونده شده.واسه همین دوباره میذارم!
من فقط به خاطر عقاید دینی خودکشی نمی کنم.و گرنه این دنیا ارزش موندن نداره.اگه خدایی وجود نداشت. آخرتی وجود نداشت و اگه می دونستم خودکشی گناه نداره و دربست جهنم نمیره دیگه دلیلی نمیدیدم به این زندگی پر دردسر ادامه بدم.

bihamta

New Member
لایک ها
345
اره دقیقا.این دنیا ارزش یه ثانیه زندگی کردن هم نداره.من حاضرم همین الان برم.درحالیکه خیلی گناهکارم.اوون دنیا هر چی باشه واقعیه.الکی نیس عین این دنیای مزخرف و پست.که همه چیش هر روز یه رنگه.اداماش ،کاراش،لذت هاش،سختی هاش،شادی هاش و... .همه چیش بازیه.

FMIcho

New Member
لایک ها
1
بچه ها بیاین یه جور دیگه به این دنیا نگاه کنیم...

کسی هست که تا حالا طعم عشقو چشیده باشه؟
از کلمه ی خیلی ناآشنایی واستون حرف نمیزنم . مطمئنم جواب همتون مثبت اه.
توی دنیای همه ی آدما یه سری چیزا یا کسا وجود دارن که آدم بتونه با تمام وجودش عاشق شون بشه.
مث پدرا مث مادرا مث هدفایی که آدما تو زندگی شون دارن مث دوستا مث بعضی وسایل که آدم ازشون خاطره های قشنگ داره...
مث خدا...
مث زندگی کردن زیر ذره بین اش...
وقتی ادم میتونه از زندگیش لذت ببره چراباید تمومش کنه؟
آدمهایی اون دنیا حال میکنن که این دنیا زندگی شون رو حروم نکنن.

فک کنم هدفان که به زندگی آدما معنی میدن

به نظر من باید آدم بایدهدف های بزرگی داشته باشه ، اونقدر بزرگ که ارزش زندگی به این قشنگی شو داشته باشه

"چشم ها را باید شست زیر باران باید رفت"​

artemishia

New Member
لایک ها
7
سلام!
این سوال گهگاهی به ذهن منم میاد!
البته خودکشیم جرات میخواد جدای از گناهش!
ولی یه کم ایمان با چاشنی عشق لازمه که زندگی کردنم شیرین شه!
زندگی رو باید از جهت های مختلف نگاه کرد تا دلیلی برای موندن پیدا کرد !
به قول همین دوستمونFMIcho :
چشم ها را باید شست زیر باران باید رفت+ تا شقایق هست زندگی باید کرد!
کفش هایم کو؟! و... :wink:
راستی یه چیز دیگه م بگم من یکیو می شناسم افتاد بود تو این بحث البته فلسفیش خیلیم شدید اخرش زد به سرش!
پس زیاد نرید نو بحرش ... خطرناکه ! 8) :roll: 8)

m-narvan

New Member
لایک ها
6
bihamta گفت
.اوون دنیا هر چی باشه واقعیه.الکی نیس عین این دنیای مزخرف و پست.
دقیقا دقیقا.کاملا موافقم .اون موقع حد اقل خیالمون راحته که عدالت کامل کامل بر قرار میشه.یکی هست که همه چیزو میدونه.همه نیت ها .همه ی مسائل پیچیده.همه ی چیزای پشت پرده.همه ی پنهان کاری ها.نیاز نیست هیچی رو توضیح بدی.نگران قضاوت اشتباه نیستی.هر چی به سرت بیاد .حداقل میدونی ظلمی بهت نشده.ذهنت آروم میشه.به آرامش واقعی میرسی.
تصورش هم حتی خیلی باحاله.آدمو آروم میکنه.امیدوار میکنه که بالاخره یه روزی همه چیز معلوم میشه.همه چیزایی که شاید ذهن ما الان نتونه تجزیه تحلیل کنه.

artemishia

New Member
لایک ها
7
m-narvan گفت
.ذهنت آروم میشه.به آرامش واقعی میرسی.
تصورش هم حتی خیلی باحاله.آدمو آروم میکنه.امیدوار میکنه که بالاخره یه روزی همه چیز معلوم میشه.همه چیزایی که شاید ذهن ما الان نتونه تجزیه تحلیل کنه.
همین ایمانیه که ما داریم و دلیله همینه که داریم زندگی می کنیم...به امیده زندگی قشنگ تر! 8)

shahara

New Member
لایک ها
0
موضوتون خیلی جالب :?: آدم رو به فکر فرو می بره .
ام تا الان کسی به این موضوع فکر کرده که : ما فقط یک بار در این دنیا زندگی می کنیم :roll:
حالا چرا خودمون این امکان رو از خودمون بگیریو و این که خود کشی مثل انه که دربرابر سختی ها جا بزنیم مثل انه که از یه درس یا معلم بدمون بیاد ما هم نریم مدرسه :roll:
حالا کی می خواد جا بزنه :roll: و کی می خواد تا آخرش 0 یعنی تا آخر امر
ش) بره :roll:
ان هم بگم آخرش اصلا خوب نیست منظورم زمان پیری :?

لایک ها
3
بچه ها اگه به بهشت و جهنم اعتقادی ندارید فرض کنید وجود داره.
اگه فرضم بکنیم وجود داره
مهمترین هدف ما از زندگی رسیدن به یکی از آن دو است
حالا که اگه رفتیم جهنم یا بهشت هدفمون چیه؟
من فرض کردم من الان برای رسیدن به بهشت تلاش می کنم
وقتی به اون رسیدم هدفم چیه؟(برای چیه دیگه زندگی میکنم؟)

kavosh

New Member
لایک ها
75
ma be in khater zende hastim ke shahede marge arezoOhaye khod bashim!
inja toO iran mardom zendegi nemikonan faghat nafas mikeshan va
motmaennan agar be khatere aghayede diny va tars az akherat naboOd amare khodkoshi bala miraft!
harchand ke alanesham in amar paein nist.

maralsabz90

New Member
لایک ها
0
هر کدوم از ما تو این دنیا یه سری مسئولیت داریم ، که شاید خودمونم ازون بی خبریم ولی یه سری کارهاس که فقط ما مامور انجام دادنش هستیم ، و در پایان ماموریت خواهیم رفت.

FMIcho

New Member
لایک ها
1
بچه ها امروز یه جور دیگه به زندگی تون نگاه کنید:

ببینید اگه قرار باشه همه چیزتون رو از دست بدید بدون چه چیزایی یا کسایی قادر به زندگی کردن نیستید.

حالا فرض کنید هموناروهم ازتون گرفتن ببینید زندگی چقدر سخت میشه!!!
اگه فکر میکنید همچین چیزایی تو زندگی تون وجود نداره خب کاری نداره بگردید و یه چیزایی رو پیداکنید!

من عاشق درس خوندنم اگه یه روزی بگن درس خوندن ممنوع ون موقع شاید خودکشی کنم! درضمن فک کنم اونقدر شهامت اش رو داشته باشم که پای گناه اون دنیاشم بمونم...
انقدر بعضی ها گناه میکن که اگه همون اول زندگی شون خودکشی میکردن سنگین تر بودن(!) :D
پس الکی به گناه نچسبونیدش همون آدم هایی که فقط میگن به خاطر دین اه خودشون میدونن که فقط فقط فقط به خاطر دین هم نیست چون اگه واقعا آدم های مذهبی باشن هیچ گناه دیگه ای هم نمیکنن...

"امروز اولین روز از بقیه یه عمر شماست"​

neda_h_z

New Member
لایک ها
1
be nazar man ensan khalgh shoode ke gohare eshghyo ke khodavand dar vjodesh gharar dade kashf kone,,, khailiha bedoone kashfe ein gohar khahand raft azin donya on adama aslan bahreye az zendegy nabordan( albate harchy migam nazare shakhsye) ,,, hata eshgh nabayd sade bashe nabayad be rahaty be dast byad bayad dar rahe eshgh ye kam rouh sakhty bekeshe ke sayghal bokhore ke... beshe,,, nmitonam khoob manzoram ru begam ama faghat eino migam khalgh shoodim ke ashgh bashyym... nafas mikeshiim ke ashgh bashyym,,, zendegy mikonim ke ashgh bashyym,,, khaili az orafa az eshghe zamini be eshghe elahy resiidand,,, hata agar ashghe yek zamini bashyym bazam mohem nist faghat ashgh bashyym,,, eshghy ke delo rouhemon ro taskhiir kone,, jooreky az ane khodemon nabashyym balke be maaashoghamon taalogh dashte bashyym............ ksy mifahme chy migam???? ksy hast tajrobe karde bashe ein joor eshgho??? ama dar morede khodkoshy,, har kodom vazayefy dar ein donya dariim ke ba khodkoshy nmitonim be on vazife amal konim hata fkr konam bara eine ke to diin rad shoode masaleye khodkoshy,, ye mesale sade be zehnam resiid masalan ma to zendegy hich lezaty naboordim hich kare mofidi nakardiim va kholase byfayde boodim ama khodkoshy nakardiim valy shayd yek sanye ghabl az mag shayd yek lahze ghabl az marg kare khoby kardiim masalan zendegye ksyo nejat dadyym ke agar khodkoshy mikardiim zoodtar nmitonstiim ein karo bokonim,,, shayd hamin lezat njate yek ensan dar dame marg jobrane tamame nadashtehayeman bashe....... pas khodkoshy forsathaa ro az ma migire va sorat masaleye zendegyo pak mikone...... bebakhshiid zyad neveshtam

shahara

New Member
لایک ها
0
بچه ها می خوام یه سوال براتون طرح کنم . چرا خدا بیشتر پیامبر هارو تو این مناطق نازل کرده؟ :roll:
خوب فکر کنید :arrow:

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
كسايي كه مي گين فقط دين!!!! واقعا واقعا تو اين دنيا هيچ چيزي وجود نداره كه بشه دوسش داشت؟ بشه به بودنش افتخار كرد؟

لایک ها
521
زندگی

[center:ecd0c3e40b]زندگی یک وظیفه است![/center:ecd0c3e40b]
[center:ecd0c3e40b].....................................................[/center:ecd0c3e40b]

زندگی بافتن یک قالیست! نه همان نقش و نگاری که خودت میخاهی! نقشه را اوست که تعیین کرده! تو در این بین فقط میبافی! پس خوب ببین! خوب بباف! نکند آخر عمر قالی زندگیت را نخرند!

SorayaS

New Member
لایک ها
0
kavosh گفت
ma be in khater zende hastim ke shahede marge arezoOhaye khod bashim!
inja toO iran mardom zendegi nemikonan faghat nafas mikeshan va
motmaennan agar be khatere aghayede diny va tars az akherat naboOd amare khodkoshi bala miraft!
harchand ke alanesham in amar paein nist.
نمی دونم شاید ... ولی آیا به این فکر کردین که خیلی از آدمای برای مثال تو کشور خودمون با همه ی کمبودایی که داره ( نمی خوام بحث سیاسی بشه!!)
برای این زنده ان و به این امید "نفس می کشن" که آینده ی زیباتری در انتظارشون هست...!! اصلا اگه این امید نبود که هممون باید همین الان سرمون رو می ذاشتیم می مردیم..!! :wink:

بالا