چند تا سوال از شیمی دو و شیمی هسته ای

لایک ها
207
سلام خوبین؟؟؟؟خوبم چند تا سوال داشتم.
1.به طور کلی پیوند یونی قوی تره یا کوالانسی؟؟؟؟؟
2.این فرمول ها حفظشون خیلی سخته.را ه حل ساده تری هم هست؟؟؟؟
3.شیمی عمومی ماهان رو از کجا پیدا کنم؟؟؟
4.بعد چطوریه که انرژی به جرم تبدیل میشه؟؟؟مثلا ما میگیم وقتی یه پروتون متلاشی میشه یه نوترون و یه گاما تولید میشه.خب این نوترون جرمش از پروتون بیشتره پس نمیتونه از متلاشی شدن اون به دست بیاد.ولی این موضوع رو با استفاده از قانون نسبیت انیشتین شرح میدن که انرژی به جرم تبدیل میشه.خب این انرژی از کجا میاد.؟؟؟؟بعد یه طوری بگین که من بفهمم چون خیلی نامفهومه که انرژی به جرم تبدیل میشه.

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : چند تا سوال از شیمی دو و شیمی هسته ای و یه کمک کوچولو!

1- یونی
2- کدوم فرمولا؟
3- کمیاب هس شاید تو انقلاب پیدا بشه

manehsan

New Member
لایک ها
701

سلام خوبین؟؟؟؟خوبم چند تا سوال داشتم.
1.به طور کلی پیوند یونی قوی تره یا کوالانسی؟؟؟؟؟
2.این فرمول ها حفظشون خیلی سخته.را ه حل ساده تری هم هست؟؟؟؟
3.شیمی عمومی ماهان رو از کجا پیدا کنم؟؟؟
4.بعد چطوریه که انرژی به جرم تبدیل میشه؟؟؟مثلا ما میگیم وقتی یه پروتون متلاشی میشه یه نوترون و یه گاما تولید میشه.خب این نوترون جرمش از پروتون بیشتره پس نمیتونه از متلاشی شدن اون به دست بیاد.ولی این موضوع رو با استفاده از قانون نسبیت انیشتین شرح میدن که انرژی به جرم تبدیل میشه.خب این انرژی از کجا میاد.؟؟؟؟بعد یه طوری بگین که من بفهمم چون خیلی نامفهومه که انرژی به جرم تبدیل میشه.
1.شیمی معدنی هیویی میگه هیچ الزامی وجود ندارد که همیشه یونی از کووالانسی قوی تر باشد!
2.نه!!!!
3.....
4.پس نظریه انیشتین کشکه؟!
شیمی هسته ای در شیمی عمومی ها را بخون

لایک ها
15

1- یونی
2- کدوم فرمولا؟
3- کمیاب هس شاید تو انقلاب پیدا بشه
ببخشید در مورد یونی که گفتید قویتره باید بگم تو فصل چهارم شیمی2 هم اومده که کووالانسی قویتره البته نه همیشه و علت بالا بودن نقطه ذوب و جوش ترکیبات یونی هم بخاطر اینکه تعداد پیوندهایی که باید شکسته بشه بیشتره درضمن تو کوالانسی ها نیروهای بین مولکولی نه کووالانسی باید شکسته بشه!! که این موضوع خیلی وقتها بچه ها رو به سمت جواب قویتر بودن پیوند یونی هدایت میکنه!!!

لایک ها
32

به دلیل اینکه گفتید "به طور کلی" یعنی میخواید بدونید میان قوی ترین پیوند های یونی و کووالانسی ، الماس رو که همه میشناسید سخت ترین ماده هست که پیوندهای کووالانسی داره
ولی اگه جز اینی که گفتم برداشت کنیم از سوال یونی قوی تره !

Moonlight

New Member
لایک ها
533

به دلیل اینکه گفتید "به طور کلی" یعنی میخواید بدونید میان قوی ترین پیوند های یونی و کووالانسی ، الماس رو که همه میشناسید سخت ترین ماده هست که پیوندهای کووالانسی داره ولی اگه جز اینی که گفتم برداشت کنیم از سوال یونی قوی تره !
کلن نمیشه گفت کدوم قوی تره !

لایک ها
207

1.شیمی معدنی هیویی میگه هیچ الزامی وجود ندارد که همیشه یونی از کووالانسی قوی تر باشد!
2.نه!!!!
3.....
4.پس نظریه انیشتین کشکه؟!
شیمی هسته ای در شیمی عمومی ها را بخون
خب منم گفتم با نظریه انیشتین این موضوع رو تفسیر میکنیم.ولی میخواستم شما یه طوری برام توضیح بدین که برام قابل مفهوم بشه.چون خیلی سخته که آدم بتونه تصور کنه که انرژی به جرم تبدیل میشه.
شیمی هسته ای شیمی مورتیمر جلد دو رو خوندم ولی...
ممنون بچه ها به خاطر جواب هاتون

بالا