Moonlight

New Member
لایک ها
533
پاسخ : چند سوال ازشيمي 2!!!!!

سلام. همیشه عدد اکسایش هیدروژن 1+ هست. اکسیژن 2- در کل برا فلزات شماره گروه اصلی مثلا سدیم 1+ و منیزیم 2+ برا فلوئور همیشه 1- البته اکسیژن وقتی در ترکیب با فلوئور باشه میشه 1+ وگرنه بقیه جاها همون 2- هست اکثر مواقع گروه هفت 1- هست مگر در مواقعی که الکترونگاتیوی عنصری که بهش ترکیب داده بیشتر باشه.....تو این مثال اتم مرکزی کربن هست و میدونیم هیدروژن 1+ هست و کلر 1- از هر کدوم 2 تا داریم. به کربن میرسه صفر. باید مجموع عدد اکسایش ترکیب صفر بشه مگر زمانیکه ترکیبمون بار داشته باشه. مثل یون نیترات که خودش بار داره.... هر جا رو متوجه نشدید بگید دوباره بگم....
خیلی خیلی ممنون واسه توضیحات خوب و سودمندت ولی یه جارو فکر کنم حواست نبود یه اشتباه کوچولو کردی که با اجازت من تصحیحش کنم :عذ اکسایش اکسیژن در ترکیب با فلوءور +2 هست (of2) .

Anne Sherly

New Member
لایک ها
0
پاسخ : چند سوال ازشيمي2

3.به خاطره کم بودن اثر پوششی اوربیتال های 3d در گا لیمه. شکل ابر الکترونی اوربیتال های یd طوریه که نسبت به اوربیتال های s و p اثر پوششی کمتری داره، در نتبجه کمتر می تونه بار مثبت هسته رو خنثی کنه.
این باعث میشه که جاذبه ی هسته ی گالیم روی الکترون های آخرین لایه زیاد شده و این الکترون ها شدیدا به سمت هسته کشیده بشن.

linux

New Member
لایک ها
1

سلام.1-الکترونو استونی کشف کرد ولی اون موقع به ارتباط بین الکترون و اتم پی نبرده بود .بهتره بگیم که تامسون الکترونو کشف کرد و به ارتباط بین الکترون و اتم پی برد.
5-فک کنم زوایای پیوندی در xef4 نود درجه باشه.

آرمین

New Member
لایک ها
3

1 جورج استونی کشف کرد
2 پدیده پرتو زایی برای این انجام میشود که اتم پایدار شود و با واکنش های تلاشی پایدار میشود

Moonlight

New Member
لایک ها
533

جورج استونی الکترون رو به عنوان ذرات باردار کشف کرد این تامسون بود که کشف کرد الکترون یک ذره زیر اتمیه ! البته به نظرم خیلی مهم نیست این حرفها!شعاع گالیم هم به این دلیل که اثر پوششی اوربیتال های dکمتره ،کمتره.

لایک ها
326

جورج استونی الکترون رو به عنوان ذرات باردار کشف کرد این تامسون بود که کشف کرد الکترون یک ذره زیر اتمیه ! البته به نظرم خیلی مهم نیست این حرفها!شعاع گالیم هم به این دلیل که اثر پوششی اوربیتال های dکمتره ،کمتره.
البته درمورد این که کدام دانشمند چی رو اول کشف کرد و ....در کتاب مختلف یه تفاوت هایی وجود داره ............

Moonlight

New Member
لایک ها
533

البته درمورد این که کدام دانشمند چی رو اول کشف کرد و ....در کتاب مختلف یه تفاوت هایی وجود داره ............
بله کاملن درست می گید .البته من طبق کتاب درسی خوندم .ولی همونطور که گفتید در کتاب های نختلف یه مقدار تفاوت وجود داره

shalale

New Member
لایک ها
17
پاسخ : چند سوال ازشيمي 2!!!!!

منم یه چیزی اضافه کنم با اجازه تون
عدد اکسایش اکسیژن رو در پراکسیدها و سوپراکسیدها در نظر نگرفتین!!!
در پرکسیدها-1 و در سوپراکسیدها -1/2

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا