چند سوال در مورد قید های زیست دوم و سوم

aksh47

New Member
لایک ها
9
بچه ها من چند تا سوال در مورد استثناهای کتاب داشتم.لطفا درباره موارد زیر توضیح دهید.(علت اوردن قیدهایی هم چون اغلب و معمولا و ...)

چرا کتاب گفته:1) سلول های جانوری معمولا 1 جفت سانتریول دارند 2)باکتری ها معمولا دو دوراهی همانندسازی ایجاد میکنند 3)اغلب جانوران گلبول قرمز شان هسته ندارد

ma.biolife

New Member
لایک ها
357
پاسخ : چند سوال در مورد قید های زیست دوم و سوم

در باره مورد سوم میشه گفت شاید چون سلول قرمز ابتدایی هسته دارند بعدا هسته ی خود رااز دست میدهند گفته اغلب!!!!!

aksh47

New Member
لایک ها
9

خواهشا کسی جواب بده.اما من فکر میکنم بعضی از جانوران گلبول قرمزشان هسته دارد

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

بچه ها من چند تا سوال در مورد استثناهای کتاب داشتم.لطفا درباره موارد زیر توضیح دهید.(علت اوردن قیدهایی هم چون اغلب و معمولا و ...)

چرا کتاب گفته:1) سلول های جانوری معمولا 1 جفت سانتریول دارند 2)باکتری ها معمولا دو دوراهی همانندسازی ایجاد میکنند 3)اغلب جانوران گلبول قرمز شان هسته ندارد
1- سلول هاي جانوري در حال تقسيم دو جفت سانترول دارند !
2- هم يوغي !!! انتقال ماده ي وراثتي از يك باكتري به باكتري ديگر از طريق پيلوس جنسي.
3- گلبول هاي قرمز ابتدايي هسته دارند

لایک ها
53

به نظر میرسه تمام پستانداران گلبول قرمز بدون هسته دارن. اگر شما به دنبال پستانداری هستین که گلبولش هسته دار باشه به نظر من بهتره در بین پستانداران اولیه مثل اکیدنه و اوپوسوم که تخمگذارن و صفات مشترک بین خزنده ها و پستانداران را دارا هستن ، به دنبال گلبول قرمز هسته دار بگردین.
اگه چیز بیشتری میدونید خوشحال میشم كه اطلاع بدید...
البته بهتره اینو هم بدونین که گلبولهای قرمز خون پستاداران در مراحل اولیهء تولید ، هسته دارن و بعدا هسته و میتوکندری های خودشونو از دست میدن. و بهتره اینو هم بدونین که بعضی وقتها بعضی از گلبولهای قرمز خون در پستانداران هستهء خودشان را از دست نمیدهند! و همینطوری وارد جریان خون میشوند. البته درصد این گلبولها کمه و در جریان خون این گلبولها از خون جداشده و منهدم میشن. من اینو خیلی وقت پیش خوندم و اونطور که یادم میاد مثل اینکه طحال این کارو میکنه. البته بعضی وقتها درصد این گلبولهای هسته دار در خون پستانداران زیاد میشه که بروز بیماری میکنه. من اینو در یک کتاب دامپزشکی مربوط به بیماریهای خون حیوانات اهلی خوندم. اگه علاقمند باشید در این کتابها باید دنبالش بگردین.
[FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]در مورد شتر:در ظاهر بنظر میرسه هسته دارند ولی در واقع گلبول های شتر بیضوی شكل هستند[/FONT]
[FONT=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]بیضوی بودن گلبول قرمز کمک میکنه که بتونه آب بیشتری رو در خودش ذخیره کنه. وقتی آب داخل گلبول بیضوی میشه ، گلبول میتونه متورم بشه و تا رسیدن به حالت کروی آب را در داخل خودش قرار بده. ولی وقتی گلبول کروی هست ، با ورود آب ، زود میترکه. برای همینه که شتر مقاوم به کم آبی است ،چون مقدار زیادی آب داخل خون خود ذخیره میکنه.[/FONT]

aksh47

New Member
لایک ها
9

ممنون بابت جوابتان یه سوال هم دارم.کتاب گفته اطلاعات حس معمولا به نیمکره مخالف میرود کدام اعصاب هستند که به همان نیمکره سمت خود بروند و چرا گفته سمپاتیک و پاراسمپاتیک معمولا بر خلاف هم عمل میکنند.

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

ممنون بابت جوابتان یه سوال هم دارم.کتاب گفته اطلاعات حس معمولا به نیمکره مخالف میرود کدام اعصاب هستند که به همان نیمکره سمت خود بروند و چرا گفته سمپاتیک و پاراسمپاتیک معمولا بر خلاف هم عمل میکنند.
سيستم پاراسمپاتيك مي تواند همزمان با سیستم سمپاتیک در شرایط تهاجم و گریز فعال شود.

منبع : http://cns-pns.persianblog.ir/tag/وظیفه_سیستم_عصبی_سمپاتیک_و_پاراسمپاتیک

بالا