mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676
پاسخ : چه المپیادی برم؟؟!!!!

در ضمن نجوم هم نمیتونی شرکت کنی + ریاضی + فیزیک
ولی اگه میخوای واسه شیمی بخونی از همین تابستون نت رو بیخیال شو و بچسب برای المپ بخون سال اول هم هستی که عالیه!!!
من شک ندارم اگه از همین تابستون با برنامه(مثلا برنامه ی مطالعه ی مجله ی آیریسک که از قسمت دریافت فایل میتونی دانلودش کنی) بخونی قطعاً سال سوم دیگه طلایی! جدی گفتم آخه کسایی که بخوان از سال اول برا المپ بخونن تو کشور هنوز جوّ جوری نشده که زیاد باشن پس با امید خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی زیاد بخون برای طلا مطمئن هستم موفق میشی!!(در ضمن به حرف های آقا مسعود توجه نکن!)

موفق باشید !
mpsniper

pymn_nzr

New Member
لایک ها
754

اگر رشته ریاضی هستید فیزیک یا نجوم برید ... چون سیستماتیک تر هستند و راحت تر میشه مرحله 2 قبول شد .

آخرین ویرایش توسط مدیر

ZENSZ

New Member
لایک ها
5

یعنی یه سوال خوندن المپیاد فیزیک و رفتن به تجربی غیر ممکنه؟![بله غیر ممکنه فقط شنیدم میگن اگه طلا بیاری میتونی تو دانشگاه رشته های تجربی رو بخونی که مقدمات خودشو میخواد

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

جمع بندی کل :
1.همه گفتن علاقه خیلی مهم
2. الان همه رفیقات تو جو المپ هستن پس مطمئن باش بعد 2 ماه بیخیال میشن
3.من رشتم تجربیه ولی شیمی می خونم به تو هم میگم همیشه دنبال این برو که علاقت به شغل آیندت بیاد مثلا من رشته دانشگاهیم دوست دارم ژنتیک باشه
4.اگر فیزیک برید به درد رشته ریاضی خیلی می خوره ولی به نظر من بیشتر به درد تجربی میخوره زیرا در طول سال تحصیلی دیگه لازم نیست براش وقت بزاری

S_A_M

New Member
لایک ها
413

جمع بندی کل :
1.همه گفتن علاقه خیلی مهم
2. الان همه رفیقات تو جو المپ هستن پس مطمئن باش بعد 2 ماه بیخیال میشن
3.من رشتم تجربیه ولی شیمی می خونم به تو هم میگم همیشه دنبال این برو که علاقت به شغل آیندت بیاد مثلا من رشته دانشگاهیم دوست دارم ژنتیک باشه
4.اگر فیزیک برید به درد رشته ریاضی خیلی می خوره ولی به نظر من بیشتر به درد تجربی میخوره زیرا در طول سال تحصیلی دیگه لازم نیست براش وقت بزاری
ولی دوستان می گن قسمت 4 غیر ممکن است
نمیشه بری تجربی و فیزیک بخونی!

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ولی دوستان می گن قسمت 4 غیر ممکن است
نمیشه بری تجربی و فیزیک بخونی!

در اين زمينه من تجربه دارم فراوون...

همه ي كاربراهم ميدونن ماجراي منو.

من 7 ماه فيزيك خوندم با اينكه رشتم تجربي بود ...

اما آخرش باشگاه با يه بهونه ي الكي نذاشت من اسم بنويسم...

همه ي زحماتم رو ناديده گرفتن ... هرچي سختي كشيدم ...

از من به شما نصيحت ، اين كار رو نكنيد چون شديدا ضربه ي روحي مي خوريد ...

مگر اينكه بريد رشته ي رياضي

zahra

New Member
لایک ها
609

دوست عزیز من ی بارم گفتم که ملاکت باید علاقه باشه!!
در ضمن آقای سهرابی کاملا درست میگن منم ربط المپو کنکورو نفهمیدم!
المپیاد ی عرصه ی رقابتی و هیچ اجباری براش وجود نداره و به علاقه و خودباوری نیاز داره و جوش ی رقابت همراه با دوستیه چیزی که تو کنکور نیست یا کمتر دیده میشه...
بعدشم آقای سهرابی دقیقا چی گفتن که دیگرانو از المپ متنفر کنه؟؟؟؟؟!!!!!
کسی که با حرف دیگران اینقدر سریع می خواد جا بزنه همون بهتر که از اول نره المپ...

Wight

New Member
لایک ها
888

آقا جان! شما بشین یکی دو کتاب خارج از کتب وزارتی بخون ببین به کدوم مبحث علاقه بیشتری داری! در المپیاد فقط علاقه مهمه! چون 90 - 95 درصد چیز هایی که می خونی جدیده و ربطی به نمره های مدرسه و .... نداره! درضمن وقتی می خوای 2-3 سال وقت بذاری برای یه چیزی به این مهمی علاقه توش نباشه .... سریعا سست می شی و دست از تلاش بر می داری. اول از همه علاقه بعد از اون 110 درصد تلاش و تلاش و تلاش ...

S_A_M

New Member
لایک ها
413

بله می فهمم ولی من که با خر زدن نمره خوب نمی گیرم احساس می کنم که نا خود آگه می تونم سوال شیمی حل کنم!!

zahra

New Member
لایک ها
609

بله می فهمم ولی من که با خر زدن نمره خوب نمی گیرم احساس می کنم که نا خود آگه می تونم سوال شیمی حل کنم!!
خب پس مشکلت چیه؟؟؟!!
فقط چون تعداد زیاده؟؟؟!
اگر هم علاقه داری هم استعداد به نظر من اگر نری خلی(خیلی عذر می خوام ولی نمی دونم چجوری می تونم متوجهت کنم که هیچ اشتباهی نکردی اگر بری شیمی)
بعدشم تو می گی اگر نری شیمی می خوای بری فیزیک در حالی که از رشته ی تجربی نمیشه فیزیک داد خب نری شیمی می خوای چیکار کنی؟؟!!

S_A_M

New Member
لایک ها
413

دوست عزیز من ی بارم گفتم که ملاکت باید علاقه باشه!!
در ضمن آقای سهرابی کاملا درست میگن منم ربط المپو کنکورو نفهمیدم!
المپیاد ی عرصه ی رقابتی و هیچ اجباری براش وجود نداره و به علاقه و خودباوری نیاز داره و جوش ی رقابت همراه با دوستیه چیزی که تو کنکور نیست یا کمتر دیده میشه...
بعدشم آقای سهرابی دقیقا چی گفتن که دیگرانو از المپ متنفر کنه؟؟؟؟؟!!!!!
کسی که با حرف دیگران اینقدر سریع می خواد جا بزنه همون بهتر که از اول نره المپ...
که یعنی گرفتن رتبه خوب تو کنکور می تون در یک راستا با المپیاد قررار بگیره
الآن حتما دوباره می گویید
.
.
.
.
.
نه!!!!!
بازم هیچ ربطی نداره وقتی شیمی تو 100 درصد بزنی که تو رتبه اثری نمی ذاره!!

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

سلام بر دوست گرام niusha sadat
من نظرات دوستان رو زیاد نخوندم..
اما اونایی که خوندم..
پیشنهادم اینه که اول علاقه و بعدش هیچی!
ادم به هر چی علاقه مند باشه میتونه توش پیشرفت کنه
و این هم بگم که هرگز هرگز دوتا المپیادو باهم ورندارید مگر مورد خاص...
چون تو هیچ کدوم نمیتونید به موفقیت مطلق دست یابید
شیمی تمرین و کار زیاد میخواد
فیزیک پشت کار و سوال زیاد و علاقه شدید..
حالا باز هم به خودتون بستگی داره..
(ولی حالا ریا نشه من که میگم فیزیک...:دی)

S_A_M

New Member
لایک ها
413

همون شیمی بهتره!!!!!!

zahra

New Member
لایک ها
609

که یعنی گرفتن رتبه خوب تو کنکور می تون در یک راستا با المپیاد قررار بگیره
الآن حتما دوباره می گویید
.
.
.
.
.
نه!!!!!
بازم هیچ ربطی نداره وقتی شیمی تو 100 درصد بزنی که تو رتبه اثری نمی ذاره!!
اولا که کسی منکر این نیست...
مطمئن باش که از این نظرا تاثیر داره...
اما اگر با این هدف شروع به خوندن المپ کنی و بعدن نتیجه نگیری نمی گم حتما اما تا حد زیادی تاثیر عکس داره!
ببین ما عادت کردیم برای هر کاری که انجام میدیم دنبال ی امتیاز خواست باشیم تورو نمی گم اصن اشارم به خودمه...
بیا با هدف افزایش علمت شروع کن به خوندن تا هم لذت ببری هم نتیجه بگیری!
به نظر من المپیادی حق نداره به خاطر المپ کنکورو کناربذاره چون فعلا عرصه ی اصلی رقابت تو کشور ما کنکوره و المپ تضمین نشدس...
اما المپ از خیلی نظرا برای داشن آموزای مستعد برای پرورش استعدادشون خوبه...
اما اگر تمام هدف تاثیر سهمیه ی مدال المپ تو کنکور باشه نه از المپ لذتی که بایدو می بری نه انچنان که باید نتیجه میگیری...
من نمی دونم برداشتم درست بوده یا نه اما این دیدیه که 90درصد المپیادیای مدرسه ی ما دارن و هر چقدر براشون توضیح دادم که این جوری فایده نداره نفهمیدن!

اما اگر برداشتم غلط بود اگر منظورت اینه که المپ خوندن می تونه رو بهتر تست کنکور زدن تاثیر بذاره که اینو بعید می دونم اما اینو می دونم که المپ ذهنو برای درس خوندن باز می کنه بعد از المپ تو می تونی راحت تر درسارو بفهمی و راحت تر بخونیشون پس مطمئنن برای کنکورم می تونه موثر باشه...
اما تاثیرش مستقیم نیست!

S_A_M

New Member
لایک ها
413

اولا که کسی منکر این نیست...
مطمئن باش که از این نظرا تاثیر داره...
اما اگر با این هدف شروع به خوندن المپ کنی و بعدن نتیجه نگیری نمی گم حتما اما تا حد زیادی تاثیر عکس داره!
ببین ما عادت کردیم برای هر کاری که انجام میدیم دنبال ی امتیاز خواست باشیم تورو نمی گم اصن اشارم به خودمه...
بیا با هدف افزایش علمت شروع کن به خوندن تا هم لذت ببری هم نتیجه بگیری!
به نظر من المپیادی حق نداره به خاطر المپ کنکورو کناربذاره چون فعلا عرصه ی اصلی رقابت تو کشور ما کنکوره و المپ تضمین نشدس...
اما المپ از خیلی نظرا برای داشن آموزای مستعد برای پرورش استعدادشون خوبه...
اما اگر تمام هدف تاثیر سهمیه ی مدال المپ تو کنکور باشه نه از المپ لذتی که بایدو می بری نه انچنان که باید نتیجه میگیری...
من نمی دونم برداشتم درست بوده یا نه اما این دیدیه که 90درصد المپیادیای مدرسه ی ما دارن و هر چقدر براشون توضیح دادم که این جوری فایده نداره نفهمیدن!

اما اگر برداشتم غلط بود اگر منظورت اینه که المپ خوندن می تونه رو بهتر تست کنکور زدن تاثیر بذاره که اینو بعید می دونم اما اینو می دونم که المپ ذهنو برای درس خوندن باز می کنه بعد از المپ تو می تونی راحت تر درسارو بفهمی و راحت تر بخونیشون پس مطمئنن برای کنکورم می تونه موثر باشه...
اما تاثیرش مستقیم نیست!
منظور من هم گزینه ی دوم بود!!!

chimica

New Member
لایک ها
256

سلام!!!!
من راهنمایی لازم دارم!!!!
من خیلی شیمی دوست دارم ولی مسئله اینه که بچه های مدرسه ما جو گیر شدن!!!بعد از سخنرانی معلم شیمیمون چه کسانی که استعداد دارند یا نه میخوان برن المپیاد شیمی یعنی از 96 نفر 80 نفری هستن!!!!!
حالا من موندم چی کار کنم!!!!
رشته خوهان تحصیل تجربی
دوست دار شیمی- فیزیک -هندسه
به نظرتون تو شیمی بمونم بهتره یا برم مثلا فیزیک!!!!
سلام دوست عزیز
ببین جوگیر شدن اطرافیانت یه امر بدیهیه...اما مطمئن باش اونایی که مرد میدون نیستن حداکثر بعد از یکی دوماه اومدن کلاسا دیدن سطح المپیاد، کنار میکشن...اونایی هم که میممونن به تو کاری ندارن که...اصلا جلوی پیشرفتتو نمیگیرن که هیچ، بلکه باعث میشه که حس رقابت درونت بوجود بیاد و خیلی بهتر عمل کنی..
اما بین شیمی و فیزیک نظر منم مثل نظر "همه" اینه که علاقه مهمه...هرکدوم رو بیشتر دوس داری برو دنبال همون...
اما در کل به نظرم شیمی بهتره..اما نظر من یا هرکس دیگه مهم نیست..فقط و فقط علاقه خودت مهمه
موفق باشی

لایک ها
344

سلام!!!!
من راهنمایی لازم دارم!!!!
من خیلی شیمی دوست دارم ولی مسئله اینه که بچه های مدرسه ما جو گیر شدن!!!بعد از سخنرانی معلم شیمیمون چه کسانی که استعداد دارند یا نه میخوان برن المپیاد شیمی یعنی از 96 نفر 80 نفری هستن!!!!!
حالا من موندم چی کار کنم!!!!
رشته خوهان تحصیل تجربی
دوست دار شیمی- فیزیک -هندسه
به نظرتون تو شیمی بمونم بهتره یا برم مثلا فیزیک!!!!
سلام خانم نیوشا سادات......................من همه نظراتو خوندم البته نه کامل..................نگران جوگیری بچه ها نباشید خود من بعد ازمون گزینش المپیاد مدرسمون 15 نفر اومدن شیمی که از اونا واقعا 3 نفرمون بودیم که میتونستیم به فکر المپیاد شیمی باشیم تازه اونم یکی مون فقط در حد قبولی مرحله 1 سال سوم فک میکردیم فقط منو ودوستم بودیم که خیلی از بچه های کلاس جلوتر بودیم...........
بقیه 13 نفر شوت بودند سر کلاس واکنش محدد کننده رو به گرمای سوختن الکان ها ربط میدادن اصن یه وضعی بود فقط باید میبودی میدیدی چجوری شیمی رو زیر سوال میبردن و کلا خلاصه بگم که اصلا به جو گیری فک نکن الان تو مدرسه ما فقط بعد از 8 ماه منو ودوستم(محمد امین خیلی گله!!!)داریم المپیاد شیمی میخونیم همشون جا زدن چون اصلا به درد هیچ المپیادی نمیخوردن.
نتیجه گیری اخلاقی اینه که اگه شیمیو دوست داری همون شیمی رو برو و موفق خاهی شد نگران بقیه هم نباش الان اونا مث باد کنکن که بادشون بعد از مدتی با سدی هوای المپیاد خالی میشه.

S_A_M

New Member
لایک ها
413

از تمام دوستان که دل گرمی می دهند ممنونم!!:123:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فهيمه

New Member
لایک ها
51

جوشون تو آبان-آذر ميخوابه :27:

platopluto

New Member
لایک ها
1,103

اما در کل موفقیت در شیمی شاید ساده تر باشد..
نسبت به فیزیک منظورم هست

بالا