MEA76

New Member
لایک ها
860
سلام دوستان

می خواستم راهکار های خودتون رو برای اینکه تو وقتای امتحانات(مثلا موقع کنکور یا نزدیک مرجله 1و2) کمتر بخوابید و با این حال موقع درس خوندن هم سرحال باشید بگید!

فکر می کنم کنکوری ها در این باره تجربیات بیشتری داشته باشن ممنون می شیم ما تازه کارها رو هم راهنمایی کنن.

راهکار اول که عمومی ترین راهکار هست رو هم خودم می گم:

خوردن قهوه!

حالا نوبت شماست .

دست به کار شید که فکر کنم بعدا خیلی به دردمون بخوره!

ممنون:53:

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : چه کنیم کمتر بخوابیم؟!؟!

ببینید میدونم الان ممکنه با مخالفتهای زیادی روبرو بشم ولی میخوام بهتون یه پیشنهاد بکنم. تحت هیچ شرایطی سلامتی رو به علم نفروشید. وقتی با قهوه یا دیگر محرکها و روش ها خودتون رو بیدار نگه میدارید دارید ظلم بزرگی به خودتون میکنید. شاید حس کنید پیشرفت میکنید ولی واقعیت چیز دیگریست. البته این نظر من هست.

MEA76

New Member
لایک ها
860

بله حرف شما درسته.

ولی من هم نگفتم که همیشه این کار رو بکنیم . برای مواقع خاص بود اگه مقدارش کم باشه فکر نکنم ضرر زیادی داشته باشه!

ممنون:53:

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

حق ك بي برو بركشت با مهزادي هست ولي حالا برا راهكار: نخنديد من و دوستام برا اينكه سركلاسا(خصوصا عمومي)خوابمون نكيره دوتا سيلي ناقابل ب صورت هم مي زديم(واقعا جواب ميده هرجي محكم تر باشه سريع تر ب هوش مياي و ماندكاريشم بيشتره!!!!!!).......و راهكار دوم:اكه مي شينيد درس مي خونيد برا جند دقيقه كتابو بذاريد كنار راه بريد و يا جندتا نرمش كوجولو كنيد........راهكار سوم:غذا بخوريد مثله بستني (واقعا باعث نشاط ميشه!).......راهكار جهارم:جرا خودتو زجر مي دي ي نيم ساعت بخواب بعد بلند شو با دقت و كارايي بيشتر درستو بخون

EnIGmaTiC

New Member
لایک ها
53

اولا با مهزادی موافقم...این کارایی رو که bh گفت رو ما هم انجام میدیم...قهوه هم مفیده...هیچی مثل سیلی نمیشه...اینو جدی میگم:3:
یه دوش هم میتونه تاثیر داشته باشه...دوش آب سرد(خیلی سرد نباشه که سکته کنید خدایی نکرده!)...سرحال میشین...شستن دست و صورت...
بستن چشم ها و 5 دقیقه تمرکز(سعی کنین به هیچی فکر نکنین)...یا چند دقیقه به یه جای دور خیره شید تا چشاتون استراحت کنه...

لایک ها
2,054

باید اول معلوم شه منظورمون از خواب مناسب چیه؟؟؟؟خواب کافی 7 ساعته ولی بعضیا هستن که با 7 ساعت خوابشون رفع نمیشه و همیشه خوابالو هستن ودرنتیجه نمیتونن کاراشونو کنن....تواین شرایط دیگه باید یه کاری کرد که خواب آدم بپره کهbh تقریبا همه راهکاراشو گفت!!!!! که اساسی ترینشون به نظرمن یه خواب کوتاه یه ربعست..

لایک ها
1,804

خوب بخوابید دیگه
قهوه زیاد نخورید اعتیاد آوره
من موسیقی رو روش خوبی میدونم
چای هم جواب میده
قدم زدن تو هوای سرد صبح عالیه

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

البته چای هم مثل قهوه اعتیاد اوره.
وقتی خواب دارید یعنی بدن به خواب نیاز داره. اگه جلو نیاز بدن رو بگیرید خیلی بده.

amideoxy

New Member
لایک ها
400

برای نخوابیدن بهتره حد اقل نیم ساعت خواب بعد از ظهر داشته باشین

اینجوری شب تا دو سه ساعت بیشتر میتونین بیدار بمونین

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

خوب بخوابید دیگه
قهوه زیاد نخورید اعتیاد آوره
من موسیقی رو روش خوبی میدونم
چای هم جواب میده
قدم زدن تو هوای سرد صبح عالیه
موسيقي؟؟؟؟!!!!!........من هر موقع مي خوام درس بخونم ناخوداكاه تو ذهنم دارم اهنك مي خونم يا آخرين موسيقي رو ك شنيدم تو ذهنم مرور مي كنم وأي ب حالي ك. موسيقي هم كوش كنم ..............و ي راهكاره ديكه بخند با صداي بلند بخند(البته نه اون قدر ك مامانو بابات از خواب بيدار شن و ......) وقتي مي خندي با نشاط مي شي و مغزت دوباره اكتيو مي شه ..... و يه راهكار ديكه ك زياد خوب نيست و ازش جز شرايط حاد استفاده نكن اينه كه بكي:وااااااااي....خداااااااااا.......من هيجي نخوندم(راه هاي استرس زايي!!!)........اين قدر مونده من بايد امشب اين همه رو بخونم......بعد با هول و وحشت درستو ميكيري مي خوني(البته درصد فهمت كم ميشه ولي جواب ميده!)...اقاي ناصري شما ي وقت اين كارو نكنيااااا ...اين برا شما خوب نيست عوارض داره(جدي ميكم نكنياااااا!!!).......................

آخرین ویرایش توسط مدیر

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

موسيقي؟؟؟؟!!!!!........من هر موقع مي خوام درس بخونم ناخوداكاه تو ذهنم دارم اهنك مي خونم يا آخرين موسيقي رو ك شنيدم تو ذهنم مرور مي كنم وأي ب حالي ك. موسيقي هم كوش كنم ..............و ي راهكاره ديكه بخند با صداي بلند بخند(البته نه اون قدر ك مامانو بابات از خواب بيدار شن و ......) وقتي مي خندي با نشاط مي شي و مغزت دوباره اكتيو مي شه ..... و يه راهكار ديكه ك زياد خوب نيست و ازش جز شرايط حاد استفاده نكن اينه كه بكي:وااااااااي....خداااااااااا.......من هيجي نخوندم(راه هاي استرس زايي!!!)........اين قدر مونده من بايد امشب اين همه رو بخونم......بعد با هول و وحشت درستو ميكيري مي خوني(البته درصد فهمت كم ميشه ولي جواب ميده!)...اقاي ناصري شما ي وقت اين كارو نكنيااااا ...اين برا شما خوب نيست عوارض داره(جدي ميكم نكنياااااا!!!)
خب تو راهکار اخر فقط الکی خودتو بیدار نگه میداری. حتی درس هم یاد نمیگیری. وقتی که خواب نداریم استرس نمیذاره درس بخونیم چه برسه وقتی خواب داریم.......

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

خب تو راهکار اخر فقط الکی خودتو بیدار نگه میداری. حتی درس هم یاد نمیگیری. وقتی که خواب نداریم استرس نمیذاره درس بخونیم چه برسه وقتی خواب داریم.......
كي من؟!........نه ديكه كفتم در شرايط حاد .......من خودم مي خوام درس بخونم راه مي رم وقتي استرس مي كيرم سرعت حركتم ب فوق نور ميرسه و واقعا هم سريع مي خونم......البته بايد جنبه ي استرس و شرايطشو داشته باشي اومديمو يكي بيماري قلبي داشت خوب طرف بايد خودش بفهمه ك نبايد اينكارو كنه و اصلن اكه ب سلامتيش لطمه مي زنه درسو ادامه نده و بخوابه........

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

من که سر کلاس با خیال تخت یه 15 دقیقه میخوابم و بی تعارف این رو انجانم میدادم دوستام هم شاهدن!!
یه بار خوابیدم معلمم بعد کلاس گفت یه آن فکر کردم معتاد شدی!!!من هم زهر مارم شد
ولی راهکار چند شب دیر خوابیدن به زوره ولی از 2-3 روز بعدش خیلی پیشرفت میکنین(من الان زود تر از 3 خوابم نمیبره حتی تو مدرسه هم این ساعت میخوابیدم)

MEA76

New Member
لایک ها
860

من که سر کلاس با خیال تخت یه 15 دقیقه میخوابم و بی تعارف این رو انجانم میدادم دوستام هم شاهدن!!
ولی راهکار چند شب دیر خوابیدن به زوره ولی از 2-3 روز بعدش خیلی پیشرفت میکنین(من الان زود تر از 3 خوابم نمیبره حتی تو مدرسه هم این ساعت میخوابیدم)
اونوقت صبحا هم زود بیدار میشید؟

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

واقعا؟؟!!!......شما ج كار كرديد ك الان زودتر از ٣ خوابتون نمي بره؟!......ب ما هم ياد بديد......

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

اونوقت صبحا هم زود بیدار میشید؟
اون موقع که مدرسه میرفتم حدود 3 میخوابیدم و 5.5 پا میشدم
چون عاددت کرده بودم ولی به زنگ دوم نرسیده یه چرتی میزدم:35:
تنها کاری که کردم این بود که چند شب سعی کردم دیر تر بخوابم و فردا دیر تر پا میشدم بعد یه چند روز عادی شد واسم

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

اون موقع که مدرسه میرفتم حدود 3 میخوابیدم و 5.5 پا میشدم
چون عاددت کرده بودم ولی به زنگ دوم نرسیده یه چرتی میزدم:35:
تنها کاری که کردم این بود که چند شب سعی کردم دیر تر بخوابم و فردا دیر تر پا میشدم بعد یه چند روز عادی شد واسم
ولي واقعا تو اين فكرم ك شما هنوز زنده ايد!!!!.........اخه ٢.٥ ساعت در شبانه روز ك نشد خواب ،برادرمن!!!!......مي دوني ج بلايي سر بدنت اوردي تو اين مدت؟!......برا خوب فك كردن و خوب درس خوندن ،خوب و كافي خوابيدنه يعني لازمشه!!

orion

Well-Known Member
لایک ها
1,168

ولي واقعا تو اين فكرم ك شما هنوز زنده ايد!!!!.........اخه ٢.٥ ساعت در شبانه روز ك نشد خواب ،برادرمن!!!!......مي دوني ج بلايي سر بدنت اوردي تو اين مدت؟!......برا خوب فك كردن و خوب درس خوندن ،خوب و كافي خوابيدنه يعني لازمشه!!
عریر من گفتم فقط همین بوده؟؟؟عصرا هم میخوابیدم ولی بحث سر آخر شب بود که ساعتامو گفتم
و این که کلا تو مدرسه ها خوابم کم میشه

بالا