F-narges-F

New Member
لایک ها
143
پاسخ : چگونه درصد بالایی در کنکور در درس زیست کسب کنم؟

راستی اگه نظر من و بخواین
اگه خلاصه بچه های کنکوری دم دست تون هست استفاده کنید(اما تکیه نه!)
اما اگه نه به نظر من کتاب های خلاصه از انتشارات مختلف می تونه مفید تر باشه چون به تمام نکات می پردازه البته کتاب کامل نه ناقص !
بله یکی از کنکوری های پارسال قراره نکاتش رو در اختیارمون بگذاره ...همون طور که گفتید تکیه نمی کنم...
و صد البته که به یه کتاب نیاز دارم...
ولی با اینکه توی تاپیک های مختلف در مورد انتخاب کتاب بحث شده ولی من هنوز نمی دونم چه کتابی رو بگیرم...:39:

لایک ها
120

اتفاقا زیست دوم خییییییلی باحاله
خصوصا بخش قلب و گوارش و تنفس
من کل زیست دوم تو یه ماه خوندم واسه تغییر رشته که اونم 20 شدم اما به خاطر همین موضوع ینی خوندن تو یه ماه حفظ کردن و..
نه خوب بلدم و نه خوشم دارم
وگرنه به نظر منم باید حفظ کردنی باشه ( اخه مفهومی نداره. داره؟)

fhNaNo

New Member
لایک ها
132

من کل زیست دوم تو یه ماه خوندم واسه تغییر رشته که اونم 20 شدم اما به خاطر همین موضوع ینی خوندن تو یه ماه حفظ کردن و..
دقیقا
زیست سال دوم واسم کابوسه چون فقط حفظش کردم...

H sahar H

New Member
لایک ها
457

من مطالبشو خعلی دوس دارم...بجز قسمت گیاهی از بقیش خوشم میاد...

لایک ها
120

بله یکی از کنکوری های پارسال قراره نکاتش رو در اختیارمون بگذاره ...همون طور که گفتید تکیه نمی کنم...
و صد البته که به یه کتاب نیاز دارم...
ولی با اینکه توی تاپیک های مختلف در مورد انتخاب کتاب بحث شده ولی من هنوز نمی دونم چه کتابی رو بگیرم...:39:
منم دقیقا مثل شمام پی گیر کتاب خوب و جروه خوبم
ببخشید امکانش هست اون جزوه رو هم یه نسخش را در اختیار من بزارید
البته اگه اشکال نداره؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

دقیقا
من به شخصه خود ادمم نمیشناسم چه برسه به گیاه
کلا مبحث گیاهی به نظر من درس کسل کننده ای است

F-narges-F

New Member
لایک ها
143

البته اگه اشکال نداره؟
من هنوز خودم اون جزوه رو ندیدم
البته اینطوری نیست که جزوه رو به ما بده تا کپی کنیم...
قرار شده با چند تا از بچه ها جمع بشیم که کم کم هم نکته ها رو برامون بگه و هم برامون توضیح بده ... یه جورایی بهمون درس بده...
(اشکالی نداره ... اگه خدا بخواد... می خوام وقتی نکته ها رو گرفتم اگه وقت شد... بگذارم روی وبلاگم... تا همه ازش استفاده کنن....
البته اگه وقت کردم...)

آره ... منم همین طور...
واقعا عاشق زیستم ... ولی این قسمت های گیاهی همیشه روی مخن!!!
اصلا قابل هضم نیست...(شاید چون جنسش از سلولوزه هضم نمیشه!!!!):4::4:

البته اگه اشکال نداره؟
میشه اگه شما هم برای خرید کتاب به نتیجه رسیدید... به منم بگید؟؟؟
ممنون

امیر75

New Member
لایک ها
30

زیست باید کتاب فول شی من خودم کتاب درسی رو کامل میخوندم بعد درسنامه فاگوزیست رو ا دقت میخوندم بعد تست های خیلی سبز رو میزدم البته با فواصل زمانی از جعبه لایتنر هم استفاده کردم عالی بود خلاصه باید همه چی کتاباو هم بفهمی هم خوب حفظ کنی

saideh

New Member
لایک ها
156

سلام بچه ها خسته نباشین همتون...........بچه ها من تاپیکو ک نگا کردم دیدم بحث جزوه هسش اونم برا ی کنکوری بوده....میشه منم خبر کنین برا جزوه.......اگه هم سطح من نیس اشکالی نداره.....مهمه برام ک داشته باشم خواهش میکنم بچه ها لطفا؟؟؟؟خبرم میکنین عایا؟:161:

taha

Well-Known Member
لایک ها
1,160

سلام دوستان.
این دو هفته در گیر دانشگاه بودم.تازه یه فرصت گیر اوردم یه پست بذارم.من طه جدیدی هستم ، رتبه ۱۰۹۰ منطقه دو امسال و الان هم پزشکی شهر خودم مشغول هستم( سمنان).درصد زیست شناسیم هم ۶۰ بود.یه نگاه کلی به این تاپیک انداختم.لازم دیدم بعضی مطالبو تذکر بدم.
درس زیست شناسی که فوقالعاده اهمیت داره تو رشته ی ما ،متاسفانه طوری شده که همه براش نسخه میپیچن.از دانشجوی رشته ریاضی تا رتبه ۱۰۰۰۰۰ !!! حتی میبنم خودتون هم نظرات زیادی رو گذاشتین. در اولین گام ازتون میخوام که خود درمانی رو بذارید کنار دکتر های عزیز!!
و از یک یا چند مشاور با تجربه که رشتشون هم تجربی بوده استفاده کنید و بخصوص از بچه هایی که در سال ۹۴ کنکور دادن.چون واقعا یه نودو چهاری دید خیلی وسیعی رو این قضیه داره بخاطر کنکور خاصش!
قضیه زیست خوندن واقعا خودش یه پروسه ی عجیبی شده واس خودش! بهتون پیشنهاد میکنم این پروسه رو یه جوری از افراد با تجربه بپرسین ( با توجه به مدرسه و شهرتون و امکاناتتون) من به همشهری هام گفتم.
بعد از پیدا کردن پروسه، سعی کنید علاوه بر انرژی که روش میذارید، سعی در بهبود روش هم انجام بدید و یه جورایی برنامه رو شخصی سازی کنید برا خودتون.( در این رابطه ها اگه سوالی داشتید به صورت جزیی تر بپرسید)
یه نکته بسیار مهم ، بحث مرور هست که به هیچ وجه اونو از دست ندید. دو تا مرور خیلی مهمه. ۱. مرور اخر هر دو هفته. ۲. مرور یک ماه مونده به کنکور

بحث بعدی منابع هس که مهم ترین منبعتون کتاب هست.به شخصه پیشنهاد میکنم که در اولین قدمتون به هیچ وجه نرید سراغ درسنامه های معلمین و یا کتاب ها!!! در کنارش از کتاب های تست استفاده کنید و حتما هم از همون اول کار شروع کنید و نذارید برای چند مدت بعد !!

پیشنهاد میکنم کتابتون رو تمیز نگه دارید و نکته هارو هم داخل کتاب یادداشت کنید. حتی خلاصه ها اگر جا شد

من بخاطر کمبود وقت خیلی کلی گویی کردم. اگر ابهامی هست که حتما هست، به صورت سوال بپرسید.
موفق باشید دوستان

Rezvan.gh

Active Member
لایک ها
132

سلام من امسال کنکور دادم روش مطالعه من این بود:

1-سرکلاس مطلب میفهمیدم و همون روز تو خونه همون مبحث میخوندم-زیست پیش- اگه نیاز بود از درسنامه کتاب های مختلف هم استفاده میکردم.

2-بعد ازفهمیدن روز بعد ی بار دیگه کتاب میخوندم

3-روز سوم تست میزدم ونکات تست حتما می نوشتم یا کنار کتابم یا توی دفترجدا و وقتی تموم شد یه بار دیگه هم روزنامه وار میخوندم اون قسمتو

هفته بعد یکی ذوبار دیگه مرور میکردم-بایذ با تکرار زیاد حفظ بشید نه با هدف حفظ کردن-و قید های اون قسمت مینوشتم چهارشنبه پنجشنبه هم نکات و متن کتاب و قید هارو میخوندم و ازمون غیرحضوری هم بررسی میکردم.اگه وقت میشد تست های کنکور اون مبحث هم میزدم.

و اینکه یک سوم زمانی که طول هفته زیست میخوندم یعنی روزای مدرسه زیست پایه بود یعنی سعی میکزدم همزمان زیست پایه و پیش بخونم نه اینکه اخر هفته فقط پایه!!

هرروزم زیست بخونید...جملات کتاب مو به مو حفظ باشید..سوالای قلمچی هرچند بی کیفیت بررسی کنید...ایده سوال مد نظرتون باشه...

کتاب های الگو زیست هم به نظر من به سبک کنکور جدید نزدیک تره!به جز بخش ژنتیک سوم!

و ی نکته دیگه گاهی گزینه ها همه درستن و باید بین دست و درست تر گزینه درست تر انتخاب کنین...

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

IBO 2017

New Member
لایک ها
28

زیست مهم نیس توی کنکور.چون همه خوب میزننش....باید ریاضی و فیزیک و....رو خوب بزنیم...

rezaizanloo

New Member
لایک ها
12

زیست مهم نیس توی کنکور.چون همه خوب میزننش....باید ریاضی و فیزیک و....رو خوب بزنیم...
سلام
این حرف،کاملااشتباهه!
میتونم بپرسم ازکجامیدونی همه خوب میزنن؟
میانگین درصدکنکورخیلی کمه!
زیست وشیمی مهم ترین هستن
اطلاعاتت روببربالا

پرطاووس خواهی،بایدجورهندوستان کشی

برای درصدبالادرزیست بایدخیلی روش وقت گذاشت
باید درکتاب درسی چاه عمیق زد!
به قول یکی ازاساتید:وقتی به یک حافظ قران گفته میشه مثلاصفحه402قرانوبخون،اون همه ی ایات و حتی صفحه روحفظه
زیست هم همینطوره
بایدخیلی روی کتاب مسلط بود مثل یک حافظ
عده ای میگن زیست حفظی نیست درست هم میگن،اما،بایدانقدر کارکردکه ناخوداگاه حفظ شد
بهی اددارم یکی شیمی کنکورامسالشو89زده بودازش پرسیدم میگفت من همه ی جرم مولی های مهم کنکور+انتالپی های مهم +ضرایب استوکیومتری ،و...روحفظ ب.ودم وازقضادرکنکوربی حل تونستم بزنم چندتارو...امااین حفظ شدنم دلیلش زدن تست زیادبود
زیست هم همینه....تست هم که مشخصه بایدزیادزد!
کتاب کمک درسی میتونه کاتالیزورخوبی باشه دراین راه
یاحق.////

Raha24

Active Member
لایک ها
165

سلام
این حرف،کاملااشتباهه!
میتونم بپرسم ازکجامیدونی همه خوب میزنن؟
میانگین درصدکنکورخیلی کمه!
زیست وشیمی مهم ترین هستن
اطلاعاتت روببربالا

پرطاووس خواهی،بایدجورهندوستان کشی

برای درصدبالادرزیست بایدخیلی روش وقت گذاشت
باید درکتاب درسی چاه عمیق زد!
به قول یکی ازاساتید:وقتی به یک حافظ قران گفته میشه مثلاصفحه402قرانوبخون،اون همه ی ایات و حتی صفحه روحفظه
زیست هم همینطوره
بایدخیلی روی کتاب مسلط بود مثل یک حافظ
عده ای میگن زیست حفظی نیست درست هم میگن،اما،بایدانقدر کارکردکه ناخوداگاه حفظ شد
بهی اددارم یکی شیمی کنکورامسالشو89زده بودازش پرسیدم میگفت من همه ی جرم مولی های مهم کنکور+انتالپی های مهم +ضرایب استوکیومتری ،و...روحفظ ب.ودم وازقضادرکنکوربی حل تونستم بزنم چندتارو...امااین حفظ شدنم دلیلش زدن تست زیادبود
زیست هم همینه....تست هم که مشخصه بایدزیادزد!
کتاب کمک درسی میتونه کاتالیزورخوبی باشه دراین راه
یاحق.////
منم با ایشون موافقم ........ن ک همه درصد زیستو خوب بزنن ولی خب همه ما اینو میدونیم ک بیشتر وقتو روی زیست میذاریم ......و بیشتریا معمولا ب ریاضی فیزیک خیلی کمتر اهمیت میدن .......واس همین اگ درصد ریاضی فیزیکت بالا باشه معمولا رو رتبه تاثیر داره.......ن ک زیست مهم نباشه درسته ک مهمه ولی ریاضی فیزیکتم قوی باشه ی قدم جلوتری نسبت ب بقیه .........نمیدونم حالا ولی این نظر من بود....

rezaizanloo

New Member
لایک ها
12

منم با ایشون موافقم ........ن ک همه درصد زیستو خوب بزنن ولی خب همه ما اینو میدونیم ک بیشتر وقتو روی زیست میذاریم ......و بیشتریا معمولا ب ریاضی فیزیک خیلی کمتر اهمیت میدن .......واس همین اگ درصد ریاضی فیزیکت بالا باشه معمولا رو رتبه تاثیر داره.......ن ک زیست مهم نباشه درسته ک مهمه ولی ریاضی فیزیکتم قوی باشه ی قدم جلوتری نسبت ب بقیه .........نمیدونم حالا ولی این نظر من بود....
چقدرخوبه ادم تاب چیزی مطمئن نیست حرفی رونزنه
اطمینان یافتن هم کارسختی نیست باید فقط کارنامه کنکوری های94رو ورتبشون رو باهم قیاس کنی تا ببینی

علی ای حال من مسئول تغییرعقایدکسی نیستم،اگه فکرمیکنیداینجوره قطعاهمینجوره
فقط امیدوارم ضررنکنید
بیصبرانه منتظرم برای روزاعلام نتایج تاببینم چندنفربراین عقیده استوارموندن

یاحق/////////////

Raha24

Active Member
لایک ها
165

چقدرخوبه ادم تاب چیزی مطمئن نیست حرفی رونزنه
اطمینان یافتن هم کارسختی نیست باید فقط کارنامه کنکوری های94رو ورتبشون رو باهم قیاس کنی تا ببینی

علی ای حال من مسئول تغییرعقایدکسی نیستم،اگه فکرمیکنیداینجوره قطعاهمینجوره
فقط امیدوارم ضررنکنید
بیصبرانه منتظرم برای روزاعلام نتایج تاببینم چندنفربراین عقیده استوارموندن

یاحق/////////////
سلام ....دیدم ک میگم .......منم میدونم ک نباید تا ب ی چیزی مطمئن نیستم بگم.....فرمایشتون درست.........ولی خب من واقعا دیدم تو مدرسه ی خودمون ک چند نفر ضربه خوردن از ریاضی فیزیک .....ببینین هممون میدونیم ک زیست مهمه منم نگفتم ک مهم نیست .خب معلومه کسی ک درصد زیستش بالا باشه موفق تره........بحث من سر این نیست ......من میگم ریاضی فیزیک.........میگم ازین دو تا تو تجربی نباید غافل شی خیلیا ازین دو تا ضربه خوردن خیلیام ب خاطر همین دوتا رتبه هاشون خوب شده........بازم میگم زیست مهم زیست مفهومی زیست خیلی زیاد مهم ولی ریاضی فیزیکم فراموش نکنین .ما تجربیا معمولا ب شیمی و زیست اهمیت زیادی میدیم واس همون وقتمونو بیشتر رو این دوتا میذاریم.........دارم میگم ازین دوتام غافل نشین .........ولی زیستو کنار نذارین......من کسی نیستم ک الان بخوام اینارو بگمو بگم حتما همینه ک من میگم اینا صرفا نظرات بندست و چیزاییه ک در اطرافم دیدم ......
عذر میخوام اگ اشتباه کردم .....ولی خب ببینین هرکس ی عقیده ای داره سعی کنیم ب نظر هم احترام بذاریم..........موفق باشین.......

ADENINE

New Member
لایک ها
115

درسته که مغز آدم کامپیوتر نیست ولی به نظر من بهتره کل کتاب زیستو تقریبا حفظ کنیم
حداقلش اینه که مشکل قید حل میشه

بالا