MrWho

New Member
لایک ها
56
سلام،
یه بخشی از ریاضی که واقعا بنده رو مورد عنایت :188: قرار داده مبحث احتمال فصل اول ریاضی عمومی هست! و با توجه به اینکه آزمونهای آزمایشی (مخصوصا قلم چی:61:) شیفته ی این مبحث هستند و هر آزمون با سوالاتشون ما رو مورد مرحمت و لطف خودشون قرار میدن دوستان با تجربه که احتمال رو بالا میزنن:166: کسایی که ترکیبیات و کلا گسسته کار کردن بیان اینجا و بنده رو راهنمایی کنن :211:(!) راهنمایی اینکه چطوری این مبحث رو باید این مبحث رو مسلط شد و چه کتابی تمرین های خوبی برای این مبحث داره؟
ممنون !

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528
پاسخ : چگونه مبحث احتمال رو در بالای 90 بزنیم؟

سلام،
یه بخشی از ریاضی که واقعا بنده رو مورد عنایت :188: قرار داده مبحث احتمال فصل اول ریاضی عمومی هست! و با توجه به اینکه آزمونهای آزمایشی (مخصوصا قلم چی:61:) شیفته ی این مبحث هستند و هر آزمون با سوالاتشون ما رو مورد مرحمت و لطف خودشون قرار میدن دوستان با تجربه که احتمال رو بالا میزنن:166: کسایی که ترکیبیات و کلا گسسته کار کردن بیان اینجا و بنده رو راهنمایی کنن :211:(!) راهنمایی اینکه چطوری این مبحث رو باید این مبحث رو مسلط شد و چه کتابی تمرین های خوبی برای این مبحث داره؟
ممنون !
سلام دوست عزیز...
من تو این 2 تا آزمونی که دادم ی بار 100 و ی بارم 90 زدم.من روش خاصی برای خوندن آنالیز ترکیبی و احتمال نداشتم فقط همیشه سعی کردم چیزی رو حفظ نکنم و به فرمول ها اکتفا نکنم.ببین سعی کن سوالات رو واسه خودت متمایز کنی و راه کلی رو یکسان بری ولی راه حلشون رو حفظ نکنی.درضمن روی متمم تسلط داشته باشی و البته سوالات فرزندان (خانواده ای با x فرزند) رو از راه اتحاد و مثلث خیام-پاسکال حل کنی مث سوال آخر آزمون 10 آبان همین دفعه قلم چی!دیدی چه راه طولانی رفته؟من اونو توی 30 ثانیه با اون روش حل میکنم.
موفق باشی

MrWho

New Member
لایک ها
56

سلام دوست عزیز...
من تو این 2 تا آزمونی که دادم ی بار 100 و ی بارم 90 زدم.من روش خاصی برای خوندن آنالیز ترکیبی و احتمال نداشتم فقط همیشه سعی کردم چیزی رو حفظ نکنم و به فرمول ها اکتفا نکنم.ببین سعی کن سوالات رو واسه خودت متمایز کنی و راه کلی رو یکسان بری ولی راه حلشون رو حفظ نکنی.درضمن روی متمم تسلط داشته باشی و البته سوالات فرزندان (خانواده ای با x فرزند) رو از راه اتحاد و مثلث خیام-پاسکال حل کنی مث سوال آخر آزمون 10 آبان همین دفعه قلم چی!دیدی چه راه طولانی رفته؟من اونو توی 30 ثانیه با اون روش حل میکنم.
موفق باشی
سلام،
برای احتمال هیچ تستی از هیچ کتابی نزدید؟
میشه همون سوال رو از مثلث خیام پاسکال حل کنید؟
کلا چی کار کنم این مبحث رو 100 بزنم!؟

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

سلام،
برای احتمال هیچ تستی از هیچ کتابی نزدید؟
میشه همون سوال رو از مثلث خیام پاسکال حل کنید؟
کلا چی کار کنم این مبحث رو 100 بزنم!؟
نه سوء تفاهم نشه من نگفتم هیچ تستی نزنید بلکه باید خیلی کار کنید تا حدی که سوالو میبینید حلش کنید...
ببینید واسه اون سوال اتحاد مجموع توان 3 و 4 رومینویسید مثلا: (a+b) به توان 3 و 4 بعد a رو تعداد پسر خانواده و b رو تعداد دختر میگیرید و حلش میکنید.
اولا تمامی فرمول های مبحث رو کامل بلد باشید در ضمن اول آنالیز ترکیبی رو بخونید و بعد احتمال رو.درضمن خودتونو محدود به یک راه حل نکنید اگه تونستید واسه ی سوال بیش از ی راه پیدا کنید.

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

برا درس احتمال اگه نمودار درختی رو مسلط باشید و خوب درکش کنید نیازی به حفظ فرمول و این چیزا هم نیس....حداقلش من خودم اینجوری بودم.....

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

سلام
آقای ذاکر نژاد نظر خوبی ارائه دادن
من توصیه میکنم تمام فصل احتمال خیلی سبز جامع رو با پاسخ تشریحی بخونید
فکر نمیکنم در این صورت مشکلی باقی بمونه
تعداد سوالات احتمال در کنکور اخیر زیاد ولی نسبتا ساده بود !یعنی کتاب تست ها این مدل تست رو پوشش داده بودند!‏

من تدریس آقای بابک سادات رو دیدم ؛ خیلی خاص و فوق العاده بود !
کتابی که ایشون تالیف کردن ریاضی جامع تخته سیاهه که یه نگاهی به اون هم بندازید بد نیست؛من خودم ندیدم البته!‏
‏****‏
[MENTION=5030]MR.Amin[/MENTION]
من خودم تا حد امکان از نمودار درختی استفاده میکنم، ولی گاهی جواب نمیده!‏
شما مطمئنید که میشه همواره ازش استفاده کرد؟
....
باتشکر:)
s.ahmadi

آخرین ویرایش توسط مدیر

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

من ک خودم ب سوالی برنخوردم ک نشه از نمودار حلش کرد.....

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

برا درس احتمال اگه نمودار درختی رو مسلط باشید و خوب درکش کنید نیازی به حفظ فرمول و این چیزا هم نیس....حداقلش من خودم اینجوری بودم.....
خب صحبت شما کاملا متینه ولی ی داوطلب کنکور باید علاوه بر صحیح بودن سریع ترین راه رو انتخاب کنه و من اصلا فک نمیکنم نمودار درختی واسه ی ذخیره زمان گزینه مناسبی باشه!!!مگر در موارد و سوالاتی خاص.
البته من خودم اگه بخوام از نمودار درختی استفاده کنم نمودار رو توی ذهنم تجسم میکنم و فقط اعمالش رو روی کاغذ میارم ولی بازم راه های سریع تری هستش...

آخرین ویرایش توسط مدیر

MR.Amin

New Member
لایک ها
202

خب صحبت شما کاملا متینه ولی ی داوطلب کنکور باید علاوه بر صحیح بودن سریع ترین راه رو انتخاب کنه و من اصلا فک نمیکنم نمودار درختی واسه ی ذخیره زمان گزینه مناسبی باشه!!!مگر در موارد و سوالاتی خاص.
البته من خودم اگه بخوام از نمودار درختی استفاده کنم نمودار رو توی ذهنم تجسم میکنم و فقط اعمالش رو روی کاغذ میارم ولی بازم راه های سریع تری هستش...
خب دیگه اینجا بحث تسلط میاد وسط....اگه به همون نمودار درختی مسلط باشید میتونید ب سرعت سوالا رو جواب بدید...بهرحال منم کنکور دادم...ب جرات میتونم بگم اگه توی سوالای احتمال وقت ذخیره نکرده باشم وقت تلف نکردم چون به احتمال مسلط بودم!

sa1378

New Member
لایک ها
1,077

دقیقا شما کجای احتمال رو مشکل دارین
آخه چیز سختی نیست به جز بعضی سوالا که نیاز به فکر دارن
البته من در مبحث المپیاد رو میگم و نمیدونم کنکور و اینا چجوری هستن

بالا