hamidhanek

New Member
لایک ها
7
سلام دوستان
من میخوام واسه المپیاد نجوم شروع کنم به خوندن
اگه به سوالاتم جواب بدین واقعا خوشحالم میکنید
ببینید من الان میخوام شروع کنم
شما گفتید اول نجوم دینامیکی رو بخونم ولی 638 صفحه هستش و هیج جا هم نداره تازه گرون هم شده (17 تومن شده :21:) الان من اگه اینو بگیرم باید چیاشو بخونم ؟ همشو ؟ مباحث مسله هم داره ؟ مثلا فرمول یاد داده باشه
یا مسله حل کرده باشه
لازم نیست با نجوم دینامیکی کتاب دیگه ای خونده بشه ؟
بعد نجوم دینامیکی چی بخونم ؟ کروی ؟ راستی پیش نیاز نجوم کروی چیه ؟ یعنی باید چی بلد باشی که نجوم کروی رو بخونی ؟
المپیاد خوندن همیناش سخته دیگه آدم نمیدونه باید چی بخونه الان من اگه کتاباشو داشتم الان خیلی جلو بودم خونمون هم نزدیک تهران هستش ( شهریار ) ولی حال ندارم بیام تهران .
واقعا الان اگه یکی منو از سر درگمی در بیاره کمک زیادی بهم کرده راستی من آی دی یاهو مسنجرمو میزارم خواهش میکنم یکی منو اد کنه من کلی سوال دارم درباره ی المپیاد نجوم
اگه کمکم کنید واقعا خوشحال میشم مرسی دوستان
خدانگهدار ولی زود جوابمو بدید

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

جواب بدید صواب (ثواب ) داره به خدا d):

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

تذکر مدیر: قوانین تالار را بخوانید. اعلام آی‌دی و تلفن و ... ممنوع است.

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663
پاسخ : چیا رو باید خوند ؟

انصافا کجای این مبهم بودم ؟ :

ببین پسر جان . نجوم دینامیکی چیز همه فهمی هست . نجوم عمومیه . و من خودم چند صفحه ی اولشو بیشتر نخوندم . دلم میخواستا ولی نخوندم :4: کلا اگه به صورت جدی می خوای وارد المپیاد بشی باید با

ریاضی و فیزیک شروع کنی چون لازمه برای مباحث اصلی المپ پایه ی ریاضی و فیزیک ت قوی باشه . کتابایی مثل نجوم دینامیکی بیشتر به درد اطلاعات نجومی میخوره که تو رخت خواب بخونی شون و خوابت ببره

:4: بنابراین کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال نوشته ی توماس ، انتشارات نشر دانشگاهی ، جلد 1 قسمت 1 رو تهیه کن و بخون ! متن ش روونه . از ب بسم الله شروع کرده : دستگاه مختصات و معادله خط و ... میاد

تا مشتق و انتگرال و چیزای پیشرفته . هر فصلشم کلی سوال داره واس اینکه بفهمی مبحثو خوب فهمیدی یا نه . لازم نیس همه سوالاشو حل کنی . همین قدر که بفهمی مسلط شدی به مبحث با حل مسائل ،

می تونی بری مبحث بعدی . هر جایی رو هم اگه دیدی می خونی و متوجه نمیشی برو اون مبحثو از کتاب های دبیرستانی مثل مبتکران اینا یه نگاه بنداز . بعد برگرد سراغش . که به نظرم توماس از کتابا دبیرستانی

هم قشنگ تر و واضح تر نوشته ! :4: یه خورده که پیش رفتی و ابزار ریاضیت قوی تر شد می تونی بری سراغ هالیدی جلد 1 . یا حتی اگه مثلثات تسلط نسبی پیدا کردی بری سراغ کروی . فعلا ریاضی و فیزیکتو
قوی کن ;)

hamidhanek

New Member
لایک ها
7

پس با توجه به سخنان قبلی من الان باید ریاضی توماس قسمت یک و نجوم دینامیکی رو بخونم
دوستان جایی رو نمیشناسید برنامه بدن برای المپیاد نجوم ؟
الان یکی به من بگه من تا آخر تابستون چی رو بخونم ؟ :23:

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

آقا یکی بیاد بگه من دیگه چجوری باید برنامه بدم ؟ :4:
حاجی میگم ریاضی و فیزیک دیگه ! چطوری باس بگم ؟! :4:
دقیقا دلت می خواد کی بت چی بگه ؟! :4:

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

شما برو نشریه سایت رو دانلود کن بعد برای هرکدوم برنامه ریزی داره تو اونجا نوشته تا آخر تابستان باید نجوم کروی رو با نجوم عمومی که همون مطالبه کتاب نجوم دینامیکی هست تموم کنی

mahdi77

New Member
لایک ها
215

منابع دقیق رو میتونی از آقای MajnoOn مشاور نجوم بپرسی. فعلا با همین چیزایی که ایشون میگن شروع کن.

hamidhanek

New Member
لایک ها
7

Majno0n جان نارحت نشو پس شما میگویید من ریاضی فیزیکمو قوی کنم بعد بروم سراغ نجوم دینامیکی و کروی
ریاضی گفتید توماس بخونم و فیزیک هیچی نگفتید
من سوالام الان اینه که بعد ریاضی توماس چی بخونم دقیقا ؟

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273

ریاضی بهد توماس چیز دیگه ای لازم نیست بعد اون باید مکانیک هالیدی رو بخونی

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

من نجوم دینامیکی رو که جزو داستان شب قبل خواب محسوب می کنم :4:
ریاضی و کروی فعلا . بعد که با مفاهیم مشتق و انتگرال آشنا شدی احتمالا 2 فصل اول کروی رو تموم کردی و از میران ریاضی خوندنت کم می کنی و هالیدی رو اضافه می کنی به برنامه ت ...
فعلا اینا رو بخون سوال اضافی نکن :4:

mohammad1

New Member
لایک ها
114

فقط برای ریاضی توماس رو بخون
چون طبقه بندی شده هست :)

بالا