iranikia

New Member
لایک ها
235
سلام دوستان ، سازمان سنجش تو اطلاعیه جدیدی که داده لین کارنامه رو که مربوط به سال 93 و گروه علوم تجربی هست به عنوان نمونه گذاشته ، نکته جالب ، کسب رتبه تک رقمی منطقه با درصد شیمی 48 توسط این فرد هستش .

omid-z

New Member
لایک ها
319
پاسخ : کارنامه آزمون سراسری 1393

این با تاثیر درصده بدون درصده چجوریه؟
آقا یه سوال این رتبه کل با سهمیه و رتبه کل بدون سهمیه چیه؟اصلا منظور از سهمیه چیه؟

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام.
اول یه توضیح در مورد سهمیه:
برای رعایت عدالت آموزشی بین مناطق مرفه و برخوردار با مناطق محروم، کشور به سه منطقه برخوردار، نیم‌برخوردار و محروم طبقه‌بندی شده است که به آن سهمیه مناطق 1و2 و 3 اطلاق می‌شود. مثلا تهران، مشهد، اصفهان و ... منطقه 1 محسوب می شوند. اهواز، کردستان و ... منطقه دو محسوب می شوند. و معمولا شهرستان های کوچک هر استان منطقه 3 به حساب می آیند.
رتبه در سهیه یعنی رتبه فرد در منطقه ای که درونش قرار گرفته (به فرض سهمیه منطقه دو)، در این رتبه بندی فرد فقط بین مراکز استان ها و شهرهایی که در آن منطقه وجو دارند مقایسه می شود و رتبه کشوری هم کاملا مشخصه رتبه فرد در "کل" کشور و بدون اعمال سهمیه می باشد.

اما بحث دوم، من با دیدن این کارنامه به این نتیجه رسیدم که به احتمال زیاد سنجش امسال داوطلبان را شوکه خواهد کرد. (امسال اولین سالی ه که سازمان سنجش معدل نهایی رو با ضریب تاثیر 25% مستقیما اعمال می کنه.)

به امید اینکه همه از نتیجه راضی باشند.

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

سلام دوستان ، سازمان سنجش تو اطلاعیه جدیدی که داده لین کارنامه رو که مربوط به سال 93 و گروه علوم تجربی هست به عنوان نمونه گذاشته ، نکته جالب ، کسب رتبه تک رقمی منطقه با درصد شیمی 48 توسط این فرد هستش .

سلام ؛ ممنون از اطلاع رسانتی تون

البته نکته ی جالبی نیست چون هرچند شیمی امسال سخت تر بوده است اما بر اساس تخمین رتبه ی کانون فردی در منطقه 3 با این درصد ها در سال 92 زیر صد هم میشده است

نکته جالب این هست که این فرد با عدم تاثیر سوابق تحصیلی در منطقه 3 ، رتبه ی 18 و کشوری 241 و با تاثیر سوابق تحصیلی خودش ( که 25 درصد را کسب کرده است ) به رتبه ی 6 منظقه ی 3 (!!!!!!) و کشوری 95 دست پیدا کرده است که تاثیر حیرت انگیز سوابق تحصیلی رو نشون میده

بر اساس همون کارنامه که در سنجش گذاشته شده دو تا رتبه میدن با تاثیر و بدون تاثیر سوابق که این رتبه که الان تو پست دوست مون مشاهده میکنیم با تاثیر سوابق تحصیلی هست ! و ملاک گزینش هم هست !

دوستان می تونید این کارنامه رو از اینجا دانلود کنید

و برای دفترچه های دیگر از اینجا

آخرین ویرایش توسط مدیر

math7

New Member
لایک ها
586

د سنجش امسال داوطلبان را شوکه خواهد کرد. (امسال اولین سالی ه که سازمان سنجش معدل نهایی رو با ضریب تاثیر 25% مستقیما اعمال می کنه.)

به امید اینکه همه از نتیجه راضی باشند.

سلام
میشه بگین تاثیر این معدل چجوریه؟

NILOU75

New Member
لایک ها
292

سلام ؛ ممنون از اطلاع رسانتی تون البته نکته ی جالبی نیست چون هرچند شیمی امسال سخت تر بوده است اما بر اساس تخمین رتبه ی کانون فردی در منطقه 3 با این درصد ها در سال 92 زیر صد هم میشده است نکته جالب این هست که این فرد با عدم تاثیر سوابق تحصیلی در منطقه 3 ، رتبه ی 18 و کشوری 241 و با تاثیر سوابق تحصیلی خودش ( که 25 درصد را کسب کرده است ) به رتبه ی 6 منظقه ی 3 (!!!!!!) و کشوری 95 دست پیدا کرده است که تاثیر حیرت انگیز سوابق تحصیلی رو نشون میده بر اساس همون کارنامه که در سنجش گذاشته شده دو تا رتبه میدن با تاثیر و بدون تاثیر سوابق که این رتبه که الان تو پست دوست مون مشاهده میکنیم با تاثیر سوابق تحصیلی هست ! و ملاک گزینش هم هست ! دوستان می تونید این کارنامه رو از اینجا دانلود کنید و برای دفترچه های دیگر از اینجا
ولی این جا که فقط یه رتبه زده!!!

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

آخرین ویرایش توسط مدیر

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

اگه اینجوری باشه که ایمان تک رقمی رو شاخشه.
از همین الان تبریک ایمان جان
منتظر تلفن سازمان سنجش باش :4: [MENTION=8380]iman HN[/MENTION]

mohamad_javad

Active Member
لایک ها
247

100 داشته که 133.33 براش حساب میشه
که این 33 درصد معادل 20 درصد شیمی هست
یعنی شیمیش 68 هست تقریبا

SHAKHMARD

New Member
لایک ها
405

دوست من
100 زدن هیچ جایزه ای نداره عزیزم.سایت سنجشو زیرو رو کردم راجبه همه چی توضیح داده بود. اما از 33 درصد جایزه خبری نبود!!!
اگه داره لطفن یه منبع به من بگو . ممنون میشم.
چون تراز خیلی میره بالا شما از بقیه انحراف میگیری. این انحراف یه جورایی مثه ضریب عمل میکنه.
در ضمن...محاسبتون راجبه درصد شیمیش یه ذره خنده داره.
هیچ وقت اینجوری نمیتونی محاسبه کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر

iranikia

New Member
لایک ها
235

1- 100 زدن هیچ تاثیری نداره ( بنا به منابع موثق )
2- نمیشه اینطور که شما کردین مقایسه کرد .
3- آقا من سوابق تحصیلیم خیلی افتضاحه ، الان دو روزه تو کما هستم .

NILOU75

New Member
لایک ها
292

من که کنکورو گند زدم نهایی هم بدتر ینی رسما برم بمیرم!!!:99:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نه دیگه خب این سهمیه واسه منطقه یک و دو وابناس من منظورم تاثیره نهاییه

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

دوست عزیز اگه بخش های 1 و 2 در سلسله گزارش های سازمان سنجش رو مطالعه کنین متوجه میشین که اون قسمتی که نوشتین"بدون تاثیر سوابق"،اتفاقا با تاثیر سوابق تحصیلی هست...در واقع توی این کارنامه قسمتی نیس که رتبه یا تراز رو بدون سوابق تحصیلی زده باشه...در همون گزارش ها در مورد روش تاثیر دادن سوابق تحصیلی در محاسبه ی نمره کل نهایی هر زیرگروه توضیح داده شده

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

دوست عزیز اگه بخش های 1 و 2 در سلسله گزارش های سازمان سنجش رو مطالعه کنین متوجه میشین که اون قسمتی که نوشتین"بدون تاثیر سوابق"،اتفاقا با تاثیر سوابق تحصیلی هست...در واقع توی این کارنامه قسمتی نیس که رتبه یا تراز رو بدون سوابق تحصیلی زده باشه...در همون گزارش ها در مورد روش تاثیر دادن سوابق تحصیلی در محاسبه ی نمره کل نهایی هر زیرگروه توضیح داده شده

بله دوباره خوندم ش ...

حق با شماست ؛ به علاوه اینکه دلیل اینکه رتبه ی بالایی و پایینی متفاوت هست (مطابق با مطالب درج گردیده در کارنامه نمونه ) این هست که در رتبه کل که رتبه پایینی میشه بالاترین نمره هر داوطلب ( بین 5 تا زیر گروه ) مبنا قرار گرفته و به صورت نزولی مرتب شده نه اینکه نمره نهایی زیر گروه یک لزوما مبنا بوده باشه به همین دلیل هم در انتخاب رشته رتبه در زیر گروه مورد نظر باید توجه شود نه رتبه کل

ممنون از شما:53:

اصلاح شد

miladkvr

New Member
لایک ها
841

سلام
میشه بگین تاثیر این معدل چجوریه؟
به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سلام.
تا پارسال این تاثیر طوری اعلام می شد که نتیجه مثبت بده.
یعنی رتبه فرد رو یک بار با تاثیر معدلش و یک بار بدون تاثیر معدل نگاه می کردن. اگر معدل تاثیر مثبت می گذاشت و رتبه رو بهبود میداد اون رتبه میشد رتبه نهایی و اگر معدل تاثیر منفی داشت فقط درصدایی که زده و کنکور میشد رتبه نهایی.

امسال دیگه اینطوری نیست. فقط یک رتبه حساب میشه که به این صورت ه: 75 درصد، نتیجه کسب شده در کنکور + 25 درصد میانگین وزنی دروس (سوابق تحصیلی) ، دیگه اینجا حتی اگر معدل تاثر منفی بزاره فرقی نداره و حتما اعمال میشه.
یعنی ممکنه دو نفر باشن که درصدای یکی یه کم کمتر از دومی باشه اما معدلش مثلا یک نمره بالاتر باشه و رتبش بهتر بشه

این کار عموما برای معدل های پایین تاثیر منفی ممکنه بزاره ، البته معدل های خیلی پایین بیشتر. بازهم باید منتظر اعلام نتایج بشیم و ببینیم این روند تاثیرگذاری به کجا میرسه

بهترین آرزوها

NILOU75

New Member
لایک ها
292

1- 100 زدن هیچ تاثیری نداره ( بنا به منابع موثق )
2- نمیشه اینطور که شما کردین مقایسه کرد .
3- آقا من سوابق تحصیلیم خیلی افتضاحه ، الان دو روزه تو کما هستم .
من از وقتی کارنامه نهایی رو گرفتم تا الان تو کمام

واسه همین کنکورم مثه آدم نخوندم!

iranikia

New Member
لایک ها
235

من از وقتی کارنامه نهایی رو گرفتم تا الان تو کمام

واسه همین کنکورم مثه آدم نخوندم!
البته من واقعا از این بهتر نمیشد دیگه ، کل درسای سال سوم رو تو 12 روز خوندم:90:

NILOU75

New Member
لایک ها
292

البته من واقعا از این بهتر نمیشد دیگه ، کل درسای سال سوم رو تو 12 روز خوندم:90:
دیگ 16 که نشدی!!!!:99:

Dimond96

New Member
لایک ها
373

یعنی کارنامه ها اصلا قسمتی رو برای رتبه بدون در نظر گرفتن سوابق ندارند؟
شاید اینی که می گم خیلی عجیب به نظر برسه ولی از کجا معلوم برای خود این شخص هم تاثیر منفی نذاشته باشه؟!! بالاخره تو رتبه های بالا معمولا معدل ها ام بالااند !!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا