کارنامه آلبرت انیشتین

Ebrahimi74

New Member
لایک ها
1,190
تصویری از کارنامه کنکور آلبرت اینشتین در سال ۱۸۹۶ و زمانی که او ۱۷ سال سن داشت. همانطور که می بینید، نمره های او در سطح بسیار خوب و عالی بوده است. مقیاس نمره ها از ۱ تا ۶ بوده که آلبرت جوان در بسیاری از دروس مانند فیزیک، تاریخ، جبر و هندسه نمره کامل (۶)

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
پاسخ : کارنامه آلبرت انیشتین

اینا همشون عالی نیستن.

باور کنید کسی با حسابان و هندسه و جبر و فیزیک و شیمی مشکلی نداره زیاد!

عربی ، زبان فارسی :102: و ....

این نمره های 4 و 3 خوب نیستن. 4 از 6 یعنی 13 از 20 حدودا" که افتضاحه (البته این طور نسبت گرفتن منطقی نیست) .

manehsan

New Member
لایک ها
701

اینا همشون عالی نیستن.

باور کنید کسی با حسابان و هندسه و جبر و فیزیک و شیمی مشکلی نداره زیاد!

عربی ، زبان فارسی :102: و ....

این نمره های 4 و 3 خوب نیستن. 4 از 6 یعنی 13 از 20 حدودا" که افتضاحه (البته این طور نسبت گرفتن منطقی نیست) .
خب البته تاریخ هم آسون نیست!ولی اون 6(20)گرفته!

tanaz19

New Member
لایک ها
358

من نمیتونم این عکسو ببینم چرا ؟ :(
اما من ی چیز دیگه شنیدم ... شنیدم توی مدرسه ضعیف بوده و توی آزمون ورودی دانشگاه (اسمش یادم نمیاد الان ) 3 بار رد شده بوده

monam

New Member
لایک ها
116

من نمیتونم این عکسو ببینم چرا ؟ :(
اما من ی چیز دیگه شنیدم ... شنیدم توی مدرسه ضعیف بوده و توی آزمون ورودی دانشگاه (اسمش یادم نمیاد الان ) 3 بار رد شده بوده
اینا رو میگن که ما رو به زندگی امیدوار کنن! والا فک کردی آدمی به نبوغ انیشتین نمیتونسته از همه ی درساش کامل بیاره ولی دانشمندایی که نظریه ندادن و اختراع کردن مثل ادیسون ... یا مثلا همین رئیس قبلی شرکت اپل که از دانشگاه اخرجش کردن واقعا اینطوری بودن

tanaz19

New Member
لایک ها
358

اینا رو میگن که ما رو به زندگی امیدوار کنن! والا فک کردی آدمی به نبوغ انیشتین نمیتونسته از همه ی درساش کامل بیاره ولی دانشمندایی که نظریه ندادن و اختراع کردن مثل ادیسون ... یا مثلا همین رئیس قبلی شرکت اپل که از دانشگاه اخرجش کردن واقعا اینطوری بودن
نمیدونم ... شاید میتونستن اما نمیخواستن !!!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

آره انيشتين با نبوغي كه داره مطمئنا بهتر از اين نمره هم مي گرفت ولي اگه تلاش مي كرد!...كسي به دل ما كاري نداره كه حالا بخواد واسه خوشيش يه چيزايي كه جزو تاريخ علما(كم نيستا!)اشتباه بگن...انيشتين فكرش تو درس نبود يعني به چيزهايي فراتر از حفظ كردن لغات لاتيني و علوم زيستي و...فك مي كرد همين انيشتين تو دوران دانشجوييش در امتحان ورودي مدرسه دارالفنون سوئيس در شهر زوريخ(كه مشهورترين موسسه فني در اروپا ي مركزي به استثناي المان بود)شركت كرد ولي به خاطر اين كه در علوم طبيعي اطلاعات وسيعي نداشت پذيرفته نشدبا اينحال چون رياضياتش عالي بود و حتي فراتر از عالي مدير اون موسسه تصميم گرفت بدون امتحان قبولش كنه(البته به شرطي كه ديپلمش رو بگيره)...تازه من فك مي كردم نمراتش بايد بدتر از اينا باشه ...فك كن تو مدرسه اي تحصيل كنه كه يكي از درساش ضد يهوديته(خودش يهودي بود البته در اون زمان!)هيچ كس آدم حسابش نمي كرد بيچاره رغبتي واسه درس خوندن نداشت!!!!!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

تاریخ خیلی هم درس آسون و قشنگیه.

همونطور که گفتم نمره های 4 و 3 نمره های بالایی نیستن. که بیشتر عمومی ها رو 4 و 3 گرفته.

برای ورودی به دانشگاه هم به خاطر نمره ی کم تو درس ادبیات دچار مشکل شد.

ریاضیاتش از همون 10 سالگی خوب بوده. با عموش جبر میخونده .

ولی یکی از استادای خفنش تو دانشگاه که بعدا" باهاش همکاری علمی داشت (هرمان مینکوفسکی) در موردش میگه :
سگ کودنی که زحمت یادگیری ریاضیات را به خود نمی دهد !

بعله !!!.... این جوریاس ...

manehsan

New Member
لایک ها
701

همونطور که گفتم نمره های 4 و 3 نمره های بالایی نیستن. که بیشتر عمومی ها رو 4 و 3 گرفته.

ولی یکی از استادای خفنش تو دانشگاه که بعدا" باهاش همکاری علمی داشت (هرمان مینکوفسکی) در موردش میگه :

تاریخ را شما چند میگیرید؟!
تازه نمره اصلا مهم نیست.یکی از همین برنامه نویس های کامپیوتر اول میره زیت شناسی بعد یکهو ایده اولوژی میده و میاد کامپیوتر!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

تاریخ را شما چند میگیرید؟!
تازه نمره اصلا مهم نیست.یکی از همین برنامه نویس های کامپیوتر اول میره زیت شناسی بعد یکهو ایده اولوژی میده و میاد کامپیوتر!
معلوم نیست ... چون سوالات ما متن کامل چند درس کتاب بود.

پ.ن : ایدئولوژی یعنی اعتقادات ... ربطی به کامپیوتر نداره :d

saba rad

New Member
لایک ها
97

وای از تاریخ نگید که دلم خون شد
ما تازه 30 باید امتحان تاریخ بدیم من که اصلا تاحالا هیچی نخوندم

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

چه بي رحمانه!!...ولي من تو يه سايت خبري خونده بودم به خاطر نمره ي كمش تو علوم طبيعي و چند درس ديگه رد شد ممكنه اون چند درس ديگه يكيش ادبيات باشه!ولي چون يعني فك مي كنم حتما نمره ش تو علوم طبيعي كمتر از همه بوده ديگه وگرنه مي گفت ادبيات و چند درس ديگه!!

بالا