saranini

Active Member
لایک ها
154
به نام خدا
بچه ها با شروع فصل تابستان یقینا وقت بیشتری برای مطالعه آزاد داریم.
اینجا اسم اون کتابایی رو که تا حالا خوندید و مفید بوده بگید تا بچه های دیگه هم استفاده کنن.
با ذکر جزئیاتی مثل اسم کتاب و ناشر و یکی دو خط هم درباره اون توضیح دهید.
انشاالله تاپیک مفیدی بشه.
یاعلی

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458
پاسخ : کتابخانه آیریسک

به نام خدا
بچه ها با شروع فصل تابستان یقینا وقت بیشتری برای مطالعه آزاد داریم.
اینجا اسم اون کتابایی رو که تا حالا خوندید و مفید بوده بگید تا بچه های دیگه هم استفاده کنن.
با ذکر جزئیاتی مثل اسم کتاب و ناشر و یکی دو خط هم درباره اون توضیح دهید.
انشاالله تاپیک مفیدی بشه.
یاعلی
سلام!
چه تاپیک خوبی !
ولی شما ذکر نکردید که کتابی که معرفی کنیم در چه موضوعی باشه !!!
علمی باشه ؟؟ اگه علمی باشه کدوم مبحث ؟؟؟ تاریخی باشه ؟؟ فلسفی باشه؟؟؟ داستان باشه ؟؟؟!

saranini

Active Member
لایک ها
154

خیلی متشکرم!
کتابای درسی که مسلما نباشه...
هر کتابی میتونه باشه ...من یادم رفت بگم...مشخصات کتاب رو به این صورت بنویسید:
1- نام
2-ناشر
3-موضوع
4-چند خط از کتاب یا شرح کوتاهی از مطالب کتاب که باعث شده شما انتخابش کنین....
بچه ها اگه همکاری داشته باشید میتونیم یه کتابخونه کوچیک درست کنیم...
کتابای خوب رو بهم معرفی کنیم و تابستون تهیه کنیم و بخونیم.
با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663

بالاخره تو یه تاپیک درست و حسابی تگ شدیم :4: ینی عاااالیییی :)
یکی از بهترین کتابایی که خوندم "قلعه ی حیوانات" بود . معروف هم هست خیلی . ناشرشو نمی دونم :4:
نویسنده میاد روند انجام یک انقلاب و بعدش افول این انقلاب رو به شدددددددت عااااللیییی در قالب چار تا جک جونور میگه :4:
یه کتاب خیلی کم حجم و کوچولو هست که وقت چندانی نمی گیره خوندنش ولی به همه توصیه می کنم . اگه دنبال کتابی هستین
که قبل و بعد خوندنش رشدی تو فکرتون حس کنید اینو بخونین حتما :)

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

:)
یکی از دوستان بهم اینو معرفی کرد ، وسطشم ، اما کتاب خیلی خوبیه :

دنیای سوفی _یوستین گوردر _ مهرداد بازیاری _ فلسفی _

ماجرا اینجاست که این سوفی نزدیکای تولدش یه سری نامه اسرار امیز به دستش میرسه که میگه " تو کیستی" ، جهان چگونه بوجود آمده " و سوفی ....

لایک ها
2,256

کاش کتاب هایی که تابحال خواندم عامه پسند بود میگفتیم بقیه هم بخونن!
موفق باشین:4:

mohy1376

Well-Known Member
لایک ها
311

سلام به همه!
من هم جدا از کتاب های تخصصی ، داستان میخونم .
یه چندتاش رو میگم :71:
1)
آتش دزد-تری دیری-نشر افق-موضوعش هم درباره ی ایزد های یونانی و...(تخیلی)

2)آرزو های بزرگ -چارلز دیکنز-نشر افق-رمان کلاسیک-قرن 19(درباره ی آدم فقیری هست که یه مدت پولدار میشه و....)

3)داستان دو شهر -چارلز دیکنز-نشر افق-رمان کلاسیک-موضوع: (هنوز تمومش نکردم )-خلاصه پشت کتاب:چارلز دارنی و سیدنی کارتن ظاهری مشابه ،شخصیتی متفاوت و عشقی مشترک دارند!در فرانسه ی پس از انقلاب،ناگهان پرونده ای قدیمی به جریان می افتد و دارنی گرفتار می شود.اما آیا شباهت ظاهری او به کارتن ،برای نجات جانش کافی خواهد بود؟

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

1- بهشت گم شده
2- همان طور كه خانم ريحان فرمودند ، دنياي سوفي خيلي كتاب جالبي هست.:)
3- ظرافت جوجه تيغي (حتما تا اخرش بخوانيد قضيه شرح خودكشي نيست !!)
4- روح ماه خدا را ببوس
5- كوه پنجم
6- كيمياگر

كتب عرفاني و فلسفه هم مي شود گفت ؟
راستي اوستا و انجيل هم كتب زيبايي هستند و خواندن شان را من توصيه مي كنم هرچند خودم فقط توانستم قسمتي از هريك را بيدا كنم و بخوانم
اگر كسي لينك كتاب كامل شان را دارد بهم بدهد ممنون مي شوم.

7- كتاب انسان كامل شهيد مطهري هم زيباست.

90h92

New Member
لایک ها
248

من اینو میپسندم ، 1984 نویسندشم جورج اوروله اینم میپسندم :)))) تو کتاب یه چی هس که نشون میده چطور آزادی های فردی افراد یه جامعه نادیده گرفته شده و اینا .....
کتابای شرلوک هلمزم که عالین اصن :چشمک
من بچه گیام که اینو میخوندم همش به کفشای بابام نگا میکردم بفهمم کجا ها رفته یا از روی گوشی بقیه بفهمم رمزش چیه :))))
کلا تاثیر کتاب رو من این بود که هی دنبال کشف رابطه بین همه چیم !!!

REIHOON_IBO

New Member
لایک ها
458

"حاشیه مهم تر از متن _ انتشارات حریر _ محمد علی الفت پور _ تاریخی"

کتاب خیلی جالبی هستش ، میاد نقشه هایی رو در طول تاریخ بررسی میکنه ، دارای دو بخش !!! بخش اول دقیقا برداشتی رو نوشته که شمای خواننده میکنید و طبیعتا همه کسای که میخونن یه برداشت دارن چون اون نقشه به حدی دقیق حساب شده هست که همه میگن این خوبه و اینا یا به حدی احمقانه است که همه میگن این افتضاحه ،، و حالا در بخش دوم
میاد اون نقشه خوب رو وقتی که توی فلان قرن توی فلان جنگ اجرا شده به طرز ناوارانه ای نقشه ی خوب بد و نقشه ی بد خوب میشه !!! خیلی زیرکانه است :)

saranini

Active Member
لایک ها
154

سلام ممنون از کسایی که تاحالا همکاری کردند

خودم هنوز نخوندم اما خیلی تعریفشو شنیدم و همین روزاس که بخونم
کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون

خلاصه :
من این کتاب را برای مدح خدایان نمینویسم زیرا از خدایان خسته شده ام. من این کتاب را برای مدح فراعنه نمینویسم زیرا از فراعنه هم به تنگ آمده ام؛ من این کتاب را فقط برای خودم مینویسم بدون اینکه در انتظار پاداش باشم یا اینکه بخواهم نام خود را در جهان باقی بگذارم.من در زندگی همه چیز داشتم، میخواستم چیزی به دست بیاورم که لازمه بدست آوردن آن این است که انسان همه چیز را از دست بدهد. من میخواستم حقیقت حکم فرما باشد و ریا و دروغ و ظاهرسازی از بین برود و نمیدانستم که حکمفرمایی حقیقت در زندگی انسان امری محال است و هرکس که راستگو باشد و با راستگویی زندگی کند باید همه چیز را از دست بدهد و من باید خیلی خوشوقت باشم که هنوز ثروت خویش را حفظ کرده ام.

dorsa77

New Member
لایک ها
322

قلعه حیوانات،1984 از جورج اورول (کلا تا میتونید کتاب های جورج اورول رو بخونید خیلی به رشد طرز تفکر کمک میکنه!!!!)
پیرمرد و دریا از ارنست همینگوی
بادبادک باز از خالد حسینی
خیابان بوتیک های خاموش از پاتریک مودیانو
صد سال تنهایی از گابریل گارسیا مارکز
عقاید یک دلقک از هاینریش بل
شازده کوچولو از آنتوان دو سنت اگزوپری(که فکر کنم تقریبا همه خوندن)
اگر هم اهل نمایشنامه خوندن هستید یا میخوایید نمایشنامه بنویسید مجموعه کتابهای دور تا دور دنیا از نشر نی رو بخونید.
و کلا کتاب های پائولو...
تاپیک هم خیلی هم خوبه!!!!!
:4:

آخرین ویرایش توسط مدیر

omid-z

New Member
لایک ها
319

منم خوندن کتاب زیر رو پیشنهاد میکنم.کتاب خوبیه:
کتاب بُعد دیگر وجود
نوشته : خوزه سیلوا
ناشر : نسل نواندیش
ترجمه : مجید پزشکی

درباره کتاب :
انسان یک موجود تک بُعدی نیست ، بلکه او علاوه بر ابعاد جسمانی و مادی دارای یک بُعد ذهنی وروحی نیز هست . غفلت از بُعد ذهنی و گرایش مفرط به بُعد مادی ، مشکلی است که امروزه گریبان گیر بسیاری از ماست . چنانچه اغلب ما یک زندگی یک بُعدی و ناقص و نارسایی را برای خود تدارک دیده ایم و دائماً با مصائب و مشکلات ناشی از این زندگی یک بُعدی دست به گریبانیم - مشکلاتی که به نظر حل ناشدنی می آیند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

چه جالب! همین دیروز تو وبلاگم یه لیست از کتابایی که میخام بخونم گذاشتم!! :4:

"میدان نقطه صفر" نوشته لین مک تاگارت: کلا دید آدم رو نسبت به جهان عوض میکنه! خیلی جالبه که ببینی حرفهایی که مذهب و عرفانت زده، داره با آزمایشهای کاملا علمی اثبات میشه!!
"جهان هولوگرافیک" نوشته مایکل تالبوت: این هم تقریبا موضوعش مشابه میدان نقطه صفره . منتها اون کلا همه چیز رو با میدان توجیه میکنه، این با نظریه هولوگرافیک

فعلا وقت ندارم بعدا میام بقیه رو هم معرفی میکنم.

بعدا نوشت: یکمی توضیح بدم چون فکر کنم این حرفهایی که زدم یکم ناواضح بود!
این کتابا درباره ی قدرت ذهن بشر و ارتباط قوی و جدایی ناپذیر بین همه ی اجزای جهان هست. و ثابت میکنه که حتی کوچکترین تفکرات و کارهای ما روی تمام دنیا تاثیر میذاره. و...
نخونین از دستتون رفته! :4:

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
2,256

من کتاب "جادوی واقعیت" ریچارد داوکینز که برای نوجوانان نوشته شده است را به همه توصیه میکنم....
میتونین اینجا دانلود کنین:
http://www.irysc.com/forum/t16681/#post210375
رمان نیست موضوعش علمیه! ولی تخصصی نیست و برای عموم نوشته شده.
-----------------
دوستان کتاب فرهنگ نامه دایناسور ها که مصور هم هست و نوشته عرفان خسروی هستش رو هم بخونید و لذت ببرین!!!
یه چند سال دیگه کتاب خود من هم میاد به اسم "داستان حیات":4:
توش عکس هم زیاد داره ببینید لذت ببرین:4:کلا میخوام بترکونم!:4:

آخرین ویرایش توسط مدیر

fhNaNo

New Member
لایک ها
132

رمان کوری نوشته ژوزه ساراماگو رو پیشنهاد میکنم تو این کتاب شخصیت ها اسم ندارن ولی ارتباط خوبیو با خواننده برقرار میکنندبه طور مثال : (دكتر، زن دكتر، مردی که اول کور شد,دختري كه عينك دودي داشت، پيرمردي كه چشم بند سياه داشت، پسرك لوچ.)

سبك و ساختار دشوار رمان، پس از چند صفحه، جاذبه‌اي استثنايي پيدا مي‌كند.درخلال پاراگرافهاي طولاني، پيچيدگي‌هاي روح انسان و مشكلات غامض زندگي را تداعي مي‌كند.
ساراماگو كلام پيچيده و چند پهلويش را در دهان تك تك شخصيتهاي كتاب و مخصوصا در پايان در دهان زن دكتر گذاشته است:« چرا ما كور شديم، نمي دانم ،شايد روزي بفهميم ، مي‌خواهي عقيدة مرا بداني ، بله ، بگو ، فكر نمي‌كنم ما كور شديم ، فكر مي‌كنم ما كور هستيم، كور اما بينا، كورهايي كه مي‌توانند ببينند اما نمي‌بينند.»

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
68

اقا من یه سری رمان اسمشو شنیدم ولییی بعضی هاشو نخوندم فک نکنم بدرد سن ما بخوره بیش تر بدرد دانشجو ها میخوره ولی اگه کسی پایه خوندنش بگه میگم .اما رمان هایی که من خوندم و خوب> خوب بودن انگلیسی نوشته شده که اونا هم نیاز مند یه سری ادمه که انگلیسیشون فوله دوستان اگه بازم کسی هست که انگیلیسیش خوبه بگه بهش میگم.(اقا من خودم انگلیسیم داغونه نخواستم از خودم تعریف کنمااااا .گفتم بگم که بعد پ.خ ندین اینو بگین)
کتابا ی پیشنهادی من دوستان:
1-کلبه ی عموتم معروفه نیاز به معرفی نداره دیگه .
این که میگم هم کارتونه فقط اینم انگیلیسیه کارتونnine
اما یکی دیگه رمان
جادوگر شهر oz که انگلیسیه بازم و خیلی معروفه فک کنم نیاز به معرفی نداشته باشه بچه ها
اگه کتاب درسی بخواین من یک عالمه کتاب خوب میشناسم :93:

reyhane

New Member
لایک ها
76

1- وسعت معنای انتظار نوشته نادر ابراهیمی
2- عقاید یک دلقک نوشته ی هاینریش بل
3- هویت نوشته ی میلان کوندرا
4- بادبادک باز نوشنه خالد حسینی
5- کوزه بشکسته نوشته مسعود بهنود (الیته این کتابو پیدا نمیکنین ! کتاب های اقای بهنود کم توی بازار هس ! )
هرکدوم از این کتابا متفاوت از هم هستند و همشون هم نویسنده های معروفی هستند
امیدوارم وقت کنید همشونو بخونید ! :)
من که کلی کتاب مد نظرمه و امشب یکیشو شرو میکنم ! :)

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

کتاب "نقطه آبی مات" نوشته کارل سیگن: روح جستجو گر بشر سرانجام چه خواهد کرد؟؟ آیا باید بار و بندیلمان را برای سفر به کره ای دیگر ببندیم؟؟

بعد از اینکه ووییجر از بیرون مدار پلوتو یه عکس از زمین گرفت که توش زمین فقط یه نقطه کوچولو بود و اون عکس به همین نام (نقطه آبی کمرنگ یا pale blue dot) نامگذاری شد، ایشون این کتاب رو نوشتن! بخشی از کتاب:

"به آن نقطه بار دیگر نگاه کنید. آنجاست. آنجا خانه است. ماآنجاییم. هر کسی که دوست داریم ، هر کسی را که می‌شناسیم ، هر کسی که از او تا به حال شنیده‌ایم ، هر انسانی که تا به حال زیسته است ، ‌روی همین نقطه به سر برده است.
مجموع همه خوشی‌ها و رنج‌‌های ما ، هزاران آموزه‌ اقتصادی ،ایدئولوژی‌ و مذاهب دلگرم‌کننده ، هر شکارچی و کاوشگری ، هر قهرمان و ترسویی ، هر آفریننده و نابودکننده تمدنی ، هر شاه و رعیتی ، هر زوج جوان عاشقی ، هر کودک امیدواری ، هر مادر و پدری ، هر مخترع و مکتشفی ، هر معلم اخلاقی ، هر سیاستمدارفاسدی ، هر سوپراستاری ، هر رهبر عالی‌رتبه‌ای و هر معصوم و گناهکاری در تاریخ نوع بشر روی همین نقطه غبارگونه معلق در پرتو آفتاب ، تجلی یافته‌ و زیسته‌ است.
زمین جایگاه کوچکی در گستره بیکران گیتی است. به رودهای خونی فکر کنید که به وسیله ژنرال‌ها و امپراتور‌ها جاری شدند تا آنها بتوانند برای زمانی کوتاه ، آقای قسمتی از این نقطه شوند. به اعمال وحشیانه‌ای فکرکنید که به وسیله ساکنان یک گوشه از این نقطه بر سر ساکنان یک گوشه دیگر به سختی قابل تشخیص آمد‌.
چقدر کج‌فهمی‌های آنها زیاد بود ، چقدر برای کشتن یگدیگر حریص بودند ، چقدر نفرتشان عمیق بود. وضعیتمان ، تصور مهم بودنمان ، تصور اینکه حق ویژه‌ای در عرصه گیتی داریم، این نقطه رنگ‌پریده را به چالش کشیده است.
سیاره ما ، نقطه کوچکی در سیاهی عظیم احاطه‌کننده‌اش است. درهمه این بیکرانگی ، چیزی نیست که بتواند از جایی برای کمک از شر خودمان به یاری‌مان بیاید. این مهم بر عهده خود ماست.
گفته می‌شود که ستاره‌شناسی باعث فروتنی می‌شود و من می‌خواهم اضافه کنم که ستاره‌شناسی باعث خودسازی می‌شود.
به باور من شاید هیچ برهانی درباره نابخردی غرور نوع بشر ، بهتر از این تصویر دور از دنیای کوچکمان نباشد.
از نظر من ، این تصویر ، بر مسئولیت ما برای برخورد مهربانه و مشفقانه با یکدیگر تأکید می‌کند و همچنین بر گرامی داشتن و محافظت از این نقطه آبی رنگ پریده ، تنها خانه‌ای که تا به حال شناخته‌ایم."

fhNaNo

New Member
لایک ها
132

کتاب اتاق
نوشته اماداناهیو
این کتاب از زبان پسرک 4ساله ای روایت میشه شاید اوایل داستان از این نوع گفتار تعجب کنید ولی بعد شما از اینکه جهان رو از دیدگاه یه پسر بچه مبینید احساس بسیار خوبی پیدا میکنید گفتاری بدون ترس و سرشار از صداقت...
کتاب با این جمله ها آغاز میشه:
((امروز پنج سالم شد. دیشب وقتی تو کمد خوابیدم، چهار سالم بود ولی وقتی تو تاریکی صبح زود از توی رختخواب پا شدم، پنج سالم شد. اجی مجی لاترجی. قبلش، سه ساله، یک ساله و صفر ساله بودم. «زیر صفر هم بودم؟»
توضیحات دیگه:
این رمان، یک اثر به شدت فلسفی و مبتنی بر مسائل روان‌شناختی است. عکس‌العمل و رفتار دو شخصیت اصلی مادر و کودکش بسیار قابل بررسی و تحلیل است.

بالا