M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152
پاسخ : کتاب برای شیمی 4

من مبتکران گرفتم. خیلی سبز رو که نگرفتم........
هنوز نخوندم. تازه گرفتما
دو هفته دیگه نظر نهایی رو میدم:4:

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

خیلی ببخشید ولی مبتکران که تستش از درسنامش جدا نیست!!! یعنی دوتا کتاب جدا ندارن...
من دارم دو جلده ولی توی هردو هم تست داره هم درسنامه...

M-Mohammadi

New Member
لایک ها
3,152

یکی درسنامش زیاده و چند تا تست داره.
یکی تستش زیاده و چند تا ایستگاه داره.
الان دوتاش تو کتابخونمن.....

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

خیلی عجیبه...!!!
میشه بگی جلداش چه رنگیه؟
و عنوان دقیقش چیه؟فک کنم کتابامون با هم فرق داره چون مال من توی هر دو تقریبا برابرن...!

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

برای کامل تر شدنه توضیحاته بالا:
کتاب های مبتکران در هر سه سال به دو نوع کتاب "آموزش" و "تست" خلاصه می شه..
کتاب های "آموزش" به درس دادن و بررسی دقیق کتاب می پردازه و آدم با خوندنش کاملن احساس می کنه توی کلاسای درس نشسته و چند شخصیت دانش آموز هم داره که به نظر شخص بنده یکم دیگه شورشو در آوردن و خیلی وقت ها سر مسائل ریز و کوچیکی از کتاب وزارتی ، می بینی 10 صفحه داری بهمن بازرگان می خونی...:38: در نهایت هم 20 - 30 تا سوال برای محک زدن اینکه آموزش مفید بوده و مطلب رو گرفتیم، در انتهای هر فصل هست... ولی تعداد تستا خیلی محدود و فقط برای محک زدنه..
ولی کتاب های "تست" یه تعداد خیلی زیادی تست طبقه بندی شده، کنکور های سراسری، آزاد و المپیاد های سابق داره و توی قسمته پاسخ تست ها یه سری درس و نکته داره که به نوعی خلاصه شده ی همون کتابه آموزشه... و اینگونه است که خلاصه ی کتاب آموزش، "پاسخ های کاملن تشریحی" نام گرفته توی کتابه تست !!! :4: اینو می گن استفاده ی بهینه از مطالب.. :4:

ولی به طور کلّی هر چند توی این پست کمی سعی در ترور بهمن بازرگان بعد از پستای تعریفی قبلی داشتم، ولی چند تا نکته ی مثبت هم این کتابا داره:
1. با اینکه خیلی طولانی و مفصّله، ولی در نهایت امر آدم کاملن شیرفهم می شه!!!
2. کاریکاتورای کتاب جالبه و باعث ماندگاری مطالب توی ذهن آدم می شه..
3. کتاب تست هم از سواله کاملن حفظی داره تا سواله کاملن غیر حفظی... ولی به نظرم سطح تست های خیلی سبز با تستای مبتکران کاملن رقابت می کنه و شاید حتّی بهتر باشه.. (در مورد پیش دانشگاهی.. کتاب های تست دوّم و سوّم خیلی سبز رو من نزدم.)

ولی در هر صورت ، هر سه سال ، مبتکران دو تا کتاب داره که تفاوت هاشون رو بالا توضیح دادم.. :166:

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا