H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
پاسخ : کتاب ترمو دینامیک

من سوالای مرحله 2 ترمودینامیک رو دیدم با اینکه ترمودینامیک زیمانسکی و هالیدی و ... نخوندم ولی تونستم جواب بدم سوالای ترمو مرحله 2 رو .
اولا" که از کجا معلوم جوابت درست بوده ؟
دوما" همیشه سطح سوال ها یه جور نیست. یه وقت ایده ای یه وقت مثل مرحله 2 امسال خرکاری...

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

ترمو تو مرحله 1-2 و دوره 10 نفر بيشتر مياد اما آدم بايد به قدري بخونه كه مطمئن باشه يه سوال تو مرحله 2 اومد بتونه ختختيش كنه
؟!!؟؟؟؟ :23:

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

به نظره من بهتره که آدم وقتش رو بیش تر رو مکانیک و الکتریسیته بذاره.

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

روش ضرر ميكني از ما گفتن بود

SMASZOP

مشاور فیزیک
لایک ها
529

کسایی که مثله من دیر شروع کردن من پیشنهاد می کنم فعلا فقط روی مکانیک و الکتریسیته کار کنن اما اگه از اول دبیرستان شروع کردن ترمودینامیک هالیدی هم بخونن خوبه.

khani

New Member
لایک ها
107

هاليدي براي ترمو خوبه، مي تونيد به الفبا هم يه نگاهي بندازيد

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

هالیدی خوبه. ولی بعضی روابط رو که اثبات نکرده از کجا میشه پیدا کرد ؟ مثلا" سرعت مایع گرانرو در لوله با اختلاف فشار فلان و طول بهمان ؟...

Pouya_p

New Member
لایک ها
55

ميشه بگيد چيا از ترمو نمياد مثلا به من گفتن آنتروبي نمياد يا چند تا چيزاي ديگه شما ميتونيد كامل بگيد كه دقيق تر بخونيم

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216

ميشه بگيد چيا از ترمو نمياد مثلا به من گفتن آنتروبي نمياد يا چند تا چيزاي ديگه شما ميتونيد كامل بگيد كه دقيق تر بخونيم
سرفصل ها همونایی هست که توی کتاب درسیه (همه ی المپیاد ها ظاهرا" همینه) ولی خوندن یه سری مباحث اضافی خیلی هم بد نیست. حالا مثلا" لختی دورانی و پایداری و خیلی چیزای دیگه مگه تو کتاب درسی هست که بخوایم بخونیم ؟

لایک ها
3

سلام
داداش اگه خواستی برو به این سایت قسمت ترمودینامیک و مکانیک آماری اقای علی رضا خانی
سایت مکتب خونه

بالا