math7

New Member
لایک ها
586
سلام ی راهنمایی راجب کتابای دیفرانسیل میخاستم برای المپ نمیخام در حالت کلی کسی بخواد دیفرانسیل و انتگرال و علوم مرتبط با اون رو خیلی جدی و از پایه شرو کنه بهترین کتاب چیه؟ مثلا از بین توماس ، ایساک مارون و هر کتابی ک ب ذهن مبارکتون میرسه ضمنن بگین ک کدوم ویرایش یا چاپ کتاب بهتره خیلی ضروریه پیشاپیش مرسی از نظراتون

amir navid

Well-Known Member
لایک ها
273
پاسخ : کتاب دیفرانسیل

تا اونجا که بنده مطلع هستم و می دونم همه کسایی که بخوان دیفرانسیل بخونن از روی سیلورمن می خونند

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

کتاب های توماس و استوارت بهترین کتابا هستن.
من به شخصه با استورات ( انتشارات فاطمی ، ترجمه ارشک حمیدی ) خیلی بیشتر حال کردم.

math7

New Member
لایک ها
586

عزیز دیگری نظری نداشت آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

کتاب های توماس و استوارت بهترین کتابا هستن.
من به شخصه با استورات ( انتشارات فاطمی ، ترجمه ارشک حمیدی ) خیلی بیشتر حال کردم.
ویرایش مختلف داره؟ کدومش خوبه؟

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

فک نکنم !
تو سایت انتشارات فاطمی هست
بگردید پیدا میکنید

sepehr43

New Member
لایک ها
59

اين کتابايي که گفتين،به درد کنکورم ميخورن؟

اين کتابايي که گفتين،به درد کنکورم ميخورن؟

smrtelec

New Member
لایک ها
22

سلام دوست عزیز امیدوارم حالت خوب باشه
ببین تو دیفرانسیلو میخوای چی کار؟
ببین اگه هدفت اینه که شما یه ریاضی سطح بالا داشته باشی که تقریبا همه مسایل را پوشش دهد و بتونی راحت انتگرال بگیری و در کل ریاضیت خوب بشه در ضمن وقتتم تلف مسایل و اثباتای الکی نشه هیچکدوم از این کتابا خوب نیست
چرا؟
اکثر این کتابا که شما نام میبرید در دانشگاه با عنوان ریاضی عمومی 1 و2 تدریس میشه و هر استادی بنا به رشته""هر رشته ای یه مباحثی نیاز داره که حتما باید تدریس بشه مثلا کتابی که برقیا میخونن با مکانیک فرق میکنه البته خیلی کمه این فرقها و بیشتر واسه همون درسه ریاضی 1و2 بکار میاد""وبنا به سلیقه شخصی اونو معرفی میکنهرکتابایی که من میشناسم اینه:
سیلورمن
مارون
لیتهولد
استوارت
توماس
ادامز
اپوستل
و....:179:
خب حالا تو برو توی یه کتابفروشی کتاب توماسو میبینی فک میکنی خب با کتاب به این اندازه حتما خدای دیفران میشم ولی وقتی میشینی 6 جلدشو ""با احتساب حلال مسایل""میخونی که من فک کنم 3 ماه وقت میبره اخر میبینی یه مشت اثبات بی مصرف و ناقص خوندی اخرم من میام یه انتگرال از کتاب ریاضی1 پیام نور بهت میدم و نمیتونی حل کنی..:35::35:
چرا؟
چون هر کدوم از این کتابا یه چیزی گفته که اون یکی نگفته مثل فرمول لایپنیتز یا قضیه کوشی شوارتز یا خیلی چیزای دیگه..
اگه میخوای که این مشکلات پیش نیاد پیشنهاد من به تو ریاضی عمومی 1 و2 مدرسان شریفه
من تضمین میکنم این کتابو که خوندی همه مسایلی رو که باید بدونی میدونی و وقتتم صرف اثباتای الکی نکردی و تمام وقتت خالص صرف یاد گیری ریاضی شده
واما اگه میخوای بفهمی این فرمولا و غیره از کجا اومده بعد از خوندن مدرسان برو کتاب سیلورمن خاص بخون ""سیلورمن 2 تا است یکی سیلورمن عام و یکی خاص که خاصو کمتر جایی هم دیدم البته شاید من ندیدم!!!"" اونجا اثباتا کامل و خوبن...
وسلام

اصلا و ابدا به هیچ وجه من الوجوه این کتابا رو واسه کنکور نخونین

آخرین ویرایش توسط مدیر

mahdi77

New Member
لایک ها
215

البته توماس رو بیشتر فیزیکی ها استفاده می کنن! ولی به نظرم واسه ریاضی ها استوارت و سیلورمن بهتره!

بالا