کتاب هایی که فرمول ها و تست زدن سریع را یاد می دهند ؟ سال دوم

kshahnazari

New Member
لایک ها
1
با سلام ، من دوم دبیرستان را تمام کردم و به سوم می روم و می خواهم کمی تست بزنم تا برای سال بعد خیلی به من فشار نیاد.

توی پست ها یک گشت و گذاری کردم و منابع زیادی برای تست زنی پیدا کردم. چیزی که الان دنبالش هستم این است که کتاب هایی هستند که علاوه بر تست فرمول ها و روش هایی برای مسئله مطرح کنند تا سرعت تست زدن بالا برود. برای درس های سال دوم مثل فیزیک ، ریاضی ، شیمی ، هندسه و ...

با تشکر

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532
پاسخ : کتاب هایی که فرمول ها و تست زدن سریع را یاد می دهند ؟ سال دوم

به نظرم دنبال روشهای سریع تست زنی نباشید!!!

Saba76

New Member
لایک ها
113

چرا آخه مگه چه اشکالی داره؟

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

چرا آخه مگه چه اشکالی داره؟
سرجلسه ی کنکور بدبختتون میکنه!!!واقعا فکر میکنید سرکنکور استرس اجازه میده یادتون بیاد ایــــــــــــــــــــن همه فرمول رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدم ایشون دارن میرن سوم،بخوان از الان فرمول تستی رو سرلوحه کارشون قرار بدن که فاتحه شون سرنهایی خونده ست!
تمام تمرکزتون باید رو فرمولهای مادر و تعمیم های کوچکی از آنها باشه!
سر زیست کنکور امسال این همه در طول سال فرمول​تستی ژنتیک تمرین کردیم تهش نشستم نمودار کشیدم و 16تا ژنوتیپ نوشتم!!!!اینا یعنی مغز تعطیله در یادآوری فرمولها!!!:37:

BIOSAM

New Member
لایک ها
804

سلام به همه(حتي شما دوست عزيز!)

بهترين و اصولي ترين راه براي افزايش سرعت چه تستي و چه تشريحي تسلط بر مطلب است.
نيازي به كارهاي عجيب و غريب نيست.
و راه رسيدن به تسلط تكرار و تمرين زياده.

وقتي به تسلط برسيد براي تيپ سوال هاي مختلف مطمئنا خودتون روش هاي اصولي پيدا مي كنيد.
صرف تسلط بر مطلب=سرعت+دقت

HIvAD

New Member
لایک ها
193

سلام
من هم با این حرف موافقم!!
نمی دونم و تجربه ای هم نداشتم در رابطه با استرس
ولی یکی از بچه های برق بهم گفت برای کنکور برم دنبال اثبات فرمولا !!!
بهم گفتن فرمولارو بهتره برم دنبال اثباتاش:)
الان خودم هر وقت شک میکنم این فرمول منفی بوده یا مثبت !؟میرم اثباتش رو تو ذهنم مرور میکنم
تازه فکر کنم این طوری درس هم شیرین تر میشه:93:

یاحق

Saba76

New Member
لایک ها
113

سرجلسه ی کنکور بدبختتون میکنه!!!واقعا فکر میکنید سرکنکور استرس اجازه میده یادتون بیاد ایــــــــــــــــــــن همه فرمول رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعدم ایشون دارن میرن سوم،بخوان از الان فرمول تستی رو سرلوحه کارشون قرار بدن که فاتحه شون سرنهایی خونده ست!
تمام تمرکزتون باید رو فرمولهای مادر و تعمیم های کوچکی از آنها باشه!
سر زیست کنکور امسال این همه در طول سال فرمول​تستی ژنتیک تمرین کردیم تهش نشستم نمودار کشیدم و 16تا ژنوتیپ نوشتم!!!!اینا یعنی مغز تعطیله در یادآوری فرمولها!!!:37:
بااینکه من رشتم ریاضی تجربی نیست ولی فکر نمیکنم این تکنیک ها بی فایده هم باشند!!!!

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

بااینکه من رشتم ریاضی تجربی نیست ولی فکر نمیکنم این تکنیک ها بی فایده هم باشند!!!!
آخه یکی دوتا فرمول نیست، خیلی فرمول میشه روی همممم

Saba76

New Member
لایک ها
113

آخه یکی دوتا فرمول نیست، خیلی فرمول میشه روی همممم
با تمرین ملکه ذهنتون میشه

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

نه بی فایده نیست،کارتون رو تو آزمونهای آزمایشی و اینا راه میندازه!
اما ذهنتون رو تنبل میکنه!و ذهن تنبل با کنکور سازگاری نداره
من تجربه ی شخصیم رو بیان کردم،و همه ی انسانها مختارند که راهشون رو خودشون انتخاب کنند!
اگر کسی میخواد اینجوری عمل کنه و ریسکش رو به جون بخره،کتابهای زیادی در بازار هست + dvd های خوش آب و رنگ موسسات مختلف که میتونه ازش استفاده کنه!

Saba76

New Member
لایک ها
113

نه بی فایده نیست،کارتون رو تو آزمونهای آزمایشی و اینا راه میندازه!
اما ذهنتون رو تنبل میکنه!و ذهن تنبل با کنکور سازگاری ندراه
من تجربه ی شخصیم رو بیان کردم،و همه ی انسانها مختارند که راهشون رو خودشون انتخاب کنند!
اگر کسی میخواد اینجوری عمل کنه و ریسکش رو به جون بخره،کتابهای زیادی در بازار هست + dvd های خوش آب و رنگ موسسات مختلف که میتونه ازش استفاده کنید!
عجب!الله اعلم

skynight

New Member
لایک ها
40

برای موفقیت تو آزمونای تستی فقط و فقط و فقط تمرین و تکرار زیاد لازمه یه مثال میگم، فرض کنید من و یه آشپز کارکشته هردومون تصمیم گرفتیم یه غذا درست کنیم، من دقت،انرژی و وقت بسیار زیادی نسبت به اون آشپز صرف میکنم اما اون در مدت کم با انرژی کم تر میتونه غذایی خوشمزه تر از غذای من درست کنه!!! دلیل این فکر میکنید چیه؟! اون تمرین بیشتری داشته و بیشتر این کار رو تجربه کرده.
ما یه چیزی شبیه این و بین کنکوریا زیاد میبینیم، کسی که در طول تحصیل با یک دور خوندن کاملا حفظ می شده و کسی که نیاز داشته بیشتر بخونه شخص دوم خیلی زیادتر تمرین و تکرار کرده اما اولی خب چون بلده دیگه نیازی به بیشتر خوندن نداشته این طوری میشه که در بیشتر مواقع دومی موفق تره!
اینارو گفتم که به این برسم که قبل از هرکاری سعی کنید ذره ذره ی کتاب و بفهمید وبا حل تمرینایی که در سطحتون هستن خودتون و قوی کنید بعد از اینکه به حد مطلوب رسیدین برین سراغ تست و با نکات تست زنی آشنا شین.
من خودم از مبتکران برای ریاضی و از نشرالگو برای فیزیک استفاده میکنم. راستی برای عربی یه کتابی هس"عربی به زبان ساده" اون خیلی خوبه.
موفق باشین!:)

kshahnazari

New Member
لایک ها
1

خب با توجه به نظر ها به نظرتون برای تست زنی با چه کتاب هایی شروع کنم ؟

H sahar H

New Member
لایک ها
457

خب با توجه به نظر ها به نظرتون برای تست زنی با چه کتاب هایی شروع کنم ؟
حرف همه بچه ها درسته ولی اگه هنوزم دنبال کتاب واسه یادگیری سریع فرمولا و بعضی تکنیکا هستی کتاب تکنیکهای برتر فیزیک(لقمه مهروماه) خدائیش بد نیست...تصویرسازی فرمول داره با بعضی از تکنیکا...ولی به قول معلم فیزیکمون آدم باید خودش با حل تمرین و تستای زیاد این راه حلای سریع رو واس خودش پیدا کنه...

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

به نظر من با توجه به روال کنکور ، تنها درسی که یکم این فرمولای تستی هنوز به درد میخورن ، درس فیزیکه.
سوالارو دارن به سمتی میبرن که از فرمول تستی نشه استفاده کرد. یعنی شرایط خاصی وارد مساله میکنن یا سوالای جدید میدن.
به هر حال من نمیام قاطعانه بگم که فرمول تستی بده ! اخه ! جیزه !
اما به نظر من اگه هم میخواین از اینا استفاده کنین ، اول حتما حتما از روی یه منبع قوی کاملا تشریحی و قوی درس رو بخونین و مثال زیاد حل کنین. جوری باشه که درس رو بخونین و بفهمین دقیق. این که مفهوم یه فرمول چیه رو درک کنین.
سعی کنین به یه جایی برسین که کمتر از فرمول استفاده کنین. به نظرم اصلی ترین فرمول ها همینه.
اینکه مثلا میگه جسمی رو میندازیم هوا ، بعد از 5 ثانیه میرسه نقطه اوج ، سریع بگین سرعت اولیه اش 50 بوده.
یا وقتی میگه جسمی رو میندازیم بالا ، از یه ارتفاع خاصی ( مثلا لب یه پنجره ) دوبار با اختلاف زمانی 4 ثانیه میگذره ، سریع بگین دو ثانیه رفته بالا ، دو ثانیه اومده پایین ، اختلاف لب پنجره با نقطه اوج هم میشه 20 متر. و همه اینا توی ذهنتون سریع انجام بشه که میسر نیست مگر با تمرین بسیار ، و فکر کردن روی فرمول که از کجا اومده و به چه دردی میخوره. خودتون مساله بسازینو حلش کنین. برای فرمولی که میخوین تا بهتر درکش کنین.
در پایان اگه به این قدرت ها رسیدین ، یه سری کتاب هایی چاپ شدن (مثل کتاب معجزه ای در فیزیک کنکور) که توی درس فیزیک خیلی از این راه های تستی رو آورده. اما سعی کنین حتما حتما اثباتشون کنین. یا حداقل یه شهود خیلی قوی ای نسبت بهش پیدا کنین. و تمرینای حل شده تشریحیتونو سعی کنین با اون فرموله هم حل کنین ، علت اینکه چرا جواب میده رو بدست بیارین.
اگه مراحل قبل رو طی کنین ، خودتون به حدی میرسین که بسیاری از این فرمول ها و حتی فرمول های شخصی خودتون رو بدست خواهید آورد. موفق باشید.

Majid_GC

New Member
لایک ها
113

با سلام ، من دوم دبیرستان را تمام کردم و به سوم می روم و می خواهم کمی تست بزنم تا برای سال بعد خیلی به من فشار نیاد.

توی پست ها یک گشت و گذاری کردم و منابع زیادی برای تست زنی پیدا کردم. چیزی که الان دنبالش هستم این است که کتاب هایی هستند که علاوه بر تست فرمول ها و روش هایی برای مسئله مطرح کنند تا سرعت تست زدن بالا برود. برای درس های سال دوم مثل فیزیک ، ریاضی ، شیمی ، هندسه و ...

با تشکر
بهترین فرمول ها هم سرعت شما را افزایش نمی دهند در درجه اول مرور و تثبیت مطالب و به یادآوری اون ها هست که به دقت و سرعت شما اضافه میکنه !

دوم اینکه فرمول هایی هم که می بینید بسیار باید تمرین کنید و تفکر ! تا به جایی برسید که سر آزمون نیازی به نوشتن خود فرمول نداشته باشید ! افراط در فرمول (منظور بیشتر فیزیک ) باعث دور شدن از مفهوم میشه اما با قاطعیت میگم که روش تستی لازم هست چیز غریبی هم نیست همون تشریحی با یه سری دستکاری ها ! اما اگر به روش های تستی از همین الان چشم و ذهن تون رو عادت بدید خیلی بهتره !

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

حرف همه بچه ها درسته ولی اگه هنوزم دنبال کتاب واسه یادگیری سریع فرمولا و بعضی تکنیکا هستی کتاب تکنیکهای برتر فیزیک(لقمه مهروماه) خدائیش بد نیست...تصویرسازی فرمول داره با بعضی از تکنیکا...ولی به قول معلم فیزیکمون آدم باید خودش با حل تمرین و تستای زیاد این راه حلای سریع رو واس خودش پیدا کنه...
کتاب بدی نیست اما خیلی مفاهیم ساده رو هم اسم تکنیک بهش داده .. در کل سطح متوسط داره ، به نظر من اگر کسی ابتدا با این فرمول و تکنیک و .. ( هرچند اسم درست ترش مفاهیم هست ) آشنا باشه و بعد استفاده کنه و با حل مسائل به مفهوم و کاربرد شون پی ببره نتیجه بهتری می گیره چون به ذهن ش یه خط فکری میده و به علاوه بعضی از این راهکار ها لازمه ش این هست که شما کامل بر روی اون سوال مسلط باشی و حتی دفعه ی چندم ت باشه که سوال رو حل میکنی تا به اون رهکار ها منتهی بشی اما همان طور که دوست مون معجزه فیزیک در کنکور کتاب بهتری هست

بالا